Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Hunedoara după angajați în 2022
968 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.565. Pragul de intrare în top este 7, iar liderul atinge 98.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMPLEX HOTELIER GERMISARA SRL= | Sat Geoagiu-Băi, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 98▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 2 | 2.IVA XSOUND SRL= | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 42▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 821,3 K RON | |
| 3 | 3.JOLLY SELECT SRL= | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 39▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 934 K RON | |
| 4 | 4.COFFEE & BEVERAGE S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 39▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 5 | 5.PANERACONS I&I SRL▲ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 34▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.COMPLEX DE VIS S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 32▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 412,3 K RON | |
| 7 | 7.CORSO SRL= | Municipiul Deva, Hunedoara | 27▲ 8 % | ▲ 8 % | 481,5 K RON | |
| 8 | 8.VACANTA SRL▲ 8 | Sat Geoagiu-Băi, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 26▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | -222,2 K RON | |
| 9 | 9.BLISS EVENTS DELUX S.R.L.▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 26▲ 4 % | ▲ 4 % | 2,4 mil. RON | |
| 10 | 10.PROINVEST 2000 SRL▼ 3 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 250,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.SEBY FOOD SRL▲ 4 | Sat Totia, Comuna Băcia, Hunedoara | 25▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 560,9 K RON | |
| 12 | 12.GINA EFECT SRL▲ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 23▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 91,4 K RON | |
| 13 | 13.4 COLŢURI S.R.L.▲ 6 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 23▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 46,7 K RON | |
| 14 | 14.MARBENCOM SRL▼ 2 | Sat Cinciş-Cerna, Comuna Teliucu Inferior, Hunedoara | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 727,9 K RON | |
| 15 | 15.BONIMET SRL▼ 11 | Municipiul Deva, Hunedoara | 22▼ 29 % | ▼ 29 % | 2,4 K RON | |
| 16 | 16.STAR TOUR SRL▼ 9 | Sat Archia, Municipiul Deva, Hunedoara | 22▼ 12 % | ▼ 12 % | 2,7 mil. RON | |
| 17 | 17.NUMBER ONE SRL▼ 5 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -43,4 K RON | |
| 18 | 18.VIOMAR AGREMENT SRL▲ 169 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 21▲ 600 % | ▲ 600 % | 734 K RON | |
| 19 | 19.HOTEL RUSU SRL▼ 12 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 21▼ 16 % | ▼ 16 % | 40,7 K RON | |
| 20 | 20.GRUP EUROPAN PROD SRL▲ 14 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 575,6 K RON | |
| 21 | 21.LUKASS STAR S.R.L.▼ 2 | Sat Şoimuş, Comuna Şoimuş, Hunedoara | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 556,1 K RON | |
| 22 | 22.QUARTZ TURISM SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 20— | — | 22,4 K RON | |
| 23 | 23.ECO FRIGOTEHNICA SRL▼ 6 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 94,4 K RON | |
| 24 | 24.M&F MASTER CAFFE SRL▼ 12 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 19▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 339,2 K RON | |
| 25 | 25.HOLTZ INDUSTRI HD SRL▼ 8 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 840,9 K RON | |
| 26 | 26.VINTAGE CITY S.R.L.▲ 3 | Sat Vaidei, Comuna Romos, Hunedoara | 19▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | -175,9 K RON | |
| 27 | 27.FADO CAFE S.R.L.▼ 1 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1 mil. RON | |
| 28 | 28.ENJOY TRILOGY S.R.L.▲ 11 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 18▲ 50 % | ▲ 50 % | 180,8 K RON | |
| 29 | 29.RADIAMI S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 18— | — | — | 22,5 K RON |
| 30 | 30.AGREMENTUL PASCA SRL▼ 11 | Sat Geoagiu-Băi, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 704,2 K RON | |
| 31 | 31.FLOARE DE COLT SRL▼ 7 | Sat Petros, Comuna Baru, Hunedoara | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 821 K RON | |
| 32 | 32.MFG COMFLORI SRL▼ 13 | Comuna Ilia, Hunedoara | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 59,6 K RON | |
| 33 | 33.ARBO TURISM SRL▼ 7 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 266,6 K RON | |
| 34 | 34.FEDERALCOOP DEVA SOCIETATE COOPERATIVĂ▼ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 160,0% | 0,0% | -84,1 K RON | |
| 35 | 35.PRIETENIA TURISM SRL▼ 30 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 16▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 219,9 K RON | |
| 36 | 36.AJARI SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 452,1 K RON | |
| 37 | 37.ANELLE MANAGEMENT S.R.L.▲ 25 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 16▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 106 K RON | |
| 38 | 38.FRANCO SRL▲ 1 | Sat Peştişu Mare, Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 278,1 K RON | |
| 39 | 39.CASINA INTERNATIONAL SRL▲ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 8,7 K RON | |
| 40 | 40.B.M.D. MOTEL SELECT S.R.L.nou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 15— | — | — | -161,9 K RON |
| 41 | 41.BELAZUR COM PROD SRL▼ 12 | Municipiul Deva, Hunedoara | 150,0% | 0,0% | 11,3 K RON | |
| 42 | 42.PREST ALIM SID SRL▼ 17 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 37,9 K RON | |
| 43 | 43.DADOŞ HORECA S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 14— | — | 43,4 K RON | |
| 44 | 44.CRAMA MIHAI S.R.L.▼ 10 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 140,0% | 0,0% | 290 K RON | |
| 45 | 45.TOMI & DOR ALPEXIM SRL▲ 1 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 2,6 K RON | |
| 46 | 46.SIGISMUND COM SRL▼ 12 | Sat Şoimuş, Comuna Şoimuş, Hunedoara | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 47 | 47.ALFADAR DĂNESCU SRLnou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 13▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 703,9 K RON | |
| 48 | 48.SITIX SRL▼ 19 | Sat Mesteacăn, Municipiul Brad, Hunedoara | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 1 mil. RON | |
| 49 | 49.CORVINIANA SRL▲ 22 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 145,9 K RON | |
| 50 | 50.WU YANNIS 98 S.R.L.▼ 12 | Municipiul Deva, Hunedoara | 130,0% | 0,0% | -118,1 K RON | |
| 51 | 51.ZARANDCONCEPT SRL▲ 11 | Municipiul Deva, Hunedoara | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 52 | 52.HOHA INVEST S.R.L.▲ 10 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 322,9 K RON | |
| 53 | 53.COMAN SRL▼ 14 | Municipiul Deva, Hunedoara | 120,0% | 0,0% | 421,6 K RON | |
| 54 | 54.PALMIRA SERVIMPEX SRL▼ 25 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 6,4 K RON | |
| 55 | 55.MONTALP PROSERV S.R.L.▼ 9 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 259,6 K RON | |
| 56 | 56.TÎMPLĂRIE ALEXANDRU S.R.L.nou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 550,4 K RON | |
| 57 | 57.SORY VIP FOOD SRL▼ 18 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 120,0% | 0,0% | -105,8 K RON | |
| 58 | 58.VERSUS CAFFE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Brad, Hunedoara | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 164,9 K RON | |
| 59 | 59.GREEN PLACE SIME S.R.L.▲ 41 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 12▲ 100 % | ▲ 100 % | 642,8 K RON | |
| 60 | 60.AUTO NARD LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 12— | — | — | 523,8 K RON |
| 61 | 61.MONO TAG 2014 S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 11— | — | 40,5 K RON | |
| 62 | 62.NICOFLOR PERFECT SRL▼ 23 | Municipiul Deva, Hunedoara | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 876 K RON | |
| 63 | 63.ALERA RALEX FOOD S.R.L.▼ 34 | Sat Cărpiniş, Oraş Simeria, Hunedoara | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 56,6 K RON | |
| 64 | 64.TICTAC RIB S.R.L.▼ 25 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 83,2 K RON | |
| 65 | 65.AMALIA GREEN GARDENS S.R.L.▲ 20 | Sat Peştişu Mare, Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 63,7 K RON | |
| 66 | 66.CRISALDO IMPEX SRL▲ 19 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 40,8 K RON | |
| 67 | 67.MADALINA SERVIMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 100,0% | 0,0% | -240,6 K RON | |
| 68 | 68.KRYSTAL TURISM SRL▼ 14 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 100,0% | 0,0% | 525,5 K RON | |
| 69 | 69.ARCON BUSINESS S.R.L.▲ 83 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 10▲ 150 % | ▲ 150 % | -191,6 K RON | |
| 70 | 70.DIVINE FAST-FOOD S.R.L.▼ 8 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 62,4 K RON | |
| 71 | 71.AMSTAR GROUP TOURS S.R.L.= | Municipiul Deva, Hunedoara | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | -119,5 K RON | |
| 72 | 72.IVA SANDWICH S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 10— | — | — | 14,3 K RON |
| 73 | 73.SPECIAL STEAKS FOOD UNIREA S.R.L.▲ 27 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -446,3 K RON | |
| 74 | 74.FLORIMAR COMINVEST SRL▼ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 137,4 K RON | |
| 75 | 75.VEST WEEK - END COM SRLnou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 9▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 16,7 K RON | |
| 76 | 76.MIRKOS IVAN SRL▼ 22 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 210 K RON | |
| 77 | 77.CAPRICCIO FOOD S.R.L.▼ 31 | Municipiul Deva, Hunedoara | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 58,1 K RON | |
| 78 | 78.FLORIDAN ALKATRAZ S.R.L.▲ 109 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 9▲ 200 % | ▲ 200 % | -159,4 K RON | |
| 79 | 79.BEST FOOD FACTORY SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 9— | — | — | 105,5 K RON |
| 80 | 80.CĂTĂDANCAT S.R.L.▼ 34 | Municipiul Deva, Hunedoara | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 61,8 K RON | |
| 81 | 81.COUNTRY URBAN TURISM S.R.L.▼ 27 | Municipiul Deva, Hunedoara | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 10,6 K RON | |
| 82 | 82.BENO OIL SRL▼ 11 | Sat Ilia, Comuna Ilia, Hunedoara | 80,0% | 0,0% | 77,4 K RON | |
| 83 | 83.SANDI COM SRL▼ 37 | Municipiul Deva, Hunedoara | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 161,5 K RON | |
| 84 | 84.DIARIS SRL▲ 16 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 450,4 K RON | |
| 85 | 85.STOECRIS SRL▼ 23 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -222,9 K RON | |
| 86 | 86.PENSIUNEA DACICA S.R.L.▼ 1 | Sat Alun, Comuna Boşorod, Hunedoara | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 45,6 K RON | |
| 87 | 87.VENDING TOP SOLUTIONS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 109,7 K RON | |
| 88 | 88.CORAL TUBE FRESH S.R.L.▼ 17 | Municipiul Deva, Hunedoara | 80,0% | 0,0% | 93,7 K RON | |
| 89 | 89.AS CRYSTAL S.R.L.▼ 27 | Municipiul Deva, Hunedoara | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 317,2 K RON | |
| 90 | 90.GRILL RIBS OPTIM SRL▼ 19 | Municipiul Deva, Hunedoara | 80,0% | 0,0% | 394,8 K RON | |
| 91 | 91.DAIMAR STRAJA TOUR SRL▲ 61 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 588 RON | |
| 92 | 92.STAR FOOD ŢUGU S.R.L.▼ 21 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 80,0% | 0,0% | 175,6 K RON | |
| 93 | 93.PIZZA POEMA S.R.L.▼ 39 | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 490 K RON | |
| 94 | 94.COMTRANS DOR SRL▼ 9 | Municipiul Deva, Hunedoara | 70,0% | 0,0% | 138,9 K RON | |
| 95 | 95.CAFEA EXPRES E.M.B. ALICOM SRL▼ 24 | Municipiul Deva, Hunedoara | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 53,6 K RON | |
| 96 | 96.SCORILO SIM PRESTCOM SRL▼ 11 | Sat Plopi, Comuna Bretea Română, Hunedoara | 70,0% | 0,0% | 116,1 K RON | |
| 97 | 97.MARION IMPEX SRL▲ 22 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 255,5 K RON | |
| 98 | 98.EURONET STONE SRL▼ 36 | Municipiul Deva, Hunedoara | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 119,2 K RON | |
| 99 | 99.NATALIA & ANCUŢA SELECT SRL▲ 20 | Municipiul Brad, Hunedoara | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 65,4 K RON | |
| 100 | 100.INOCOR EXPRES SRL▼ 29 | Municipiul Deva, Hunedoara | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 22 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Hunedoara
CAEN 5611
Restaurante
152 firme · 138,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
195 firme · 110,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
240 firme · 101,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
75 firme · 82,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
65 firme · 37,3 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
173 firme · 34,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
14 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
8 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
9 firme · 701,6 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
15 firme · 617,6 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 72 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 9,4 K RON