Top 100 firme — Alte activități de telecomunicații după angajați în 2013
1.217 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 4.035. Pragul de intrare în top este 9, iar liderul atinge 433.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EASY COMMUNICATION SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 433▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.DELTATEL SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 354▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -3 mil. RON | |
| 3 | 3.M.C.S. COMMUNICATIONS SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 241▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -2,4 mil. RON | |
| 4 | 4.NOBEL GLOBE S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 211▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 5 | 5.RADCOM S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 176▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 3,2 mil. RON | |
| 6 | 6.ASGO TELECOM SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 175▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 3,7 mil. RON | |
| 7 | 7.SOTI CABLE NEPTUN SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1650,0% | 0,0% | -144,2 K RON | |
| 8 | 8.CELLULAR ONE SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 139▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 943,2 K RON | |
| 9 | 9.GAVREATEL SRL▲ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 120▲ 160,9 % | ▲ 160,9 % | 161,9 K RON | |
| 10 | 10.IRISTEL ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 118▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 16,8 K RON | |
| 11 | 11.ASX OPERATIONS SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 83▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 202,6 K RON | |
| 12 | 12.COMPANIA NAŢIONALĂ DE RADIOCOMUNICAŢII NAVALE RADIONAV SA▲ 1 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 700,0% | 0,0% | 47,7 K RON | |
| 13 | 13.R.C.A.-RETELE DE COMUNICATII AVANSATE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 61▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | -1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.PRO STUDIO TELECOM SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 61▲ 13 % | ▲ 13 % | 868,7 K RON | |
| 15 | 15.MARCTEL - S.I.T. SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 59▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | -673 K RON | |
| 16 | 16.VALTELLINA EST EUROPA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54— | — | — | 6,9 K RON |
| 17 | 17.TS OPERATIONS SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 49▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 86,7 K RON | |
| 18 | 18.NXDATA SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 48▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 1 mil. RON | |
| 19 | 19.WORLD MEDIA SOLUTIONS SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 46▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | -238,2 K RON | |
| 20 | 20.NEW VISION CO SRL▼ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 42▼ 16 % | ▼ 16 % | 321,3 K RON | |
| 21 | 21.BEIA CONSULT INTERNATIONAL SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 39▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 223,7 K RON | |
| 22 | 22.NET TEAM SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 23 | 23.OMEGA BC COMMUNICATIONS SRL▲ 6 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 34▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 295,7 K RON | |
| 24 | 24.AZIMUT TELECOM SRL▲ 6 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 34▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 77,6 K RON | |
| 25 | 25.FLASHNET S.A.▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 33▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 490,1 K RON | |
| 26 | 26.MOX TELECOM SA SUCURSALA SIBIU▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 32▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 95 K RON | |
| 27 | 27.NEVI GRUP SRL▼ 3 | Oraş Voluntari, Ilfov | 30▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 2 K RON | |
| 28 | 28.INVITE SYSTEMS S.R.L.▼ 2 | Oraş Voluntari, Ilfov | 30▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 7,8 K RON | |
| 29 | 29.PASION SRL▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 29▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 427,8 K RON | |
| 30 | 30.NETCOM ACTIV SRL▲ 3 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 28▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 6,6 K RON | |
| 31 | 31.EMA SERV SRL▲ 14 | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 24▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 3 mil. RON | |
| 32 | 32.NET SHAPE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 293,7 K RON | |
| 33 | 33.NETWORK SYSTEM COMMUNICATION SRL▲ 49 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24▲ 140 % | ▲ 140 % | -101,9 K RON | |
| 34 | 34.PEVA TEL CONSTRUCT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 7,8 K RON | |
| 35 | 35.TERON SYSTEMS SRL▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 230,0% | 0,0% | 50,7 K RON | |
| 36 | 36.VOX CARRIER SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 22▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 721,6 K RON | |
| 37 | 37.SYSCOM DIGITAL SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 1,1 mil. RON | |
| 38 | 38.ICCO ELECTRONICS SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 200,0% | 0,0% | 653,2 K RON | |
| 39 | 39.BVB COM SOLUTION SRL▲ 8 | Oraş Voluntari, Ilfov | 20▲ 25 % | ▲ 25 % | 144,7 K RON | |
| 40 | 40.KTEL CENTER SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 15 K RON | |
| 41 | 41.AXATEL SERVICE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 382,3 K RON | |
| 42 | 42.ECCO GROUP DEVELOPMENT SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 408,9 K RON | |
| 43 | 43.TELEVOX SA▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 4,9 K RON | |
| 44 | 44.SIMPLUS INVEST SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 306,3 K RON | |
| 45 | 45.EAD TELECOM SRL▲ 7 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 333,3 K RON | |
| 46 | 46.NEXUS ELECTRONICS SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 47 | 47.X MEDIA COMPANY SRL▲ 28 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 18▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 78,8 K RON | |
| 48 | 48.TELFIB SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 49 | 49.NINA NEMITEL SRL▲ 71 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 18▲ 157,1 % | ▲ 157,1 % | -126,8 K RON | |
| 50 | 50.VALTELLINA S.A. SUCURSALA SIBIU▼ 36 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 429,4 K RON | |
| 51 | 51.LC TEHNIK SAT INSTAL SRL▼ 19 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 16▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -168,5 K RON | |
| 52 | 52.RETEL INSTALATION SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 160,0% | 0,0% | 72 K RON | |
| 53 | 53.KOLAP SERVICE SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 2,4 K RON | |
| 54 | 54.CODA COMMUNICATIONS SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 16— | — | — | 834,1 K RON |
| 55 | 55.AMPEC DATA SERVICE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 150,0% | 0,0% | 568,8 K RON | |
| 56 | 56.DIADAN RESOURCE SRLnou | Sat Vaţa de Jos, Comuna Vaţa de Jos, Hunedoara | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 21,3 K RON | |
| 57 | 57.ZIGOSOFT SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -72,7 K RON | |
| 58 | 58.RADIO TRANSPORT COMMUNICATION SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 150,0% | 0,0% | 16,3 K RON | |
| 59 | 59.VOXLINE COMMUNICATION SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 140,0% | 0,0% | 368,9 K RON | |
| 60 | 60.AXEL TELECOM GRUP SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -138,9 K RON | |
| 61 | 61.WORLD TELECOM INTERNATIONAL SRL▼ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 140,0% | 0,0% | 20,9 K RON | |
| 62 | 62.VALCREST INVESTMENT S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 140,0% | 0,0% | 178,2 K RON | |
| 63 | 63.WEB EUROTECH SRL▲ 253 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14▲ 600 % | ▲ 600 % | -168,8 K RON | |
| 64 | 64.ASCON SERV SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 41 K RON | |
| 65 | 65.TOTAL FIBER SRL▲ 10 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 703,4 K RON | |
| 66 | 66.FLID CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 130,0% | 0,0% | 88,9 K RON | |
| 67 | 67.COMMUNICATION DATA SYSTEM SRL▼ 4 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 130,0% | 0,0% | 281,8 K RON | |
| 68 | 68.INNCORE TECHNOLOGIES SRL= | Municipiul Făgăraş, Braşov | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 21,2 K RON | |
| 69 | 69.TERON DIGITAL NETWORK SRL▼ 14 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 34,9 K RON | |
| 70 | 70.INTERNET ADVISOR SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | -46,8 K RON | |
| 71 | 71.DIPLOMATIC TELECOM SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 120,0% | 0,0% | 106,7 K RON | |
| 72 | 72.3 I AUTOMATIZARI SI TELECOMUNICATII SRL▼ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 120,0% | 0,0% | 87,6 K RON | |
| 73 | 73.TRANSILVANIA COMMUNICATION SYSTEMS SRL▼ 26 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | 315,6 K RON | |
| 74 | 74.CONTACT INTERNATIONAL 2000 S.R.L.▲ 18 | Oraş Voluntari, Ilfov | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -181,9 K RON | |
| 75 | 75.METROPOLITAN MEDIA SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -26,9 K RON | |
| 76 | 76.FIRST PHONE SRL▲ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 31,1 K RON | |
| 77 | 77.HOME - NET SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 120,0% | 0,0% | -147,5 K RON | |
| 78 | 78.TEHNIC PROFESIONAL SRL▲ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 240,2 K RON | |
| 79 | 79.BROTECH SRL▼ 11 | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 120,0% | 0,0% | -88,6 K RON | |
| 80 | 80.ZAMNA INVESTMENTS SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 384 K RON | |
| 81 | 81.CLARITECH S.R.L.▲ 39 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 884,8 K RON | |
| 82 | 82.FAVORIT S.R.L.▼ 27 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -339 K RON | |
| 83 | 83.EUROTEHNICA IT&C SRL▼ 1 | Sat Terpeziţa, Comuna Terpeziţa, Dolj | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 75,7 K RON | |
| 84 | 84.INTERNET CONCEPT SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 214,6 K RON | |
| 85 | 85.C&C MOBIL COM SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -331,9 K RON | |
| 86 | 86.RAMSES ELECTRIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 78,8 K RON | |
| 87 | 87.CARO SYSTEM SRL▼ 5 | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 100,0% | 0,0% | 21,6 K RON | |
| 88 | 88.CH-NET SRL▲ 16 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 9 K RON | |
| 89 | 89.ANEL SRL▼ 7 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 100,0% | 0,0% | 367,2 K RON | |
| 90 | 90.UTIL REŢELE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 10— | — | -172,7 K RON | |
| 91 | 91.SERV-TELEFIB SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 100,0% | 0,0% | -2,6 K RON | |
| 92 | 92.MARBERT SRL▲ 12 | Municipiul Craiova, Dolj | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 159,8 K RON | |
| 93 | 93.ADC TELECOM SRL▼ 25 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 65 K RON | |
| 94 | 94.CURIERUL NATIONAL SA▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 466,4 K RON | |
| 95 | 95.HELLO TAXI SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 90,0% | 0,0% | -14,4 K RON | |
| 96 | 96.COMPLETE CONSTRUCT SOLUTIONS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 90,0% | 0,0% | 41,2 K RON | |
| 97 | 97.FIDO PARTENER SRL▲ 23 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 395,6 K RON | |
| 98 | 98.ROLINK PLUS S.A.▲ 62 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | -6,4 mil. RON | |
| 99 | 99.AMTECH SRL▲ 103 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | 85 K RON | |
| 100 | 100.XPX GROUP SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,0% | 0,0% | -23,3 K RON |