Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Brăila după angajați în 2010
414 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.539. Pragul de intrare în top este 7, iar liderul atinge 216.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGROLEG SILISTRARU S.R.L.= | Sat Silistraru, Comuna Traian, Brăila | 216▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.COMPLEXUL DE PORCI BRAILA SA= | Comuna Vădeni, Brăila | 213▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 107,4 K RON | |
| 3 | 3.CARUZ BRAILA SA= | Comuna Vădeni, Brăila | 193▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 216,2 K RON | |
| 4 | 4.AGRIMON SRL▼ 1 | Sat Oprişeneşti, Oraş Ianca, Brăila | 175▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 5 | 5.ELDOMIR IMPEX SRL= | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 90▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 6 | 6.PADOVA AGRICULTURA SRL= | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 70▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 15 K RON | |
| 7 | 7.DRYMON SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 63▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 5,6 K RON | |
| 8 | 8.TREMULA SA= | Municipiul Brăila, Brăila | 52▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 75,8 K RON | |
| 9 | 9.SOCIETATE COOPERATIVA "NUFARUL CHISCANI"▲ 10 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 50▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 5 K RON | |
| 10 | 10.DAVEX AGRO SRL▼ 3 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 48▼ 2 % | ▼ 2 % | 1,5 mil. RON | |
| 11 | 11.AGRI DELTA SERV SRL▲ 1 | Comuna Vădeni, Brăila | 39▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 12 | 12.GROPENEANU COM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 36▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.CRAMELE VULTURENI SRL= | Sat Vultureni, Comuna Cireşu, Brăila | 35▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 137,7 K RON | |
| 14 | 14.START SA▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 34▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 47,3 K RON | |
| 15 | 15.RIGASI TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 34▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 320,3 K RON | |
| 16 | 16.MARAGRI IMPEX SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 459,1 K RON | |
| 17 | 17.CRUCIANI IMPEX SRL▼ 3 | Sat Deduleşti, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 300,0% | 0,0% | 194,7 K RON | |
| 18 | 18.TARAVERDE SA▲ 1 | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 29▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 86,2 K RON | |
| 19 | 19.ROMINSEM SRL▲ 2 | Sat Mircea Vodă, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 28▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 3,5 mil. RON | |
| 20 | 20.AGROINDUSTRIALA RIMNICELU SRL▲ 267 | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Brăila | 27— | — | 75,4 K RON | |
| 21 | 21.COMLY SRL▲ 3 | Sat Lacu Rezii, Oraş Insurăţei, Brăila | 27▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 30,1 K RON | |
| 22 | 22.TERRASERV AGRO S.R.L.= | Municipiul Brăila, Brăila | 24▼ 4 % | ▼ 4 % | -226,8 K RON | |
| 23 | 23.PADVERDE SRL▲ 4 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 23▲ 15 % | ▲ 15 % | 2 mil. RON | |
| 24 | 24.BRIOCEREAL SRL▲ 197 | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 23▲ 2.200 % | ▲ 2.200 % | 237,4 K RON | |
| 25 | 25.AGRO GRUP IMPORT-EXPORT SRL▼ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 22▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 55,9 K RON | |
| 26 | 26.HORTICOLA DUNAREA SA= | Comuna Vădeni, Brăila | 210,0% | 0,0% | 623,1 K RON | |
| 27 | 27.AGRIDOR SRL▲ 5 | Comuna Chiscani, Brăila | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 819,4 K RON | |
| 28 | 28.FIRSTFARMS AGRO EAST SRL▼ 1 | Sat Surdila-Greci, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 280,2 K RON | |
| 29 | 29.IOSIFLOR SRL▲ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 21▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 41,1 K RON | |
| 30 | 30.AGROHOLDING SA▲ 6 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 337,6 K RON | |
| 31 | 31.DINAGRO SRL▲ 1 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 69 K RON | |
| 32 | 32.NELIFLORIS AGRO SRL▲ 24 | Municipiul Brăila, Brăila | 20▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 32,4 K RON | |
| 33 | 33.PREST AGROIND SRL▼ 4 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 190,0% | 0,0% | 115,8 K RON | |
| 34 | 34.HELIANTUS AGRA SRL▲ 22 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 19▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 376 K RON | |
| 35 | 35.AGRO PERILAND SRLnou | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 19— | — | 5 mil. RON | |
| 36 | 36.CONTARA SRL▼ 7 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 190,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 37 | 37.PROTEVIT SRL▼ 1 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -1,7 mil. RON | |
| 38 | 38.MICOS TRADE SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 180,0% | 0,0% | 1 K RON | |
| 39 | 39.COMBUTUC SRL▲ 4 | Sat Batogu, Comuna Cireşu, Brăila | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 94,1 K RON | |
| 40 | 40.SILVA NOVA SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 170,0% | 0,0% | -489,6 K RON | |
| 41 | 41.NELTIC AGRO SRL▼ 9 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 150,5 K RON | |
| 42 | 42.AGROPROVENS SA▼ 13 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 140,7 K RON | |
| 43 | 43.PUNTO PROD SRL▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 44 | 44.IMAGINI SPORT SRL▼ 1 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 108 K RON | |
| 45 | 45.AGROPROTECT SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 160,0% | 0,0% | 759,4 K RON | |
| 46 | 46.MATADOR 04 SRL▼ 3 | Sat Perişoru, Oraş Ianca, Brăila | 150,0% | 0,0% | 393,2 K RON | |
| 47 | 47.GORGOVA PROD SRL▲ 22 | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -311 K RON | |
| 48 | 48.LEGIST IMPEX SRL▲ 3 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 83,1 K RON | |
| 49 | 49.AGRO HAGIU SRLnou | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 15— | — | — | 281,8 K RON |
| 50 | 50.TRIAGROEXIM SRLnou | Comuna Rosiori, Brăila | 15— | — | — | 725,4 K RON |
| 51 | 51.GEVITEX SA▲ 5 | Sat Gemenele, Comuna Gemenele, Brăila | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 243,4 K RON | |
| 52 | 52.VEGETAL TRADING SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 130,0% | 0,0% | 15,8 mil. RON | |
| 53 | 53.LAND DESIGN SRL▼ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -35,7 K RON | |
| 54 | 54.PETROSU SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 207,9 K RON | |
| 55 | 55.CANEURO IMPORT-EXPORT SRL▲ 22 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | -401,8 K RON | |
| 56 | 56.RADIALL SERVICE SRL= | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 120,0% | 0,0% | 915,4 K RON | |
| 57 | 57.CONFELI IMPEX SRL▼ 1 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Brăila | 120,0% | 0,0% | 25,6 K RON | |
| 58 | 58.KC AGRO IANCA SRL▼ 11 | Sat Perişoru, Oraş Ianca, Brăila | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 13,7 K RON | |
| 59 | 59.ETUAL SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 153 K RON | |
| 60 | 60.JURICONS INVEST GRUP SRL▼ 24 | Municipiul Brăila, Brăila | 12▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 238,4 K RON | |
| 61 | 61.SEROMGAL S.A.▼ 45 | Municipiul Brăila, Brăila | 11▼ 62,1 % | ▼ 62,1 % | -1,7 mil. RON | |
| 62 | 62.VITAMIL BARAGANUL SRL▼ 19 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -300,2 K RON | |
| 63 | 63.CON-AGROTEHNICA SRL▼ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 466,4 K RON | |
| 64 | 64.GILFOR SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 29,9 K RON | |
| 65 | 65.AGRODUD SRL▼ 14 | Sat Dudeşti, Comuna Dudeşti, Brăila | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 4,9 K RON | |
| 66 | 66.AGROMEC ROMANU SAnou | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 100,0% | 0,0% | 15 K RON | |
| 67 | 67.FORESTIERUL SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -81 K RON | |
| 68 | 68.CIVDORA COMPANY EXIM SRL▼ 7 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1,5 K RON | |
| 69 | 69.DANOVA LEG SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 100,0% | 0,0% | 196,2 K RON | |
| 70 | 70.FORSYTIA COM SRL▼ 6 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 100,0% | 0,0% | 33,8 K RON | |
| 71 | 71.SILVA PERILAND SRL▼ 2 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 144,7 K RON | |
| 72 | 72.DANAGRI SRL▲ 215 | Sat Silistraru, Comuna Traian, Brăila | 10— | — | 47,8 K RON | |
| 73 | 73.PROCEREAL AGRI SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 26 K RON | |
| 74 | 74.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL BALTA MICĂ A BRĂILEI RA▼ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 100,0% | 0,0% | -6,5 K RON | |
| 75 | 75.TOM IMPEX SRL▼ 6 | Sat Chichineţu, Comuna Ciocile, Brăila | 90,0% | 0,0% | 55 K RON | |
| 76 | 76.LIXAND COM SRL▲ 6 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 345 K RON | |
| 77 | 77.FERMANDY COM SRL▲ 21 | Sat Silistea, Comuna Silistea, Brăila | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 67 K RON | |
| 78 | 78.MIHAGRICOM SRL▲ 4 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -64,6 K RON | |
| 79 | 79.VIDACAM COM SRL▼ 10 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 90,0% | 0,0% | -4,9 K RON | |
| 80 | 80.AGROAREND SRL▼ 55 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 9▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | 665,8 K RON | |
| 81 | 81.OCMAVA COM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | -185,3 K RON | |
| 82 | 82.AGROFIT PROD SRL▼ 13 | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 90,0% | 0,0% | -276 K RON | |
| 83 | 83.SITOROM SRL▼ 19 | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 139,7 K RON | |
| 84 | 84.RARBAL SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 338,7 K RON | |
| 85 | 85.GREENLAND SRL▲ 136 | Municipiul Brăila, Brăila | 9▲ 800 % | ▲ 800 % | 355,7 K RON | |
| 86 | 86.MARETU PROD COM SRL▼ 64 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 8▼ 68 % | ▼ 68 % | 6,7 K RON | |
| 87 | 87.FERM PROD SRL▼ 5 | Sat Scărlăteşti, Comuna Cireşu, Brăila | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 22,1 K RON | |
| 88 | 88.AGROTERRA SRL▼ 24 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 55,2 K RON | |
| 89 | 89.TATU PROD SRL▼ 7 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 8,8 K RON | |
| 90 | 90.AGRODIR SERV SRL▼ 8 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 219,3 K RON | |
| 91 | 91.NIKAGRI SRL▼ 22 | Sat Valea Călmăţuiului, Oraş Insurăţei, Brăila | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 355,6 K RON | |
| 92 | 92.FARINA PROD SRL▼ 15 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 80,0% | 0,0% | 40,5 K RON | |
| 93 | 93.IONOMIS SRL▲ 88 | Sat Mihai Bravu, Comuna Victoria, Brăila | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | -245,4 K RON | |
| 94 | 94.AGRICULTURA GREEN HOUSE S.R.L.▲ 4 | Sat Filipeşti, Comuna Surdila-Gaiseanca, Brăila | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -783,9 K RON | |
| 95 | 95.FISHMAX SRL▼ 18 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 80,0% | 0,0% | -76,8 K RON | |
| 96 | 96.MARYGRIG TRANS SRL▲ 32 | Municipiul Brăila, Brăila | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 77,2 K RON | |
| 97 | 97.ULPAST S.R.L.▲ 18 | Sat Şuţeşti, Comuna Şuţeşti, Brăila | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 70,9 K RON | |
| 98 | 98.AGRO DANIEL SRL▼ 16 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 70,0% | 0,0% | 200,6 K RON | |
| 99 | 99.AGROHORIA SRL▼ 17 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 70,0% | 0,0% | 11,1 K RON | |
| 100 | 100.FERMA SCHEI SRL▼ 2 | Comuna Tufeşti, Brăila | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 40,6 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Brăila
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
450 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
17 firme · 81 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
24 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
16 firme · 28,2 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
7 firme · 14 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
6 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
4 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
5 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
5 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
7 firme · 928,6 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 881,2 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
6 firme · 336,4 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
2 firme · 310,6 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 44,4 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
4 firme · 19,7 K RON
CAEN 0311
Pescuitul maritim
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
2 firme · 0 RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
3 firme · 0 RON