Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Brăila după angajați în 2024
619 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.496. Pragul de intrare în top este 8, iar liderul atinge 834.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGRICOST S.A.= | Municipiul Brăila, Brăila | 834▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 78,6 mil. RON | |
| 2 | 2.GROPENEANU COM SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 81▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -4,6 mil. RON | |
| 3 | 3.ELDOMIR IMPEX SRL= | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 75▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 4 | 4.FIRSTFARMS AGRO EAST SRL= | Sat Surdila-Greci, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 43▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | -4,6 mil. RON | |
| 5 | 5.GHERMANAGRAR SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 39▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | -12 mil. RON | |
| 6 | 6.AGROINDUSTRIALA RIMNICELU SRL= | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Brăila | 380,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.POMICOLA SRL= | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 330,0% | 0,0% | 276 K RON | |
| 8 | 8.AGRIDOR SRL= | Comuna Chiscani, Brăila | 33▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 4,9 mil. RON | |
| 9 | 9.CRUCIANI IMPEX SRL▲ 3 | Sat Deduleşti, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 32▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 618,4 K RON | |
| 10 | 10.ROMINSEM SRL▼ 1 | Sat Mircea Vodă, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.PADOVA AGRICULTURA SRL▼ 2 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -2,5 mil. RON | |
| 12 | 12.AGRO HAGIU SRL▼ 1 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 280,0% | 0,0% | 1,9 mil. RON | |
| 13 | 13.CRAMELE VULTURENI SRL▲ 1 | Sat Vultureni, Comuna Cireşu, Brăila | 28▲ 12 % | ▲ 12 % | -307,8 K RON | |
| 14 | 14.INTERCROPS AG SRL▼ 2 | Sat Salcia Tudor, Comuna Salcia Tudor, Brăila | 270,0% | 0,0% | -1,6 mil. RON | |
| 15 | 15.CIVDORA COMPANY EXIM SRL▼ 1 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 26▲ 4 % | ▲ 4 % | 300,3 K RON | |
| 16 | 16.COMLY SRL= | Sat Lacu Rezii, Oraş Insurăţei, Brăila | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 17 | 17.GILFOR SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 8,4 K RON | |
| 18 | 18.LIXAND COM SRL▲ 2 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 210,0% | 0,0% | 346,4 K RON | |
| 19 | 19.IMAGINI SPORT SRL▲ 1 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 210,0% | 0,0% | -1,1 mil. RON | |
| 20 | 20.ANGHILA IMPEX SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 4 | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -1,7 mil. RON | |
| 21 | 21.AGRO PERILAND SRL▲ 4 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 5,1 mil. RON | |
| 22 | 22.SILVA PERILAND SRL= | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 200,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.FORSYTIA COM SRL▲ 2 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 190,0% | 0,0% | 8,8 K RON | |
| 24 | 24.NELTIC AGRO SRL▲ 5 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 25 | 25.MIHAZAM SRL▲ 6 | Sat Jirlău, Comuna Jirlău, Brăila | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 371,7 K RON | |
| 26 | 26.TILMAGRO SRL▼ 1 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -13,3 K RON | |
| 27 | 27.CATVIZANA SRL▼ 2 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 1,6 K RON | |
| 28 | 28.AGRO OPTIMA SERVICES S.R.L.▲ 431 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 18— | — | 1,1 mil. RON | |
| 29 | 29.PREST AGROIND SRL▲ 2 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 170,0% | 0,0% | 129,3 K RON | |
| 30 | 30.RIGASI TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 170,0% | 0,0% | 2,6 mil. RON | |
| 31 | 31.BRAI - NITA SRL▲ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 20,5 K RON | |
| 32 | 32.RADIALL SERVICE SRL▼ 10 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 17▼ 15 % | ▼ 15 % | 19,6 K RON | |
| 33 | 33.DANAGRI SRL▼ 2 | Sat Silistraru, Comuna Traian, Brăila | 170,0% | 0,0% | 363,5 K RON | |
| 34 | 34.HIRIS GARDEN EXPERT S.R.L.▲ 52 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 17▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 3,6 mil. RON | |
| 35 | 35.AGROHOLDING SA▲ 9 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -1,8 mil. RON | |
| 36 | 36.PUNTO PROD SRL▼ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 16▼ 20 % | ▼ 20 % | 9,2 K RON | |
| 37 | 37.MARETU PROD COM SRL▲ 1 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 160,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 38 | 38.FERMALIMENT SRL= | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 160,0% | 0,0% | 117,6 K RON | |
| 39 | 39.SISMAD AGRO SRL▼ 8 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 985,2 K RON | |
| 40 | 40.NIKAGRI SRL▼ 2 | Sat Valea Călmăţuiului, Oraş Insurăţei, Brăila | 160,0% | 0,0% | 734,1 K RON | |
| 41 | 41.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL BALTA MICĂ A BRĂILEI RA▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 0 RON | |
| 42 | 42.KC AGRO MANAGEMENT SRL▼ 4 | Sat Perişoru, Oraş Ianca, Brăila | 160,0% | 0,0% | -2,9 mil. RON | |
| 43 | 43.GERMINICA AGRO S.R.L.▲ 292 | Municipiul Brăila, Brăila | 16▲ 1.500 % | ▲ 1.500 % | -632,6 K RON | |
| 44 | 44.AGRILAND NECULA S.R.L.= | Sat Silistraru, Comuna Traian, Brăila | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -3 mil. RON | |
| 45 | 45.AGROLEG SILISTRARU S.R.L.▼ 1 | Sat Silistraru, Comuna Traian, Brăila | 150,0% | 0,0% | 2 mil. RON | |
| 46 | 46.POPALEX COM SRL▼ 2 | Sat Cireşu, Comuna Cireşu, Brăila | 150,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 47 | 47.PISTEA COM SRL▲ 5 | Sat Bordei Verde, Comuna Bordei Verde, Brăila | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 36 K RON | |
| 48 | 48.GEADA SA▼ 4 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 67,8 K RON | |
| 49 | 49.AGRO GRUP IMPORT-EXPORT SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 725,1 K RON | |
| 50 | 50.EASTERN AGRICULTURE SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 94,8 K RON | |
| 51 | 51.AGRITUR SRL▲ 1 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 140,0% | 0,0% | 78,4 K RON | |
| 52 | 52.TU AGRAR FARM SRL▼ 36 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 14▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 125,2 K RON | |
| 53 | 53.RAJAMI INVEST SRL▲ 14 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 54 | 54.AGRIFIX SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 130,0% | 0,0% | 132,1 K RON | |
| 55 | 55.PRIAMI FARM S.R.L.▲ 31 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 56 | 56.PRACTIC SERV SRL▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 120,0% | 0,0% | 171,9 K RON | |
| 57 | 57.PISCICOLA MACIN SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 394,8 K RON | |
| 58 | 58.DANBO IMPEX SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 550,6 K RON | |
| 59 | 59.FERM PROD SRL= | Sat Scărlăteşti, Comuna Cireşu, Brăila | 120,0% | 0,0% | 133,3 K RON | |
| 60 | 60.AGROAREND SRL▼ 29 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 12▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 941,9 K RON | |
| 61 | 61.STEELFAN GRUP SRL▼ 2 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 120,0% | 0,0% | 296,1 K RON | |
| 62 | 62.MATADOR 04 SRL▼ 8 | Sat Perişoru, Oraş Ianca, Brăila | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -614,5 K RON | |
| 63 | 63.AGROPROVENS SA▼ 25 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 11▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | -1 mil. RON | |
| 64 | 64.CON-AGROTEHNICA SRL▲ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 618,7 K RON | |
| 65 | 65.DANOVA LEG SRL▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 365,9 K RON | |
| 66 | 66.AGRODIR SERV SRL▲ 20 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 401,8 K RON | |
| 67 | 67.SALUX COM PROD SRL▲ 163 | Municipiul Brăila, Brăila | 11▲ 266,7 % | ▲ 266,7 % | 44,3 K RON | |
| 68 | 68.INDRIKPREST SRL▲ 18 | Sat Mărtăceşti, Comuna Silistea, Brăila | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | -241,8 K RON | |
| 69 | 69.ALHUSSIN SRL▼ 2 | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 110,0% | 0,0% | 5,5 K RON | |
| 70 | 70.BLISSFUL ORCHARD S.R.L.▲ 115 | Municipiul Brăila, Brăila | 11▲ 175 % | ▲ 175 % | 2,5 mil. RON | |
| 71 | 71.ADOR CONS SRL▼ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -136,2 K RON | |
| 72 | 72.AGRO DANIEL SRL▼ 5 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 178,5 K RON | |
| 73 | 73.DUROC PRODCOM SRL▲ 5 | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 100,0% | 0,0% | 14,8 K RON | |
| 74 | 74.PETROSU SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 67,4 K RON | |
| 75 | 75.AGROPROTECT SRL▼ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -427,2 K RON | |
| 76 | 76.DAVEX AGRO SRL▼ 17 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 358,7 K RON | |
| 77 | 77.PROMOTOR IMOBILIARE SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 100,0% | 0,0% | 27,9 K RON | |
| 78 | 78.AGROFIT PROD SRL= | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 100,0% | 0,0% | 412,7 K RON | |
| 79 | 79.SALMAX TRADE SRL▼ 12 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 652,9 K RON | |
| 80 | 80.INAMOSA ROMANIA SRL▲ 379 | Sat Bratesu Vechi, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 10— | — | -128,9 K RON | |
| 81 | 81.GEVITEX SA▼ 14 | Sat Gemenele, Comuna Gemenele, Brăila | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 161,3 K RON | |
| 82 | 82.VICTORIA TRADING SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 90,0% | 0,0% | 130 K RON | |
| 83 | 83.CALEDONIA IMPEX SRL▲ 3 | Sat Liscoteanca, Comuna Bordei Verde, Brăila | 90,0% | 0,0% | 19,1 K RON | |
| 84 | 84.TARAVERDE SA▲ 2 | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 90,0% | 0,0% | 387,2 K RON | |
| 85 | 85.AGROTERRA SRL▲ 1 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 90,0% | 0,0% | 2,1 mil. RON | |
| 86 | 86.DINAGRO SRL= | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 90,0% | 0,0% | 37,7 K RON | |
| 87 | 87.DANRADI COM SRL▼ 9 | Sat Plopu, Oraş Ianca, Brăila | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 751,9 K RON | |
| 88 | 88.NOVA PROD TERRA SRL▼ 21 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Brăila | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -79,2 K RON | |
| 89 | 89.FERMA SCHEI SRL▼ 11 | Comuna Tufeşti, Brăila | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,5 mil. RON | |
| 90 | 90.DACOMI AGRO SRL▼ 4 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 90,0% | 0,0% | 87,4 K RON | |
| 91 | 91.GRECGEO COM SRLnou | Sat Ciocile, Comuna Ciocile, Brăila | 90,0% | 0,0% | 80,9 K RON | |
| 92 | 92.SORIFAN SRL▲ 22 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 17,8 K RON | |
| 93 | 93.GLIA SA▼ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 24,6 K RON | |
| 94 | 94.ROEDVIAP S.R.L.nou | Sat Victoria, Comuna Victoria, Brăila | 9▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 23,4 K RON | |
| 95 | 95.ROIADALES AGROSERV SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 80,0% | 0,0% | 119 K RON | |
| 96 | 96.TED EXIM SRL▼ 10 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 149,5 K RON | |
| 97 | 97.AGRIDED COM SRL▲ 7 | Sat Deduleşti, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 80,0% | 0,0% | 10,1 K RON | |
| 98 | 98.AGRO ZOOTROFIKI SRL▲ 6 | Sat Corbu Nou, Comuna Maxineni, Brăila | 80,0% | 0,0% | 84,2 K RON | |
| 99 | 99.NYOLLGAS SRL▼ 13 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 20 K RON | |
| 100 | 100.STEVACOM SRL▼ 14 | Sat Ţepes Vodă, Comuna Movila Miresii, Brăila | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 860 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Brăila
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
450 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
17 firme · 81 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
24 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
16 firme · 28,2 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
7 firme · 14 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
6 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
4 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
5 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
5 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
7 firme · 928,6 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 881,2 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
6 firme · 336,4 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
2 firme · 310,6 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 44,4 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
4 firme · 19,7 K RON
CAEN 0311
Pescuitul maritim
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
2 firme · 0 RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
3 firme · 0 RON