Top 100 firme — Construcții, Bihor după angajați în 2021
3.025 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 5.880. Pragul de intrare în top este 20, iar liderul atinge 468.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SELINA SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 468▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 569,8 K RON | |
| 2 | 2.WINDOWS SERVICE SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 328▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 25,1 K RON | |
| 3 | 3.DRUMURI BIHOR SA▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 274▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 2 mil. RON | |
| 4 | 4.DUMEXIM SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 207▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.CONSTRUCTII BIHOR SA= | Municipiul Oradea, Bihor | 192▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 6 | 6.DEME MACARALE SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 161▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 7,8 mil. RON | |
| 7 | 7.DRUMURI ORASENESTI SA= | Municipiul Oradea, Bihor | 157▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.CONSTRUCTORUL SALARD SRL▲ 2 | Sat Sălard, Comuna Sălard, Bihor | 136▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 631,3 K RON | |
| 9 | 9.ABED NEGO COM SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 136▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 5,4 mil. RON | |
| 10 | 10.SIMBAC SA▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 132▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 196,9 K RON | |
| 11 | 11.COSTA V.O.C. IMPEX SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 128▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.IGNA CONSTRUCT SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 119▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 7,1 mil. RON | |
| 13 | 13.FLODOR TRANSCOM SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 110▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 4,2 mil. RON | |
| 14 | 14.VILADINA CONSTRUCTII SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 96▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 8,7 mil. RON | |
| 15 | 15.CHROM CONSTRUCŢII CIVILE ŞI EDILITARE S.R.L.▲ 33 | Municipiul Oradea, Bihor | 90▲ 157,1 % | ▲ 157,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 16 | 16.DEME&CO SRL▲ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 89▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 3,2 mil. RON | |
| 17 | 17.REPCON S.A.▲ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 85▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 1 mil. RON | |
| 18 | 18.DRUM ASFALT SRL▼ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 80▼ 20 % | ▼ 20 % | 5,9 mil. RON | |
| 19 | 19.CAPITALIST PRODCOM SRL▼ 3 | Sat Aştileu, Comuna Aştileu, Bihor | 77▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 252 K RON | |
| 20 | 20.HERALD COM IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 70▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 21 | 21.GAVELLA COM SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 66▼ 7 % | ▼ 7 % | 2,6 mil. RON | |
| 22 | 22.INROTUR SRL▲ 3 | Sat Berechiu, Comuna Sânnicolau Român, Bihor | 66▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.PRECON TRANSILVANIA S.R.L.▲ 186 | Municipiul Oradea, Bihor | 66▲ 500 % | ▲ 500 % | 747,8 K RON | |
| 24 | 24.ALPIN GAS SRLnou | Loc. Ştei, Oraş Ştei, Bihor | 62▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 25 | 25.CONPILA SRL▲ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 58▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 163 K RON | |
| 26 | 26.COLOSSEUM PRINT SRL▼ 2 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 57▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 727,9 K RON | |
| 27 | 27.VEST GRUP SOLUŢII SRL▼ 11 | Municipiul Oradea, Bihor | 57▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 270,9 K RON | |
| 28 | 28.SPEED TRANS ALPIN SRLnou | Loc. Ştei, Oraş Ştei, Bihor | 51▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | -265,7 K RON | |
| 29 | 29.ELECTROCONSTRUCT SILDAC SRL▼ 10 | Municipiul Oradea, Bihor | 50▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | -4,1 mil. RON | |
| 30 | 30.TECHNO MONTAJ SISTEM SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 48▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 446,1 K RON | |
| 31 | 31.ASFAMIXT SRL▲ 16 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 48▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 284,1 K RON | |
| 32 | 32.CRITO PROD SRL▲ 12 | Municipiul Oradea, Bihor | 46▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 212,7 K RON | |
| 33 | 33.CRISANA PRO CONSTRUCT SA▼ 2 | Municipiul Salonta, Bihor | 46▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 34 | 34.COMPLET INSTAL CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 46▲ 7 % | ▲ 7 % | 1,1 mil. RON | |
| 35 | 35.BOGDYCOS CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Tinca, Comuna Tinca, Bihor | 45▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 493,6 K RON | |
| 36 | 36.EUROCIV - CONS SRL▼ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 44▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 37 | 37.MIRGHIS & MAYER SRL▼ 10 | Municipiul Oradea, Bihor | 44▼ 12 % | ▼ 12 % | 1 mil. RON | |
| 38 | 38.ASPLENIUM CONSTRUCT SRL▼ 12 | Municipiul Oradea, Bihor | 43▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 76,1 K RON | |
| 39 | 39.SELALICE B COM SRL▲ 1 | Sat Ţeţchea, Comuna Ţeţchea, Bihor | 42▲ 5 % | ▲ 5 % | 214 K RON | |
| 40 | 40.VUTAN INSTALATII SRL▼ 8 | Sat Rieni, Comuna Rieni, Bihor | 42▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 274,3 K RON | |
| 41 | 41.H & H GEBRUDER HAIDER SRL▲ 10 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 42▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 42 | 42.ILE VIOREL CONSTRUCT SRL▼ 10 | Sat Tărcăiţa, Comuna Tărcaia, Bihor | 42▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 3,9 mil. RON | |
| 43 | 43.ANDREVLAD CONCEPT S.R.L.= | Municipiul Oradea, Bihor | 41▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -667,8 K RON | |
| 44 | 44.ADERENT S.R.L.▲ 20 | Sat Balc, Comuna Balc, Bihor | 40▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 45 | 45.AD WEST CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 39▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 179,4 K RON | |
| 46 | 46.FLACHIM CONSTRUCT SRL▲ 11 | Sat Ortiteag, Comuna Măgeşti, Bihor | 38▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 200,1 K RON | |
| 47 | 47.DITO GROUP SRL▼ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 38▼ 5 % | ▼ 5 % | 1,5 mil. RON | |
| 48 | 48.TITINEL COM SRL▲ 3 | Sat Sălard, Comuna Sălard, Bihor | 37▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 49 | 49.TERMOLINE SRL▼ 5 | Municipiul Oradea, Bihor | 370,0% | 0,0% | 1,8 mil. RON | |
| 50 | 50.REL-MONT SRL▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 36▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 923,2 K RON | |
| 51 | 51.CARIER SRL▼ 9 | Municipiul Marghita, Bihor | 36▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 151,4 K RON | |
| 52 | 52.EXTRACT COM SRL▼ 14 | Municipiul Salonta, Bihor | 36▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 53 | 53.GLOBAL INDUSTRIAL SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 340,0% | 0,0% | 2 mil. RON | |
| 54 | 54.ENCAUSTO SRL▲ 29 | Municipiul Marghita, Bihor | 33▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 448,3 K RON | |
| 55 | 55.SECOM CONS SRL▲ 16 | Municipiul Oradea, Bihor | 32▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 979,3 K RON | |
| 56 | 56.AMBRUS A&B CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Marghita, Bihor | 320,0% | 0,0% | 539,1 K RON | |
| 57 | 57.GROS METAL PROCONSTRUCT S.R.L.▲ 30 | Municipiul Oradea, Bihor | 31▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 860,6 K RON | |
| 58 | 58.VITAN EXIM SRL▲ 35 | Municipiul Oradea, Bihor | 30▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 114,9 K RON | |
| 59 | 59.PROIECT-CONSTRUCT REGIUNEA TRANSILVANIA SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 30▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 6 mil. RON | |
| 60 | 60.PARDVEST SRL▲ 5 | Municipiul Oradea, Bihor | 30▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 459,7 K RON | |
| 61 | 61.TERMOPRO EDIL SRL▼ 26 | Municipiul Oradea, Bihor | 30▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 3,1 mil. RON | |
| 62 | 62.CONSTRUCŢII COPĂCEL SRL▲ 3 | Sat Copăcel, Comuna Copăcel, Bihor | 30▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 265,5 K RON | |
| 63 | 63.ŞTEFĂNUŢ&DARIA SRL▼ 15 | Municipiul Oradea, Bihor | 30▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 64 | 64.PROFI RESTAURARE SRL▲ 1.728 | Municipiul Oradea, Bihor | 30— | — | 27,6 K RON | |
| 65 | 65.ELECTROFOR SRL▲ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 29▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 1 mil. RON | |
| 66 | 66.ELESAL SRL▼ 7 | Municipiul Salonta, Bihor | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 67 | 67.BEJONA CONST SRL▲ 2 | Sat Uileacu de Munte, Comuna Paleu, Bihor | 29▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 72,7 K RON | |
| 68 | 68.INTERFRIG SRL▲ 19 | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 29▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 655,2 K RON | |
| 69 | 69.DODCOR GRUP CONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Oradea, Bihor | 28▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 105,6 K RON | |
| 70 | 70.TERRA URBAN CONSTRUCT SRL▲ 47 | Municipiul Oradea, Bihor | 28▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 86,5 K RON | |
| 71 | 71.ERAD DEVELOPMENT S.R.L.▲ 26 | Municipiul Oradea, Bihor | 28▲ 40 % | ▲ 40 % | 849,7 K RON | |
| 72 | 72.ULIDAN SRL▼ 13 | Sat Borozel, Comuna Borod, Bihor | 27▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,3 mil. RON | |
| 73 | 73.RITMOTEH SRL▼ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 27▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 388,3 K RON | |
| 74 | 74.DORAMIX CONSTRUCT SRL▼ 20 | Sat Aştileu, Comuna Aştileu, Bihor | 27▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 75 | 75.ELECBRANS SRL▲ 31 | Municipiul Oradea, Bihor | 27▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 621,6 K RON | |
| 76 | 76.LEKO CONSTRUCT SRL▼ 28 | Municipiul Oradea, Bihor | 27▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 864,6 K RON | |
| 77 | 77.VIA VITA SRL▲ 6 | Municipiul Marghita, Bihor | 26▲ 13 % | ▲ 13 % | 243,1 K RON | |
| 78 | 78.NELBOG SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 26▲ 4 % | ▲ 4 % | 11,5 K RON | |
| 79 | 79.OVINSTAL ELECTRIC SRL▲ 47 | Municipiul Oradea, Bihor | 26▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 594,2 K RON | |
| 80 | 80.CLIMA TRADE HVAC SRL▼ 21 | Municipiul Oradea, Bihor | 25▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 702,1 K RON | |
| 81 | 81.RIVOLTO CONS SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 125,7 K RON | |
| 82 | 82.KLUNER S.R.L.▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 115,7 K RON | |
| 83 | 83.TERSEL SRL▼ 29 | Municipiul Oradea, Bihor | 24▼ 25 % | ▼ 25 % | 2,3 K RON | |
| 84 | 84.CONSTRUCT SCUT SRL▲ 3 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 24▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 313,6 K RON | |
| 85 | 85.TRENTINO ALPI SRL▼ 26 | Municipiul Oradea, Bihor | 24▼ 20 % | ▼ 20 % | 225,2 K RON | |
| 86 | 86.DISTRIGAZ VEST CONSTRUCŢII S.R.L.▲ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2 mil. RON | |
| 87 | 87.SUN KALIDORI SRL▲ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 23▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 105,6 K RON | |
| 88 | 88.MKA ACTIV CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 23— | — | — | 55,6 K RON |
| 89 | 89.MCO PREMIUM S.R.L.▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 86,9 K RON | |
| 90 | 90.SELALICE CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 220,0% | 0,0% | 81,4 K RON | |
| 91 | 91.REBADI IMPEX SRL▼ 4 | Sat Peştere, Comuna Aştileu, Bihor | 220,0% | 0,0% | 940,8 K RON | |
| 92 | 92.ADECK ELECTRONIC SRL▼ 23 | Municipiul Oradea, Bihor | 21▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 41,7 K RON | |
| 93 | 93.RUS & BEN CONSTRUCT SRL▲ 24 | Municipiul Oradea, Bihor | 21▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 902,5 K RON | |
| 94 | 94.TOPIZOL SRL▲ 82 | Municipiul Oradea, Bihor | 21▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 931,1 K RON | |
| 95 | 95.BICONSTAL SRL▲ 43 | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 21▲ 40 % | ▲ 40 % | 127,8 K RON | |
| 96 | 96.DHELECTRIC SYSTEM S.R.L.▲ 15 | Municipiul Oradea, Bihor | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 83 K RON | |
| 97 | 97.ERAKI AGRO CONSTRUCT S.R.L.▲ 20 | Loc. Săcueni, Oraş Săcueni, Bihor | 21▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 287,5 K RON | |
| 98 | 98.LUXETENTEN.RO S.R.L.▲ 13 | Sat Călătani, Comuna Tileagd, Bihor | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 171 K RON | |
| 99 | 99.MIDCONS ORADEA S.R.L.▲ 1.693 | Municipiul Oradea, Bihor | 21— | — | 239,9 K RON | |
| 100 | 100.DANIDIA EXIM SRL▼ 21 | Sat Sânlazăr, Comuna Chişlaz, Bihor | 20▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 1,1 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Bihor
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
377 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.225 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
107 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
307 firme · 521,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
190 firme · 363,4 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
287 firme · 330,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
52 firme · 257,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
24 firme · 160,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
18 firme · 155,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
223 firme · 135,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
99 firme · 87,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
114 firme · 70,3 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 57 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
6 firme · 52,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
102 firme · 51,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
23 firme · 22,7 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 20,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
75 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
25 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
25 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
44 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
14 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
18 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
13 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
8 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 595,3 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 256,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 0 RON