Top 100 firme — Alte activități sportive după angajați în 2017
675 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 813. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 114.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.Comitetul Olimpic si Sportiv Roman= | — | 1140,0% | 0,0% | — | |
| 2 | 2.FEDERATIA ROMANA DE CANOTAJ= | — | 100▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | — | |
| 3 | 3.FEDERATIA ROMANA DE BASCHETnou | — | 46▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | — | |
| 4 | 4.FEDERATIA ROMANA DE TIR SPORTIV▼ 1 | — | 350,0% | 0,0% | — | |
| 5 | 5.Federatia Romana de Tenis▼ 1 | — | 32▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | — | |
| 6 | 6.Federatia Romana de Kempo▲ 2 | — | 24▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | — | |
| 7 | 7.SELECT DIPLOMATIC GROUP SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 19,9 K RON | |
| 8 | 8.HUNTING FUN SRL▼ 2 | Loc. Slobozia, Oraş Roznov, Neamţ | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 12,5 K RON | |
| 9 | 9.MOBIDO SPORT SRL▼ 3 | Loc. Pecica, Oraş Pecica, Arad | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 24 K RON | |
| 10 | 10.TENIS CLUB IDU SRL▼ 1 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -633,6 K RON | |
| 11 | 11.TENIS PROFI SRL▼ 1 | Municipiul Arad, Arad | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 134,5 K RON | |
| 12 | 12.WINNER'S CLUB ŢĂLNAR SRL▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1 K RON | |
| 13 | 13.MEDIA PRODUCTION GROUP SRL= | Municipiul Câmpina, Prahova | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 87,3 K RON | |
| 14 | 14.GUPPY TOTAL GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12— | — | — | 891,9 K RON |
| 15 | 15.ASOCIATIA FOTBAL CLUB UTA ARAD▲ 5 | — | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | — | |
| 16 | 16.BANU SPORT SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 183,1 K RON | |
| 17 | 17.FEDERATIA ROMANA DE SAMBO▼ 3 | — | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | — | |
| 18 | 18.FEDERATIA ROMANA DE AUTOMOBILISM SPORTIV▲ 2 | — | 80,0% | 0,0% | — | |
| 19 | 19.MASIM FLY SRL▲ 1 | Sat Predeşti, Comuna Predeşti, Dolj | 80,0% | 0,0% | 171,6 K RON | |
| 20 | 20.GROUP DEXTER SRL= | Municipiul Arad, Arad | 80,0% | 0,0% | -80,2 K RON | |
| 21 | 21.BAGOLYKO SRL▼ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 64,3 K RON | |
| 22 | 22.CHISOZEANA SRL▲ 228 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 7— | — | -4 K RON | |
| 23 | 23.B & G TOTAL EXPRES SRL▼ 3 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 393,4 K RON | |
| 24 | 24.Asociatia de Turism Baile Tusnad▲ 2 | — | 70,0% | 0,0% | — | |
| 25 | 25.G&B NORD INVEST S.R.L.▲ 15 | Oraş Voluntari, Ilfov | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | -178,8 K RON | |
| 26 | 26.SCUTURICI & BISQUERT SRL▲ 31 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 630,5 K RON | |
| 27 | 27.SKI PARÂNG SRL▲ 8 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 73,1 K RON | |
| 28 | 28.AGREMENT ROŞIA SRL▼ 2 | Sat Roşia, Comuna Roşia, Bihor | 70,0% | 0,0% | 35 K RON | |
| 29 | 29.Federatia Romana de Yachting▲ 2 | — | 60,0% | 0,0% | — | |
| 30 | 30.ELIT SPORT SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 60,0% | 0,0% | -84,8 K RON | |
| 31 | 31.ARS NOVA SRL▲ 9 | Municipiul Oradea, Bihor | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 3,2 K RON | |
| 32 | 32.DOMENIU VALDAN SRL▲ 8 | Sat Peciu Nou, Comuna Peciu Nou, Timiş | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 200,1 K RON | |
| 33 | 33.NEW FIT WAY FITNESS SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -118,9 K RON | |
| 34 | 34.SKYSNOWSCHOOL SRL▲ 216 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 6— | — | 24,3 K RON | |
| 35 | 35.MAG TEHNICA M.S. SRL▲ 215 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 6— | — | 69,3 K RON | |
| 36 | 36.DORETA TRADE SRL▲ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -12,2 K RON | |
| 37 | 37.M.H.B.INTERNATIONAL SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -145,4 K RON | |
| 38 | 38.EURO BOX PROMOTION SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | -122,4 K RON | |
| 39 | 39.ELITE & PERFORMANCE SPORT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | 113,9 K RON | |
| 40 | 40.SAMTFEL COMPANY SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 23,8 K RON | |
| 41 | 41.SOHIDAN SRL▲ 16 | Oraş Recaş, Timiş | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 86,5 K RON | |
| 42 | 42.EXTREM PROFIL SRL▼ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 40,0% | 0,0% | 27,3 K RON | |
| 43 | 43.FRFTCAJ▼ 3 | — | 40,0% | 0,0% | — | |
| 44 | 44.PLANET SPORT CLUB SRL▲ 13 | Oraş Voluntari, Ilfov | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 128,1 K RON | |
| 45 | 45.SPORT FORUM SRL▼ 10 | Municipiul Gherla, Cluj | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -102,1 K RON | |
| 46 | 46.CLUBUL SPORTIV CRISUL CHISINEU-CRISnou | Orasul Chisineu Cris, Arad | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | — | |
| 47 | 47.BOWL TECH EXPERT SRL▼ 12 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 94,5 K RON | |
| 48 | 48.GUDA SPORT SERV SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | 220,4 K RON | |
| 49 | 49.OUTEX ACTIVITIES SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 40,0% | 0,0% | -92,7 K RON | |
| 50 | 50.JOBO MGMT SPORTS SOLUTIONS SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,0% | 0,0% | 6,2 K RON | |
| 51 | 51.IAZUL - PEŞTIŞORUL AURIU SRL▲ 6 | Sat Bălăneşti, Comuna Mărunţei, Olt | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 50 K RON | |
| 52 | 52.LC TRADE COMMISSION S.R.L.▲ 24 | Municipiul Brăila, Brăila | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 99,3 K RON | |
| 53 | 53.EURODIVERT IMPEX SRL▲ 4 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 30,0% | 0,0% | 58,9 K RON | |
| 54 | 54.START PROMO GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3— | — | — | 94 K RON |
| 55 | 55.DAFAN IMPEX SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -4,6 K RON | |
| 56 | 56.IOANA CMC SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 30,0% | 0,0% | 4,2 K RON | |
| 57 | 57.CARASUL SRL= | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 30,0% | 0,0% | 1,2 K RON | |
| 58 | 58.ENVIRONMENT & SPORT DEVELOPMENT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | -518,8 K RON | |
| 59 | 59.ROGO FISH SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -15,1 K RON | |
| 60 | 60.163 PLOPI SRL▼ 3 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 30,0% | 0,0% | -792,9 K RON | |
| 61 | 61.OPRIA INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 30,0% | 0,0% | -294,1 K RON | |
| 62 | 62.FLOVA SPORT SRL▼ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 21,8 K RON | |
| 63 | 63.ECO PESCA TOUR SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | 16,2 K RON | |
| 64 | 64.FOCUS HUNTING SRL▼ 7 | Sat Dumbrăvioara, Comuna Ernei, Mureş | 30,0% | 0,0% | 48,8 K RON | |
| 65 | 65.PISCICOLA CHERLEŞTI SRL▼ 25 | Municipiul Slatina, Olt | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 57,6 K RON | |
| 66 | 66.TONI ECO FISHING SRL▲ 53 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -147 K RON | |
| 67 | 67.GRANATA GYM SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,0% | 0,0% | 6,2 K RON | |
| 68 | 68.MIGAVIO FISH SRL▼ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 2,3 K RON | |
| 69 | 69.FIT STRATEGY SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | 95,9 K RON | |
| 70 | 70.TNEGRU CONCEPT SRL▲ 180 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3— | — | -31,4 K RON | |
| 71 | 71.MOLNAR PISCIAGRO SRL▲ 48 | Sat Dara, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -37,2 K RON | |
| 72 | 72.EGLOBAL GULF SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3— | — | — | 64,2 K RON |
| 73 | 73.BARTGUARD SERVICES SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 222,8 K RON | |
| 74 | 74.ALCOS-94 SERV SRL▲ 2 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 20,0% | 0,0% | -18,6 K RON | |
| 75 | 75.BALS SRL▼ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 10,2 K RON | |
| 76 | 76.ANA MARIA 93 INTERNATIONAL SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | 38 K RON | |
| 77 | 77.SPORT ARENA SRL▲ 42 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -58,7 K RON | |
| 78 | 78.SPORT VISION SRL▲ 41 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 111,5 K RON | |
| 79 | 79.SALMONIS COMPANY SRL▼ 3 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 20,0% | 0,0% | -10,7 K RON | |
| 80 | 80.SNAP-COREGON SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 20,0% | 0,0% | 65,1 K RON | |
| 81 | 81.LIMILEX SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,0% | 0,0% | -35,6 K RON | |
| 82 | 82.FITNESS "MIRELA PASCA" SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | -30,4 K RON | |
| 83 | 83.R.B.I. ARENA SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 20,0% | 0,0% | 319 RON | |
| 84 | 84.SPORT CENTER D & E SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 20,0% | 0,0% | 33,9 K RON | |
| 85 | 85.MACROM SRL▲ 34 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 5,7 K RON | |
| 86 | 86.AMUR AGREMENT SRL▼ 10 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 20,0% | 0,0% | 9,6 K RON | |
| 87 | 87.EURO CARP SRL▼ 11 | Sat Prunet, Comuna Bratovoeşti, Dolj | 20,0% | 0,0% | 13,9 K RON | |
| 88 | 88.CLUB SPARTACUS SRL▼ 12 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 20,0% | 0,0% | 44,6 K RON | |
| 89 | 89.VITER VOITURES PREST SRL▼ 13 | Sat Gheaba, Comuna Măneciu, Prahova | 20,0% | 0,0% | -37,1 K RON | |
| 90 | 90.PREMIUM WILD HUNTING SRL▼ 14 | Municipiul Oradea, Bihor | 20,0% | 0,0% | -68,4 K RON | |
| 91 | 91.MERI ANA MINIMARKET SRL▼ 15 | Comuna Jilava, Ilfov | 20,0% | 0,0% | -42,4 K RON | |
| 92 | 92.MC SPORT PENTRU SANATATE SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | -49 K RON | |
| 93 | 93.SPORTS ARENA PRODUCTION SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | 21,7 K RON | |
| 94 | 94.TOP PLAY FOR FUN SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | -12,8 K RON | |
| 95 | 95.JUMP SPORT PROGRAM SRL▲ 155 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2— | — | -4,1 K RON | |
| 96 | 96.SUPORTER UNITED SRL▲ 23 | Sat Matraca, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 203 RON | |
| 97 | 97.RAVI SPORTS SRL▼ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 20,0% | 0,0% | 119,8 K RON | |
| 98 | 98.WEST FOOTBALL ARENA SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | -87,7 K RON | |
| 99 | 99.BLUELINE INC. SRL▼ 23 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 20,0% | 0,0% | -17,7 K RON | |
| 100 | 100.FYN PESC SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | -906 RON |