Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Bacău după angajați în 2018
313 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 337. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 34.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EVERGENT INVESTMENTS S.A.= | Municipiul Bacău, Bacău | 34▲ 3 % | ▲ 3 % | 50,2 mil. RON | |
| 2 | 2.SOR-GE-CO EXCHANGE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 94,5 K RON | |
| 3 | 3.GIMOB EXIM SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 130,0% | 0,0% | 685,5 K RON | |
| 4 | 4.MEGA EXCHANGE SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 120,0% | 0,0% | 161 K RON | |
| 5 | 5.FICO EXCHANGE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 120,0% | 0,0% | 252,4 K RON | |
| 6 | 6.LILI CONSULTING SRL▲ 2 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 318,6 K RON | |
| 7 | 7.EXCEVER EXCHANGE SRL▲ 1 | Sat Trebeş, Comuna Mărgineni, Bacău | 100,0% | 0,0% | 247,7 K RON | |
| 8 | 8.CLEPER CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 373,9 K RON | |
| 9 | 9.EASY CASH SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 818,1 K RON | |
| 10 | 10.ZOSER SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 36,3 K RON | |
| 11 | 11.BROKERS ASIST-BROKER DE ASIGURARE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 80,0% | 0,0% | 348,9 K RON | |
| 12 | 12.AMONRA IFN SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 80,0% | 0,0% | -31,2 K RON | |
| 13 | 13.SEDO EXCHANGE SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 558,6 K RON | |
| 14 | 14.ECOREN HOLDING SRLnou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 8— | — | 29,1 K RON | |
| 15 | 15.STAFF BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,0% | 0,0% | 291,8 K RON | |
| 16 | 16.PROFESSIONAL RETAIL SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 399,9 K RON | |
| 17 | 17.FINANCIAL SERVICES GROUP BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 207,6 K RON | |
| 18 | 18.CRISTIN COMPANY SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 223,4 K RON | |
| 19 | 19.ERMA GOLD SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | -4,1 K RON | |
| 20 | 20.SILROM EXIM IFN SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 54,9 K RON | |
| 21 | 21.ULTRA EXCHANGE SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -31,1 K RON | |
| 22 | 22.CIBU SCHIMB VALUTAR SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 178,1 K RON | |
| 23 | 23.MEDIA INVEST BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 13,4 K RON | |
| 24 | 24.SAMSARI SERV IFN SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 13,2 K RON | |
| 25 | 25.CARAUTO SERV SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 50,9 K RON | |
| 26 | 26.DEXYL SRL▼ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 121,7 K RON | |
| 27 | 27.IFN TOPAZ SRL▼ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 48,2 K RON | |
| 28 | 28.M. M & M IFN SRL▲ 9 | Municipiul Moineşti, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 27,1 K RON | |
| 29 | 29.IFN LIANA GOLD SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 36,6 K RON | |
| 30 | 30.ANTOLIS INVEST SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | -15,4 K RON | |
| 31 | 31.LOYAL PRESTIGE CONSULT SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 31,5 K RON | |
| 32 | 32.PAVAL HOLDING S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 3— | — | — | -1 mil. RON |
| 33 | 33.ZEBRIST IFN SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 3— | — | 57,5 K RON | |
| 34 | 34.ANDY-CON-TONY COM SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | -51,2 K RON | |
| 35 | 35.MEDIA SERVICE SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 9 K RON | |
| 36 | 36.AMBASADOR IFN SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 139,2 K RON | |
| 37 | 37.MEDIA PLUS SRL= | Sat Plopu, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | -47,4 K RON | |
| 38 | 38.DOLISIM SRL▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -20,1 K RON | |
| 39 | 39.IUG RARES SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 121,7 K RON | |
| 40 | 40.M-CHANGE SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 6,1 K RON | |
| 41 | 41.ANDYCON IFN SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | -30,2 K RON | |
| 42 | 42.NECANOM IFN SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 48,6 K RON | |
| 43 | 43.RIVERGEN IFN SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 465 RON | |
| 44 | 44.NEW CONSULTING SRL▼ 7 | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 20,0% | 0,0% | 10,3 K RON | |
| 45 | 45.ADAL GOLD IFN SRL▲ 119 | Municipiul Bacău, Bacău | 2— | — | -13,2 K RON | |
| 46 | 46.GARANT GOLD IFN SA▼ 22 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 4,2 K RON | |
| 47 | 47.BROK-LIFE SRL▼ 10 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | 334,6 K RON | |
| 48 | 48.R.C.G. BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 24 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1,3 K RON | |
| 49 | 49.TQM HOLDING SERV SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 31,1 K RON | |
| 50 | 50.TRANSFER URGENT SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 87,2 K RON | |
| 51 | 51.GOLD SEIF IFN SRL▼ 27 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 37,6 K RON | |
| 52 | 52.JUNCU GOLD & SILVER S.R.L.▼ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 159,8 K RON | |
| 53 | 53.DREAM & GOLD AMANET SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 23,7 K RON | |
| 54 | 54.MOKANASHU CONSULTING SRL▲ 8 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 4,9 K RON | |
| 55 | 55.CASH SYSTEM SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -21,9 K RON | |
| 56 | 56.MAYAMUN SRL▼ 19 | Municipiul Oneşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | 2 K RON | |
| 57 | 57.CIPDAN SERV ASIG SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 85,9 K RON | |
| 58 | 58.CASHMUN SRL▲ 4 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 6,3 K RON | |
| 59 | 59.BIMARIS PRESTCOM SRL▼ 22 | Municipiul Moineşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | 57,2 K RON | |
| 60 | 60.ARY & NIK SERV 888 SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 26,9 K RON | |
| 61 | 61.FREE CHANGE S.R.L.nou | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 2— | — | — | 36,6 K RON |
| 62 | 62.KDENSI IFN S.R.L.nou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 2— | — | — | -12,5 K RON |
| 63 | 63.URGENT AMANET SRL▼ 26 | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 20,0% | 0,0% | 6,7 K RON | |
| 64 | 64.EXLUANA COM SRL▲ 100 | Municipiul Bacău, Bacău | 1— | — | 5,2 K RON | |
| 65 | 65.CORIADCOM SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 48,5 K RON | |
| 66 | 66.GORANID IFN SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 8,1 K RON | |
| 67 | 67.ANDRIMPEX SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 1— | — | -22,8 K RON | |
| 68 | 68.DACVAL SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 9,1 K RON | |
| 69 | 69.FAGHI SRL▼ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 0 RON | |
| 70 | 70.CSA IMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 15 K RON | |
| 71 | 71.MUNDEXIM SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 146,8 K RON | |
| 72 | 72.REVIS COM SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 13,5 K RON | |
| 73 | 73.MGM OPREA CONSULTING S.R.L.▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 102,2 K RON | |
| 74 | 74.ELLORA CONSULTING SRL▼ 12 | Sat Traian, Comuna Traian, Bacău | 10,0% | 0,0% | 129 K RON | |
| 75 | 75.DOR-REM BIO SRL▼ 13 | Municipiul Moineşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | -15,5 K RON | |
| 76 | 76.ELCRIS SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | -58,6 K RON | |
| 77 | 77.VERADEL SRL▼ 15 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 45,8 K RON | |
| 78 | 78.MATANIE MEDIA ASIG SRL▼ 16 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 10,0% | 0,0% | 44,2 K RON | |
| 79 | 79.EMA-ASIG SRL▼ 17 | Sat Sascut-Sat, Comuna Sascut, Bacău | 10,0% | 0,0% | -24,1 K RON | |
| 80 | 80.GIGI CONSTRUCT SRL▼ 18 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 10,0% | 0,0% | -16,6 K RON | |
| 81 | 81.ROKI GOLD 2012 SRL▼ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 83,9 K RON | |
| 82 | 82.ELCRIS INVEST IFN SRL▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 107,1 K RON | |
| 83 | 83.BISAR GOLD SRL▼ 21 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 99,7 K RON | |
| 84 | 84.LAVIDAN STIL SRL▲ 80 | Sat Podiş, Comuna Mărgineni, Bacău | 1— | — | 88,2 K RON | |
| 85 | 85.AQUARIUS SRL▼ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 37,4 K RON | |
| 86 | 86.CONECTEXPERT EVALUĂRI SRL▼ 49 | Municipiul Bacău, Bacău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 135,8 K RON | |
| 87 | 87.ELLA & ONY SRL▼ 50 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -4,1 K RON | |
| 88 | 88.ROCA AMANET SRL▼ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 60,4 K RON | |
| 89 | 89.GREEN PLANET 2000 SRL▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 62,9 K RON | |
| 90 | 90.ALISSFLO AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 202,1 K RON | |
| 91 | 91.PAX TIBI AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 133,6 K RON | |
| 92 | 92.MOLDOPLUS SRL▲ 72 | Sat Păltiniş, Comuna Asău, Bacău | 1— | — | 19,3 K RON | |
| 93 | 93.REM-GAB IFN SRL▼ 31 | Municipiul Moineşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 2,3 K RON | |
| 94 | 94.OANA & GEORGE ASIG BROKER SRL▼ 32 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 10,7 K RON | |
| 95 | 95.DAMARI FIDES SRL▼ 71 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 94,3 K RON | |
| 96 | 96.KANMAR INSURANCE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 34 | Sat Cârligi, Comuna Filipeşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 52,8 K RON | |
| 97 | 97.RIVERGEN EXCHANGE SRL▼ 35 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 61,2 K RON | |
| 98 | 98.BAL-CONS AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 36 | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 10,0% | 0,0% | 18,5 K RON | |
| 99 | 99.M-ZET AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 37 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 46,7 K RON | |
| 100 | 100.LCM-AMA SRL▼ 38 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 11,5 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Bacău
CAEN 6492
Alte activități de creditare
68 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
164 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
40 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
5 firme · 654 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 515,2 K RON
CAEN 6430
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 377 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
4 firme · 181,9 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 0 RON