Top 100 firme — Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. după angajați în 2011
2.831 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3.693. Pragul de intrare în top este 9, iar liderul atinge 1.312.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ADMINISTRATIA NATIONALA DE METEOROLOGIE RA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.312▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 744,9 K RON | |
| 2 | 2.PROTEC SOLUTIONS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 282▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | -400,5 K RON | |
| 3 | 3.ALPABIM SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 156▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 799,3 K RON | |
| 4 | 4.Camera de Comerț și Industrie a României= | — | 114▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | — | |
| 5 | 5.TOP SECURITY SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 51▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -118,2 K RON | |
| 6 | 6.FAIMONS CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 46▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -78,1 K RON | |
| 7 | 7.RINA SIMTEX - ORGANISMUL DE CERTIFICARE SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 42▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 8 | 8.ROMINVENT SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 410,0% | 0,0% | 3,9 mil. RON | |
| 9 | 9.CORES SRL= | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 39▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | -512,3 K RON | |
| 10 | 10.NECO ENTERPRISE SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 39▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | -896,7 K RON | |
| 11 | 11.INDRA SOLUCIONES TECNOLOGIAS DE LA INFORMACION ROMANIA S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.BENTEN MEDICAL SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 480,2 K RON | |
| 13 | 13.NAVMIR SRL▲ 11 | Municipiul Oradea, Bihor | 37▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | -47,1 K RON | |
| 14 | 14.LLOYD'S REGISTER (ROMANIA) S.R.L.▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.T.Q.M. SHIPPING SRL▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36▲ 157,1 % | ▲ 157,1 % | 378,1 K RON | |
| 16 | 16.MISO SRL▲ 3 | Municipiul Craiova, Dolj | 35▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 313,7 K RON | |
| 17 | 17.MRC FIRE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 35▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 339 K RON | |
| 18 | 18.TARA BIRSEI SAnou | Municipiul Braşov, Braşov | 32▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -90,9 K RON | |
| 19 | 19.MEVAROM IMPEX SRL▲ 3 | Sat Stroieşti, Comuna Stroieşti, Suceava | 32▲ 28 % | ▲ 28 % | 43,4 K RON | |
| 20 | 20.GAN TFIREX SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 320,0% | 0,0% | 228,3 K RON | |
| 21 | 21.AC&CA CONSULTING SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 320,0% | 0,0% | 352,2 K RON | |
| 22 | 22.GUNTHER WOOD SRLnou | Sat Cherestur, Comuna Beba Veche, Timiş | 28▲ 250 % | ▲ 250 % | 413 K RON | |
| 23 | 23.PLANUM SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 27▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,4 K RON | |
| 24 | 24.ROMTRAIN SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 270,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 25 | 25.TREPTE SRL▲ 52 | Municipiul Braşov, Braşov | 26▲ 188,9 % | ▲ 188,9 % | 413,2 K RON | |
| 26 | 26.AGER COMPANY SRL▲ 74 | Municipiul Arad, Arad | 26▲ 271,4 % | ▲ 271,4 % | 186 K RON | |
| 27 | 27.ALSIM SOLUTIONS & CONSULTING SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 24▲ 60 % | ▲ 60 % | 122,9 K RON | |
| 28 | 28.RU EUROPE SRL▲ 34 | Municipiul Brăila, Brăila | 24▲ 118,2 % | ▲ 118,2 % | -185,9 K RON | |
| 29 | 29.BENZOIL 2005 SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 3,6 K RON | |
| 30 | 30.ANDIVA PROD SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 22▼ 12 % | ▼ 12 % | -58,7 K RON | |
| 31 | 31.PROTECT-SERVICII SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 220,0% | 0,0% | 50,4 K RON | |
| 32 | 32.ELECTRIC PRODUCTS CERTIFICATION INDEPENDENT BODY -OICPE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | 58,8 K RON | |
| 33 | 33.SARDORI SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 210,0% | 0,0% | 28,4 K RON | |
| 34 | 34.ECO GEST SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 35 | 35.PROM CONSULTING SRL▲ 92 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 20▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 79 K RON | |
| 36 | 36.CRIS PREV SRL▲ 41 | Municipiul Craiova, Dolj | 20▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 109,9 K RON | |
| 37 | 37.TRAFO-CONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 709,4 K RON | |
| 38 | 38.GOGAN SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 190,0% | 0,0% | 77,2 K RON | |
| 39 | 39.SIGURA - TOTAL FIRE & BUILDING ENGINEERING SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 1,3 mil. RON | |
| 40 | 40.ESENSE REAL OIL SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 190,0% | 0,0% | 19,7 K RON | |
| 41 | 41.RaSib Partner SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 118,5 K RON | |
| 42 | 42.PROFIELD DIVISION SRL▲ 259 | Sat Popeşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 18▲ 500 % | ▲ 500 % | -431,9 K RON | |
| 43 | 43.EXBUREC S.R.L.▼ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17▼ 15 % | ▼ 15 % | 28 K RON | |
| 44 | 44.DELTA ENERGY SYSTEMS (ROMANIA) SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | -6,9 K RON | |
| 45 | 45.PROTCONSULT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 109,3 K RON | |
| 46 | 46.DARIN SERV SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -17,2 K RON | |
| 47 | 47.ASOCIATIA DE DEZVOLTARE DURABILA A JUDETULUI TULCEAnou | — | 16▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | — | |
| 48 | 48.DENNEMEYER & ASSOCIATES SRL▲ 434 | Municipiul Braşov, Braşov | 16▲ 700 % | ▲ 700 % | -119,7 K RON | |
| 49 | 49.LUCACCIONI CONSULT GROUP SRL▲ 1.583 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 16— | — | 3,8 mil. RON | |
| 50 | 50.CONCORDIA IMPORT EXPORT SRL▼ 14 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -217,3 K RON | |
| 51 | 51.MORAR EXPERT & INVESTMENT SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 150,0% | 0,0% | -15,8 K RON | |
| 52 | 52.QUALITY-CERT SA▼ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 3,6 K RON | |
| 53 | 53.ROXAL BLUE SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 10,3 K RON | |
| 54 | 54.XBT TRADING SRL▲ 247 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 15▲ 400 % | ▲ 400 % | -30,5 K RON | |
| 55 | 55.LIFE CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15— | — | -32,8 K RON | |
| 56 | 56.NOFIRE SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15▲ 50 % | ▲ 50 % | 5,9 K RON | |
| 57 | 57.PLUS EXPERT S.S.O. SRLnou | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 15— | — | — | 52,2 K RON |
| 58 | 58.TEHNOCOM SERV SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 19,8 K RON | |
| 59 | 59.GAMUS SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -32,7 K RON | |
| 60 | 60.JOLIE MODELS SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 140,0% | 0,0% | -180 K RON | |
| 61 | 61.FILNI TOP FOOD SRL▼ 25 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -50,7 K RON | |
| 62 | 62.QSE. QUALITY SAFETY ENVIRONMENTAL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 14▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 317,6 K RON | |
| 63 | 63.MEDICODE SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 254,4 K RON | |
| 64 | 64.PROMUN SRL▼ 12 | Municipiul Arad, Arad | 130,0% | 0,0% | 74,9 K RON | |
| 65 | 65.TRANSEURO LINK SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 135,7 K RON | |
| 66 | 66.POPA MANAGEMENT SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 130,0% | 0,0% | -16,6 K RON | |
| 67 | 67.A.T.M.A.N. LOCATION SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -235,6 K RON | |
| 68 | 68.STAR AGENCY SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 64,8 K RON | |
| 69 | 69.CONSIG CONS SRL▲ 89 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 13▲ 160 % | ▲ 160 % | 712,9 K RON | |
| 70 | 70.UHER CONSULTING SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 13— | — | 48,8 K RON | |
| 71 | 71.TOP BITUM TRANSPORT ŞI LOGISTICĂ SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13— | — | 5,4 K RON | |
| 72 | 72.DOZIMED S.R.L.▼ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 536,3 K RON | |
| 73 | 73.EPC - CONSULTANTA DE MEDIU SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 232,3 K RON | |
| 74 | 74.ACTIVUS MAGISTER IVV SRL▼ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 153,9 K RON | |
| 75 | 75.WORLDWIDE CLINICAL TRIALS LIMITED LONDRA SUCURSALA BUCURESTI▼ 23 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 290,5 K RON | |
| 76 | 76.PRONODAL SRL▲ 1.556 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 12— | — | 85,1 K RON | |
| 77 | 77.PROTECTROM SEPP & FIRE SERVICES SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 10,5 K RON | |
| 78 | 78.FAURAR SRL▼ 12 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 33,6 K RON | |
| 79 | 79.LEXMARK INTERNATIONAL TECHNOLOGY ROMANIA SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 18,4 K RON | |
| 80 | 80.NEON PROJEKT SERV S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11▲ 175 % | ▲ 175 % | 2,9 K RON | |
| 81 | 81.PROTECT CONSULT SRL▼ 4 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 157 K RON | |
| 82 | 82.FENICE SRL▼ 16 | Loc. Chişineu-Criş, Oraş Chişineu-Criş, Arad | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 246,4 K RON | |
| 83 | 83.SPARKING SRL▲ 44 | Sat Diosig, Comuna Diosig, Bihor | 11▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | -132,9 K RON | |
| 84 | 84.ENVIROSERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11— | — | -1,1 K RON | |
| 85 | 85.SCHINKEL IMPEX SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 100,0% | 0,0% | 449,5 K RON | |
| 86 | 86.DNV BUSINESS ASSURANCE ROMANIA S.R.L.▼ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 100,0% | 0,0% | 367,6 K RON | |
| 87 | 87.CONSTANT ART SRL▼ 44 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 10▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1,8 K RON | |
| 88 | 88.INTACT SERV SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 58,1 K RON | |
| 89 | 89.PUBLITUR SRL▲ 11 | Municipiul Deva, Hunedoara | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 1,6 K RON | |
| 90 | 90.QUEST PARTNERS SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 175,4 K RON | |
| 91 | 91.NIPOSERV SRL▼ 25 | Municipiul Brăila, Brăila | 100,0% | 0,0% | 598,9 K RON | |
| 92 | 92.PR & MORE SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 128,5 K RON | |
| 93 | 93.EMERA SEC SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 10— | — | — | -12 K RON |
| 94 | 94.INVENTA AGENTIE DE PROPRIETATE INTELECTUALA SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 947,1 K RON | |
| 95 | 95.CABINET TEHNIC DE ASISTENTA PENTRU PROTECTIA MUNCII SRL▼ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 163,6 K RON | |
| 96 | 96.TOPOSIG EXPERT SRL▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 123,5 K RON | |
| 97 | 97.COMPANIA EXPERŢILOR EVALUATORI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 885 RON | |
| 98 | 98.EUROGROUP CONNECTION SRL▲ 60 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 2,6 K RON | |
| 99 | 99.PRINT SERVICE COMPANY SRL▼ 22 | Municipiul Timişoara, Timiş | 90,0% | 0,0% | 186,5 K RON | |
| 100 | 100.INGINERIE CIOATA SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 61,6 K RON |