Top 100 firme — Construcții, Bihor după angajați în 2020
2.898 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 5.811. Pragul de intrare în top este 20, iar liderul atinge 569.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SELINA SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 569▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 161,3 K RON | |
| 2 | 2.DRUMURI BIHOR SA= | Municipiul Oradea, Bihor | 287▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 3 | 3.WINDOWS SERVICE SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 238▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 630,7 K RON | |
| 4 | 4.DUMEXIM SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 219▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.CONSTRUCTII BIHOR SA▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 182▲ 9 % | ▲ 9 % | 2,1 mil. RON | |
| 6 | 6.DEME MACARALE SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 182▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 7,2 mil. RON | |
| 7 | 7.DRUMURI ORASENESTI SA▲ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 145▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 5,2 mil. RON | |
| 8 | 8.SIMBAC SA▲ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 140▲ 25 % | ▲ 25 % | 139,1 K RON | |
| 9 | 9.ABED NEGO COM SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 139▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 471,2 K RON | |
| 10 | 10.CONSTRUCTORUL SALARD SRL▼ 2 | Sat Sălard, Comuna Sălard, Bihor | 131▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 3,7 mil. RON | |
| 11 | 11.COSTA V.O.C. IMPEX SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 116▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 942,8 K RON | |
| 12 | 12.IGNA CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 112▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 3,6 mil. RON | |
| 13 | 13.FLODOR TRANSCOM SRL▲ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 105▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 14 | 14.DRUM ASFALT SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 100▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 5,2 mil. RON | |
| 15 | 15.VILADINA CONSTRUCTII SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 92▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 5,5 mil. RON | |
| 16 | 16.CAPITALIST PRODCOM SRL▲ 1 | Sat Aştileu, Comuna Aştileu, Bihor | 87▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 241,1 K RON | |
| 17 | 17.VEST GRUP SOLUŢII SRL▲ 5 | Municipiul Oradea, Bihor | 87▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 509,4 K RON | |
| 18 | 18.DEME&CO SRL▼ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 86▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 19 | 19.ELECTROCONSTRUCT SILDAC SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 73▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -1,5 mil. RON | |
| 20 | 20.GAVELLA COM SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 71▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 21 | 21.REPCON S.A.▼ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 71▼ 26 % | ▼ 26 % | 264,8 K RON | |
| 22 | 22.HERALD COM IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 66▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 23 | 23.SANDORLUKACS CONSTRUCT SRL▲ 14 | Municipiul Oradea, Bihor | 61▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 24 | 24.COLOSSEUM PRINT SRL▼ 3 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 59▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 18,2 K RON | |
| 25 | 25.INROTUR SRL▲ 26 | Sat Berechiu, Comuna Sânnicolau Român, Bihor | 56▲ 75 % | ▲ 75 % | 3,3 mil. RON | |
| 26 | 26.ASPLENIUM CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 52▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 418,3 K RON | |
| 27 | 27.MIRGHIS & MAYER SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 50▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 594,3 K RON | |
| 28 | 28.CONPILA SRL▲ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 48▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 480,8 K RON | |
| 29 | 29.EUROCIV - CONS SRL▲ 12 | Municipiul Oradea, Bihor | 48▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 462,8 K RON | |
| 30 | 30.TECHNO MONTAJ SISTEM SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 47▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 31 | 31.CRISANA PRO CONSTRUCT SA▲ 29 | Municipiul Salonta, Bihor | 45▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 7,9 mil. RON | |
| 32 | 32.VUTAN INSTALATII SRL▼ 3 | Sat Rieni, Comuna Rieni, Bihor | 44▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 350,5 K RON | |
| 33 | 33.BOGDYCOS CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Tinca, Comuna Tinca, Bihor | 44▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 21,3 K RON | |
| 34 | 34.ILE VIOREL CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Tărcăiţa, Comuna Tărcaia, Bihor | 44▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 35 | 35.CASERTYNA CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 43▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 36 | 36.COMPLET INSTAL CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 43▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 1 mil. RON | |
| 37 | 37.TERMOPRO EDIL SRL▼ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 430,0% | 0,0% | 484 K RON | |
| 38 | 38.EXTRACT COM SRL▲ 5 | Municipiul Salonta, Bihor | 42▲ 20 % | ▲ 20 % | 4,3 mil. RON | |
| 39 | 39.AD WEST CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 42▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 390,4 K RON | |
| 40 | 40.SELALICE B COM SRLnou | Sat Ţeţchea, Comuna Ţeţchea, Bihor | 40▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 907,5 K RON | |
| 41 | 41.DITO GROUP SRL▲ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 40▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 617,3 K RON | |
| 42 | 42.CARIER SRL▼ 2 | Municipiul Marghita, Bihor | 39▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 43 | 43.ANDREVLAD CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 38▲ 100 % | ▲ 100 % | -554,8 K RON | |
| 44 | 44.REL-MONT SRL▲ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 37▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 45 | 45.CRITO PROD SRL▲ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 37▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 137,3 K RON | |
| 46 | 46.TERMOLINE SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 37▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 47 | 47.ASFAMIXT SRL▼ 1 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 36▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 778,3 K RON | |
| 48 | 48.CHROM CONSTRUCŢII CIVILE ŞI EDILITARE S.R.L.▲ 1.612 | Municipiul Oradea, Bihor | 35— | — | 481 K RON | |
| 49 | 49.LEKO CONSTRUCT SRL▲ 29 | Municipiul Oradea, Bihor | 35▲ 40 % | ▲ 40 % | 2,1 mil. RON | |
| 50 | 50.ŞTEFĂNUŢ&DARIA SRL▼ 13 | Municipiul Oradea, Bihor | 35▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1 mil. RON | |
| 51 | 51.TITINEL COM SRL▲ 12 | Sat Sălard, Comuna Sălard, Bihor | 34▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 1 mil. RON | |
| 52 | 52.H & H GEBRUDER HAIDER SRL▼ 1 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 34▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 3,2 mil. RON | |
| 53 | 53.GLOBAL INDUSTRIAL SRL▲ 10 | Municipiul Oradea, Bihor | 34▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | -3,6 mil. RON | |
| 54 | 54.DORAMIX CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Aştileu, Comuna Aştileu, Bihor | 32▼ 3 % | ▼ 3 % | 439,5 K RON | |
| 55 | 55.TERSEL SRL▼ 23 | Municipiul Oradea, Bihor | 32▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 5,8 K RON | |
| 56 | 56.AMBRUS A&B CONSULTING SRL▲ 54 | Municipiul Marghita, Bihor | 32▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 57 | 57.FLACHIM CONSTRUCT SRL▲ 43 | Sat Ortiteag, Comuna Măgeşti, Bihor | 31▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 12,3 K RON | |
| 58 | 58.PROIECT-CONSTRUCT REGIUNEA TRANSILVANIA SRL▼ 19 | Municipiul Oradea, Bihor | 31▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 59 | 59.ULIDAN SRL▼ 1 | Sat Borozel, Comuna Borod, Bihor | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 655,2 K RON | |
| 60 | 60.ELESAL SRL▲ 12 | Municipiul Salonta, Bihor | 30▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 689,7 K RON | |
| 61 | 61.CLIMA TRADE HVAC SRL▲ 49 | Municipiul Oradea, Bihor | 30▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 694,7 K RON | |
| 62 | 62.DODCOR GRUP CONSTRUCT SRL▼ 28 | Municipiul Oradea, Bihor | 30▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 82,7 K RON | |
| 63 | 63.TRENTINO ALPI SRL▲ 47 | Municipiul Oradea, Bihor | 30▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 64 | 64.ADERENT S.R.L.▼ 11 | Sat Balc, Comuna Balc, Bihor | 29▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 2 mil. RON | |
| 65 | 65.RITMOTEH SRL▼ 10 | Municipiul Oradea, Bihor | 28▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 66 | 66.CONSTRUCŢII COPĂCEL SRL▲ 18 | Sat Copăcel, Comuna Copăcel, Bihor | 28▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 436,6 K RON | |
| 67 | 67.PARDVEST SRL▲ 5 | Municipiul Oradea, Bihor | 28▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 247,4 K RON | |
| 68 | 68.ORABIH AMBIENT SRL▲ 132 | Municipiul Oradea, Bihor | 28▲ 154,6 % | ▲ 154,6 % | 987,4 K RON | |
| 69 | 69.ADECK ELECTRONIC SRL▲ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 27▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 11,6 K RON | |
| 70 | 70.BEJONA CONST SRL▲ 19 | Sat Uileacu de Munte, Comuna Paleu, Bihor | 27▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 75,4 K RON | |
| 71 | 71.SECOM CONS SRL▼ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 26▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 514,4 K RON | |
| 72 | 72.ELECTROFOR SRL▼ 9 | Municipiul Oradea, Bihor | 26▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 73 | 73.EDREB SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 26— | — | — | -167,3 K RON |
| 74 | 74.GEOLOGIX CONSTRUCŢII S.R.L.▲ 52 | Sat Santăul Mic, Comuna Borş, Bihor | 26▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 32,9 K RON | |
| 75 | 75.ARTCONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Oradea, Bihor | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -295,8 K RON | |
| 76 | 76.NELBOG SRL▼ 16 | Municipiul Oradea, Bihor | 25▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 243,7 K RON | |
| 77 | 77.HIQUAL ELECTRO SRL▲ 16 | Municipiul Oradea, Bihor | 25▲ 25 % | ▲ 25 % | 200,9 K RON | |
| 78 | 78.FD INTERIM SRL▲ 169 | Municipiul Oradea, Bihor | 25▲ 177,8 % | ▲ 177,8 % | -33,5 K RON | |
| 79 | 79.DANIDIA EXIM SRL▼ 16 | Sat Sânlazăr, Comuna Chişlaz, Bihor | 24▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 80 | 80.FINEAS CONSTRUCT SRL▼ 27 | Sat Hidişelu de Sus, Comuna Hidişelu de Sus, Bihor | 24▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 175,9 K RON | |
| 81 | 81.RIVOLTO CONS SRL▲ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 24▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 163,8 K RON | |
| 82 | 82.KLUNER S.R.L.▼ 10 | Municipiul Oradea, Bihor | 24▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 139,3 K RON | |
| 83 | 83.CRICKET & CO IMPEX SRL▼ 20 | Municipiul Oradea, Bihor | 23▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 32,3 K RON | |
| 84 | 84.VIA VITA SRL▼ 21 | Municipiul Marghita, Bihor | 23▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 617,6 K RON | |
| 85 | 85.MCO PREMIUM S.R.L.▼ 5 | Municipiul Oradea, Bihor | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 346,9 K RON | |
| 86 | 86.ENCAUSTO SRL▼ 6 | Municipiul Marghita, Bihor | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 456,9 K RON | |
| 87 | 87.SELALICE CONSTRUCT SRL▲ 23 | Municipiul Oradea, Bihor | 22▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 31,9 K RON | |
| 88 | 88.CONSTRUCT SCUT SRL▲ 38 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 22▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 995 K RON | |
| 89 | 89.INTERFRIG SRL▼ 31 | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 22▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 385 K RON | |
| 90 | 90.REBADI IMPEX SRL▲ 15 | Sat Peştere, Comuna Aştileu, Bihor | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 632,5 K RON | |
| 91 | 91.GROS METAL PROCONSTRUCT S.R.L.▲ 1.007 | Municipiul Oradea, Bihor | 22▲ 2.100 % | ▲ 2.100 % | 920,6 K RON | |
| 92 | 92.REBECONS INVEST S.R.L.▲ 53 | Municipiul Oradea, Bihor | 22▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 79,6 K RON | |
| 93 | 93.VITAN EXIM SRL▲ 44 | Municipiul Oradea, Bihor | 21▲ 40 % | ▲ 40 % | 708,8 K RON | |
| 94 | 94.SUN KALIDORI SRL▲ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 378,8 K RON | |
| 95 | 95.PERFECT CONSTRUCŢII & FINISAJE SRL▼ 32 | Municipiul Oradea, Bihor | 21▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -559,2 K RON | |
| 96 | 96.DISTRIGAZ VEST CONSTRUCŢII S.R.L.▲ 334 | Municipiul Oradea, Bihor | 21▲ 320 % | ▲ 320 % | 436,9 K RON | |
| 97 | 97.GHENAU TRADE SRL▼ 34 | Municipiul Oradea, Bihor | 20▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 35,9 K RON | |
| 98 | 98.EVALSTAR SERV SRL▲ 12 | Municipiul Beiuş, Bihor | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 245,2 K RON | |
| 99 | 99.CLIMAVENT SRL▼ 15 | Municipiul Oradea, Bihor | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | 49,2 K RON | |
| 100 | 100.DOCTOR KUMY INSTAL SRL▲ 10 | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 1,9 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Bihor
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
377 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.225 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
107 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
307 firme · 521,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
190 firme · 363,4 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
287 firme · 330,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
52 firme · 257,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
24 firme · 160,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
18 firme · 155,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
223 firme · 135,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
99 firme · 87,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
114 firme · 70,3 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 57 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
6 firme · 52,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
102 firme · 51,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
23 firme · 22,7 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 20,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
75 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
25 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
25 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
44 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
14 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
18 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
13 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
8 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 595,3 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 256,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 0 RON