Top 100 firme — Construcții, Alba după angajați în 2018
1.166 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.531. Pragul de intrare în top este 10, iar liderul atinge 123.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DRUMURI SI PODURI LOCALE ALBA SA= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 123▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.INSTALATORUL SA= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 112▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 338,7 K RON | |
| 3 | 3.PRENIS SRL▲ 1 | Municipiul Blaj, Alba | 98▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 496 K RON | |
| 4 | 4.TOBIMAR CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 93▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 5 | 5.POMPONIO S.R.L.▼ 1 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 67▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | -3,2 mil. RON | |
| 6 | 6.COMA CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Sebeş, Alba | 600,0% | 0,0% | 3,4 mil. RON | |
| 7 | 7.ALBA CONS SA▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 58▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 568,1 K RON | |
| 8 | 8.IDEAL CONSTRUCT LOM S.R.L.▲ 629 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 54— | — | 3,8 mil. RON | |
| 9 | 9.LAMACOS CONSTRUCT SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 500,0% | 0,0% | 2,7 mil. RON | |
| 10 | 10.ALBACO EXIM SRL▲ 2 | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 49▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 11 | 11.SC GREEN SAW SRL▲ 626 | Municipiul Aiud, Alba | 49— | — | 60,4 K RON | |
| 12 | 12.SICON TIM SRL▲ 12 | Municipiul Aiud, Alba | 48▲ 50 % | ▲ 50 % | -1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.LINCOLN PLUS SRL▼ 1 | Municipiul Sebeş, Alba | 470,0% | 0,0% | 1 mil. RON | |
| 14 | 14.TERRA GRES SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 45▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 15 | 15.CORA CONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 43▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 224,7 K RON | |
| 16 | 16.MARINEX SRL▼ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 38▼ 24 % | ▼ 24 % | 67,1 K RON | |
| 17 | 17.ART INSTAL SRL▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 38▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 913,7 K RON | |
| 18 | 18.SIPATUB S.R.L.▲ 619 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 37— | — | -177,2 K RON | |
| 19 | 19.NEW PAV SRL▼ 1 | Municipiul Sebeş, Alba | 36▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.COMPACT CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 35▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 45,3 K RON | |
| 21 | 21.APIS COM SRL▲ 2 | Municipiul Blaj, Alba | 35▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 329,4 K RON | |
| 22 | 22.CONTACT IMPEX SRL▲ 10 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 31▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 85,4 K RON | |
| 23 | 23.POTOPEA FILLS CONSTRUCT SRL▼ 6 | Oraş Teiuş, Alba | 31▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 642 K RON | |
| 24 | 24.LUM SEV FAM SRL▲ 4 | Sat Căpâlna, Comuna Săsciori, Alba | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 153,2 K RON | |
| 25 | 25.BAAND PRODUCT SRL▼ 11 | Municipiul Aiud, Alba | 29▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 46,7 K RON | |
| 26 | 26.URS CONSTRUCT ALBA SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 28▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 816,1 K RON | |
| 27 | 27.POMPONIO CONSTRUCȚII S.R.L.▼ 3 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 28▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 741,3 K RON | |
| 28 | 28.ALBANIC SERVICE SRL▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 26▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 67,2 K RON | |
| 29 | 29.CEZIANA STAR SRL▲ 15 | Loc. Baia de Arieş, Oraş Baia de Arieş, Alba | 26▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | -512 K RON | |
| 30 | 30.IERO ECO SRLnou | Sat Decea, Comuna Mirăslău, Alba | 260,0% | 0,0% | 24,5 K RON | |
| 31 | 31.TEO CONSTRUCT SRL▲ 13 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 24▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 2,5 K RON | |
| 32 | 32.UBIC TRUST SRL▲ 78 | Municipiul Sebeş, Alba | 24▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 831,6 K RON | |
| 33 | 33.CONSTRUCTUS SRL▲ 7 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 23▲ 15 % | ▲ 15 % | -12,7 K RON | |
| 34 | 34.SAN CASA SRL▼ 4 | Municipiul Sebeş, Alba | 22▼ 12 % | ▼ 12 % | 926,2 K RON | |
| 35 | 35.AQUA VISION SRL▲ 602 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 21— | — | 279,2 K RON | |
| 36 | 36.MARCONST SRL▲ 25 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 21▲ 40 % | ▲ 40 % | 2 mil. RON | |
| 37 | 37.BEN ONI LOGHIN SRL▲ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 377,2 K RON | |
| 38 | 38.DEKA STRUCTURI SRL▼ 1 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 210,0% | 0,0% | 800,3 K RON | |
| 39 | 39.ROBY & ERY CONSTRUCT SRL▲ 99 | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 21▲ 200 % | ▲ 200 % | 55,6 K RON | |
| 40 | 40.AUTOTALLER SRL▼ 10 | Sat Fărău, Comuna Fărău, Alba | 20▼ 20 % | ▼ 20 % | 629,4 K RON | |
| 41 | 41.BUZESCU START SRL▼ 9 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 20▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 211,1 K RON | |
| 42 | 42.CASA LUC SRL▼ 14 | Municipiul Sebeş, Alba | 19▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | -572,4 K RON | |
| 43 | 43.FLORIDA CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 106,1 K RON | |
| 44 | 44.URBAN CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL▲ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 61,9 K RON | |
| 45 | 45.TRANSILVANIA CONSTRUCT SA▼ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | 304,1 K RON | |
| 46 | 46.MART CONS SRL▲ 8 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 254,3 K RON | |
| 47 | 47.DOMAR-SERVICE SRL▼ 7 | Municipiul Aiud, Alba | 17▼ 15 % | ▼ 15 % | 432,6 K RON | |
| 48 | 48.ELECTRA EXIM SRL▲ 11 | Municipiul Aiud, Alba | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 132,9 K RON | |
| 49 | 49.OMA GRUP INSTAL SRL▼ 22 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 17▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | -248,7 K RON | |
| 50 | 50.CRISTINA ADRIAN SRL▲ 4 | Sat Găneşti, Comuna Bistra, Alba | 170,0% | 0,0% | 138,3 K RON | |
| 51 | 51.PACON AKS SRL▼ 7 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 393,5 K RON | |
| 52 | 52.KAGER CONSTRUCT SRLnou | Sat Lupşa, Comuna Lupşa, Alba | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -92,1 K RON | |
| 53 | 53.IMO ECO AKS SRL▲ 34 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 17▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 54 | 54.CORECT BUSINESS SERVICES SRL▼ 10 | Sat Ungurei, Comuna Roşia de Secaş, Alba | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 361,6 K RON | |
| 55 | 55.DOMUSTHERM SRL▼ 3 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -128,7 K RON | |
| 56 | 56.BRAVO INSTAL SRL▼ 12 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 642,5 K RON | |
| 57 | 57.STEIN KONSTRUCT SRL▲ 53 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 16▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 58 | 58.KARMA IMOBILIARE SRL▲ 52 | Municipiul Sebeş, Alba | 16▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 372,2 K RON | |
| 59 | 59.ARGON SRL▲ 9 | Municipiul Blaj, Alba | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -44,6 K RON | |
| 60 | 60.SC SIMIANA PROFESIONAL SRL▲ 8 | Sat Daia Română, Comuna Daia Română, Alba | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 21,6 K RON | |
| 61 | 61.DIAFAN SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 150,0% | 0,0% | 606,5 K RON | |
| 62 | 62.MONOLIT JUNIOR SRL▼ 30 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 15▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 5,9 K RON | |
| 63 | 63.ELECTRO ALFA SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 549,7 K RON | |
| 64 | 64.AGT RENT MACHINERY SRL▼ 3 | Municipiul Blaj, Alba | 150,0% | 0,0% | 164,1 K RON | |
| 65 | 65.CORA STEIN SRL▲ 58 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 15▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 101,2 K RON | |
| 66 | 66.IULY & KRIS DESIGN SRL▲ 194 | Sat Cunţa, Comuna Şpring, Alba | 15▲ 400 % | ▲ 400 % | 294,1 K RON | |
| 67 | 67.ELIO INDUSTRIAL SRL▲ 7 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1 mil. RON | |
| 68 | 68.SENIDO SRL▼ 7 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 69 | 69.SEVCO INSTALATII SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 140,0% | 0,0% | 16,1 K RON | |
| 70 | 70.ECO GIORGIO SRL▼ 16 | Sat Sebeşel, Comuna Săsciori, Alba | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 110,3 K RON | |
| 71 | 71.PASZ AUTO SRL▼ 39 | Municipiul Aiud, Alba | 14▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 106,6 K RON | |
| 72 | 72.DUMA SMART CONSTRUCT SRL▲ 51 | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 14▲ 75 % | ▲ 75 % | 321,2 K RON | |
| 73 | 73.AVAL CONS S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 14— | — | — | 228,3 K RON |
| 74 | 74.GECAD SRL▲ 23 | Municipiul Sebeş, Alba | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 618,6 K RON | |
| 75 | 75.GENIAL ART SRL▼ 16 | Municipiul Sebeş, Alba | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -64,6 K RON | |
| 76 | 76.CRYSTAL GROUP SRL▲ 3 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 220,1 K RON | |
| 77 | 77.CORECT BUSINESS CONSTRUCT SRL▲ 46 | Sat Ungurei, Comuna Roşia de Secaş, Alba | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 140,9 K RON | |
| 78 | 78.ENER ROM INSTAL SRL▼ 4 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 130,0% | 0,0% | 110 K RON | |
| 79 | 79.DORI NEW INSTAL SRL▲ 244 | Municipiul Sebeş, Alba | 13▲ 550 % | ▲ 550 % | 277,3 K RON | |
| 80 | 80.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO ALBA IULIA SA▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 120,0% | 0,0% | 90,4 K RON | |
| 81 | 81.DOMICA SRL▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 120,0% | 0,0% | 175,4 K RON | |
| 82 | 82.ARHITECT CONSTRUCT SRL▼ 28 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 12▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 83 | 83.STARKESTEIN CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Sebeş, Alba | 120,0% | 0,0% | 666,8 K RON | |
| 84 | 84.KOVACS TIBI CONSTRUCT SRL▼ 5 | Loc. Tiur, Municipiul Blaj, Alba | 120,0% | 0,0% | 13,7 K RON | |
| 85 | 85.MAXIM SRL▼ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -6,1 K RON | |
| 86 | 86.ENERGO IMPEX SRL▼ 42 | Municipiul Aiud, Alba | 11▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | -77,1 K RON | |
| 87 | 87.ALFA CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -17,6 K RON | |
| 88 | 88.HOBBIT INTEGRAL RO SRL▼ 9 | Municipiul Sebeş, Alba | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 395 K RON | |
| 89 | 89.PRIMEX INVEST SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 63,1 K RON | |
| 90 | 90.BODEA CONSTRUCT SRL▼ 38 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 11▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 15,8 K RON | |
| 91 | 91.UNILAV CONS SRL▼ 4 | Sat Daia Română, Comuna Daia Română, Alba | 110,0% | 0,0% | 284,1 K RON | |
| 92 | 92.KOVACS EMIL CONSTRUCT SRL▼ 31 | Loc. Tiur, Municipiul Blaj, Alba | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 117,8 K RON | |
| 93 | 93.STRABAD DESIGN SRL▲ 115 | Municipiul Sebeş, Alba | 11▲ 175 % | ▲ 175 % | 440,9 K RON | |
| 94 | 94.ANVIRO TRANSILVANIA SRL▼ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 110,0% | 0,0% | 5 K RON | |
| 95 | 95.CRIS MODERN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Galtiu, Comuna Sântimbru, Alba | 11— | — | — | 452 RON |
| 96 | 96.VIMED COM SRL▲ 27 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 31,1 K RON | |
| 97 | 97.CABRO GRUP SRL▲ 13 | Municipiul Sebeş, Alba | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 128 RON | |
| 98 | 98.VIM CONSTRUCTII MONTAJ SRL▼ 37 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 10▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 133,3 K RON | |
| 99 | 99.ADRAL SRL▼ 12 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 100 | 100.LAC CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 100,0% | 0,0% | 5,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Alba
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
628 firme · 634,1 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
240 firme · 428,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
56 firme · 300,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
185 firme · 296,9 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
151 firme · 243,5 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
79 firme · 79,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
122 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
72 firme · 48,2 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
10 firme · 31,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
36 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
48 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
26 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
6 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 8 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
30 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
7 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 863,2 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
4 firme · 856,6 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
15 firme · 195,4 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 123,1 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 0 RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 0 RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 0 RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON