Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Brăila după angajați în 2018
551 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.806. Pragul de intrare în top este 9, iar liderul atinge 791.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGRICOST S.A.= | Municipiul Brăila, Brăila | 791▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 80,3 mil. RON | |
| 2 | 2.ROMNAV SAnou | Municipiul Brăila, Brăila | 113▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.GROPENEANU COM SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 102▲ 2 % | ▲ 2 % | 284,8 K RON | |
| 4 | 4.RIGASI TRANS SRL▲ 382 | Municipiul Brăila, Brăila | 91— | — | 1,2 mil. RON | |
| 5 | 5.PADOVA AGRICULTURA SRL▼ 1 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 82▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 508,6 K RON | |
| 6 | 6.ELDOMIR IMPEX SRL= | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 570,0% | 0,0% | 10,2 mil. RON | |
| 7 | 7.AGROLEG SILISTRARU S.R.L.= | Sat Silistraru, Comuna Traian, Brăila | 52▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 83,6 K RON | |
| 8 | 8.DAVEX AGRO SRL▼ 3 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 48▼ 20 % | ▼ 20 % | 677,6 K RON | |
| 9 | 9.AGROINDUSTRIALA RIMNICELU SRL= | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Brăila | 380,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.AGRI DELTA SERV SRL▲ 1 | Comuna Vădeni, Brăila | 38▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 4,9 mil. RON | |
| 11 | 11.CRUCIANI IMPEX SRL▼ 3 | Sat Deduleşti, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 36▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 4,1 mil. RON | |
| 12 | 12.FIRSTFARMS AGRO EAST SRL▲ 2 | Sat Surdila-Greci, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 36▲ 20 % | ▲ 20 % | 5,8 mil. RON | |
| 13 | 13.INTERCROPS AG SRL▼ 1 | Sat Salcia Tudor, Comuna Salcia Tudor, Brăila | 320,0% | 0,0% | 1,5 mil. RON | |
| 14 | 14.CIVDORA COMPANY EXIM SRL▲ 5 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 31▲ 24 % | ▲ 24 % | 2,4 K RON | |
| 15 | 15.ROMINSEM SRL▲ 1 | Sat Mircea Vodă, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 29▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 16 | 16.AGRIDOR SRL▲ 2 | Comuna Chiscani, Brăila | 29▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 17 | 17.TREMULA SA▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 28▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -265,4 K RON | |
| 18 | 18.AGRINOVA SRL▼ 9 | Comuna Vădeni, Brăila | 28▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 33,9 K RON | |
| 19 | 19.GHERMANAGRAR SRL▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 139,7 K RON | |
| 20 | 20.ALHUSSIN SRL▲ 4 | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 926 K RON | |
| 21 | 21.RADIALL SERVICE SRL= | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 844,1 K RON | |
| 22 | 22.DANAGRI SRL▼ 5 | Sat Silistraru, Comuna Traian, Brăila | 23▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 21,6 K RON | |
| 23 | 23.JURICONS INVEST GRUP SRL▼ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 23▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 90,8 K RON | |
| 24 | 24.GILFOR SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 210,0% | 0,0% | 749,4 K RON | |
| 25 | 25.TU AGRAR FARM SRL▼ 2 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 162,7 K RON | |
| 26 | 26.COMLY SRL▼ 2 | Sat Lacu Rezii, Oraş Insurăţei, Brăila | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 27 | 27.AGROAREND SRL▲ 1 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 28 | 28.IMAGINI SPORT SRL▼ 1 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | -420 K RON | |
| 29 | 29.AGRO HAGIU SRL▲ 33 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 18▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 30 | 30.SILVA PERILAND SRL▲ 7 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 31 | 31.AGRO PERILAND SRL▼ 1 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 170,0% | 0,0% | 3,5 mil. RON | |
| 32 | 32.AGRO GRUP IMPORT-EXPORT SRL▲ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 760,1 K RON | |
| 33 | 33.TERRASERV AGRO S.R.L.▼ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 17▼ 32 % | ▼ 32 % | -480 K RON | |
| 34 | 34.CATVIZANA SRL▲ 3 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 35 | 35.MARETU PROD COM SRL▲ 2 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 160,0% | 0,0% | 3,1 mil. RON | |
| 36 | 36.IOSIFLOR SRL▲ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 295,2 K RON | |
| 37 | 37.SISMAD AGRO SRL▲ 25 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 38 | 38.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL BALTA MICĂ A BRĂILEI RA▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 160,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 39 | 39.OCEAN WORLD COMPANY SRL▲ 11 | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -3 mil. RON | |
| 40 | 40.START SA▼ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 575,4 K RON | |
| 41 | 41.TARAVERDE SA▲ 2 | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 150,0% | 0,0% | 471 K RON | |
| 42 | 42.VICTORIA TRADING SRL▼ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 235,3 K RON | |
| 43 | 43.PUNTO PROD SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 150,0% | 0,0% | 4,3 mil. RON | |
| 44 | 44.FORSYTIA COM SRL▼ 1 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 150,0% | 0,0% | 901,8 K RON | |
| 45 | 45.AGROPROTECT SRL▼ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 8,1 K RON | |
| 46 | 46.CONTARA SRL▼ 18 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 15▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 47 | 47.FERMALIMENT SRL▼ 4 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 150,0% | 0,0% | 544,9 K RON | |
| 48 | 48.TILMAGRO SRL▲ 2 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1 mil. RON | |
| 49 | 49.BIVANICRI SRL▲ 50 | Sat Chioibaseşti, Comuna Ciocile, Brăila | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 371 K RON | |
| 50 | 50.PRACTIC SERV SRL▲ 49 | Municipiul Brăila, Brăila | 14▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 304,8 K RON | |
| 51 | 51.PISCICOLA MACIN SRL▲ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 175,6 K RON | |
| 52 | 52.DONARIS COM SRL▼ 2 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 140,0% | 0,0% | -528,2 K RON | |
| 53 | 53.DUROC PRODCOM SRL▲ 16 | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 68,7 K RON | |
| 54 | 54.GEADA SA▲ 8 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 981,1 K RON | |
| 55 | 55.NELTIC AGRO SRL▼ 5 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 140,0% | 0,0% | 1,8 mil. RON | |
| 56 | 56.PISTEA COM SRL▼ 6 | Sat Bordei Verde, Comuna Bordei Verde, Brăila | 140,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 57 | 57.CRAMELE VULTURENI SRL▼ 7 | Sat Vultureni, Comuna Cireşu, Brăila | 140,0% | 0,0% | 262,3 K RON | |
| 58 | 58.EASTERN CROP SRL▼ 21 | Sat Berteştii de Jos, Comuna Berteştii de Jos, Brăila | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 774,5 K RON | |
| 59 | 59.PRICONS AGRICULTURE SRL▲ 10 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 179,8 K RON | |
| 60 | 60.ROM GT + SRL▼ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 1,7 K RON | |
| 61 | 61.AGROHOLDING SA▼ 18 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 723 K RON | |
| 62 | 62.PETROSU SRL▲ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 85,5 K RON | |
| 63 | 63.FERM PROD SRL▼ 33 | Sat Scărlăteşti, Comuna Cireşu, Brăila | 13▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 64 | 64.NIKAGRI SRL▼ 2 | Sat Valea Călmăţuiului, Oraş Insurăţei, Brăila | 130,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 65 | 65.AGROPROVENS SA▲ 12 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 179,3 K RON | |
| 66 | 66.POPALEX COM SRL▼ 16 | Sat Cireşu, Comuna Cireşu, Brăila | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 67 | 67.AGRO ZOOTROFIKI SRL▼ 5 | Sat Corbu Nou, Comuna Maxineni, Brăila | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 449,2 K RON | |
| 68 | 68.FORESTIERUL NAV SRL▼ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 19,6 K RON | |
| 69 | 69.AGROFIT PROD SRL= | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 120,0% | 0,0% | 771,1 K RON | |
| 70 | 70.EASTERN AGRO SRL▲ 7 | Sat Berteştii de Jos, Comuna Berteştii de Jos, Brăila | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 273,7 K RON | |
| 71 | 71.INAMOSA ROMANIA SRL▲ 14 | Sat Bratesu Vechi, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 716 K RON | |
| 72 | 72.CALEXAGRO SRL▼ 22 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 73 | 73.RAJAMI INVEST SRL▼ 4 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 120,0% | 0,0% | 1,6 mil. RON | |
| 74 | 74.HORTICOLA LUNCA VECHE SRL▼ 5 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 120,0% | 0,0% | 13,2 K RON | |
| 75 | 75.NEOXIGOLD SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 660,1 K RON | |
| 76 | 76.MATADOR 04 SRL▼ 26 | Sat Perişoru, Oraş Ianca, Brăila | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 714,6 K RON | |
| 77 | 77.DIBOS COM SRL= | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Şuţeşti, Brăila | 110,0% | 0,0% | 64,2 K RON | |
| 78 | 78.GEVITEX SA▼ 1 | Sat Gemenele, Comuna Gemenele, Brăila | 110,0% | 0,0% | 593,5 K RON | |
| 79 | 79.CON-AGROTEHNICA SRL▼ 42 | Municipiul Brăila, Brăila | 11▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 570,5 K RON | |
| 80 | 80.SITOROM SRL▲ 5 | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 261,1 K RON | |
| 81 | 81.SALMAX TRADE SRL▼ 31 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 701 K RON | |
| 82 | 82.AGRITUR SRL▼ 13 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 95 K RON | |
| 83 | 83.BIDISORT SRL▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | -724,7 K RON | |
| 84 | 84.STEELFAN GRUP SRL▲ 1 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,3 mil. RON | |
| 85 | 85.VITAMIL BARAGANUL SRL▼ 16 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 128,3 K RON | |
| 86 | 86.DANOVA LEG SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 100,0% | 0,0% | 868,6 K RON | |
| 87 | 87.HELIANTUS AGRA SRL▼ 57 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 10▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 295,3 K RON | |
| 88 | 88.AGRODUD SRL▲ 11 | Sat Dudeşti, Comuna Dudeşti, Brăila | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 818,9 K RON | |
| 89 | 89.MIHAGRICOM SRL▼ 4 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 100,0% | 0,0% | 351,1 K RON | |
| 90 | 90.DINAGRO SRL▼ 5 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 100,0% | 0,0% | 160,5 K RON | |
| 91 | 91.TATU PROD SRL▲ 33 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 118,6 K RON | |
| 92 | 92.PADVERDE SRL▼ 23 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 93 | 93.DACOMI AGRO SRL▼ 8 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 100,0% | 0,0% | 1 mil. RON | |
| 94 | 94.AGRODIR SERV SRL▼ 9 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 100,0% | 0,0% | 647,9 K RON | |
| 95 | 95.HORTY FLORA SRL▼ 18 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 814,9 K RON | |
| 96 | 96.AGRICULTURA GREEN HOUSE S.R.L.▼ 19 | Sat Filipeşti, Comuna Surdila-Gaiseanca, Brăila | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 10,4 K RON | |
| 97 | 97.KC AGRO MANAGEMENT SRL▼ 12 | Sat Perişoru, Oraş Ianca, Brăila | 100,0% | 0,0% | -2,6 mil. RON | |
| 98 | 98.COMBUTUC SRL▼ 13 | Sat Batogu, Comuna Cireşu, Brăila | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 558,2 K RON | |
| 99 | 99.NOVA PROD TERRA SRL▼ 14 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Brăila | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 145,1 K RON | |
| 100 | 100.AGROHORIA SRL▼ 15 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 47,1 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Brăila
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
450 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
17 firme · 81 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
24 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
16 firme · 28,2 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
7 firme · 14 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
6 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
4 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
5 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
5 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
7 firme · 928,6 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 881,2 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
6 firme · 336,4 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
2 firme · 310,6 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 44,4 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
4 firme · 19,7 K RON
CAEN 0311
Pescuitul maritim
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
2 firme · 0 RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
3 firme · 0 RON