Top 100 firme — Transport și depozitare, Bacău după angajați în 2009
810 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.954. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 312.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.A & R SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 312▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 48,3 mil. RON | |
| 2 | 2.TRANSPORT PUBLIC SA= | Municipiul Bacău, Bacău | 200▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -2,1 mil. RON | |
| 3 | 3.TRANSPORT BISTRITA S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 130▼ 11 % | ▼ 11 % | -4,1 mil. RON | |
| 4 | 4.TRANSMOLDOVA SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 76▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | -505,1 K RON | |
| 5 | 5.MASSARO TRANS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 550,0% | 0,0% | 114,7 K RON | |
| 6 | 6.AEROPORTUL INTERNAŢIONAL "GEORGE ENESCU" BACĂU RA▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 450,0% | 0,0% | 1,9 mil. RON | |
| 7 | 7.TRANSTAXI NIC SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 42▲ 5 % | ▲ 5 % | -56 K RON | |
| 8 | 8.DRAGOLIV SERVICE SRL▲ 1 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 38▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | -441,4 K RON | |
| 9 | 9.GLENCORA IMPEX SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 36▼ 20 % | ▼ 20 % | -130,1 K RON | |
| 10 | 10.METRA SA▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 35▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 20,7 K RON | |
| 11 | 11.BASAROM PRODCOM SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 34▲ 3 % | ▲ 3 % | 1,5 K RON | |
| 12 | 12.PUBLITRANS COM SRL▲ 7 | Municipiul Moineşti, Bacău | 34▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 51,2 K RON | |
| 13 | 13.APREX AUTO SRL▲ 9 | Sat Valea Şoşii, Comuna Poduri, Bacău | 33▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 2,7 K RON | |
| 14 | 14.VITRANS SRL▲ 2 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 310,0% | 0,0% | -171,9 K RON | |
| 15 | 15.BRADATEL SRL▲ 1 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 26▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 47,9 K RON | |
| 16 | 16.MONADE COMSERV SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 25▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | -1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.CARPATEST GRUP SA▼ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 25▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 155,3 K RON | |
| 18 | 18.GPK ROMTRANS SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 24▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 10,2 K RON | |
| 19 | 19.FILTRANS SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 23▼ 8 % | ▼ 8 % | -207,8 K RON | |
| 20 | 20.VINOREX SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 23▲ 15 % | ▲ 15 % | -73,5 K RON | |
| 21 | 21.GIMDAN SPED SRL▲ 3 | Sat Dumbrava, Comuna Iteşti, Bacău | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 3,6 K RON | |
| 22 | 22.TAXITRANS SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | -349,4 K RON | |
| 23 | 23.MONDO SPEED SRL▲ 554 | Municipiul Bacău, Bacău | 20— | — | 1,8 mil. RON | |
| 24 | 24.LUPTRANS SRL▲ 6 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 180,0% | 0,0% | 41,7 K RON | |
| 25 | 25.GRINGO COM-IMPEX SRL▲ 5 | Sat Ruşi-Ciutea, Comuna Letea Veche, Bacău | 180,0% | 0,0% | 99,6 K RON | |
| 26 | 26.SUPER VOIAJE SRL▲ 2 | Municipiul Moineşti, Bacău | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 59,2 K RON | |
| 27 | 27.NORMANS IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 198,8 K RON | |
| 28 | 28.EUROMAX LOGISTIC SRL▲ 21 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 17▲ 70 % | ▲ 70 % | 60,2 K RON | |
| 29 | 29.NICK-MANS SRL▲ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 15▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 43,1 K RON | |
| 30 | 30.PASCU-TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 15▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 5,2 K RON | |
| 31 | 31.EUROLINE SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 497,9 K RON | |
| 32 | 32.ALEXDOMAT SRL▲ 10 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -27,3 K RON | |
| 33 | 33.IDARY-SAN SRL▼ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 14▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 68,4 K RON | |
| 34 | 34.GDM GAS SRL▲ 136 | Municipiul Oneşti, Bacău | 14▲ 366,7 % | ▲ 366,7 % | 45,7 K RON | |
| 35 | 35.AUTO PNEU SRL▲ 20 | Municipiul Moineşti, Bacău | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 20,2 K RON | |
| 36 | 36.AMA-DY BUSINESS SRLnou | Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti, Bacău | 13— | — | — | 32,4 K RON |
| 37 | 37.KAM SRL▲ 13 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -246,5 K RON | |
| 38 | 38.SORANDAN TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 12▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 4,8 K RON | |
| 39 | 39.VARTO TRANS TUR SRL▲ 3 | Sat Larga, Comuna Dofteana, Bacău | 120,0% | 0,0% | 41,1 K RON | |
| 40 | 40.MERYCOS L.S.R. SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | -85,4 K RON | |
| 41 | 41.GUDION PREST SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 11▼ 45 % | ▼ 45 % | -56,4 K RON | |
| 42 | 42.SCORPION IMPEX SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 38,1 K RON | |
| 43 | 43.COMINFORTRANS SA▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -151,8 K RON | |
| 44 | 44.COROLY COM SRL▲ 2 | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 18,2 K RON | |
| 45 | 45.MORIO SRL▲ 5 | Municipiul Moineşti, Bacău | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -56,2 K RON | |
| 46 | 46.ANDRAPET SRL▲ 25 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 14 K RON | |
| 47 | 47.SOG TRANS SRL▲ 8 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 17,7 K RON | |
| 48 | 48.TRANSMAR SRL▲ 34 | Municipiul Moineşti, Bacău | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 3 K RON | |
| 49 | 49.GERIOJE SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 90,0% | 0,0% | -4 K RON | |
| 50 | 50.STEGAIU SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 6,7 K RON | |
| 51 | 51.REMIDIS SRL▲ 4 | Municipiul Oneşti, Bacău | 80,0% | 0,0% | -175,3 K RON | |
| 52 | 52.BAT TRANS SRL▲ 19 | Municipiul Moineşti, Bacău | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 162,7 K RON | |
| 53 | 53.HOLLAND COLD TRANS IMPEX SRL▲ 29 | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -180,9 K RON | |
| 54 | 54.RALLY MOTOR EXPRES SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 80,0% | 0,0% | 20,2 K RON | |
| 55 | 55.B & B FOREST SRLnou | Sat Ciobănuş, Comuna Asău, Bacău | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2,3 K RON | |
| 56 | 56.TRANSTANIA SRL▲ 46 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | -31 K RON | |
| 57 | 57.FNK-HUN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 8— | — | — | -31,7 K RON |
| 58 | 58.HOZIT SRL▲ 44 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 2 K RON | |
| 59 | 59.DOSPISERV SRL▲ 12 | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Bacău | 70,0% | 0,0% | 6,3 K RON | |
| 60 | 60.M & M LOGISTIC SRL▲ 110 | Municipiul Bacău, Bacău | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 1,5 K RON | |
| 61 | 61.AGRO COM TRANS SRL▲ 10 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 70,0% | 0,0% | -90,1 K RON | |
| 62 | 62.LOGISTIC INVEST SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,4 K RON | |
| 63 | 63.SARAFLOT SRL▼ 27 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | -159 K RON | |
| 64 | 64.AUTO XXL SRL▲ 18 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 55,5 K RON | |
| 65 | 65.TRANS-RELU PROD SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,0% | 0,0% | -57,7 K RON | |
| 66 | 66.STEPTRANS SRL▲ 36 | Sat Drăgeşti, Comuna Tătărăşti, Bacău | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -83,3 K RON | |
| 67 | 67.ALEXA VASILE SRL▲ 35 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -43 K RON | |
| 68 | 68.SCARLAT TRANSCOM SRL▲ 3 | Sat Schineni, Comuna Săuceşti, Bacău | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -85,2 K RON | |
| 69 | 69.TRUST INCOM SRL▼ 14 | Municipiul Moineşti, Bacău | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -331,9 K RON | |
| 70 | 70.SOMIED IMPEX SRL▲ 32 | Municipiul Oneşti, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 215,1 K RON | |
| 71 | 71.EUROMARCHET IMPEX SRL▲ 31 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 19,8 K RON | |
| 72 | 72.TELETRANS SRL▲ 98 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | -253,9 K RON | |
| 73 | 73.GABDRAMAR SRL▼ 23 | Municipiul Oneşti, Bacău | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 15,7 K RON | |
| 74 | 74.PETRO RAD SRL▲ 8 | Municipiul Moineşti, Bacău | 60,0% | 0,0% | 714 RON | |
| 75 | 75.SEMARINO SRL▲ 53 | Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -67,9 K RON | |
| 76 | 76.LUN LOR SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -5 K RON | |
| 77 | 77.DAIANYS SRL▲ 500 | Municipiul Oneşti, Bacău | 6— | — | 75,5 K RON | |
| 78 | 78.CIP-MIC-TRANS SRL▲ 499 | Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 6— | — | -42 K RON | |
| 79 | 79.EURO DRIVE SRL▲ 49 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -8,1 K RON | |
| 80 | 80.ROCAM TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 60,0% | 0,0% | 49,2 K RON | |
| 81 | 81.NELMATRANS SRL▲ 47 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 27 K RON | |
| 82 | 82.DISCOVOLANTE-TRANS SRL▲ 46 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -63,8 K RON | |
| 83 | 83.BIV-IMPEX SRL▲ 45 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 4,4 K RON | |
| 84 | 84.AMFIONA IMPEX SRL▲ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | 492 RON | |
| 85 | 85.DENELOR SRL▲ 43 | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 7 K RON | |
| 86 | 86.ALINTRANS SRL▼ 40 | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 5▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | -246,6 K RON | |
| 87 | 87.I.T.A. SRL▼ 32 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -13 K RON | |
| 88 | 88.BERT SERVICE SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 29,1 K RON | |
| 89 | 89.TRANS-GIOVANNI SRL▲ 81 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 18,4 K RON | |
| 90 | 90.ADE SIM SRL▲ 12 | Municipiul Moineşti, Bacău | 50,0% | 0,0% | -86,2 K RON | |
| 91 | 91.JONY TRANS SRL▼ 9 | Municipiul Moineşti, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 5,5 K RON | |
| 92 | 92.EUROM SPED TOUR SRL▼ 10 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -14,9 K RON | |
| 93 | 93.OLTYAN TRANS-FOREST SRL▲ 153 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | -44 K RON | |
| 94 | 94.POLITRANS SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | -843,9 K RON | |
| 95 | 95.VICONEX-TRANS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 5— | — | — | 12,2 K RON |
| 96 | 96.MIHOC TRANS SRL▼ 41 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -61,7 K RON | |
| 97 | 97.AUTO V & V SRL▲ 5 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 50,0% | 0,0% | -203,8 K RON | |
| 98 | 98.NICO-CĂTĂ SRL▼ 68 | Sat Filipeşti, Comuna Filipeşti, Bacău | 5▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | -14,8 K RON | |
| 99 | 99.OTELUL SRL▲ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 17,4 K RON | |
| 100 | 100.FROGEX SRL▼ 29 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 6,9 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Bacău
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
896 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
19 firme · 75 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
33 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
138 firme · 53 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
92 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
3 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
14 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
8 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
151 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
47 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
21 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
3 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
2 firme · 727,9 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 576,7 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 183,1 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 115,1 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
3 firme · 63,7 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 24 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 0 RON