Top 100 firme — Construcții, Călărași după angajați în 2016
518 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.857. Pragul de intrare în top este 5, iar liderul atinge 227.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BUILDROM S.A.= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 227▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 406 K RON | |
| 2 | 2.DRUMURI SI PODURI SA= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 74▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 838,6 K RON | |
| 3 | 3.VIBO CONSTRUCT SRL▲ 9 | Sat Dichiseni, Comuna Dichiseni, Călăraşi | 51▲ 50 % | ▲ 50 % | 147,5 K RON | |
| 4 | 4.LA VASILE PVC SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 49▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 766,8 K RON | |
| 5 | 5.EVALENIA CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 49▼ 2 % | ▼ 2 % | -228,4 K RON | |
| 6 | 6.STOICA GRUP INSTAL SRL▼ 3 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 48▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 185,6 K RON | |
| 7 | 7.TELPRON COMEX SRL▼ 1 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 470,0% | 0,0% | 3,7 mil. RON | |
| 8 | 8.BETA BUILDING SOLUTION SRL▲ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 46▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | 534,2 K RON | |
| 9 | 9.RCH CON INSTAL SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 40▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 533,6 K RON | |
| 10 | 10.NICO CONSTRUCT SRL▲ 12 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 36▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 176,8 K RON | |
| 11 | 11.DOMAREX '94 SRL▲ 1 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 35▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 548,6 K RON | |
| 12 | 12.RINION CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Mitreni, Comuna Mitreni, Călăraşi | 34▼ 32 % | ▼ 32 % | 99 K RON | |
| 13 | 13.NECULA ŞTEF CONSTRUCT SRL▲ 11 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 34▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 82,5 K RON | |
| 14 | 14.ROMANOR SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 33▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 175,2 K RON | |
| 15 | 15.OPTIM SA▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 33▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 1,8 K RON | |
| 16 | 16.CALIN SERVICE TOTAL SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 33▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 682 K RON | |
| 17 | 17.AQUA SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 320,0% | 0,0% | 128,5 K RON | |
| 18 | 18.TEHNOPOL SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 310,0% | 0,0% | 56,6 K RON | |
| 19 | 19.CAMPIS SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 525,9 K RON | |
| 20 | 20.CONSIM INVEST SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 30▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 521,4 K RON | |
| 21 | 21.COLUMNA N.G. SA▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 28▲ 12 % | ▲ 12 % | 87,5 K RON | |
| 22 | 22.COLT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 27▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 1,1 K RON | |
| 23 | 23.ELECTROENEL SERVICES SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 26▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 659,2 K RON | |
| 24 | 24.SIGMA HOUSE CONSTRUCT SRL▲ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 239,5 K RON | |
| 25 | 25.STYL XXI SRL▼ 18 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 23▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 38,4 K RON | |
| 26 | 26.VILLA INVEST SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20▼ 31 % | ▼ 31 % | 98,1 K RON | |
| 27 | 27.DORNACOR SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 200,0% | 0,0% | 64 K RON | |
| 28 | 28.ROMTRANS METAL SRLnou | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -36,5 K RON | |
| 29 | 29.DALCONS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20— | — | — | 4,6 K RON |
| 30 | 30.MAC DESIGN SRL▲ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 19▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 469,7 K RON | |
| 31 | 31.TRY NMV CONSTRUCT SRL▲ 42 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 19▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 225 K RON | |
| 32 | 32.MEDIR SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 498 K RON | |
| 33 | 33.PROELECTRIC SISTEM SRL▲ 56 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17▲ 183,3 % | ▲ 183,3 % | -172,6 K RON | |
| 34 | 34.EL MONT SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 58,6 K RON | |
| 35 | 35.HERMANOS MOISE SRL▲ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 588,6 K RON | |
| 36 | 36.BERNARD BUILDING SRL▲ 67 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 15▲ 200 % | ▲ 200 % | 114,9 K RON | |
| 37 | 37.MARIMAR STAR SRL▲ 15 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Călăraşi | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 173,8 K RON | |
| 38 | 38.DONAU TERMO SRL▲ 35 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14▲ 75 % | ▲ 75 % | 80,1 K RON | |
| 39 | 39.CONFORT SA▲ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 376,6 K RON | |
| 40 | 40.ELECTRA SRL▲ 7 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 130,0% | 0,0% | 41,5 K RON | |
| 41 | 41.UNION 04 IMPEX SRL▼ 17 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 13▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 10,4 K RON | |
| 42 | 42.TOPSIDE WELLNESS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 43 | 43.UNION BUSINESS COMPANY SRL▲ 9 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 44 | 44.ROMCONFORT SRL▼ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12▼ 60 % | ▼ 60 % | -220,2 K RON | |
| 45 | 45.EUROMIST URBAN SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 234,9 K RON | |
| 46 | 46.ELCO TRADE SRL▲ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 143,3 K RON | |
| 47 | 47.HAGEN INSTAL SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 231,1 K RON | |
| 48 | 48.PCS-MADCOM GRUP SRLnou | Sat Orăşti, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 11— | — | — | 16,6 K RON |
| 49 | 49.AVISECO SYSTEMS SRL▲ 90 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 414,2 K RON | |
| 50 | 50.GLAS CONSTRUCT HOUSE SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 138 K RON | |
| 51 | 51.CASA AN BOG SRL▼ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | -19,7 K RON | |
| 52 | 52.SAGA INFRASTRUCTURĂ S.R.L.▲ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 276,9 K RON | |
| 53 | 53.ALEX GIURCAN CONSTRUCT SRL▲ 20 | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 157,5 K RON | |
| 54 | 54.IRON MAGIC HOUSE SRL▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -245,6 K RON | |
| 55 | 55.GUGIU CONSTRUCT SRL▲ 34 | Sat Dorobanţu, Comuna Dorobanţu, Călăraşi | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 416,6 K RON | |
| 56 | 56.ADRIANO TEHNO CONSTRUCT SRLnou | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 10— | — | — | 130,2 K RON |
| 57 | 57.CIA CONS SRL▼ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9▼ 50 % | ▼ 50 % | 24,7 K RON | |
| 58 | 58.EURO MEC.2002 SRL▼ 17 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 9▼ 40 % | ▼ 40 % | -210 K RON | |
| 59 | 59.SETACO SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 114 K RON | |
| 60 | 60.SARA SISTEM SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 8,1 K RON | |
| 61 | 61.IMPERIAL CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 367,4 K RON | |
| 62 | 62.GESIM UTILAJ SRL▲ 27 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 93,9 K RON | |
| 63 | 63.SILVYCOM INSTAL SRL▲ 55 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | -57,1 K RON | |
| 64 | 64.BLOCKS BUILDER SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9— | — | — | -55,5 K RON |
| 65 | 65.MVO CIVIL CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 80,0% | 0,0% | 109,8 K RON | |
| 66 | 66.IMPEX PAN CON SRL▲ 7 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 80,0% | 0,0% | -28 K RON | |
| 67 | 67.TADPOLE SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 231,4 K RON | |
| 68 | 68.BALANŢ PREST SRL▲ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 71,2 K RON | |
| 69 | 69.NAZARET CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 80,0% | 0,0% | 14,3 K RON | |
| 70 | 70.GRAND CONSTRUCT SRL▼ 33 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 7▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 113,4 K RON | |
| 71 | 71.GAZ INSTAL SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 29,3 K RON | |
| 72 | 72.FIDO IMPEX SRL▲ 12 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 70,0% | 0,0% | -44,5 K RON | |
| 73 | 73.ACCESORIA SRL▲ 11 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 70,0% | 0,0% | 187,9 K RON | |
| 74 | 74.FILIP CONSTRUCT SRL▼ 57 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 7▼ 77,4 % | ▼ 77,4 % | -144,8 K RON | |
| 75 | 75.ECONLOGISTIC GRUP SRL▲ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 17,1 K RON | |
| 76 | 76.PROINSTAL SRL▲ 27 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 675,4 K RON | |
| 77 | 77.DETECT SYSTEM SOLUTION SRL▲ 62 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 532,1 K RON | |
| 78 | 78.VLASERV QUALITY SRL▲ 40 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 206 K RON | |
| 79 | 79.ANILADY BUILDING SRL▲ 39 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 479 K RON | |
| 80 | 80.SPICUL CONSTRUCT SES SRL▲ 4 | Sat Coslogeni, Comuna Dichiseni, Călăraşi | 70,0% | 0,0% | -22,4 K RON | |
| 81 | 81.TORNA CONSTRUCT SRL▼ 18 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | 35,5 K RON | |
| 82 | 82.DCM CONSTRUCT GENERAL SRL▼ 22 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | -40,7 K RON | |
| 83 | 83.MARC TRUST - CONSID SA▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 60,0% | 0,0% | -655,7 K RON | |
| 84 | 84.IULIA SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 60,0% | 0,0% | -18,9 K RON | |
| 85 | 85.SERVINSTAL SRL▲ 4 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 60,0% | 0,0% | 169,2 K RON | |
| 86 | 86.EST CONSTRUCT SRL▲ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 189,6 K RON | |
| 87 | 87.GEO TER COM SRL▲ 205 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 6— | — | 44,5 K RON | |
| 88 | 88.EURO ELECTRIC SRL▲ 1 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 60,0% | 0,0% | 24,2 K RON | |
| 89 | 89.ALEX STAR SRL▼ 48 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6▼ 60 % | ▼ 60 % | 12 K RON | |
| 90 | 90.IOANIDIS SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 60,0% | 0,0% | 69,8 K RON | |
| 91 | 91.DAROVI COMPANY S.R.L.▼ 50 | Sat Ştefăneşti, Comuna Ileana, Călăraşi | 6▼ 60 % | ▼ 60 % | 14,9 K RON | |
| 92 | 92.FIANA & COSMIN CONSULTING SRL▲ 200 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 6— | — | -116,9 K RON | |
| 93 | 93.PEHO GE & GE CONSTRUCT SRL▲ 108 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | 55,9 K RON | |
| 94 | 94.GLOBAL TRANS EDIL SRLnou | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 295 RON | |
| 95 | 95.PERFECT WORK CERNICA SRL▼ 43 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 6▼ 50 % | ▼ 50 % | 187,8 K RON | |
| 96 | 96.BELCIUGATELE - SERVICII EDILITARE SRL▼ 7 | Comuna Belciugatele, Călăraşi | 60,0% | 0,0% | -103,4 K RON | |
| 97 | 97.GEOMIDAS AGROCONSTRUCT SRL▼ 45 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6▼ 50 % | ▼ 50 % | -138,5 K RON | |
| 98 | 98.ANDMIR CONS SRL▲ 5 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 50,0% | 0,0% | 82,2 K RON | |
| 99 | 99.TERMOSUD SERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 50,0% | 0,0% | 197,7 K RON | |
| 100 | 100.EMANUEL CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 26,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Călărași
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
313 firme · 450,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
68 firme · 213,7 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
15 firme · 150,3 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
87 firme · 129,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
64 firme · 82,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
24 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
18 firme · 25,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
20 firme · 22,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
25 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
21 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
17 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 888,2 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 845,5 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
2 firme · 396,6 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 349,2 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 80 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
1 firme · 30,7 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 200 RON