Top 100 firme — Alte activități sportive după angajați în 2014
552 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 689. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 60.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FEDERATIA ROMANA DE CANOTAJ= | — | 60▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | — | |
| 2 | 2.F C CEAHLAUL SA= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 42▲ 5 % | ▲ 5 % | 988,2 K RON | |
| 3 | 3.FEDERATIA ROMANA DE TIR SPORTIV▲ 2 | — | 31▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | — | |
| 4 | 4.Federatia Romana de Tenis▲ 1 | — | 30▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | — | |
| 5 | 5.Asociatia Judeteana a Vanatorilor si Pescarilor Sportivi Maramuresnou | — | 300,0% | 0,0% | — | |
| 6 | 6.MOBIDO SPORT SRL▲ 1 | Loc. Pecica, Oraş Pecica, Arad | 260,0% | 0,0% | 319,7 K RON | |
| 7 | 7.FOTBAL CLUB RAPID SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | -3,1 mil. RON | |
| 8 | 8.TENIS CLUB IDU SRL= | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 170,0% | 0,0% | -1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.BANU SPORT SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 42,6 K RON | |
| 10 | 10.WINNER'S CLUB ŢĂLNAR SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -143,1 K RON | |
| 11 | 11.SELECT DIPLOMATIC GROUP SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 150,0% | 0,0% | -131,9 K RON | |
| 12 | 12.PRODUCTIE SI COMERT "BOBO" SRL▲ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 38,5 K RON | |
| 13 | 13.MEDIA PRODUCTION GROUP SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 223,3 K RON | |
| 14 | 14.BECALI SPORT SRL▲ 2 | Oraş Voluntari, Ilfov | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 463,5 K RON | |
| 15 | 15.TENIS PROFI SRL▼ 1 | Municipiul Arad, Arad | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 11,8 K RON | |
| 16 | 16.GROUP DEXTER SRL▲ 4 | Municipiul Arad, Arad | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | -133 K RON | |
| 17 | 17.K' SPORT IMPEX 2002 SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 17,3 K RON | |
| 18 | 18.ALPIN SKI SPORT VÂRTOP SRL▼ 7 | Sat Bubeşti, Comuna Arieşeni, Alba | 10▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -19,2 K RON | |
| 19 | 19.M.H.B.INTERNATIONAL SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -352,3 K RON | |
| 20 | 20.YUMMDIET COACHING S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -71,4 K RON | |
| 21 | 21.Federatia Romana de Kempo▲ 1 | — | 80,0% | 0,0% | — | |
| 22 | 22.BAGOLYKO SRL▲ 13 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 77,2 K RON | |
| 23 | 23.H2O SPORT EVENTS SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,0% | 0,0% | -242,3 K RON | |
| 24 | 24.AGREMENT ROŞIA SRL▲ 3 | Sat Roşia, Comuna Roşia, Bihor | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -8,8 K RON | |
| 25 | 25.Federatia Romana de Taekwondo WTFnou | — | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | — | |
| 26 | 26.FOTBAL CLUB MUNICIPAL TARGOVISTE SA▼ 12 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 6▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -236,1 K RON | |
| 27 | 27.EURO BOX PROMOTION SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -322,3 K RON | |
| 28 | 28.ELIT SPORT SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 60,0% | 0,0% | -109,6 K RON | |
| 29 | 29.CHAMPIONS TOUR SRLnou | Sat Vlaha, Comuna Savadisla, Cluj | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 54,2 K RON | |
| 30 | 30.BIG TOURS SRL▼ 12 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 6▼ 40 % | ▼ 40 % | -58 K RON | |
| 31 | 31.ALCOS-94 SERV SRL▲ 9 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -7,6 K RON | |
| 32 | 32.P.R. 4 YOU RELAŢII PUBLICE SRL▲ 177 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5— | — | 314,4 K RON | |
| 33 | 33.DANGER'S TEAM GRUP SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -266,5 K RON | |
| 34 | 34.BOWL TECH EXPERT SRL▼ 7 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 7,3 K RON | |
| 35 | 35.OXIGEN SPORT S.R.L.▲ 5 | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 9,6 K RON | |
| 36 | 36.Asociatia pentru Conservarea Vietii Salbaticenou | — | 50,0% | 0,0% | — | |
| 37 | 37.AGROFLORA CACCIA SRL▼ 10 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 2,6 K RON | |
| 38 | 38.OUTEX ACTIVITIES SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -11 K RON | |
| 39 | 39.BARTGUARD SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -71,1 K RON | |
| 40 | 40.EIGHTEENGYM S.R.L.▲ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -9 K RON | |
| 41 | 41.DAFAN IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 40,0% | 0,0% | 21,9 K RON | |
| 42 | 42.SAMTFEL COMPANY SRL▲ 167 | Municipiul Braşov, Braşov | 4— | — | -36,3 K RON | |
| 43 | 43.SALMONIS COMPANY SRL▼ 8 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 2 K RON | |
| 44 | 44.B & G TOTAL EXPRES SRL▼ 4 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 40,0% | 0,0% | 158 K RON | |
| 45 | 45.FLOVA SPORT SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -13 K RON | |
| 46 | 46.SPORT FORUM SRL▼ 6 | Municipiul Gherla, Cluj | 40,0% | 0,0% | -33,4 K RON | |
| 47 | 47.PISCICOLA CHERLEŞTI SRL▼ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 40,0% | 0,0% | -41,8 K RON | |
| 48 | 48.LACUL DE PESCUIT TURULUNG SRL▼ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -154,2 K RON | |
| 49 | 49.MIGAVIO FISH SRL▲ 74 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 43,2 K RON | |
| 50 | 50.CITY SPAZONE SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | 20,9 K RON | |
| 51 | 51.NEW FIT WAY FITNESS SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | -99,8 K RON | |
| 52 | 52.GRANATA GYM SRL▲ 157 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4— | — | -15,4 K RON | |
| 53 | 53.TRIP COM SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | -14,2 K RON | |
| 54 | 54.Federatia Romana de Yachting▲ 1 | — | 30,0% | 0,0% | — | |
| 55 | 55.DORETA TRADE SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 30,0% | 0,0% | 5,9 K RON | |
| 56 | 56.M & C INTERNATIONAL HUNTING SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | -53,5 K RON | |
| 57 | 57.EURODIVERT IMPEX SRL▼ 17 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -36,2 K RON | |
| 58 | 58.EXTREM PROFIL SRL▼ 3 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 30,0% | 0,0% | 34,6 K RON | |
| 59 | 59.PLANET SPORT CLUB SRL▼ 4 | Oraş Voluntari, Ilfov | 30,0% | 0,0% | 286,4 K RON | |
| 60 | 60.CACCIA & PESCA SPORT SRL▲ 21 | Sat Pasărea, Comuna Brăneşti, Ilfov | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 176,9 K RON | |
| 61 | 61.IOANA CMC SRL▲ 20 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -50,8 K RON | |
| 62 | 62.CARASUL SRL▼ 7 | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 30,0% | 0,0% | 11,8 K RON | |
| 63 | 63.ENVIRONMENT & SPORT DEVELOPMENT SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 14,3 mil. RON | |
| 64 | 64.AGRISPORT INTERNATIONAL SRL▲ 17 | Municipiul Turda, Cluj | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -69,5 K RON | |
| 65 | 65.OPRIA INTERNATIONAL SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 30,0% | 0,0% | -375 K RON | |
| 66 | 66.BODY ZONE SRL▲ 143 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 3— | — | -21,3 K RON | |
| 67 | 67.ARS NOVA SRL▼ 47 | Municipiul Oradea, Bihor | 3▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 1,1 K RON | |
| 68 | 68.SPORT TEAM SRL▼ 28 | Sat Patroaia Vale, Comuna Crângurile, Dâmboviţa | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -161,6 K RON | |
| 69 | 69.FEDERATIA ROMANA DE SAMBO▼ 14 | — | 30,0% | 0,0% | — | |
| 70 | 70.CATINAS COMIMPEX SRL▼ 43 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | 11,1 K RON | |
| 71 | 71.SIMPESC AGREMENT SRL▼ 16 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 30,0% | 0,0% | -32,4 K RON | |
| 72 | 72.ASOCIATIA FOTBAL CLUB UTA ARAD▲ 137 | — | 3— | — | — | |
| 73 | 73.ZERO GRAVITY SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,0% | 0,0% | 618 RON | |
| 74 | 74.TIKI TAKA MINIFOTBAL SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | -25,5 K RON | |
| 75 | 75.SPORTS ARENA PRODUCTION SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 14,9 K RON | |
| 76 | 76.NEW FIT WAY AEROBIC SRL▼ 21 | Municipiul Oradea, Bihor | 30,0% | 0,0% | 25,9 K RON | |
| 77 | 77.TOPPER CLUB SRL▲ 4 | Oraş Voluntari, Ilfov | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -285,7 K RON | |
| 78 | 78.FIT STRATEGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3— | — | — | -3,4 K RON |
| 79 | 79.ANA MARIA 93 INTERNATIONAL SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | -61,7 K RON | |
| 80 | 80.CONTSAL SRL▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -29 K RON | |
| 81 | 81.EXCEDRA SRL▲ 42 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -348 RON | |
| 82 | 82.DAN SPORT MANAGEMENT (DSM) S.R.L.▼ 27 | Oraş Chitila, Ilfov | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -117,6 K RON | |
| 83 | 83.ALPIN SKI SPORT ARIESENI SRL▼ 43 | Sat Bubeşti, Comuna Arieşeni, Alba | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -29,7 K RON | |
| 84 | 84.ELDER FIT SRL▼ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -15,5 K RON | |
| 85 | 85.SNAP-COREGON SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 20,0% | 0,0% | 78,4 K RON | |
| 86 | 86.STE CROSS SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 20,0% | 0,0% | 499 RON | |
| 87 | 87.VIF 52 CORPORATION SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,0% | 0,0% | -1,7 K RON | |
| 88 | 88.LIMILEX SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,0% | 0,0% | 486 RON | |
| 89 | 89.ECO PESCA TOUR SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | 246,8 K RON | |
| 90 | 90.FOCUS HUNTING SRL▲ 33 | Sat Dumbrăvioara, Comuna Ernei, Mureş | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -9,2 K RON | |
| 91 | 91.FITNESS "MIRELA PASCA" SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | -41,9 K RON | |
| 92 | 92.VLAMAR TRADE SRL▼ 52 | Municipiul Braşov, Braşov | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -188,9 K RON | |
| 93 | 93.UNITEDSPORTS SRL▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,0% | 0,0% | 2,2 K RON | |
| 94 | 94.R.B.I. ARENA SRL▲ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 4,6 K RON | |
| 95 | 95.MIHAMAR & ALEX SRL▼ 14 | Municipiul Oneşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | 7,5 K RON | |
| 96 | 96.ARS NOVA DANS COMPANY SRL▼ 15 | Municipiul Oradea, Bihor | 20,0% | 0,0% | 150,8 K RON | |
| 97 | 97.STAR DANCE SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 98 | 98.MISIRI SRL▼ 17 | Municipiul Craiova, Dolj | 20,0% | 0,0% | -39,1 K RON | |
| 99 | 99.SPORT CENTER D & E SRL▼ 59 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -17,8 K RON | |
| 100 | 100.AMUR AGREMENT SRL▼ 19 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 20,0% | 0,0% | -44,5 K RON |