Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Bacău după angajați în 2011
221 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 405. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 78.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EVERGENT INVESTMENTS S.A.= | Municipiul Bacău, Bacău | 78▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 192,9 mil. RON | |
| 2 | 2.SOR-GE-CO EXCHANGE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 170,0% | 0,0% | -33,9 K RON | |
| 3 | 3.GIMOB EXIM SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 120,0% | 0,0% | 81,4 K RON | |
| 4 | 4.FICO EXCHANGE SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 25,4 K RON | |
| 5 | 5.BJL-AMANET IFN SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 100,0% | 0,0% | 287,3 K RON | |
| 6 | 6.GARANT GOLD IFN SA▲ 2 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 336,6 K RON | |
| 7 | 7.EXCEVER EXCHANGE SRL▼ 1 | Sat Trebeş, Comuna Mărgineni, Bacău | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -2,1 K RON | |
| 8 | 8.MEGA EXCHANGE SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -2,3 K RON | |
| 9 | 9.BROKERS ASIST-BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 140,5 K RON | |
| 10 | 10.BJL INTERNATIONAL SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,0% | 0,0% | 142,8 K RON | |
| 11 | 11.FINANCIAL SERVICES GROUP BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 9 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 163,5 K RON | |
| 12 | 12.STAFF BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 82,6 K RON | |
| 13 | 13.ZOSER SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 60,0% | 0,0% | 91,9 K RON | |
| 14 | 14.CIBU SCHIMB VALUTAR SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 161,4 K RON | |
| 15 | 15.ZEBRIST IFN SRL▼ 3 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 60,0% | 0,0% | 691 RON | |
| 16 | 16.SEDO EXCHANGE SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 179,2 K RON | |
| 17 | 17.SILV-GHE EXCHANGE SRL▲ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 3,7 K RON | |
| 18 | 18.RIVERGEN IFN SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 50,5 K RON | |
| 19 | 19.LILI CONSULTING SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 52,1 K RON | |
| 20 | 20.CRISTIN COMPANY SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 8,6 K RON | |
| 21 | 21.AMONRA IFN SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | 50,5 K RON | |
| 22 | 22.ADAL GOLD IFN SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | -16,2 K RON | |
| 23 | 23.CRISTIN EXCHANGE SRL▲ 42 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 3,4 K RON | |
| 24 | 24.SILROM EXIM IFN SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 134,8 K RON | |
| 25 | 25.CASA SCORPIO IFN SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 27,9 K RON | |
| 26 | 26.GORANID IFN SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 20,5 K RON | |
| 27 | 27.MEDIA INVEST BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 31,7 K RON | |
| 28 | 28.CLEPER CONSULTING SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 173,7 K RON | |
| 29 | 29.IUG RARES SRL▲ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 5,4 K RON | |
| 30 | 30.ANDYCON IFN SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | -19,4 K RON | |
| 31 | 31.CONECTASIG EXPERT-BROKER DE ASIGURARE ŞI REASIGURARE SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 17,5 K RON | |
| 32 | 32.DOMIGOLD SRL▼ 12 | Municipiul Oneşti, Bacău | 40,0% | 0,0% | 39 K RON | |
| 33 | 33.MIRIAM IFN SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -2,6 K RON | |
| 34 | 34.R.C.G. BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -44 K RON | |
| 35 | 35.ERMA GOLD SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 87,8 K RON | |
| 36 | 36.CARO GOLD SRL▼ 5 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -5,1 K RON | |
| 37 | 37.ANDY-CON-TONY COM SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | -59,7 K RON | |
| 38 | 38.ZIPPO-COM SRL▼ 7 | Sat Trebeş, Comuna Mărgineni, Bacău | 30,0% | 0,0% | 1,9 K RON | |
| 39 | 39.AMBASADOR IFN SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 12 K RON | |
| 40 | 40.ULTRA EXCHANGE SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 280 RON | |
| 41 | 41.MEDIA PLUS SRL▲ 7 | Sat Plopu, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 31,1 K RON | |
| 42 | 42.DANAE IFN SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | 18,8 K RON | |
| 43 | 43.VILIM IFN SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | -8,8 K RON | |
| 44 | 44.ANDYLIB SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,0% | 0,0% | -32,3 K RON | |
| 45 | 45.ASCENTIS CONSULTING SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -6,3 K RON | |
| 46 | 46.REAL EXPERT BROKER DE ASIGURARE REASIGURARE SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 16 K RON | |
| 47 | 47.DEXYL SRL▼ 16 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | 123,7 K RON | |
| 48 | 48.FABLUC SRLnou | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 3— | — | — | 37,8 K RON |
| 49 | 49.MEDIA SERVICE SRL▲ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 44,2 K RON | |
| 50 | 50.BILORA SERV SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 49,4 K RON | |
| 51 | 51.CRIMON-EXCHANGE SRL▼ 20 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 29,2 K RON | |
| 52 | 52.DACVAL SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 8,8 K RON | |
| 53 | 53.M-CHANGE SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 16,1 K RON | |
| 54 | 54.ELCONS RO AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | 11,6 K RON | |
| 55 | 55.NECANOM IFN SRL▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 67,7 K RON | |
| 56 | 56.FAGHI SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,0% | 0,0% | 1,3 K RON | |
| 57 | 57.FIL ASIG SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 63,2 K RON | |
| 58 | 58.IFN TOPAZ SRL▼ 10 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | 32,4 K RON | |
| 59 | 59.MEDIA SERVICE IFN SRL▼ 39 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 148 K RON | |
| 60 | 60.CRINA IFN SRL▼ 12 | Municipiul Moineşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | 1,1 K RON | |
| 61 | 61.ADISERV TRANS SRLnou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 20,0% | 0,0% | 1,3 K RON | |
| 62 | 62.ANA BROKER ASIGURARE-REASIGURARE SRL▼ 14 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 20,0% | 0,0% | 24,6 K RON | |
| 63 | 63.CHL SERVFIN SRL▼ 51 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -62,9 K RON | |
| 64 | 64.BORA IFN SRL▲ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 163,3 K RON | |
| 65 | 65.OFER CASH SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 77 K RON | |
| 66 | 66.FELMAT-AM SRL▼ 35 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 44,4 K RON | |
| 67 | 67.TATIANA & GABY BROKER ASIG SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -1 K RON | |
| 68 | 68.RONELIGOLD IFN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2— | — | — | 39,9 K RON |
| 69 | 69.JUNCU GOLD & SILVER S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 2— | — | — | -20,3 K RON |
| 70 | 70.BESIR-ASIG SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 2— | — | — | 15,3 K RON |
| 71 | 71.OANA & GEORGE ASIG BROKER SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 2— | — | — | -2,2 K RON |
| 72 | 72.EASY CASH SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2— | — | — | -3,7 K RON |
| 73 | 73.L.G.C. EXPRESS SRL▼ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 4,2 K RON | |
| 74 | 74.MICON SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 269,7 K RON | |
| 75 | 75.SIMULTEX SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | -23,2 K RON | |
| 76 | 76.AMIFLOR IFN SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | -5,4 K RON | |
| 77 | 77.SAMSARI SERV IFN SRL▲ 47 | Municipiul Bacău, Bacău | 1— | — | 10,6 K RON | |
| 78 | 78.INVEST M&G SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | -4,2 K RON | |
| 79 | 79.G.R. INVEST AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | -8,9 K RON | |
| 80 | 80.AMAVIA - IMPEX SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | -2 K RON | |
| 81 | 81.SOFMARI AMANET SRL▼ 16 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 2,1 K RON | |
| 82 | 82.GROUP MEDIA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 1— | — | 336 RON | |
| 83 | 83.DITCONS-AGENT DE ASIGURARI SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 16,7 K RON | |
| 84 | 84.IFN MIRUNA PROD SRL▼ 19 | Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 1,4 K RON | |
| 85 | 85.KS GROUP CONSULTING SRL▼ 20 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 379 RON | |
| 86 | 86.ASI CONSULTING SRL▼ 38 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 124,4 K RON | |
| 87 | 87.MUNDEXIM SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 38,5 K RON | |
| 88 | 88.GLOB-ASIG S.R.L.▼ 23 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 110,9 K RON | |
| 89 | 89.TOP-ASIG SRL▼ 24 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 90 | 90.NIV-ASIG SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 38,4 K RON | |
| 91 | 91.DOR-REM BIO SRL▼ 26 | Municipiul Moineşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | -4,1 K RON | |
| 92 | 92.RENTOFFICE CENTER SRL▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 48,7 K RON | |
| 93 | 93.ELCRIS SRL▼ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 12,2 K RON | |
| 94 | 94.DARIA & COMPANY INVEST - AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 29 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 95 | 95.ASIGURANCE INVEST SRL▼ 30 | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 12,3 K RON | |
| 96 | 96.MANAGEMENT & CONSULTING ASIG SRL▲ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 1— | — | -2,6 K RON | |
| 97 | 97.ASIMADION-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 27 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 1— | — | 1 K RON | |
| 98 | 98.MATANIE MEDIA ASIG SRL▼ 33 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 10,0% | 0,0% | 38,4 K RON | |
| 99 | 99.RODART COMPANY IFN SRL▼ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 35,1 K RON | |
| 100 | 100.VERADEL SRL▼ 35 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | 2 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Bacău
CAEN 6492
Alte activități de creditare
68 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
164 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
40 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
5 firme · 654 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 515,2 K RON
CAEN 6430
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 377 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
4 firme · 181,9 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 0 RON