Top 100 firme — Sănătate, Bacău după angajați în 2017
449 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.064. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 120.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.POLIMED SRL= | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 120▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 188,8 K RON | |
| 2 | 2.MEDICALTEST SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 76▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 287,8 K RON | |
| 3 | 3.MALP SRL▲ 1 | Municipiul Moineşti, Bacău | 44▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.CENTRAL CLINIC SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 42▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 744,7 K RON | |
| 5 | 5.GTL MEDICAL CLINIC SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 40▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 414,7 K RON | |
| 6 | 6.SC NEW CENTRAL MED SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 34▼ 15 % | ▼ 15 % | 475,7 K RON | |
| 7 | 7.EXPERT MED SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 27▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 589,7 K RON | |
| 8 | 8.STOMDAS SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 26▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 756,5 K RON | |
| 9 | 9.CLINICA MEDICAL SERVICE S.A.▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 10 | 10.GAUSS OPTIC SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 340,2 K RON | |
| 11 | 11.CLINICA PALADE SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 817,6 K RON | |
| 12 | 12.DENTAL SAV SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 200,0% | 0,0% | 290,5 K RON | |
| 13 | 13.GRIFLO SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 180,0% | 0,0% | 39 K RON | |
| 14 | 14.BIOS PALAGHIA SRL▼ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | 142,8 K RON | |
| 15 | 15.MEDISENSE SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 407,4 K RON | |
| 16 | 16.MEDICLINIC SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 16▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 202,5 K RON | |
| 17 | 17.MEDICAL CARE LIFE SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 16▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 654,5 K RON | |
| 18 | 18.CABINET MEDICAL BOANA SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.EUROOPTIK SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 150,0% | 0,0% | 366,8 K RON | |
| 20 | 20.SERVICIUL DE AMBULANŢĂ AL CRUCII ROŞII BACĂU (SACRO) SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 15▲ 50 % | ▲ 50 % | 142,2 K RON | |
| 21 | 21.MEDICAL MĂRGĂRIT SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 158,2 K RON | |
| 22 | 22.OPTICLASS INC. SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 130,0% | 0,0% | 227,5 K RON | |
| 23 | 23.MADISAN TEST SRL▼ 2 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 120,0% | 0,0% | 33,4 K RON | |
| 24 | 24.SMILE DENT SRL▲ 233 | Municipiul Bacău, Bacău | 11— | — | 1 mil. RON | |
| 25 | 25.DENTA SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 124,3 K RON | |
| 26 | 26.LABOR-MARICOR SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 43,4 K RON | |
| 27 | 27.DENTAPLUS MEDICAL SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 173 K RON | |
| 28 | 28.SPINAL CARE DOBRECI SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 96,3 K RON | |
| 29 | 29.CIM MEDICAL SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 10— | — | 55,7 K RON | |
| 30 | 30.DIDENT MEDICAL CENTER SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 262 K RON | |
| 31 | 31.MC HOTELS INTERNATIONAL SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 90,0% | 0,0% | 104,8 K RON | |
| 32 | 32.PSIDENT SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 80,0% | 0,0% | 28,8 K RON | |
| 33 | 33.MINIMED SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 772 K RON | |
| 34 | 34.BABYMED SRL▲ 223 | Municipiul Oneşti, Bacău | 8— | — | 50,6 K RON | |
| 35 | 35.CLINIC GROUP SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 586,9 K RON | |
| 36 | 36.STOMDAS CLINIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 8— | — | — | 656,2 K RON |
| 37 | 37.MEDISON SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,0% | 0,0% | 128,4 K RON | |
| 38 | 38.HEUMED INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 70,0% | 0,0% | 51,5 K RON | |
| 39 | 39.CLINICA DR. CHELARIU SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,0% | 0,0% | 530 RON | |
| 40 | 40.MEDISAN-COR SRL▼ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 70,0% | 0,0% | 924 RON | |
| 41 | 41.CARDIOMED SRL= | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 286,1 K RON | |
| 42 | 42.ELGAMI DENTAL SRL▲ 132 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | 84,2 K RON | |
| 43 | 43.SANMED CLINIC S.R.L.▲ 35 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 149,2 K RON | |
| 44 | 44.FOX STANESCU S.R.L.▲ 3 | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 163,2 K RON | |
| 45 | 45.DENTI SERVICE SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 102,2 K RON | |
| 46 | 46.DAAN SRL▲ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 2,1 K RON | |
| 47 | 47.PHILOMED SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 60,0% | 0,0% | 164,7 K RON | |
| 48 | 48.ANASAN MED SRL▼ 7 | Sat Coţofăneşti, Comuna Coţofăneşti, Bacău | 60,0% | 0,0% | 20,8 K RON | |
| 49 | 49.ELDIMED MATERNA SRL▲ 208 | Municipiul Bacău, Bacău | 6— | — | 819,2 K RON | |
| 50 | 50.MEDI-CRIS LABORATOR SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 32,6 K RON | |
| 51 | 51.STOMDAS SPECIALITIES SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 6— | — | — | 241,1 K RON |
| 52 | 52.MEDENT SRL▼ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 50,0% | 0,0% | 25,8 K RON | |
| 53 | 53.VANORA SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | 154,9 K RON | |
| 54 | 54.CONFIDENT - DR. BOGDAN GUSU S.R.L.▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 77,7 K RON | |
| 55 | 55.HYRON ARS MEDICA SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 640 RON | |
| 56 | 56.CORNEEA MED SRL▲ 201 | Municipiul Bacău, Bacău | 5— | — | 51,8 K RON | |
| 57 | 57.CIM PROSAN SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 883 RON | |
| 58 | 58.GINE CARE SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 11,5 K RON | |
| 59 | 59.DR. TINCU LILIANA SRL▼ 30 | Municipiul Moineşti, Bacău | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 76,4 K RON | |
| 60 | 60.OPTICLASS CONSULT SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | 165,5 K RON | |
| 61 | 61.CLINICA GRIGORAŞ SRL▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 55,4 K RON | |
| 62 | 62.ECHO-LAB SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | 73,1 K RON | |
| 63 | 63.DENTAL-DR.NEAGU STEFAN SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 40,0% | 0,0% | 181 K RON | |
| 64 | 64.GINE-MED SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 44,7 K RON | |
| 65 | 65.LABOR-CLINIC SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 196,1 K RON | |
| 66 | 66.CABINET MEDICAL INDIVIDUAL DOCTOR MARTA BLENESSY SRL▼ 6 | Sat Hârja, Comuna Oituz, Bacău | 40,0% | 0,0% | 67,2 K RON | |
| 67 | 67.HAPPYDENT SRL▲ 107 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 350 K RON | |
| 68 | 68.BINOM DENT SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 49,3 K RON | |
| 69 | 69.CLINICA LUXOR SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 63,6 K RON | |
| 70 | 70.MEDICONDREA SRL▼ 10 | Municipiul Moineşti, Bacău | 40,0% | 0,0% | 120,3 K RON | |
| 71 | 71.IACOMED SAN SRL▼ 11 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 40,0% | 0,0% | 37 K RON | |
| 72 | 72.M & I BEST DENT SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 55,1 K RON | |
| 73 | 73.PROHEALTH SRL▼ 13 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 40,0% | 0,0% | 59,7 K RON | |
| 74 | 74.ALPHA MED SAN SRL▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 244,6 K RON | |
| 75 | 75.BAZA DE TRATAMENT BALNEAR - SARATA BĂI SRL▼ 28 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 3,5 K RON | |
| 76 | 76.CMI DR. PLETEA NOEMI SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 678,1 K RON | |
| 77 | 77.CEZACON MED SRLnou | Sat Asău, Comuna Asău, Bacău | 4— | — | — | 221,7 K RON |
| 78 | 78.CLINIC CENTER HERA SRL▲ 96 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 234,4 K RON | |
| 79 | 79.CMI DR. MATACHE LUMINIŢA SRL▼ 19 | Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, Bacău | 40,0% | 0,0% | 125,2 K RON | |
| 80 | 80.TOPMAN MEDICAL SRL▼ 20 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 40,0% | 0,0% | 257,1 K RON | |
| 81 | 81.V. TINJALA SRL▲ 40 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 360,7 K RON | |
| 82 | 82.SANTIS - DENT SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 145,2 K RON | |
| 83 | 83.DENTISTRY COM SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | -19,1 K RON | |
| 84 | 84.PASSIFLORA FARM SRL▲ 173 | Municipiul Bacău, Bacău | 3— | — | 22,9 K RON | |
| 85 | 85.MEDMUN SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 132,4 K RON | |
| 86 | 86.MEDIFAM DR. TANASA SRL▲ 35 | Municipiul Moineşti, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 79,8 K RON | |
| 87 | 87.DENTMARC SRL▲ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -6,1 K RON | |
| 88 | 88.ALPHADENT SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 15,6 K RON | |
| 89 | 89.NOV MED SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 145,9 K RON | |
| 90 | 90.VITALSAN SRL▼ 12 | Municipiul Moineşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 51,2 K RON | |
| 91 | 91.EXAGYN SRL▼ 50 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | 119,3 K RON | |
| 92 | 92.FAMIMED SRL▼ 14 | Municipiul Moineşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 117 K RON | |
| 93 | 93.TEODENT SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 31,2 K RON | |
| 94 | 94.GEOMED SRL▼ 16 | Sat Ardeoani, Comuna Ardeoani, Bacău | 30,0% | 0,0% | 64,6 K RON | |
| 95 | 95.ANDOSAN SRL▼ 48 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 102,8 K RON | |
| 96 | 96.LEONURUS SRL▼ 18 | Municipiul Oneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 73,4 K RON | |
| 97 | 97.ERAMED SRL▼ 19 | Municipiul Oneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 95,2 K RON | |
| 98 | 98.VIORA DENTAL SRL▲ 23 | Sat Luizi-Călugăra, Comuna Luizi-Călugăra, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -5,3 K RON | |
| 99 | 99.CABINET MEDICAL DR. VIZIRU SRL▼ 52 | Sat Palanca, Comuna Palanca, Bacău | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 87,9 K RON | |
| 100 | 100.ALMI MED SRL▼ 22 | Sat Filipeşti, Comuna Bogdăneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 8,7 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Bacău
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
272 firme · 212,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
242 firme · 180,4 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
99 firme · 78,4 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
18 firme · 53,6 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
122 firme · 23,1 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
23 firme · 6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
9 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
14 firme · 999,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
2 firme · 544,2 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 16 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 4,6 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 0 RON