Top 100 firme — Sănătate, Bacău după angajați în 2019
555 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.145. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 130.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.POLIMED SRL= | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 130▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -82,9 K RON | |
| 2 | 2.MEDICALTEST SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 62▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 346,5 K RON | |
| 3 | 3.GTL MEDICAL CLINIC SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 61▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 245,3 K RON | |
| 4 | 4.SC NEW CENTRAL MED SRL▲ 296 | Municipiul Bacău, Bacău | 54— | — | 1,2 mil. RON | |
| 5 | 5.MALP SRL▼ 2 | Municipiul Moineşti, Bacău | 49▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 686,3 K RON | |
| 6 | 6.GAUSS OPTIC SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 360,0% | 0,0% | 612,6 K RON | |
| 7 | 7.CLINICA MEDICAL SERVICE S.A.▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 27▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 8 | 8.CLINICA PALADE SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 26▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 699 K RON | |
| 9 | 9.STOMDAS SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 26▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 892,2 K RON | |
| 10 | 10.SPINAL CARE DOBRECI SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 21— | — | 316,7 K RON | |
| 11 | 11.LIFE DENT IMPLANT SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 19▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 944,5 K RON | |
| 12 | 12.BIOS PALAGHIA SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1,9 K RON | |
| 13 | 13.CABINET MEDICAL BOANA SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 14 | 14.MEDISENSE SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 170,0% | 0,0% | 234,6 K RON | |
| 15 | 15.GRIFLO SRL▲ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -1,1 K RON | |
| 16 | 16.MEDICAL MĂRGĂRIT SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 160,0% | 0,0% | 30,4 K RON | |
| 17 | 17.DENTAL VISION CLINIC SRL▲ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 16▲ 128,6 % | ▲ 128,6 % | 948,9 K RON | |
| 18 | 18.EUROOPTIK SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 285,2 K RON | |
| 19 | 19.DENTAL SAV SRL▼ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 422 K RON | |
| 20 | 20.DENTAPLUS MEDICAL SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 817,4 K RON | |
| 21 | 21.DENTA SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 857,1 K RON | |
| 22 | 22.ELGAMI DENTAL SRL▲ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,5 mil. RON | |
| 23 | 23.SANMED CLINIC S.R.L.▲ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 90 K RON | |
| 24 | 24.SPINAL CARE RECOVERY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 12— | — | — | 16,6 K RON |
| 25 | 25.OPTICLASS INC. SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 26 | 26.MINIMED SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 806,1 K RON | |
| 27 | 27.SMILE DENT SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 28 | 28.MEDICLINIC SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 462,1 K RON | |
| 29 | 29.MADISAN TEST SRL▼ 1 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 100,0% | 0,0% | 5,3 K RON | |
| 30 | 30.OPTIC CLAR MEDICAL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 10— | — | 474,8 K RON | |
| 31 | 31.SERVICIUL DE AMBULANŢĂ AL CRUCII ROŞII BACĂU (SACRO) SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 48,1 K RON | |
| 32 | 32.PSIDENT SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 32,6 K RON | |
| 33 | 33.DENTI SERVICE SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 418,5 K RON | |
| 34 | 34.LABOR-MARICOR SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 5,3 K RON | |
| 35 | 35.CLINICA LUXOR SRL▲ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 493,9 K RON | |
| 36 | 36.RMN-TEST SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 90,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 37 | 37.CLINIC GROUP SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 517,3 K RON | |
| 38 | 38.STOMDAS CLINIC SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 90,0% | 0,0% | 674,3 K RON | |
| 39 | 39.DENTAL ELITE PARTNERS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 939,7 K RON | |
| 40 | 40.MEDINTERN SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 80,0% | 0,0% | 293,2 K RON | |
| 41 | 41.MEDING GRUP SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 80,0% | 0,0% | 125,6 K RON | |
| 42 | 42.DENTISSIMO SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 367,5 K RON | |
| 43 | 43.MC HOTELS INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 8— | — | -201,8 K RON | |
| 44 | 44.EVERESTDENT SRL▲ 256 | Municipiul Oneşti, Bacău | 8— | — | 245,6 K RON | |
| 45 | 45.MEDISON SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,0% | 0,0% | 134 K RON | |
| 46 | 46.HEUMED INVEST SRL▼ 6 | Municipiul Moineşti, Bacău | 70,0% | 0,0% | 56,7 K RON | |
| 47 | 47.ANASAN MED SRL= | Sat Coţofăneşti, Comuna Coţofăneşti, Bacău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 103,5 K RON | |
| 48 | 48.CARDIOMED SRL▼ 16 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 179,7 K RON | |
| 49 | 49.DIDENT MEDICAL CENTER SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 447 K RON | |
| 50 | 50.STOP DURERE S.R.L.▲ 39 | Municipiul Bacău, Bacău | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 58,8 K RON | |
| 51 | 51.CORNEEA MED SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 91,8 K RON | |
| 52 | 52.DR. TINCU LILIANA SRL▲ 2 | Municipiul Moineşti, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 262,2 K RON | |
| 53 | 53.CLINICA DR. CHELARIU SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 391,2 K RON | |
| 54 | 54.MEDISAN-COR SRL▼ 7 | Municipiul Oneşti, Bacău | 60,0% | 0,0% | 63,9 K RON | |
| 55 | 55.MEDI-CRIS LABORATOR SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 60,0% | 0,0% | 5,7 K RON | |
| 56 | 56.MEDENT SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 50,0% | 0,0% | 23,4 K RON | |
| 57 | 57.FOX STANESCU S.R.L.▼ 10 | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 464,4 K RON | |
| 58 | 58.SANODENT SRL▼ 11 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 143,9 K RON | |
| 59 | 59.VANORA SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | 781,5 K RON | |
| 60 | 60.HYRON ARS MEDICA SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 81,2 K RON | |
| 61 | 61.ELDIMED MATERNA SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,2 mil. RON | |
| 62 | 62.HAPPYDENT SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | 574,1 K RON | |
| 63 | 63.DENT DESIGN SRL▲ 237 | Municipiul Bacău, Bacău | 5— | — | 29,8 K RON | |
| 64 | 64.ECHO-LAB SRL▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 23,1 K RON | |
| 65 | 65.PROHEALTH SRL▼ 3 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 172,2 K RON | |
| 66 | 66.CENTRUL OXIGEN S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 5— | — | — | 115 RON |
| 67 | 67.CIM PROSAN SRL▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -147 K RON | |
| 68 | 68.DENTAL-DR.NEAGU STEFAN SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 40,0% | 0,0% | 351,3 K RON | |
| 69 | 69.PASSIFLORA FARM SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 52,5 K RON | |
| 70 | 70.GINE-MED SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | -28,6 K RON | |
| 71 | 71.GINE CARE SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 10,7 K RON | |
| 72 | 72.PROCONSULTING SRL▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 466,3 K RON | |
| 73 | 73.CABINET MEDICAL DR. VIZIRU SRL▼ 11 | Sat Palanca, Comuna Palanca, Bacău | 40,0% | 0,0% | 327,7 K RON | |
| 74 | 74.OPTICLASS CONSULT SRL▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 238,3 K RON | |
| 75 | 75.CABINET MEDICAL INDIVIDUAL DOCTOR MARTA BLENESSY SRL▼ 13 | Sat Hârja, Comuna Oituz, Bacău | 40,0% | 0,0% | 110,2 K RON | |
| 76 | 76.BINOM DENT SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -4,2 K RON | |
| 77 | 77.MEDICONDREA SRL▼ 15 | Municipiul Moineşti, Bacău | 40,0% | 0,0% | 129 K RON | |
| 78 | 78.MC MED SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 348,2 K RON | |
| 79 | 79.IACOMED SAN SRL▼ 17 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 40,0% | 0,0% | 160,8 K RON | |
| 80 | 80.MEDICALPROF CLINIC SRL▲ 135 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 345,8 K RON | |
| 81 | 81.CMI DR. PLETEA NOEMI SRL▼ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 680 K RON | |
| 82 | 82.CEZACON MED SRL▼ 20 | Sat Asău, Comuna Asău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 462,1 K RON | |
| 83 | 83.A.C. PROMED SRL▲ 6 | Sat Stănişeşti, Comuna Stănişeşti, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 205,5 K RON | |
| 84 | 84.CMI DR. MATACHE LUMINIŢA SRL▼ 30 | Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 120 K RON | |
| 85 | 85.QUALITY DENTISTRY S.R.L.▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 46,7 K RON | |
| 86 | 86.BLISS KINETO SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 3,9 K RON | |
| 87 | 87.TEFAMED CLINIC SRL▼ 25 | Municipiul Moineşti, Bacău | 40,0% | 0,0% | 315,9 K RON | |
| 88 | 88.SMART EDUCATION PLUS S.R.L.▼ 26 | Municipiul Oneşti, Bacău | 40,0% | 0,0% | 21,6 K RON | |
| 89 | 89.PSY EDEN S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 4— | — | — | 4,2 K RON |
| 90 | 90.DENTISTRY COM SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 28 K RON | |
| 91 | 91.ORALDENTIS SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 1 mil. RON | |
| 92 | 92.MEDMUN SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 69,4 K RON | |
| 93 | 93.NOV MED SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 325,9 K RON | |
| 94 | 94.MEDIFAM DR. TANASA SRL▼ 5 | Municipiul Moineşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 179,6 K RON | |
| 95 | 95.DENTMARC SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | -1,5 K RON | |
| 96 | 96.EXAGYN SRL▼ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 210 K RON | |
| 97 | 97.TEODENT SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 26,3 K RON | |
| 98 | 98.PHILOMED SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 618,6 K RON | |
| 99 | 99.GEOMED SRL▼ 10 | Sat Ardeoani, Comuna Ardeoani, Bacău | 30,0% | 0,0% | 111,9 K RON | |
| 100 | 100.LEONURUS SRL▼ 11 | Municipiul Oneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 201,4 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Bacău
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
272 firme · 212,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
242 firme · 180,4 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
99 firme · 78,4 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
18 firme · 53,6 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
122 firme · 23,1 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
23 firme · 6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
9 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
14 firme · 999,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
2 firme · 544,2 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 16 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 4,6 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 0 RON