Top 100 firme — Sănătate, Buzău după angajați în 2011
200 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 696. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 161.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CLINICA SANTE SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 161▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 5,7 mil. RON | |
| 2 | 2.SPITALUL SF SAVA SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 60▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 124,3 K RON | |
| 3 | 3.CENTRUL MEDICAL MEDINVEST SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 27▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 857,8 K RON | |
| 4 | 4.CENTROMEDICA 2000 SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 20▲ 25 % | ▲ 25 % | 384,4 K RON | |
| 5 | 5.ECOMED SRL▼ 1 | Sat Vintilă Vodă, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 308,3 K RON | |
| 6 | 6.PRECIDENT SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 25,1 K RON | |
| 7 | 7.MAT CORD BIOMEDICA SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 14▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 29,3 K RON | |
| 8 | 8.MEDCON SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 66 K RON | |
| 9 | 9.RMN CENTRU DE IMAGISTICĂ SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 121,3 K RON | |
| 10 | 10.RAD ELEN CAR SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 14,1 K RON | |
| 11 | 11.GLOBAL MEDICAL NETWORK SRL▲ 96 | Municipiul Buzău, Buzău | 9▲ 800 % | ▲ 800 % | 456 RON | |
| 12 | 12.MEDICOM 94 SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 80,0% | 0,0% | 34,4 K RON | |
| 13 | 13.CRISDENT 2003 SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 11,5 K RON | |
| 14 | 14.MEDICAL SAN BIOS SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 80,0% | 0,0% | 169,7 K RON | |
| 15 | 15.IDEEA DENT SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 70,0% | 0,0% | 14,8 K RON | |
| 16 | 16.NEUROSAN SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 72,7 K RON | |
| 17 | 17.MEDIC PREV SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 70,0% | 0,0% | 96,8 K RON | |
| 18 | 18.TRIMED SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -12,1 K RON | |
| 19 | 19.DAMIRA OPTIK SRL▼ 6 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 70,0% | 0,0% | -27,4 K RON | |
| 20 | 20.RAZEDENT SRL▲ 56 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | -140 K RON | |
| 21 | 21.SONOHAT MED S.R.L.▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 80,6 K RON | |
| 22 | 22.FIZIOTERAPIA SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -27,2 K RON | |
| 23 | 23.OPTIMED MEDICAL 2004 SRL▲ 84 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | 365,2 K RON | |
| 24 | 24.VALMIDENTAL 2003 SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 17,9 K RON | |
| 25 | 25.SCIENCE MED SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 3,8 K RON | |
| 26 | 26.HELP MED OPTIM SRL▲ 50 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 36,9 K RON | |
| 27 | 27.ALCOR GROUP SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 50,0% | 0,0% | 374 K RON | |
| 28 | 28.ADONIS MEDSAN SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 50,0% | 0,0% | 45,2 K RON | |
| 29 | 29.SANATATEA UMANA SRL▼ 10 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 50,0% | 0,0% | 12,2 K RON | |
| 30 | 30.MEDIRA SANUM SRL▼ 5 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 76,9 K RON | |
| 31 | 31.MEDICAL FEMINVEST SRL▲ 76 | Municipiul Buzău, Buzău | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 2,2 K RON | |
| 32 | 32.SANIMENTIS SRL▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 50,0% | 0,0% | 48,4 K RON | |
| 33 | 33.CENTRUL MEDICO-PSIHOLOGIC PSIHOMEDICA S.R.L.▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 3,3 K RON | |
| 34 | 34.HELP CENTER SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -18,7 K RON | |
| 35 | 35.CLINICA NEW MEDICARE INVESTIGAŢII MEDICALE SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 5— | — | — | -121 K RON |
| 36 | 36.CLINICA MATCORD SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 5— | — | — | 26,2 K RON |
| 37 | 37.MEDIMPEX SRL▲ 2 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -21,3 K RON | |
| 38 | 38.SERBAN & CO SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 7,1 K RON | |
| 39 | 39.MEDOS H IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | -9,2 K RON | |
| 40 | 40.ARSODENT SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 14,8 K RON | |
| 41 | 41.SANOS SRL▼ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 741 RON | |
| 42 | 42.AVICENA SRL▲ 34 | Municipiul Buzău, Buzău | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -46,1 K RON | |
| 43 | 43.DR FRANGULESCU SRL▼ 18 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 40,0% | 0,0% | 59 K RON | |
| 44 | 44.SANMEDICA DENT SRL▼ 5 | Sat Sătuc, Comuna Berca, Buzău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 38,7 K RON | |
| 45 | 45.PROFILAXIA 2003 SRL▲ 62 | Municipiul Buzău, Buzău | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 30,9 K RON | |
| 46 | 46.CABINET STOMATOLOGIC DR ADI SRL▼ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 1,1 K RON | |
| 47 | 47.MEDOLTIS SRL▼ 22 | Sat Bisoca, Comuna Bisoca, Buzău | 40,0% | 0,0% | -11,2 K RON | |
| 48 | 48.RIO ALFA MED SRL▼ 23 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 40,0% | 0,0% | 8,6 K RON | |
| 49 | 49.CLIN EXPERT SRL▼ 30 | Municipiul Buzău, Buzău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -10,1 K RON | |
| 50 | 50.EURODENT RV SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -118 RON | |
| 51 | 51.X DENT RADIOLOGIE SRL▲ 56 | Municipiul Buzău, Buzău | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | -34,9 K RON | |
| 52 | 52.PRIMA DENT DR CLAUDIA CIUPITU SRL▲ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 595 RON | |
| 53 | 53.GYNE SAN SRL▲ 54 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 131,3 K RON | |
| 54 | 54.PRAXIS DENT SRL▲ 53 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 11,6 K RON | |
| 55 | 55.MEDICARD SRL▲ 52 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -7,8 K RON | |
| 56 | 56.CARIN MED SRL▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 19,4 K RON | |
| 57 | 57.RITTER SAN 95 SRL▼ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 34,6 K RON | |
| 58 | 58.PENTRU VIATA SRL▼ 19 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 39,4 K RON | |
| 59 | 59.MEDIDENT SRL▲ 48 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -461 RON | |
| 60 | 60.DR CONSTANTINESCU ELENA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 15 K RON | |
| 61 | 61.MEDFAM SRL▼ 22 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 9,9 K RON | |
| 62 | 62.ANIMED SRL▼ 23 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 41,2 K RON | |
| 63 | 63.MEDGEN CRENGUTA SRL▼ 24 | Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 30,0% | 0,0% | -16,2 K RON | |
| 64 | 64.GHINEA-DENT SRL▼ 39 | Sat Amara, Comuna Balta Albă, Buzău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -19 K RON | |
| 65 | 65.EAM CONSMED SRL▼ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 35 K RON | |
| 66 | 66.FAMMED CONSULT SRL▼ 27 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 64,4 K RON | |
| 67 | 67.RODENT 2015 SRL▼ 28 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | -10,5 K RON | |
| 68 | 68.SERVIMED SRL▼ 29 | Sat Mărgăriţi, Comuna Beceni, Buzău | 30,0% | 0,0% | 35,1 K RON | |
| 69 | 69.MED FAM CONSULT SRL▼ 30 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | -5,5 K RON | |
| 70 | 70.USURELU MED SRL▼ 31 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 30,0% | 0,0% | 21,6 K RON | |
| 71 | 71.MIL ELMED SRL▼ 32 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 13,2 K RON | |
| 72 | 72.DANA DENT 2005 SRL▼ 33 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | -14,6 K RON | |
| 73 | 73.STOMAMED ESTET SRL▼ 34 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | -19,3 K RON | |
| 74 | 74.CIOCHINA SRL▼ 35 | Sat Unguriu, Comuna Unguriu, Buzău | 30,0% | 0,0% | -101,9 K RON | |
| 75 | 75.STOMASAN ANDREEA SRL▼ 36 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 23,7 K RON | |
| 76 | 76.FAN DENT SRL▼ 37 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 9,1 K RON | |
| 77 | 77.B D MED SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 19,8 K RON | |
| 78 | 78.DENTARIUM SRL▲ 29 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 32,6 K RON | |
| 79 | 79.SERV SO MED SRL▼ 40 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 30,0% | 0,0% | 2,8 K RON | |
| 80 | 80.CENTRUL MEDICAL ANAM SRL▼ 41 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 37,4 K RON | |
| 81 | 81.SANMED 63 SRL▼ 56 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 52,3 K RON | |
| 82 | 82.DR SERGHIESCU SORINA OFTALMO SRL▼ 43 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -52,5 K RON | |
| 83 | 83.OMEGA GENESIS SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | -3,7 K RON | |
| 84 | 84.BORCAIAS S.R.L.▲ 23 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 16,2 K RON | |
| 85 | 85.CADOMEDICA 93 SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 236,1 K RON | |
| 86 | 86.GINECONSULT SRL▼ 47 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 32,5 K RON | |
| 87 | 87.VALSAN SRL▼ 48 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 22,8 K RON | |
| 88 | 88.MOLARU SRL▼ 12 | Oraş Patârlagele, Buzău | 20,0% | 0,0% | 7,2 K RON | |
| 89 | 89.LEOMED SRL▼ 13 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 20,0% | 0,0% | 34,8 K RON | |
| 90 | 90.DR VLĂDUŢ CARMEN SRL▲ 17 | Sat Zoreşti, Comuna Verneşti, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 148,5 K RON | |
| 91 | 91.NECORA 2003 SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 130,8 K RON | |
| 92 | 92.SANOMED SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 12,8 K RON | |
| 93 | 93.CLINILAB NEACSU SRL▲ 14 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -2,2 K RON | |
| 94 | 94.DR ANTONICA ELENA-CABINET MEDICAL SRL▼ 18 | Sat Smeeni, Comuna Smeeni, Buzău | 20,0% | 0,0% | 25 K RON | |
| 95 | 95.PROSAN MEDICA ACTIV SRL▼ 19 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 93,9 K RON | |
| 96 | 96.DENTEXCELA SRL▼ 57 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 301 RON | |
| 97 | 97.CABINET MEDICAL DR STANESCU CRISTINA SRL▼ 21 | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 20,0% | 0,0% | 53 K RON | |
| 98 | 98.CABINET MEDICAL DR. ELENA VALEANU SRL▼ 22 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 20,0% | 0,0% | 14,1 K RON | |
| 99 | 99.LISER DENT SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -2,1 K RON | |
| 100 | 100.PETRUTZ CONSULT SRL▼ 24 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 20,0% | 0,0% | 4,9 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Buzău
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
185 firme · 165,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
156 firme · 100,3 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
61 firme · 31,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
13 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
34 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
8 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 997,5 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 732,7 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 156,3 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
3 firme · 148 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
1 firme · 135 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 10,9 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 0 RON