Top 100 firme — Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. după angajați în 2019
4.719 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 4.329. Pragul de intrare în top este 13, iar liderul atinge 1.204.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ADMINISTRATIA NATIONALA DE METEOROLOGIE RA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.204▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 988,8 K RON | |
| 2 | 2.Camera de Comerț și Industrie a României▲ 620 | — | 170▲ 8.400 % | ▲ 8.400 % | — | |
| 3 | 3.COMBOTEH SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1690,0% | 0,0% | 558,3 K RON | |
| 4 | 4.RE COLLECTION SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 140▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 583,5 K RON | |
| 5 | 5.DENNEMEYER SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 116▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 4,2 mil. RON | |
| 6 | 6.SPORTS ANALYTICS SERVICES SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 91▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 971,8 K RON | |
| 7 | 7.RINA SIMTEX - ORGANISMUL DE CERTIFICARE SRL▲ 2.484 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 90— | — | -787,9 K RON | |
| 8 | 8.MEVAROM IMPEX SRL= | Sat Stroieşti, Comuna Stroieşti, Suceava | 85▲ 9 % | ▲ 9 % | 1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.DENNEMEYER & ASSOCIATES SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 78▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 17,3 mil. RON | |
| 10 | 10.ERAN CONSULTING SERVICES SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 75▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 585,5 K RON | |
| 11 | 11.SOCIETATEA ORNITOLOGICA ROMÂNA▼ 8 | — | 59▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | — | |
| 12 | 12.EUROSTING AAW INDUSTRY SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 53▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 3,7 mil. RON | |
| 13 | 13.SEATBELT CONSULTING SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 49▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 3,3 mil. RON | |
| 14 | 14.ROMALCRIS SHOP SRL▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 49▲ 29 % | ▲ 29 % | 231,7 K RON | |
| 15 | 15.PIONIX MARKETING SOLUTIONS SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 46▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 767,8 K RON | |
| 16 | 16.AGER COMPANY SRL▼ 2 | Municipiul Arad, Arad | 420,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.ALEO DIAMAR SRL▲ 2 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 41▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 110 K RON | |
| 18 | 18.CRIS PREV SRL▼ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 40▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 673,9 K RON | |
| 19 | 19.AC&CA CONSULTING SERVICES SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 38▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 997,6 K RON | |
| 20 | 20.EAST EUROPEAN BUSINESS CENTER (E.E.B.C.) SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 38▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 264,7 K RON | |
| 21 | 21.KONDIMENT WORLDWIDE SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38▲ 31 % | ▲ 31 % | 95 K RON | |
| 22 | 22.R&D OIL INCORP SRL▼ 1 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 370,0% | 0,0% | 153,6 K RON | |
| 23 | 23.ROMINVENT SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 24 | 24.ROMPREST OIL SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 34▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 126,2 K RON | |
| 25 | 25.CONERO DOWNSTREAM S.R.L.▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 93,6 K RON | |
| 26 | 26.TRANSILVANIA COMPANY SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 33▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 79 K RON | |
| 27 | 27.TRIDI SYSTEMS SRL▲ 2.464 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 33— | — | 1,7 K RON | |
| 28 | 28.T.E. PETROL SRL▼ 2 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 32▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 112,5 K RON | |
| 29 | 29.PLANUM SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 31▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 15,3 K RON | |
| 30 | 30.AB SMART CONSULTING SRL▲ 1.037 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 31▲ 3.000 % | ▲ 3.000 % | 51,5 K RON | |
| 31 | 31.GAVGAS SRL▲ 9 | Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj | 31▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 86,5 K RON | |
| 32 | 32.MAXMARK POWER SRL▼ 6 | Municipiul Arad, Arad | 300,0% | 0,0% | 26 K RON | |
| 33 | 33.INDUSTRIAL PROCES PAPER SRL▲ 22 | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 29▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 49,5 K RON | |
| 34 | 34.PROTESAN SERV SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 280,0% | 0,0% | 2,7 K RON | |
| 35 | 35.BRIZY & ADY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 28— | — | 181 K RON | |
| 36 | 36.C FOR C FUEL S.R.L.▼ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 280,0% | 0,0% | 74,2 K RON | |
| 37 | 37.ACTIVEIMMUNITY S.R.L.▲ 2.454 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 28— | — | -6,5 mil. RON | |
| 38 | 38.NERA FUEL STATION S.R.L.nou | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 28— | — | — | 37,5 K RON |
| 39 | 39.DAVIUS D.M. SRL▼ 7 | Municipiul Craiova, Dolj | 27▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 61,7 K RON | |
| 40 | 40.ELECTRONIC WASTE MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26▲ 550 % | ▲ 550 % | 2,7 mil. RON | |
| 41 | 41.ROMTRAIN SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 215,9 K RON | |
| 42 | 42.SARDORI SRL▼ 5 | Municipiul Arad, Arad | 25▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -239,7 K RON | |
| 43 | 43.BENZOIL 2005 SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 25▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 2 K RON | |
| 44 | 44.ALPABIM SRL▼ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 24▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 25,9 K RON | |
| 45 | 45.ANDLIS CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 36 K RON | |
| 46 | 46.CONSTANT ART SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 310,6 K RON | |
| 47 | 47.META WIN S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 230,0% | 0,0% | 256,3 K RON | |
| 48 | 48.INDRA SOLUCIONES TECNOLOGIAS DE LA INFORMACION ROMANIA S.A.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 220,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 49 | 49.WEIZMANN ARIANA & PARTNERS AGENŢIE DE PROPRIETATE INTELECTUALĂ SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 939,3 K RON | |
| 50 | 50.MISO SRL= | Municipiul Craiova, Dolj | 210,0% | 0,0% | 315,1 K RON | |
| 51 | 51.PROFESIONAL NEW CONSULT SRL▲ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 52 | 52.ELECTRIC PRODUCTS CERTIFICATION INDEPENDENT BODY -OICPE SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 53 | 53.MID WORK CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 103,3 K RON | |
| 54 | 54.CELESTICA BUSINESS SERVICES SRL▼ 22 | Sat Borş, Comuna Borş, Bihor | 21▼ 25 % | ▼ 25 % | 87,3 K RON | |
| 55 | 55.PROJECT MANAGEMENT PORTFOLIO CONSULTING SRL▲ 103 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 21▲ 200 % | ▲ 200 % | 124,5 K RON | |
| 56 | 56.RaSib Partner SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 59,2 K RON | |
| 57 | 57.EUROCONSULTING SRL▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 543 K RON | |
| 58 | 58.BEST ACTIV OIL SRL▼ 34 | Municipiul Roman, Neamţ | 20▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 4 K RON | |
| 59 | 59.ECO - TEHNO - CONS SECURITY SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 424,9 K RON | |
| 60 | 60.TAMISA ALEX-SO SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 55,1 K RON | |
| 61 | 61.CANDO EXIM SRL▼ 7 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | 751,5 K RON | |
| 62 | 62.BUFTEA OYL COMPANY SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -32,8 K RON | |
| 63 | 63.STAR BUILDING DTI SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 18▲ 100 % | ▲ 100 % | 124,9 K RON | |
| 64 | 64.PRO CONSULTING SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 167,6 K RON | |
| 65 | 65.ANEBI S.R.L.▲ 5 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 51,8 K RON | |
| 66 | 66.NAMADI PETROL SRL▲ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 17,6 K RON | |
| 67 | 67.REMICOS SAMICOM PEK SRL▲ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 66,2 K RON | |
| 68 | 68.STORM OIL S.R.L.▼ 9 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 170,0% | 0,0% | 8,8 K RON | |
| 69 | 69.AEROGAS 2016 SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 60,9 K RON | |
| 70 | 70.TEHNOCOM SERV SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 732,7 K RON | |
| 71 | 71.SSM & SIU SRL▼ 12 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 662,9 K RON | |
| 72 | 72.TOMSIM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 160,0% | 0,0% | 82,1 K RON | |
| 73 | 73.SCAD S.R.L.▲ 61 | Municipiul Brăila, Brăila | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 8 mil. RON | |
| 74 | 74.SCHINKEL IMPEX SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 148,9 K RON | |
| 75 | 75.INSTAL STING 99 SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 150,0% | 0,0% | 205,9 K RON | |
| 76 | 76.LUTZ & ASSOCIATES SRL▲ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 548,7 K RON | |
| 77 | 77.CARTIERUL CAROL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15— | — | 310,9 K RON | |
| 78 | 78.TEMPO CONSULT SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 150,0% | 0,0% | 392,9 K RON | |
| 79 | 79.RU EUROPE SRL▲ 104 | Municipiul Brăila, Brăila | 15▲ 150 % | ▲ 150 % | -48,2 K RON | |
| 80 | 80.MASIRO SHOP & STATION SRL▼ 10 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 150,0% | 0,0% | 12,9 K RON | |
| 81 | 81.MARIA PROTECT S.R.L.▲ 102 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 15▲ 150 % | ▲ 150 % | 76 K RON | |
| 82 | 82.GOPA R & S SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 10 K RON | |
| 83 | 83.HELP 92 SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 140,0% | 0,0% | 944,5 K RON | |
| 84 | 84.DIAL PRODUCTIE SI COMERT IMPORT EXPORT SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 140,0% | 0,0% | 588 K RON | |
| 85 | 85.GOGAN SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 140,0% | 0,0% | 65,5 K RON | |
| 86 | 86.FAIMONS CONSULTING SRL▼ 42 | Municipiul Braşov, Braşov | 14▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 26,3 K RON | |
| 87 | 87.EPC - CONSULTANTA DE MEDIU SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 487,3 K RON | |
| 88 | 88.CONCRET DESIGN CONCEPT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 43,3 K RON | |
| 89 | 89.ACTIVUS MAGISTER IVV SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 122,9 K RON | |
| 90 | 90.CONSIG CONS SRL▲ 6 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 847 K RON | |
| 91 | 91.CONDRA SPECIAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14— | — | 860,2 K RON | |
| 92 | 92.PRACTIC WIN SRL▼ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -134,7 K RON | |
| 93 | 93.MIRCO LIQUID SRL▼ 13 | Municipiul Turda, Cluj | 140,0% | 0,0% | 57,7 K RON | |
| 94 | 94.ROMVIS SUD SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 731,8 K RON | |
| 95 | 95.CONCORDIA IMPORT EXPORT SRL▼ 6 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 130,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 96 | 96.QUALITY-CERT SA= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 293 K RON | |
| 97 | 97.SIGURA - TOTAL FIRE & BUILDING ENGINEERING SRL▼ 47 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 254 K RON | |
| 98 | 98.PROM CONSULTING SRL▼ 9 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 130,0% | 0,0% | 46,8 K RON | |
| 99 | 99.M & M OIL SERVICE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 130,0% | 0,0% | 82,3 K RON | |
| 100 | 100.ASOCIATIA DE DEZVOLTARE DURABILA A JUDETULUI TULCEA▼ 36 | — | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | — |