Top 100 firme — Sănătate, Galați după angajați în 2021
449 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 719. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 46.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MEDICOTEST SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46▲ 15 % | ▲ 15 % | 798 K RON | |
| 2 | 2.EXPERT MED CENTRUL MEDICAL IRINA SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -69,9 K RON | |
| 3 | 3.FIZIOACTIV S.R.L.▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.CERADENT SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22▼ 29 % | ▼ 29 % | 15,6 K RON | |
| 5 | 5.CHIROMAX SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 428,3 K RON | |
| 6 | 6.REMENIX SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 170,0% | 0,0% | 1,7 mil. RON | |
| 7 | 7.SANAVITA AM MEDICAL POINT SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.PROCLINIC FOR LIFE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 200,4 K RON | |
| 9 | 9.EXPERT MEDICAL RAMIRA S.R.L.▲ 166 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14▲ 1.300 % | ▲ 1.300 % | 42,5 K RON | |
| 10 | 10.DIAMED OBESITY SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 224,1 K RON | |
| 11 | 11.MY DENT DIGITAL DENTISTRY S.R.L.= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 2,7 mil. RON | |
| 12 | 12.DENTAL SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 357,4 K RON | |
| 13 | 13.HAPPY SKIN SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 659,9 K RON | |
| 14 | 14.CADEROM SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 872,3 K RON | |
| 15 | 15.CASA NOVA DANIELE SRL▲ 16 | Sat Şerbeştii Vechi, Comuna Şendreni, Galaţi | 11▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 470,4 K RON | |
| 16 | 16.SĂNĂTATEA PLUS SRL▼ 8 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 679,8 K RON | |
| 17 | 17.RANDI SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 165,8 K RON | |
| 18 | 18.PROTEST DIAGNOSTIC SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 603,3 K RON | |
| 19 | 19.AGRESS BEAUTY CLINIQUE SRL▼ 10 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 271,4 K RON | |
| 20 | 20.CABINET STOMATOLOGIC DENTOTAL DR.TUDOSE ANCA SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 617,7 K RON | |
| 21 | 21.DENTOART SRL▲ 247 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9— | — | 315,7 K RON | |
| 22 | 22.LAUNER FARM SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 90,0% | 0,0% | 777,2 K RON | |
| 23 | 23.DENTAL CLINIC & LABORATORY SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 141,7 K RON | |
| 24 | 24.DANUBE GENERAL SERVICES SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 80,0% | 0,0% | 458,9 K RON | |
| 25 | 25.ORIGANI SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 80,0% | 0,0% | 15,1 K RON | |
| 26 | 26.INTERSPORT SRL▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 597,3 K RON | |
| 27 | 27.ELIT MED CENTER SRL▲ 90 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | 1,2 mil. RON | |
| 28 | 28.GYNECOCENTER SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,0% | 0,0% | -21,8 K RON | |
| 29 | 29.ARTZ DENT SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,0% | 0,0% | 99,2 K RON | |
| 30 | 30.MEDICAL BEST SRL▲ 17 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 336,2 K RON | |
| 31 | 31.ARESTETICA SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 913,4 K RON | |
| 32 | 32.ARISTOMED DOR SRL▲ 44 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 969 K RON | |
| 33 | 33.SĂNĂTATE CU OZON S.R.L.▼ 8 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 70,0% | 0,0% | 299,7 K RON | |
| 34 | 34.DENTAL CREATIVE CENTER S.R.L.▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,0% | 0,0% | 629 K RON | |
| 35 | 35.OBRIGADO MAXIMA S.R.L.▲ 140 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | 42,5 K RON | |
| 36 | 36.STOMINTERN SRL▼ 18 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 38,1 K RON | |
| 37 | 37.MARTA CARPDENT S.R.L.▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,0% | 0,0% | 57,7 K RON | |
| 38 | 38.SANI HELP SRL▲ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 204,5 K RON | |
| 39 | 39.DR.MITRAȘCĂ S.R.L.▲ 229 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6— | — | 232,1 K RON | |
| 40 | 40.CATALINA HEALTHCARE SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 103,8 K RON | |
| 41 | 41.ALMADENT ESTETIC SRL▼ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 1,2 mil. RON | |
| 42 | 42.CASUSBELLI S.R.L.▼ 5 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 3,8 K RON | |
| 43 | 43.OPTI KIDS S.R.L.▲ 4 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 177,3 K RON | |
| 44 | 44.MEDIGAL HOUSE S.R.L.▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,0% | 0,0% | 36,5 K RON | |
| 45 | 45.BALTEAN ORTODONTICS S.R.L.▲ 72 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 282 K RON | |
| 46 | 46.ERIK DENTISTRY S.R.L.▲ 222 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6— | — | 154,6 K RON | |
| 47 | 47.PSIHIMED DOCA S.R.L.▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 335,3 K RON | |
| 48 | 48.ARIANADENT CENTRAL S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6— | — | — | 85,4 K RON |
| 49 | 49.CABINET STOMATOLOGIC ADDENT DR.PURDEA ADRIAN SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 377,1 K RON | |
| 50 | 50.ALIDENTA SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 73,2 K RON | |
| 51 | 51.DENTAVIC SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 21,2 K RON | |
| 52 | 52.MEDHOUSE 2005 SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 57,6 K RON | |
| 53 | 53.LUXDENT SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 468,6 K RON | |
| 54 | 54.ROMVENTUS S.R.L.▼ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 116,8 K RON | |
| 55 | 55.AXESS IMAGING SRL▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 715,6 K RON | |
| 56 | 56.INTERBEAUTY MD SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -63,1 K RON | |
| 57 | 57.DR. BREAHNĂ DENT SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 270,8 K RON | |
| 58 | 58.CABINET MEDICAL DR. MURGOCI ELEN LORIANA S.R.L.▼ 11 | Sat Şiviţa, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 364,3 K RON | |
| 59 | 59.MED NARCISA S.R.L.▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 154,4 K RON | |
| 60 | 60.DR STĂTESCU MARIANA S.R.L.▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 211,2 K RON | |
| 61 | 61.DR. SERBAN OFTAMEDIC SRL▼ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 127,1 K RON | |
| 62 | 62.GAVIDENT SRL▲ 14 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 9,2 K RON | |
| 63 | 63.ELECTROROM SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 391,4 K RON | |
| 64 | 64.THERAMED SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 250 K RON | |
| 65 | 65.DENTAURUM PLUS SRL▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 14,3 K RON | |
| 66 | 66.ESOMED SRL▼ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 119,4 K RON | |
| 67 | 67.CLINICA ITALIANA DENTARA DAN-MAXIMO SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 23,4 K RON | |
| 68 | 68.DOCTOR MIHĂLUŢĂ SRL▲ 49 | Sat Slobozia Conachi, Comuna Slobozia Conachi, Galaţi | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 97,4 K RON | |
| 69 | 69.CRISTIAN MEDICOFAM SRL▼ 22 | Sat Bereşti-Meria, Comuna Bereşti-Meria, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 496,7 K RON | |
| 70 | 70.STRUNGĂREAȚĂ SRL▼ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 24,8 K RON | |
| 71 | 71.ALBMED ECO SRL▼ 24 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 126,4 K RON | |
| 72 | 72.BIOMEDICAL CLINIQUE SRL▼ 35 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 163,7 K RON | |
| 73 | 73.DINU SMARTDENT SRL▼ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 214,3 K RON | |
| 74 | 74.GA DENT ALIN SRL▼ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 195,8 K RON | |
| 75 | 75.DR. VASILIU CAMELIA - MEDIC DENTIST SRL▼ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 110,8 K RON | |
| 76 | 76.ESTETDENTAL CLINIC DR. GAVRILIȚĂ S.R.L.▼ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 148,2 K RON | |
| 77 | 77.SOFIMED HELP ID S.R.L.▼ 30 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 3 K RON | |
| 78 | 78.AMI & FELIX DENTAL S.R.L.▼ 31 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | -251,4 K RON | |
| 79 | 79.GERONMED SERV SRL▼ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 24,2 K RON | |
| 80 | 80.S.O.S.CENTRU MEDICAL SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 263,1 K RON | |
| 81 | 81.POPA LUCIA SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 47,9 K RON | |
| 82 | 82.GRANT LMB SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 113,5 K RON | |
| 83 | 83.AVICENNA SRL▼ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 176,4 K RON | |
| 84 | 84.PANDENTAL SRL▼ 8 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 350,3 K RON | |
| 85 | 85.ZAMBETUL TAU SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 40 K RON | |
| 86 | 86.ESTET DENTA PLUS SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | -24,6 K RON | |
| 87 | 87.ULTRADENT SRL▼ 40 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 103,5 K RON | |
| 88 | 88.CERAL SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 27,7 K RON | |
| 89 | 89.OPTIXMED SRL▲ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 39,5 K RON | |
| 90 | 90.GINECOAID SRL▼ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 583,2 K RON | |
| 91 | 91.VITAMED CLINIC SRL▼ 44 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 68,2 K RON | |
| 92 | 92.BETA OPTIKON SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | -79,2 K RON | |
| 93 | 93.CENTRUL MEDICAL DIEFFENBACHIA DIAGNOSTIC SRL▼ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 81,8 K RON | |
| 94 | 94.REUMAFIZIOSPORT S.R.L.▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 619,9 K RON | |
| 95 | 95.CLINICA OBSTETRICĂ-GINECOLOGIE DR. IRIMIA SRL▼ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 262,4 K RON | |
| 96 | 96.SMILE GABI DENT SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 10,3 K RON | |
| 97 | 97.NORIMED TN SRL▼ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 118,8 K RON | |
| 98 | 98.CABINET MEDICAL DR. PROFIR ANCA S.R.L.▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 118,2 K RON | |
| 99 | 99.ETHALON OPTIC SRL▼ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 757 K RON | |
| 100 | 100.INTERTOP MEDICA GA SRL▼ 24 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 321,4 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Galați
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
270 firme · 133,2 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
184 firme · 114,5 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
60 firme · 39,4 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
68 firme · 25,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
7 firme · 3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 975,3 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
3 firme · 698,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 192,3 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
2 firme · 151,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
4 firme · 136,4 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 33,3 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 19,4 K RON