Top 100 firme — Activități profesionale, Bacău după angajați în 2015
1.187 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 964. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 63.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GETTEX CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 63▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 5,9 K RON | |
| 2 | 2.GROUP AVI CONSULT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 42— | — | — | 35,3 K RON |
| 3 | 3.COMBOTEH SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 36▲ 140 % | ▲ 140 % | 171,9 K RON | |
| 4 | 4.ELVOX EUROPE SRLnou | Sat Holt, Comuna Letea Veche, Bacău | 35— | — | — | -139,2 K RON |
| 5 | 5.MADRE PANCOM SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 33▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 9,7 K RON | |
| 6 | 6.EXCLUSIVE PAINT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 24— | — | — | -343,7 K RON |
| 7 | 7.TOPO-SISTEM SRL▼ 1 | Municipiul Moineşti, Bacău | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 6,5 K RON | |
| 8 | 8.ROMTEXIM SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 74 K RON | |
| 9 | 9.SERNA TRUST SRL▼ 1 | Municipiul Moineşti, Bacău | 190,0% | 0,0% | 40,8 K RON | |
| 10 | 10.SAM IMPEX SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 180,0% | 0,0% | 260,5 K RON | |
| 11 | 11.RADIO MANAGEMENT SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 92,7 K RON | |
| 12 | 12.GARBO COMMERCIAL SRL= | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 7,8 K RON | |
| 13 | 13.ROMPREST OIL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 16— | — | — | 18,3 K RON |
| 14 | 14.LEF PROIECT SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 96,9 K RON | |
| 15 | 15.DAMOVE INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 150,0% | 0,0% | 73,4 K RON | |
| 16 | 16.HELMERT SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 140,0% | 0,0% | 151 K RON | |
| 17 | 17.ROMDAV GROUP SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 14— | — | — | 36,9 K RON |
| 18 | 18.SUNPROIECT SRL▲ 1 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 130,0% | 0,0% | 67,6 K RON | |
| 19 | 19.RUTIER-CONEX XXI SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 611,8 K RON | |
| 20 | 20.PROTECT CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 130,0% | 0,0% | 252,4 K RON | |
| 21 | 21.FALMA-ROM SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 130,0% | 0,0% | 10,4 K RON | |
| 22 | 22.ABC PROIECT SRL▲ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 33,4 K RON | |
| 23 | 23.ROUTTE-CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 110,0% | 0,0% | 65,7 K RON | |
| 24 | 24.COMPANIA DE SERVICII ŞI MARKETING WIT SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 21,3 K RON | |
| 25 | 25.ELY-CONTAB SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 100,0% | 0,0% | 18,5 K RON | |
| 26 | 26.SIERRA QUADRANT CONSULTING GRUP SA▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 34,5 K RON | |
| 27 | 27.MEDIA COMPLET SAL SRL▼ 15 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 10▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 566,2 K RON | |
| 28 | 28.AVANTEK SRL▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 138,4 K RON | |
| 29 | 29.MOBICONST SRL▲ 253 | Municipiul Oneşti, Bacău | 9▲ 800 % | ▲ 800 % | -11,3 K RON | |
| 30 | 30.SPHERA BIROUL DE INVESTIŢII ŞI CONSULTANŢĂ SRL▲ 47 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | 518,9 K RON | |
| 31 | 31.S.F. PROFESIONAL SRL= | Municipiul Moineşti, Bacău | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 85,7 K RON | |
| 32 | 32.TQM SERVICII INTEGRATE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 9— | — | — | 219,5 K RON |
| 33 | 33.ZZIP ART SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 15,1 K RON | |
| 34 | 34.SPORT VET SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 121,6 K RON | |
| 35 | 35.TANGENTA SRL▲ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 98,3 K RON | |
| 36 | 36.CRISTEBO CONSULTING SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 77,3 K RON | |
| 37 | 37.PRO HIDRO INSTAL SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 2,3 K RON | |
| 38 | 38.AL-TECH SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 40,8 K RON | |
| 39 | 39.LABROM SRL▼ 8 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 80,0% | 0,0% | 184 K RON | |
| 40 | 40.CASA SA▲ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 71,1 K RON | |
| 41 | 41.INTERCON SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 525,6 K RON | |
| 42 | 42.ARHIPROIECT SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,0% | 0,0% | 415 RON | |
| 43 | 43.VISUAL PRINT SRL▲ 66 | Municipiul Bacău, Bacău | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 20,4 K RON | |
| 44 | 44.ARHIBAC SRLnou | Sat Gârlenii de Sus, Comuna Gârleni, Bacău | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 66,7 K RON | |
| 45 | 45.AUTO PRO CONSULTING SRL= | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 62,9 K RON | |
| 46 | 46.ZENOT MEDIA SRL▼ 9 | Sat Gioseni, Comuna Gioseni, Bacău | 70,0% | 0,0% | 81,2 K RON | |
| 47 | 47.EUROCAD EXPERT SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 110,5 K RON | |
| 48 | 48.CHISCOP TOP-CAD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 7— | — | — | 8,6 K RON |
| 49 | 49.VANEL EXIM SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 702,3 K RON | |
| 50 | 50.MAPAMOND SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 60,0% | 0,0% | 187,5 K RON | |
| 51 | 51.ECO-GEO PREST SRL▼ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 33,2 K RON | |
| 52 | 52.GELUVIN-PREST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 6— | — | 25,2 K RON | |
| 53 | 53.DENDRO-PROIECT SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 10,9 K RON | |
| 54 | 54.SUPER-VET PRODCOM SRL▼ 17 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -50,3 K RON | |
| 55 | 55.MATMEDIA SRL▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 14,7 K RON | |
| 56 | 56.PREMIUM ACCOUNTING SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 64,9 K RON | |
| 57 | 57.USMAN CONSULT SRL▲ 112 | Municipiul Oneşti, Bacău | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 112 K RON | |
| 58 | 58.INFINITY CONSULTING SRL▲ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 26,5 K RON | |
| 59 | 59.ARHIBOD SRL▲ 223 | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | 22,5 K RON | |
| 60 | 60.ECO PREST CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 5,6 K RON | |
| 61 | 61.NEXT ALTERNATIVE ADVERTISING S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 112,6 K RON | |
| 62 | 62.MAXIDEAL GROUP SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -3 K RON | |
| 63 | 63.AR25 STUDIO SRL▲ 519 | Municipiul Bacău, Bacău | 6— | — | 25,8 K RON | |
| 64 | 64.GENERAL TECTONIC SRL▲ 45 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 31,9 K RON | |
| 65 | 65.RESMIN SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | 82,4 K RON | |
| 66 | 66.GEBRALDOR SRL▲ 43 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 78,1 K RON | |
| 67 | 67.ENERGO-INSTALATII SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 9,4 K RON | |
| 68 | 68.TOPO-GEODEZIC SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | 159,2 K RON | |
| 69 | 69.CONSTEVAL SRL▲ 100 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 195,6 K RON | |
| 70 | 70.S.G.T. MED SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | 2 K RON | |
| 71 | 71.UMB REPARATII SA▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -174,7 K RON | |
| 72 | 72.LAVIRISCONT SRL▲ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 27,3 K RON | |
| 73 | 73.K-TEEL PROEB SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,0% | 0,0% | -12,8 K RON | |
| 74 | 74.AGVILA INTERNATIONAL SRL▲ 208 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | -98,5 K RON | |
| 75 | 75.COMPLET CONT SRL▲ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 49,4 K RON | |
| 76 | 76.DENIMAR ADVERTISING SRL▲ 93 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 38,8 K RON | |
| 77 | 77.CONSTRUCŢII R.M.I. SRL▼ 32 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 381,2 K RON | |
| 78 | 78.LOGI OFFICE SRL▼ 1 | Sat Filipeşti, Comuna Filipeşti, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 33,7 K RON | |
| 79 | 79.OCTAVIA-CONSULT SRL▼ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 78,1 K RON | |
| 80 | 80.TEHNOINSPECT SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 589,8 K RON | |
| 81 | 81.VASIMED-VET SRL▼ 4 | Sat Gheorghe Doja, Comuna Răcăciuni, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 16,4 K RON | |
| 82 | 82.GCT CONSULTING SRL▲ 500 | Municipiul Bacău, Bacău | 5— | — | 39,6 K RON | |
| 83 | 83.SQS CONS SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 279 RON | |
| 84 | 84.LABORVET SERV SRL▼ 39 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 2,3 K RON | |
| 85 | 85.TEDIVET EXPERT SRL▼ 8 | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 24,9 K RON | |
| 86 | 86.INSTAL POINT SRL▲ 23 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 479,5 K RON | |
| 87 | 87.AVERY PACKAGING SOLUTIONS SRL▲ 82 | Municipiul Bacău, Bacău | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | -17,9 K RON | |
| 88 | 88.GEONIK EVICONT SRL▼ 27 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 40,2 K RON | |
| 89 | 89.EXPICON SRL▼ 12 | Municipiul Oneşti, Bacău | 40,0% | 0,0% | -30,6 K RON | |
| 90 | 90.GELBAST IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 966 RON | |
| 91 | 91.TOPO GEO TECHNICS SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 170,7 K RON | |
| 92 | 92.GEOCADEX SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -13,7 K RON | |
| 93 | 93.TAS CONTAB SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 130,3 K RON | |
| 94 | 94.BRIGHTWAY SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 122,9 K RON | |
| 95 | 95.LEX CONSULT SRL▼ 18 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 40,0% | 0,0% | 106,3 K RON | |
| 96 | 96.STAR CONSULT SRL▼ 19 | Municipiul Oneşti, Bacău | 40,0% | 0,0% | 4,5 K RON | |
| 97 | 97.GEO POINT EXPERT SRL▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 68,2 K RON | |
| 98 | 98.TRUST PROIECT SRL▼ 21 | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | 40,0% | 0,0% | 26,2 K RON | |
| 99 | 99.TANGENTA 2004 SRL▼ 38 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 57,6 K RON | |
| 100 | 100.ALLGEST VGC SRL▲ 9 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 14,5 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Bacău
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
302 firme · 174,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
244 firme · 72 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
226 firme · 60 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 48 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
189 firme · 47,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
108 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
66 firme · 32,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
57 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
57 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
87 firme · 18 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
9 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
21 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
100 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
13 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
22 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
13 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
10 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
4 firme · 676,3 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
10 firme · 448,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 264,5 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 254 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 3 K RON