Top 100 firme — Construcții, Alba după angajați în 2017
1.120 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.612. Pragul de intrare în top este 10, iar liderul atinge 126.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DRUMURI SI PODURI LOCALE ALBA SA= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 126▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.INSTALATORUL SA▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 125▼ 6 % | ▼ 6 % | 154,4 K RON | |
| 3 | 3.EKOPLAN INVEST SRL▲ 38 | Municipiul Aiud, Alba | 91▲ 313,6 % | ▲ 313,6 % | -1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.PRENIS SRL= | Municipiul Blaj, Alba | 79▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.POMPONIO S.R.L.▼ 2 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 79▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 6,7 mil. RON | |
| 6 | 6.TOBIMAR CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 77▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 306 K RON | |
| 7 | 7.COMA CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Sebeş, Alba | 60▲ 20 % | ▲ 20 % | 3,8 mil. RON | |
| 8 | 8.ALBA CONS SA▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 59▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 834 K RON | |
| 9 | 9.MARINEX SRL▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 50▼ 2 % | ▼ 2 % | 149,5 K RON | |
| 10 | 10.LAMACOS CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 50▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 11 | 11.TERRA GRES SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 49▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.ALBACO EXIM SRL▼ 3 | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 47▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 13 | 13.LINCOLN PLUS SRL▲ 2 | Municipiul Sebeş, Alba | 47▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 1 mil. RON | |
| 14 | 14.BAAND PRODUCT SRL▲ 2 | Municipiul Aiud, Alba | 43▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 157,9 K RON | |
| 15 | 15.TERMOCONS SRL▲ 3 | Loc. Valea Bistrii, Oraş Câmpeni, Alba | 42▲ 5 % | ▲ 5 % | 108 K RON | |
| 16 | 16.ARIA CONSTRUCT SRL▲ 13 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 40▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 150,1 K RON | |
| 17 | 17.POTOPEA FILLS CONSTRUCT SRL▼ 5 | Oraş Teiuş, Alba | 39▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | -207,3 K RON | |
| 18 | 18.COMPACT CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 38▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 206,2 K RON | |
| 19 | 19.NEW PAV SRL▲ 6 | Municipiul Sebeş, Alba | 38▲ 31 % | ▲ 31 % | 436,8 K RON | |
| 20 | 20.B & A PREFABRICATE SRL▲ 28 | Sat Runc, Comuna Ocoliş, Alba | 37▲ 94,7 % | ▲ 94,7 % | 465,1 K RON | |
| 21 | 21.ART INSTAL SRL▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 36▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 754,5 K RON | |
| 22 | 22.CORA CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 35▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 239,7 K RON | |
| 23 | 23.APIS COM SRL▼ 2 | Municipiul Blaj, Alba | 34▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 110,5 K RON | |
| 24 | 24.SICON TIM SRL▲ 595 | Municipiul Aiud, Alba | 32— | — | 187,9 K RON | |
| 25 | 25.POMPONIO CONSTRUCȚII S.R.L.▼ 4 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 320,0% | 0,0% | 3,1 mil. RON | |
| 26 | 26.LINCOLN SERVICE SRL▲ 1 | Sat Daia Română, Comuna Daia Română, Alba | 31▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 149,1 K RON | |
| 27 | 27.OMA GRUP INSTAL SRL▼ 15 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 30▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 10,5 K RON | |
| 28 | 28.CASA LUC SRL▲ 29 | Municipiul Sebeş, Alba | 29▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 29 | 29.LUM SEV FAM SRL▼ 4 | Sat Căpâlna, Comuna Săsciori, Alba | 290,0% | 0,0% | 978,1 K RON | |
| 30 | 30.SAN CASA SRL▲ 14 | Municipiul Sebeş, Alba | 25▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,5 mil. RON | |
| 31 | 31.AUTOTALLER SRL▲ 9 | Sat Fărău, Comuna Fărău, Alba | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 136,7 K RON | |
| 32 | 32.CONTACT IMPEX SRL= | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 22▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 6,7 K RON | |
| 33 | 33.MONOLIT JUNIOR SRL▼ 4 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 22▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | -486,6 K RON | |
| 34 | 34.PASZ AUTO SRL▲ 82 | Municipiul Aiud, Alba | 22▲ 144,4 % | ▲ 144,4 % | 77,9 K RON | |
| 35 | 35.BUZESCU START SRL▲ 13 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 22▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 3,3 K RON | |
| 36 | 36.URS CONSTRUCT ALBA SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 513,7 K RON | |
| 37 | 37.ALBANIC SERVICE SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 21▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 369,5 K RON | |
| 38 | 38.TOCACIU CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Sâncrai, Municipiul Aiud, Alba | 21▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 21,1 K RON | |
| 39 | 39.DEKA STRUCTURI SRL▼ 5 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 21▼ 16 % | ▼ 16 % | 592,5 K RON | |
| 40 | 40.DOMAR-SERVICE SRL▼ 8 | Municipiul Aiud, Alba | 20▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 1,9 K RON | |
| 41 | 41.CONSTRUCTUS SRL▲ 3 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 200,0% | 0,0% | 74,3 K RON | |
| 42 | 42.TRANSILVANIA CONSTRUCT SA▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -340,9 K RON | |
| 43 | 43.FLORIDA CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 287,3 K RON | |
| 44 | 44.BEN ONI LOGHIN SRL▼ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 19▼ 24 % | ▼ 24 % | -606,5 K RON | |
| 45 | 45.ENERGO IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Aiud, Alba | 190,0% | 0,0% | 21,4 K RON | |
| 46 | 46.BRAVO INSTAL SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 539,3 K RON | |
| 47 | 47.CEZIANA STAR SRL▼ 20 | Loc. Baia de Arieş, Oraş Baia de Arieş, Alba | 19▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 3,7 K RON | |
| 48 | 48.BERI GRUP SRL▲ 12 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 19▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 8,7 K RON | |
| 49 | 49.TEO CONSTRUCT SRL▼ 29 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 19▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 422,9 K RON | |
| 50 | 50.PACON AKS SRL▲ 21 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 530,3 K RON | |
| 51 | 51.CORECT BUSINESS SERVICES SRL▲ 78 | Sat Ungurei, Comuna Roşia de Secaş, Alba | 19▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 202,5 K RON | |
| 52 | 52.DOMUSTHERM SRL▼ 18 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 18▼ 28 % | ▼ 28 % | -639,8 K RON | |
| 53 | 53.BODEA CONSTRUCT SRL▼ 9 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | 184,8 K RON | |
| 54 | 54.CRISTINA ADRIAN SRL▲ 51 | Sat Găneşti, Comuna Bistra, Alba | 17▲ 70 % | ▲ 70 % | 545,9 K RON | |
| 55 | 55.ECO GIORGIO SRL▲ 5 | Sat Sebeşel, Comuna Săsciori, Alba | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 93,5 K RON | |
| 56 | 56.MART CONS SRL▼ 15 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 17▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 16,3 K RON | |
| 57 | 57.ARHITECT CONSTRUCT SRL▲ 130 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 17▲ 240 % | ▲ 240 % | 5,4 mil. RON | |
| 58 | 58.URBAN CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL▲ 129 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 17▲ 240 % | ▲ 240 % | 1,4 mil. RON | |
| 59 | 59.ELECTRA EXIM SRL▲ 12 | Municipiul Aiud, Alba | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 239,6 K RON | |
| 60 | 60.GENIAL ART SRL▼ 8 | Municipiul Sebeş, Alba | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 47 K RON | |
| 61 | 61.DIAFAN SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 243 K RON | |
| 62 | 62.IMSAT-ALBA SA▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 150,0% | 0,0% | 495,8 K RON | |
| 63 | 63.MARCONST SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 35,1 K RON | |
| 64 | 64.VIM CONSTRUCTII MONTAJ SRL▲ 3 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 150,0% | 0,0% | 21,1 K RON | |
| 65 | 65.SENIDO SRL▲ 40 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 15▲ 50 % | ▲ 50 % | 190,4 K RON | |
| 66 | 66.AGT RENT MACHINERY SRL▼ 6 | Municipiul Blaj, Alba | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 196 K RON | |
| 67 | 67.KOVACS EMIL CONSTRUCT SRL▲ 49 | Loc. Tiur, Municipiul Blaj, Alba | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 15,4 K RON | |
| 68 | 68.SEVCO INSTALATII SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 106 K RON | |
| 69 | 69.ARGON SRL▼ 12 | Municipiul Blaj, Alba | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 78,2 K RON | |
| 70 | 70.NEBO CONSTRUCŢII SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 140,0% | 0,0% | -5,9 K RON | |
| 71 | 71.SC SIMIANA PROFESIONAL SRL▲ 18 | Sat Daia Română, Comuna Daia Română, Alba | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 40,7 K RON | |
| 72 | 72.FLORIDA DESIGN SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 14— | — | — | 60,7 K RON |
| 73 | 73.CAEDO CONSTRUCŢII SRL▲ 546 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 14— | — | 314 K RON | |
| 74 | 74.ELIO INDUSTRIAL SRL▲ 15 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 659 K RON | |
| 75 | 75.HOME ART CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 130,0% | 0,0% | 109,7 K RON | |
| 76 | 76.HOMEINSTAL MENTENANCE S.R.L.▲ 40 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 478,1 K RON | |
| 77 | 77.ENER ROM INSTAL SRL▲ 39 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 102,3 K RON | |
| 78 | 78.DELY & ANDY CONSTRUCT SRL▲ 27 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 128,1 K RON | |
| 79 | 79.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO ALBA IULIA SA▼ 12 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 98,1 K RON | |
| 80 | 80.MAXIM SRL▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 69,5 K RON | |
| 81 | 81.DOMICA SRL▼ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 56,8 K RON | |
| 82 | 82.HOBBIT INTEGRAL RO SRL▲ 7 | Municipiul Sebeş, Alba | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 297,9 K RON | |
| 83 | 83.ELECTRO ALFA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 24,5 K RON | |
| 84 | 84.CRYSTAL GROUP SRL▲ 32 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 2,4 K RON | |
| 85 | 85.STARKESTEIN CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Sebeş, Alba | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 75,7 K RON | |
| 86 | 86.KOVACS TIBI CONSTRUCT SRL▼ 3 | Loc. Tiur, Municipiul Blaj, Alba | 120,0% | 0,0% | 39,9 K RON | |
| 87 | 87.PROSPER APUSENI SRL▼ 27 | Sat Roşia Montană, Comuna Roşia Montană, Alba | 11▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 675,7 K RON | |
| 88 | 88.MON BLANC SRL▲ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 110,0% | 0,0% | 1,9 K RON | |
| 89 | 89.ADRAL SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 536,6 K RON | |
| 90 | 90.ROMEO LOGHIN CONSTRUCŢII SRL▼ 38 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 55,3 K RON | |
| 91 | 91.CĂPTĂLAN CONSTRUCT SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 11— | — | — | -9,7 K RON |
| 92 | 92.IMO ECO AKS SRL▲ 132 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 11▲ 175 % | ▲ 175 % | 1,3 mil. RON | |
| 93 | 93.UNILAV CONS SRL▲ 526 | Sat Daia Română, Comuna Daia Română, Alba | 11— | — | 465,4 K RON | |
| 94 | 94.ANVIRO TRANSILVANIA SRL▲ 35 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 51,6 K RON | |
| 95 | 95.TOTAL AMENAJĂRI LUX S.R.L.nou | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 11— | — | — | -29 K RON |
| 96 | 96.EURO TIMODOR SRL▼ 7 | Sat Dumbrava, Comuna Săsciori, Alba | 110,0% | 0,0% | -1,4 mil. RON | |
| 97 | 97.SIMCRIS SRL▼ 26 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 50 K RON | |
| 98 | 98.PRIMA CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 12,1 K RON | |
| 99 | 99.ALFA CONSTRUCT SRL▲ 520 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 10— | — | 191,1 K RON | |
| 100 | 100.GECAD SRL▲ 47 | Municipiul Sebeş, Alba | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 416,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Alba
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
628 firme · 634,1 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
240 firme · 428,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
56 firme · 300,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
185 firme · 296,9 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
151 firme · 243,5 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
79 firme · 79,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
122 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
72 firme · 48,2 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
10 firme · 31,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
36 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
48 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
26 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
6 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 8 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
30 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
7 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 863,2 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
4 firme · 856,6 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
15 firme · 195,4 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 123,1 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 0 RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 0 RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 0 RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON