Top 100 firme — Sănătate, Buzău după angajați în 2018
291 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.494. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 846.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CLINICA SANTE SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 846▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 8,9 mil. RON | |
| 2 | 2.SPITALUL SF SAVA SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 83▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 1 mil. RON | |
| 3 | 3.CENTRUL MEDICAL MEDINVEST SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 39▲ 30 % | ▲ 30 % | 876,8 K RON | |
| 4 | 4.MAT CORD BIOMEDICA SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 33▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,8 mil. RON | |
| 5 | 5.NEW MEDICAL PROIECT SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 25▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 1,3 K RON | |
| 6 | 6.CENTRUL MEDICAL OVIDIUS SRL= | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 849,2 K RON | |
| 7 | 7.ECOMED SRL= | Sat Vintilă Vodă, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 180,0% | 0,0% | 390,8 K RON | |
| 8 | 8.MEDCON SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.IDEEA DENT SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 200,4 K RON | |
| 10 | 10.RAZEDENT SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 527,6 K RON | |
| 11 | 11.CENTROMEDICA 2000 SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 130,0% | 0,0% | 103,8 K RON | |
| 12 | 12.MEDINTERN SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 597,3 K RON | |
| 13 | 13.SANMEDICA DENT SRL▲ 7 | Sat Sătuc, Comuna Berca, Buzău | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 565,7 K RON | |
| 14 | 14.CLINICA MATCORD SRL▲ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 27,8 K RON | |
| 15 | 15.CARDIO CLINIQUE NCS SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 100,0% | 0,0% | 714,8 K RON | |
| 16 | 16.SCIENCE MED SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 90,0% | 0,0% | 105,6 K RON | |
| 17 | 17.IRIS MEDICAL CONSULT SRL▲ 1 | Sat Cernăteşti, Comuna Cernăteşti, Buzău | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 128,2 K RON | |
| 18 | 18.ALCOR GROUP SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.VALMIDENTAL 2003 SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -58,6 K RON | |
| 20 | 20.TRIMED SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 352,6 K RON | |
| 21 | 21.SANATATEA UMANA SRL▲ 12 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 446,9 K RON | |
| 22 | 22.MEDICAL SAN BIOS SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 70,0% | 0,0% | 215,5 K RON | |
| 23 | 23.DR. BOJOC VIOREL - RECUPERARE MEDICALĂ - BALNEOFIZIOTERAPIE SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 28,4 K RON | |
| 24 | 24.SERBAN & CO SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 10,1 K RON | |
| 25 | 25.MEDICOM 94 SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 60,0% | 0,0% | 379,3 K RON | |
| 26 | 26.ANGI SAN SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 60,0% | 0,0% | 511,7 K RON | |
| 27 | 27.FIZIOTERAPIA SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 80,7 K RON | |
| 28 | 28.RAD ELEN CAR SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 60,0% | 0,0% | 105,6 K RON | |
| 29 | 29.2 R PROMPT MEDICAL HOPE SRL▲ 14 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 134,7 K RON | |
| 30 | 30.RMN CENTRU DE IMAGISTICĂ SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 223,8 K RON | |
| 31 | 31.CADOMEDICA 93 SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 50,0% | 0,0% | 584,6 K RON | |
| 32 | 32.MEDIMPEX SRL▲ 1 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 50,0% | 0,0% | 200 K RON | |
| 33 | 33.VALSAN SRL▲ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 160 K RON | |
| 34 | 34.MEDICARD SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 50,0% | 0,0% | 30,6 K RON | |
| 35 | 35.CLINICA NEW LIFE SRL▼ 23 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 5▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 788,8 K RON | |
| 36 | 36.NEUROSAN SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 50,0% | 0,0% | 266,2 K RON | |
| 37 | 37.ADONIS MEDSAN SRL▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 205,8 K RON | |
| 38 | 38.MEDIRA SANUM SRL▼ 5 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 50,0% | 0,0% | 236,6 K RON | |
| 39 | 39.EURODENT RV SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 50,0% | 0,0% | 4 K RON | |
| 40 | 40.MEDIDENT 2007 SRL▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 86,4 K RON | |
| 41 | 41.HELP MED OPTIM SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 50,0% | 0,0% | -50,5 K RON | |
| 42 | 42.PRIMAMED PROFESIONAL SRL▲ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 5,9 K RON | |
| 43 | 43.AMAMED EXPERT CENTER SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 595,5 K RON | |
| 44 | 44.PRAXIS DENT SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 192,6 K RON | |
| 45 | 45.PRIMA DENT DR CLAUDIA CIUPITU SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 25,6 K RON | |
| 46 | 46.USURELU MED SRL▲ 12 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 42 K RON | |
| 47 | 47.STOMAMED ESTET SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 25,7 K RON | |
| 48 | 48.CLIN EXPERT SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 5,9 K RON | |
| 49 | 49.CENTRUL MEDICO-PSIHOLOGIC PSIHOMEDICA S.R.L.▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 218,7 K RON | |
| 50 | 50.CENTRUL MEDICAL ANAM SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 16,5 K RON | |
| 51 | 51.CLINICA NEW MEDICARE INVESTIGAŢII MEDICALE SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 40,0% | 0,0% | 152,7 K RON | |
| 52 | 52.CABINET MEDICAL DR ALDEA ANDA SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 96,3 K RON | |
| 53 | 53.DR URLATEANU ALINA DANIELA SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 40,0% | 0,0% | -3,5 K RON | |
| 54 | 54.GYNE SAN SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 323,3 K RON | |
| 55 | 55.MEDIDENT SRL▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 55,2 K RON | |
| 56 | 56.DR CONSTANTINESCU ELENA SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 139,2 K RON | |
| 57 | 57.SANOMED SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 8,3 K RON | |
| 58 | 58.PROSAN MEDICA ACTIV SRL▲ 28 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 122,8 K RON | |
| 59 | 59.EAM CONSMED SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 44 K RON | |
| 60 | 60.MEDOLTIS SRL▼ 17 | Sat Bisoca, Comuna Bisoca, Buzău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 134,1 K RON | |
| 61 | 61.SERVIMED SRL▼ 3 | Sat Mărgăriţi, Comuna Beceni, Buzău | 30,0% | 0,0% | 83,3 K RON | |
| 62 | 62.NECORA 2003 SRL▲ 129 | Municipiul Buzău, Buzău | 3— | — | 209,1 K RON | |
| 63 | 63.MEDGEN CRENGUTA SRL▲ 23 | Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 134,3 K RON | |
| 64 | 64.MIL ELMED SRL▲ 22 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 45,1 K RON | |
| 65 | 65.DR TACHE DELIA SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 461,2 K RON | |
| 66 | 66.OPTIMED MEDICAL 2004 SRL▼ 46 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 481,7 K RON | |
| 67 | 67.RIO ALFA MED SRL▼ 9 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 30,0% | 0,0% | 54,5 K RON | |
| 68 | 68.CIOCHINA SRL▼ 10 | Sat Unguriu, Comuna Unguriu, Buzău | 30,0% | 0,0% | -52,3 K RON | |
| 69 | 69.FAN DENT SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 76,8 K RON | |
| 70 | 70.SANMED 63 SRL▲ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 245,5 K RON | |
| 71 | 71.QUANTUM THERAPY SRL▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 772,4 K RON | |
| 72 | 72.DR LAPUŞNEANU FLORENTINA SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 154,1 K RON | |
| 73 | 73.CABINET MEDICAL OFTALMOLOGIE 2012 DR CRISTESCU SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 238,4 K RON | |
| 74 | 74.DENYTOD MED CENTER SRL▼ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 39,3 K RON | |
| 75 | 75.FAMOUS SMILE SRL▲ 74 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 7,3 K RON | |
| 76 | 76.STOMIS ORTHODONTICS SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 192,8 K RON | |
| 77 | 77.SAB ORTHO DENTAL SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 1 mil. RON | |
| 78 | 78.ACM DENTAL SOLUTIONS SRL▼ 20 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 30,0% | 0,0% | 36,7 K RON | |
| 79 | 79.MEDICAL ALRO MIND SRL▼ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 257 K RON | |
| 80 | 80.FIREFLY PROLIFE S.R.L.nou | Sat Movila Banului, Comuna Movila Banului, Buzău | 3— | — | — | 63,8 K RON |
| 81 | 81.DOKTOR PULS PREV S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 3— | — | — | 13,6 K RON |
| 82 | 82.DRAGANESCU CO SRL▼ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 13,1 K RON | |
| 83 | 83.CARIN MED SRL▼ 40 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 75,7 K RON | |
| 84 | 84.RITTER SAN 95 SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 281,8 K RON | |
| 85 | 85.LEOMED SRL▼ 27 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 193,4 K RON | |
| 86 | 86.MEDFAM SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 117,7 K RON | |
| 87 | 87.DR FRANGULESCU SRL▼ 1 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 20,0% | 0,0% | 158 K RON | |
| 88 | 88.ANIMED SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 116,2 K RON | |
| 89 | 89.FEMINA SANMED SRL▲ 60 | Sat Săgeata, Comuna Săgeata, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 66,6 K RON | |
| 90 | 90.GERAMED SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 126,4 K RON | |
| 91 | 91.PETRUTZ CONSULT SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 20,0% | 0,0% | 63,3 K RON | |
| 92 | 92.LISER DENT SRL▲ 57 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -47,9 K RON | |
| 93 | 93.CABINET MEDICAL DR. ELENA VALEANU SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 20,0% | 0,0% | 48,7 K RON | |
| 94 | 94.FAMMED CONSULT SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 118,8 K RON | |
| 95 | 95.GHINEA-DENT SRL▲ 54 | Sat Amara, Comuna Balta Albă, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 42 K RON | |
| 96 | 96.DR TANASA DANIELA SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 20,0% | 0,0% | 81,2 K RON | |
| 97 | 97.DENTEXCELA SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 988 RON | |
| 98 | 98.SONOHAT MED S.R.L.▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 70,5 K RON | |
| 99 | 99.AMD LAURSAN SRL▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 83,3 K RON | |
| 100 | 100.DR ANTONICA ELENA-CABINET MEDICAL SRL▼ 14 | Sat Smeeni, Comuna Smeeni, Buzău | 20,0% | 0,0% | 197,7 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Buzău
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
185 firme · 165,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
156 firme · 100,3 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
61 firme · 31,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
13 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
34 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
8 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 997,5 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 732,7 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 156,3 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
3 firme · 148 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
1 firme · 135 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 10,9 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 0 RON