Top 100 firme — Sănătate, Bacău după angajați în 2009
283 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 880. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 137.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.POLIMED SRL= | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 137▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -260,3 K RON | |
| 2 | 2.MEDICALTEST SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 92▼ 14 % | ▼ 14 % | 145,1 K RON | |
| 3 | 3.PSIHOMED LABORATORY SRL▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 41▲ 485,7 % | ▲ 485,7 % | -87,6 K RON | |
| 4 | 4.CENTRUL DE INVESTIGATII MEDICALE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 36▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 730,1 K RON | |
| 5 | 5.CABINET MEDICAL BOANA SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 25▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 185,8 K RON | |
| 6 | 6.CLINICA MEDICAL SERVICE S.A.= | Municipiul Bacău, Bacău | 190,0% | 0,0% | 79,1 K RON | |
| 7 | 7.CLINICA PALADE SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 190,0% | 0,0% | 767,1 K RON | |
| 8 | 8.MALP SRL▼ 2 | Municipiul Moineşti, Bacău | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -22,7 K RON | |
| 9 | 9.MEDICAL MĂRGĂRIT SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 180,0% | 0,0% | 18,9 K RON | |
| 10 | 10.VASILIADA SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -199,9 K RON | |
| 11 | 11.BIOS PALAGHIA SRL▲ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -199,9 K RON | |
| 12 | 12.GRIFLO SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -148,2 K RON | |
| 13 | 13.CENTRAL CLINIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 15— | — | — | 207,6 K RON |
| 14 | 14.EUROOPTIK SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 130,0% | 0,0% | -43,8 K RON | |
| 15 | 15.PSIHOMED CONSULT SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 12▼ 72,1 % | ▼ 72,1 % | 155 K RON | |
| 16 | 16.MEDISENSE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 137,4 K RON | |
| 17 | 17.CIM MEDICAL SRL▼ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 9,4 K RON | |
| 18 | 18.MEDISAN-COR SRL▲ 186 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10— | — | 15,3 K RON | |
| 19 | 19.STOMDAS SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 90,0% | 0,0% | 208,6 K RON | |
| 20 | 20.MEDING GRUP SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 47,5 K RON | |
| 21 | 21.DENTAL SAV SRL▼ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 90,0% | 0,0% | 29,7 K RON | |
| 22 | 22.LABOR-MARICOR SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 7,3 K RON | |
| 23 | 23.CLINICA DR. CHELARIU SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 19,5 K RON | |
| 24 | 24.ANASAN MED SRL▲ 28 | Sat Coţofăneşti, Comuna Coţofăneşti, Bacău | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 131,4 K RON | |
| 25 | 25.VANORA SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,0% | 0,0% | 68,7 K RON | |
| 26 | 26.GINE-MED SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,0% | 0,0% | -29,4 K RON | |
| 27 | 27.ANDOSAN SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 70,0% | 0,0% | 36,3 K RON | |
| 28 | 28.MEDICAL COMPUTED CENTER SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -54,9 K RON | |
| 29 | 29.PSIDENT SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 14,3 K RON | |
| 30 | 30.HEUMED INVEST SRL▼ 8 | Municipiul Moineşti, Bacău | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 28,2 K RON | |
| 31 | 31.LABOR-CLINIC SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 60,0% | 0,0% | -61,8 K RON | |
| 32 | 32.VIORA DENTAL SRL▲ 27 | Sat Luizi-Călugăra, Comuna Luizi-Călugăra, Bacău | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | -29,9 K RON | |
| 33 | 33.SMILE DENT SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 118,5 K RON | |
| 34 | 34.BABYMED SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 60,0% | 0,0% | 48,3 K RON | |
| 35 | 35.ECO UNIMED S.R.L.nou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 6— | — | 77,5 K RON | |
| 36 | 36.MEDISON SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | 206,8 K RON | |
| 37 | 37.DENTA SRL▲ 167 | Municipiul Bacău, Bacău | 5— | — | 1,1 K RON | |
| 38 | 38.DENTAL-DR.NEAGU STEFAN SRL▲ 4 | Municipiul Oneşti, Bacău | 50,0% | 0,0% | 95,8 K RON | |
| 39 | 39.MEDINTERN SRL▲ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 50,0% | 0,0% | 78,6 K RON | |
| 40 | 40.CORNEEA MED SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -8,2 K RON | |
| 41 | 41.MEDORANA SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | -48,2 K RON | |
| 42 | 42.CIM PROSAN SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 157,9 K RON | |
| 43 | 43.DENTMARC SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -33,3 K RON | |
| 44 | 44.DONAMED SRL▲ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -6,5 K RON | |
| 45 | 45.DENTA 2004 SRL▼ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 408 RON | |
| 46 | 46.LIFE DENT IMPLANT SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 5,1 K RON | |
| 47 | 47.OPTICLASS CONSULT SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | 129,2 K RON | |
| 48 | 48.STOMPREST SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 3,3 K RON | |
| 49 | 49.OPTISAV SRL▼ 7 | Municipiul Oneşti, Bacău | 50,0% | 0,0% | -25,5 K RON | |
| 50 | 50.MEDICLINIC SRL▼ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 2,5 K RON | |
| 51 | 51.RADIMED SRL▼ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 32,5 K RON | |
| 52 | 52.MADISAN TEST SRL▼ 39 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 5▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | -47 K RON | |
| 53 | 53.DENTI SERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 13,8 K RON | |
| 54 | 54.MEDENT SRL▼ 12 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -885 RON | |
| 55 | 55.FOX STANESCU S.R.L.nou | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 4,6 K RON | |
| 56 | 56.OCUMED SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 160,3 K RON | |
| 57 | 57.DENTISTRY COM SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -38,9 K RON | |
| 58 | 58.NOV MED SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 125,2 K RON | |
| 59 | 59.GINE CARE SRL▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 12,2 K RON | |
| 60 | 60.MARISSE MED-CENTER SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | -27,8 K RON | |
| 61 | 61.CABINET MEDICAL DR. PIRVU ANGELA SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 44,3 K RON | |
| 62 | 62.CABINET MEDICAL INDIVIDUAL DOCTOR MARTA BLENESSY SRL▼ 10 | Sat Hârja, Comuna Oituz, Bacău | 40,0% | 0,0% | 28,9 K RON | |
| 63 | 63.DENTISSIMO SRL▲ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 8,3 K RON | |
| 64 | 64.MEDICAL GUARD SRL▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -1,5 K RON | |
| 65 | 65.IACOSAN SRL▼ 23 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -1,8 K RON | |
| 66 | 66.ECHO-LAB SRL▲ 62 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 19 K RON | |
| 67 | 67.IACOMED SAN SRLnou | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 4— | — | — | 57 K RON |
| 68 | 68.DENTISAN-M SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | -7,2 K RON | |
| 69 | 69.DANIDENT SRL▼ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | -18,6 K RON | |
| 70 | 70.HYRON ARS MEDICA SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 14,6 K RON | |
| 71 | 71.APOLLONIA SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 6,4 K RON | |
| 72 | 72.MEDMUN SRL▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -75,9 K RON | |
| 73 | 73.FAMIMED SRL▼ 14 | Municipiul Moineşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 92,9 K RON | |
| 74 | 74.DR. TINCU LILIANA SRL▼ 15 | Municipiul Moineşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 70,8 K RON | |
| 75 | 75.MINIMED SRL▲ 53 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 221,8 K RON | |
| 76 | 76.GEROX MEDICAL SERV SRL▼ 17 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 27,8 K RON | |
| 77 | 77.MEDICAL PROMPT SRL▼ 18 | Municipiul Moineşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 72 K RON | |
| 78 | 78.GEOMED SRL▼ 19 | Sat Ardeoani, Comuna Ardeoani, Bacău | 30,0% | 0,0% | 55,7 K RON | |
| 79 | 79.ERAMED SRL▲ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 28 K RON | |
| 80 | 80.LEONURUS SRL▼ 21 | Municipiul Oneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 23,2 K RON | |
| 81 | 81.ALMI MED SRL= | Sat Filipeşti, Comuna Bogdăneşti, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 45,2 K RON | |
| 82 | 82.CABINET MEDICAL DR. PALADE LUMINITA SRL▼ 23 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 30,0% | 0,0% | 31,4 K RON | |
| 83 | 83.MEDI-CRIS SRL▲ 121 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 3— | — | -9 K RON | |
| 84 | 84.ELMAR DENT SRL▼ 3 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 597 RON | |
| 85 | 85.PLUS MED SRL▼ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 55,3 K RON | |
| 86 | 86.EURO-MED DIAGNOSTIC SRL▲ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -3,7 K RON | |
| 87 | 87.KINETO-MASAJ SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 108 RON | |
| 88 | 88.BINOM DENT SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 7,5 K RON | |
| 89 | 89.NEW PSIHOMEDICA SRL▲ 39 | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 1,4 K RON | |
| 90 | 90.FRESH SMILE SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 58,2 K RON | |
| 91 | 91.MEDFAM SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -7,1 K RON | |
| 92 | 92.DASIDENT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2— | — | — | 155 RON |
| 93 | 93.HIPOCRAT SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 7,4 K RON | |
| 94 | 94.DARBIS-DENTAL SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 1,4 K RON | |
| 95 | 95.DUTRAMOS AGRO IMPEX SRLnou | Sat Şendreşti, Comuna Motoşeni, Bacău | 20,0% | 0,0% | 4,3 K RON | |
| 96 | 96.SANTIS - DENT SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 74,5 K RON | |
| 97 | 97.FILDENT SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | -17,4 K RON | |
| 98 | 98.INTERPRAXIS CONSULT SRL▼ 17 | Municipiul Oneşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | 115,2 K RON | |
| 99 | 99.SANDI-DENT SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 65 RON | |
| 100 | 100.SANOTEST SRL▼ 19 | Municipiul Moineşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | 43,1 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Bacău
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
272 firme · 212,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
242 firme · 180,4 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
99 firme · 78,4 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
18 firme · 53,6 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
122 firme · 23,1 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
23 firme · 6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
9 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
14 firme · 999,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
2 firme · 544,2 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 16 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 4,6 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 0 RON