Top 100 firme — Sănătate, Buzău după angajați în 2014
231 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.016. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 456.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CLINICA SANTE SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 456▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 7,1 mil. RON | |
| 2 | 2.SPITALUL SF SAVA SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 69▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 3 | 3.CENTRUL MEDICAL MEDINVEST SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 28▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 706,3 K RON | |
| 4 | 4.CENTROMEDICA 2000 SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 306,7 K RON | |
| 5 | 5.ECOMED SRL▼ 1 | Sat Vintilă Vodă, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 134,2 K RON | |
| 6 | 6.MAT CORD BIOMEDICA SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 17▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 359 K RON | |
| 7 | 7.PRECIDENT SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 6,7 K RON | |
| 8 | 8.RMN CENTRU DE IMAGISTICĂ SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 462,4 K RON | |
| 9 | 9.MEDCON SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 46,9 K RON | |
| 10 | 10.IDEEA DENT SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 41,4 K RON | |
| 11 | 11.HELP CENTER SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -31 K RON | |
| 12 | 12.MEDICAL SAN BIOS SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 80,0% | 0,0% | 324 K RON | |
| 13 | 13.SCIENCE MED SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 17 RON | |
| 14 | 14.NEW MEDICAL PROIECT SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 5,5 K RON | |
| 15 | 15.SERBAN & CO SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 70,0% | 0,0% | 3,2 K RON | |
| 16 | 16.NEUROSAN SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 58 K RON | |
| 17 | 17.MEDIC PREV SRL▲ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 33,4 K RON | |
| 18 | 18.RAZEDENT SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 53,7 K RON | |
| 19 | 19.TRIMED SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 70,0% | 0,0% | 124,1 K RON | |
| 20 | 20.FIZIOTERAPIA SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -45,3 K RON | |
| 21 | 21.MEDICOM 94 SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 291,9 K RON | |
| 22 | 22.ALCOR GROUP SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 494,3 K RON | |
| 23 | 23.MEDINTERN SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 54,3 K RON | |
| 24 | 24.SANMEDICA DENT SRL▲ 4 | Sat Sătuc, Comuna Berca, Buzău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 49,6 K RON | |
| 25 | 25.MI DENT CABINET STOMATOLOGIC SRL▲ 53 | Sat Blăjani, Comuna Blăjani, Buzău | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | -8 K RON | |
| 26 | 26.SANIMENTIS SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 60,0% | 0,0% | 40,4 K RON | |
| 27 | 27.CENTRUL MEDICO-PSIHOLOGIC PSIHOMEDICA S.R.L.▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 60,0% | 0,0% | 4,3 K RON | |
| 28 | 28.RAD ELEN CAR SRL▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 61,8 K RON | |
| 29 | 29.DAMIRA OPTIK SRL▼ 9 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 60,0% | 0,0% | 5,1 K RON | |
| 30 | 30.CADOMEDICA 93 SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 50,0% | 0,0% | 153,5 K RON | |
| 31 | 31.PRAXIS DENT SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 59,9 K RON | |
| 32 | 32.CLINICA NEW LIFE SRL▲ 120 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 5— | — | 7,2 K RON | |
| 33 | 33.MEDIRA SANUM SRL▲ 3 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 113,9 K RON | |
| 34 | 34.ADONIS MEDSAN SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 86,1 K RON | |
| 35 | 35.OPTIMED MEDICAL 2004 SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 50,0% | 0,0% | 330,9 K RON | |
| 36 | 36.EURODENT RV SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 46,9 K RON | |
| 37 | 37.HELP MED OPTIM SRL▲ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 14,4 K RON | |
| 38 | 38.MEDIMPEX SRL▼ 10 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 46,3 K RON | |
| 39 | 39.CARIN MED SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 43,9 K RON | |
| 40 | 40.ARSODENT SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 13,2 K RON | |
| 41 | 41.SANOS SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 11,4 K RON | |
| 42 | 42.AVICENA SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 6,7 K RON | |
| 43 | 43.CABINET MEDICAL DR. ELENA VALEANU SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 40,0% | 0,0% | 5,9 K RON | |
| 44 | 44.SANATATEA UMANA SRL▼ 8 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 40,0% | 0,0% | 120,4 K RON | |
| 45 | 45.RIO ALFA MED SRL▼ 9 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 40,0% | 0,0% | 40,6 K RON | |
| 46 | 46.CLIN EXPERT SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 36,2 K RON | |
| 47 | 47.CENTRUL MEDICAL ANAM SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 35,7 K RON | |
| 48 | 48.GLOBAL MEDICAL NETWORK SRL▼ 28 | Municipiul Buzău, Buzău | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -22,4 K RON | |
| 49 | 49.CLINICA MATCORD SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 2,5 K RON | |
| 50 | 50.CARDIO CLINIQUE NCS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 4— | — | — | 62,9 K RON |
| 51 | 51.CENTRUL MEDICAL OVIDIUS SRLnou | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 4— | — | — | -37,3 K RON |
| 52 | 52.DRAGANESCU CO SRL▲ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 7,3 K RON | |
| 53 | 53.BORCAIAS S.R.L.▲ 25 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 71,5 K RON | |
| 54 | 54.GYNE SAN SRL▲ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 70,5 K RON | |
| 55 | 55.LEOMED SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 30,0% | 0,0% | 110,6 K RON | |
| 56 | 56.MEDFAM SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 63 K RON | |
| 57 | 57.RODENT 2015 SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | -11,1 K RON | |
| 58 | 58.DR FRANGULESCU SRL▼ 9 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 30,0% | 0,0% | 97,6 K RON | |
| 59 | 59.DR CONSTANTINESCU ELENA SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 43,1 K RON | |
| 60 | 60.MEDOLTIS SRL▼ 11 | Sat Bisoca, Comuna Bisoca, Buzău | 30,0% | 0,0% | 37,5 K RON | |
| 61 | 61.EAM CONSMED SRL▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 53,7 K RON | |
| 62 | 62.USURELU MED SRL▼ 13 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 30,0% | 0,0% | 63 K RON | |
| 63 | 63.SERVIMED SRL▼ 14 | Sat Mărgăriţi, Comuna Beceni, Buzău | 30,0% | 0,0% | 51,2 K RON | |
| 64 | 64.FAMMED CONSULT SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 87,4 K RON | |
| 65 | 65.EURO MED SERVICII MEDICALE SRL▲ 13 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 34 K RON | |
| 66 | 66.DENTEXCELA SRL▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 1,7 K RON | |
| 67 | 67.MEDGEN CRENGUTA SRL▲ 11 | Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 48,6 K RON | |
| 68 | 68.CIOCHINA SRL▼ 19 | Sat Unguriu, Comuna Unguriu, Buzău | 30,0% | 0,0% | -37,4 K RON | |
| 69 | 69.STOMASAN ANDREEA SRL▼ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 113,7 K RON | |
| 70 | 70.DALYDENT SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 22,7 K RON | |
| 71 | 71.DENTARIUM SRL▼ 22 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 72,7 K RON | |
| 72 | 72.MEDIDENT 2007 SRL▼ 23 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 2,4 K RON | |
| 73 | 73.SERV SO MED SRL▼ 24 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 30,0% | 0,0% | 7,4 K RON | |
| 74 | 74.LEONTEMED SRL▼ 25 | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 30,0% | 0,0% | 117,6 K RON | |
| 75 | 75.NEUROLIFE SRL▼ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 142,9 K RON | |
| 76 | 76.CLINICA NEW MEDICARE INVESTIGAŢII MEDICALE SRL▼ 27 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 30,0% | 0,0% | -3,1 K RON | |
| 77 | 77.CABINET MEDICAL OFTALMOLOGIE 2012 DR CRISTESCU SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 75,8 K RON | |
| 78 | 78.DENYTOD MED CENTER SRL▲ 39 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 16,5 K RON | |
| 79 | 79.PRIMA DENT DR CLAUDIA CIUPITU SRL▼ 30 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 3,6 K RON | |
| 80 | 80.OMEGA GENESIS SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | -1,1 K RON | |
| 81 | 81.GINECONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 57,4 K RON | |
| 82 | 82.MEDICARD SRL▼ 33 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 117,9 K RON | |
| 83 | 83.VALSAN SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | -69,2 K RON | |
| 84 | 84.RITTER SAN 95 SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 38,6 K RON | |
| 85 | 85.MOLARU SRL▼ 7 | Oraş Patârlagele, Buzău | 20,0% | 0,0% | 3,1 K RON | |
| 86 | 86.MEDIDENT SRL▲ 31 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -54,1 K RON | |
| 87 | 87.ANIMED SRL▼ 38 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 96,9 K RON | |
| 88 | 88.CIUREA MED SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 112 K RON | |
| 89 | 89.LISER DENT SRL▼ 40 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 14 K RON | |
| 90 | 90.CABINET STOMATOLOGIC DR ADI SRL▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | -58,9 K RON | |
| 91 | 91.PETRUTZ CONSULT SRL▼ 13 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 20,0% | 0,0% | 12,1 K RON | |
| 92 | 92.MED FAM CONSULT SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 5,7 K RON | |
| 93 | 93.SANOMED SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | -7,8 K RON | |
| 94 | 94.TEODENT SRL▼ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 252 RON | |
| 95 | 95.AMD LAURSAN SRL▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 65,5 K RON | |
| 96 | 96.DR TANASA DANIELA SRL▼ 18 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 20,0% | 0,0% | 22,3 K RON | |
| 97 | 97.PROSAN MEDICA ACTIV SRL▼ 19 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 132,1 K RON | |
| 98 | 98.NECORA 2003 SRL▼ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 175,6 K RON | |
| 99 | 99.MIL ELMED SRL▼ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 24,9 K RON | |
| 100 | 100.DR ANTONICA ELENA-CABINET MEDICAL SRL▼ 22 | Sat Smeeni, Comuna Smeeni, Buzău | 20,0% | 0,0% | 66,2 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Buzău
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
185 firme · 165,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
156 firme · 100,3 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
61 firme · 31,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
13 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
34 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
8 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 997,5 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 732,7 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 156,3 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
3 firme · 148 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
1 firme · 135 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 10,9 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 0 RON