Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Hunedoara după angajați în 2013
858 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.822. Pragul de intrare în top este 7, iar liderul atinge 214.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FORTEX FOOD DISTRIBUTION S.R.L.= | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 214▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 183 K RON | |
| 2 | 2.MAREEA HOTELS SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 118▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 94,3 K RON | |
| 3 | 3.COMPLEX HOTELIER GERMISARA SRL▼ 1 | Sat Geoagiu-Băi, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 1000,0% | 0,0% | -3,8 mil. RON | |
| 4 | 4.KEOPS SERV SRL= | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 63▲ 34 % | ▲ 34 % | 99,2 K RON | |
| 5 | 5.PROINVEST 2000 SRL▼ 1 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 54▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | -547,4 K RON | |
| 6 | 6.PARINGUL SAnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 35— | — | 9,2 K RON | |
| 7 | 7.VACANTA SRL▼ 1 | Sat Geoagiu-Băi, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 35▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 106,6 K RON | |
| 8 | 8.HOTEL RUSU SRL▼ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 31▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 9 K RON | |
| 9 | 9.GRUP EUROPAN PROD SRL▼ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 290,0% | 0,0% | 9,3 K RON | |
| 10 | 10.CORSO SRL▲ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 26▲ 13 % | ▲ 13 % | 128 K RON | |
| 11 | 11.BONIMET SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 260,0% | 0,0% | 12,1 K RON | |
| 12 | 12.IVA XSOUND SRL= | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 33 K RON | |
| 13 | 13.SITIX SRL▲ 6 | Sat Mesteacăn, Municipiul Brad, Hunedoara | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | 10,3 K RON | |
| 14 | 14.RUSCA SA HUNEDOARA▲ 1 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -125,8 K RON | |
| 15 | 15.STAR TOUR SRL▲ 2 | Sat Archia, Municipiul Deva, Hunedoara | 210,0% | 0,0% | 4,1 K RON | |
| 16 | 16.FEDERALCOOP DEVA SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 17 | Municipiul Deva, Hunedoara | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -108,8 K RON | |
| 17 | 17.VEGAS HOTEL & CASINO SRL▼ 6 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 20▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -25,1 K RON | |
| 18 | 18.CALYPSO DIVERSCOM SRL▼ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -13,3 K RON | |
| 19 | 19.TENG DA 888 SRL▼ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | -265,7 K RON | |
| 20 | 20.AGREMENTUL PASCA SRL▲ 6 | Sat Geoagiu-Băi, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 19▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 191,2 K RON | |
| 21 | 21.CASINA INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -91,7 K RON | |
| 22 | 22.MARBENCOM SRL= | Sat Cinciş-Cerna, Comuna Teliucu Inferior, Hunedoara | 180,0% | 0,0% | 4,9 K RON | |
| 23 | 23.NUMBER ONE SRL▼ 2 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 67,8 K RON | |
| 24 | 24.FIRST HAND SRL▲ 463 | Loc. Geoagiu, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 18— | — | -36,3 K RON | |
| 25 | 25.FLOARE DE COLT SRL▼ 1 | Sat Petros, Comuna Baru, Hunedoara | 170,0% | 0,0% | -5 K RON | |
| 26 | 26.SPECIAL STEAKS FOOD UNIREA S.R.L.▼ 7 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 17▼ 15 % | ▼ 15 % | -123,1 K RON | |
| 27 | 27.SIGISMUND COM SRL▲ 14 | Sat Şoimuş, Comuna Şoimuş, Hunedoara | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 65,7 K RON | |
| 28 | 28.ELVILA PRODUCT SRL▲ 459 | Municipiul Deva, Hunedoara | 16— | — | 2,1 K RON | |
| 29 | 29.MFG COMFLORI SRL▼ 3 | Comuna Ilia, Hunedoara | 160,0% | 0,0% | -211,5 K RON | |
| 30 | 30.EVYSIM PRODCOM SRL▼ 15 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 16▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 891 RON | |
| 31 | 31.CASTELUL MARIA SRL▲ 2 | Sat Banpotoc, Comuna Hărău, Hunedoara | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -13,6 K RON | |
| 32 | 32.AMIRAL FANTASY SRL▲ 23 | Municipiul Brad, Hunedoara | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | -110,3 K RON | |
| 33 | 33.JOLLY SELECT SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 16▼ 20 % | ▼ 20 % | -241,2 K RON | |
| 34 | 34.LA MAMA CRINA SRLnou | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 16— | — | — | -17,1 K RON |
| 35 | 35.BELAZUR COM PROD SRL▼ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 150,0% | 0,0% | -41,2 K RON | |
| 36 | 36.GAMBRINUS IMPEX SRL▼ 5 | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 150,0% | 0,0% | -147,5 K RON | |
| 37 | 37.OLD LADY SRL▲ 4 | Municipiul Brad, Hunedoara | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 41,1 K RON | |
| 38 | 38.ANDERO PRODCOM SRL= | Sat Cristur, Municipiul Deva, Hunedoara | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 451 RON | |
| 39 | 39.EDY TRADING SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | -231 K RON | |
| 40 | 40.LEANDRO & BROKLYN SRL▲ 8 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | -201,5 K RON | |
| 41 | 41.PRIETENIA TURISM SRL▼ 15 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 12,1 K RON | |
| 42 | 42.CEAPA ROŞIE SRL▼ 18 | Municipiul Deva, Hunedoara | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -30,3 K RON | |
| 43 | 43.GINA EFECT SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 128,7 K RON | |
| 44 | 44.INTERNATIONAL TURISM ALIMENT INDUSTRIAL IZVORUL RECE SRL▼ 18 | Sat Aurel Vlaicu, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -89,6 K RON | |
| 45 | 45.ANNELAND SRL▲ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 2,8 K RON | |
| 46 | 46.VOITUR SRL▲ 29 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 1,2 K RON | |
| 47 | 47.BALEX CLASS SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -99,8 K RON | |
| 48 | 48.DIANA ALIMPEX SRL▼ 7 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 120,0% | 0,0% | 2,1 K RON | |
| 49 | 49.VALONES SRL▼ 16 | Sat Chitid, Comuna Boşorod, Hunedoara | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 8 K RON | |
| 50 | 50.MARION IMPEX SRL▼ 24 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 11▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | -268,4 K RON | |
| 51 | 51.FRANCO SRL▲ 82 | Sat Peştişu Mare, Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 11▲ 120 % | ▲ 120 % | -41,7 K RON | |
| 52 | 52.GALENA CLUB SRL▲ 3 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -152,2 K RON | |
| 53 | 53.PRIMERA VISION SRL▲ 2 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 75,5 K RON | |
| 54 | 54.G & N METROPOLIS S.R.L.nou | Sat Mintia, Comuna Veţel, Hunedoara | 11— | — | — | -72,9 K RON |
| 55 | 55.VICTOR LOWE EXIM SRL= | Sat Cristur, Municipiul Deva, Hunedoara | 100,0% | 0,0% | -120,9 K RON | |
| 56 | 56.ELADO PRODCOMIMPEX SRL▼ 15 | Sat Băcia, Comuna Băcia, Hunedoara | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -88,8 K RON | |
| 57 | 57.MN TRADING RO SRL▲ 430 | Sat Băniţa, Comuna Băniţa, Hunedoara | 10— | — | 339,7 K RON | |
| 58 | 58.PREST ALIM SID SRL▼ 3 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 100,0% | 0,0% | -12,6 K RON | |
| 59 | 59.MARY ELA COM SRL▲ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -36 K RON | |
| 60 | 60.T&P ROM COMP SRL▼ 5 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 100,0% | 0,0% | -104,5 K RON | |
| 61 | 61.DECOR PARQUET SERVICES SRL▼ 20 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -85,1 K RON | |
| 62 | 62.GETASIM IMPEX SRL▲ 4 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -33,4 K RON | |
| 63 | 63.RAL MARC FOOD SRL▲ 3 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -79,5 K RON | |
| 64 | 64.C&N AGENCY INTERACTIV SRL▲ 35 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -91,2 K RON | |
| 65 | 65.HOLTZ INDUSTRI HD SRL▲ 10 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 6,2 K RON | |
| 66 | 66.EURO EDYANIS S.R.L.▲ 313 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 10▲ 900 % | ▲ 900 % | 45,5 K RON | |
| 67 | 67.DAAD COMPLEX SRL▲ 19 | Municipiul Deva, Hunedoara | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -95,2 K RON | |
| 68 | 68.CAFEA EXPRES E.M.B. ALICOM SRL▲ 18 | Municipiul Deva, Hunedoara | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -108,7 K RON | |
| 69 | 69.EXPRESO - ALIM - PATY SRL▼ 21 | Sat Băcia, Comuna Băcia, Hunedoara | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 61,3 K RON | |
| 70 | 70.VENERA COM SRL▲ 29 | Sat Baia de Criş, Comuna Baia de Criş, Hunedoara | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | -11,4 K RON | |
| 71 | 71.MAIER COMPANY COMEX SRL▼ 30 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | -24,4 K RON | |
| 72 | 72.OLNATIM TRANSIMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Brad, Hunedoara | 90,0% | 0,0% | -78,7 K RON | |
| 73 | 73.CASTELUL LUPILOR SRL▲ 207 | Sat Chimindia, Comuna Hărău, Hunedoara | 9▲ 350 % | ▲ 350 % | -173,5 K RON | |
| 74 | 74.MARCOBAR IMPEX SRL▲ 59 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | -80,1 K RON | |
| 75 | 75.M&F MASTER CAFFE SRL▼ 9 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 90,0% | 0,0% | 124,7 K RON | |
| 76 | 76.FANG DA JIA SRL▼ 10 | Municipiul Deva, Hunedoara | 90,0% | 0,0% | 12,8 K RON | |
| 77 | 77.NATALIA & ANCUŢA SELECT SRL▼ 11 | Municipiul Brad, Hunedoara | 90,0% | 0,0% | 36 K RON | |
| 78 | 78.VICTORY SELECT SRL▲ 83 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | -27,1 K RON | |
| 79 | 79.GURASADA PARK SRL▲ 54 | Sat Gothatea, Comuna Gurasada, Hunedoara | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | -71,8 K RON | |
| 80 | 80.DAMAB RESTAURANT S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 9— | — | — | 12,7 K RON |
| 81 | 81.LOND SELEKT TURISM S.R.L.nou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 9— | — | — | 687 RON |
| 82 | 82.GLORIA IMPORT EXPORT SRL▼ 34 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | -27,3 K RON | |
| 83 | 83.ROMALINEX SRL▼ 28 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 14,1 K RON | |
| 84 | 84.SANGELCOM SRL▲ 2 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -14,3 K RON | |
| 85 | 85.DISCO BAR SERVICII SRL▼ 10 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 80,0% | 0,0% | -1,5 K RON | |
| 86 | 86.VECTRA SERV TRANS SRL▼ 45 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -50,7 K RON | |
| 87 | 87.DIARIS SRL▼ 1 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -329 K RON | |
| 88 | 88.M&C PARTNER TURISM SRL▼ 13 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 80,0% | 0,0% | -30,7 K RON | |
| 89 | 89.DIANA TURISM SRL▼ 23 | Municipiul Deva, Hunedoara | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -200,1 K RON | |
| 90 | 90.TOUR EXPERT SRL▲ 71 | Sat Cinciş-Cerna, Comuna Teliucu Inferior, Hunedoara | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 13,3 K RON | |
| 91 | 91.MALEIA STANDARD CLASS SRL▲ 8 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 48,5 K RON | |
| 92 | 92.CRYSTALIN DINAMIC SRL▼ 44 | Municipiul Deva, Hunedoara | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 19,8 K RON | |
| 93 | 93.MYSTIC LOUNGE SRL▲ 6 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 119,3 K RON | |
| 94 | 94.NEMIRO PREST SRL▼ 19 | Municipiul Deva, Hunedoara | 80,0% | 0,0% | -36,8 K RON | |
| 95 | 95.WU YANNIS 98 S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 8— | — | — | -69,6 K RON |
| 96 | 96.TERASA CORA SRL▲ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -57,9 K RON | |
| 97 | 97.CRISTINA COMIMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Deva, Hunedoara | 70,0% | 0,0% | -40,8 K RON | |
| 98 | 98.COMAN SRL▼ 43 | Municipiul Deva, Hunedoara | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | -83,4 K RON | |
| 99 | 99.CASTRUM TEHIMPEX SRL= | Sat Aurel Vlaicu, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -66,5 K RON | |
| 100 | 100.TEO COMPANY COM SRL▼ 14 | Sat Brănişca, Comuna Brănişca, Hunedoara | 70,0% | 0,0% | -77,1 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Hunedoara
CAEN 5611
Restaurante
152 firme · 138,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
195 firme · 110,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
240 firme · 101,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
75 firme · 82,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
65 firme · 37,3 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
173 firme · 34,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
14 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
8 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
9 firme · 701,6 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
15 firme · 617,6 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 72 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 9,4 K RON