Top 100 firme — Alte activități de telecomunicații după angajați în 2012
1.261 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3.958. Pragul de intrare în top este 9, iar liderul atinge 420.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EASY COMMUNICATION SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 420▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 2 | 2.DELTATEL SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 359▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.M.C.S. COMMUNICATIONS SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 266▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -6,5 mil. RON | |
| 4 | 4.NOBEL GLOBE S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 224▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 5 | 5.ASGO TELECOM SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 206▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 6,6 mil. RON | |
| 6 | 6.RADCOM S.A.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 177▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 6,2 mil. RON | |
| 7 | 7.SOTI CABLE NEPTUN SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 165▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -3,9 mil. RON | |
| 8 | 8.CELLULAR ONE SRL▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 119▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.R.C.A.-RETELE DE COMUNICATII AVANSATE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 92▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 10,5 K RON | |
| 10 | 10.IRISTEL ROMANIA SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 82▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 25,2 K RON | |
| 11 | 11.ASX OPERATIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 78— | — | — | -97,6 K RON |
| 12 | 12.MARCTEL - S.I.T. SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 76▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -4,3 mil. RON | |
| 13 | 13.COMPANIA NAŢIONALĂ DE RADIOCOMUNICAŢII NAVALE RADIONAV SA= | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 700,0% | 0,0% | -305,1 K RON | |
| 14 | 14.VALTELLINA S.A. SUCURSALA SIBIUnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54— | — | 619,8 K RON | |
| 15 | 15.PRO STUDIO TELECOM SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 54▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 220,1 K RON | |
| 16 | 16.NEW VISION CO SRL▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 50▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 817,7 K RON | |
| 17 | 17.GAVREATEL SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 46▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -733,2 K RON | |
| 18 | 18.NXDATA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 450,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 19 | 19.MOX TELECOM SA SUCURSALA SIBIU▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 38▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 129,6 K RON | |
| 20 | 20.TRIFANTEN NETWORK SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 38▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -316,2 K RON | |
| 21 | 21.BEIA CONSULT INTERNATIONAL SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 36▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 42,9 K RON | |
| 22 | 22.PASION SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 36▲ 20 % | ▲ 20 % | 507,1 K RON | |
| 23 | 23.FLASHNET S.A.▲ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 36▲ 125 % | ▲ 125 % | 3,1 mil. RON | |
| 24 | 24.NEVI GRUP SRL▼ 4 | Oraş Voluntari, Ilfov | 34▼ 15 % | ▼ 15 % | 4,9 K RON | |
| 25 | 25.TS OPERATIONS SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 34▲ 36 % | ▲ 36 % | 81 K RON | |
| 26 | 26.INVITE SYSTEMS S.R.L.▼ 3 | Oraş Voluntari, Ilfov | 32▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 49,9 K RON | |
| 27 | 27.NET TEAM SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 4,1 mil. RON | |
| 28 | 28.WORLD MEDIA SOLUTIONS SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 31▲ 93,8 % | ▲ 93,8 % | -98,6 K RON | |
| 29 | 29.OMEGA BC COMMUNICATIONS SRL▼ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 29▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 79 K RON | |
| 30 | 30.FOTO DISTRIBUŢIE SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 28▼ 86,1 % | ▼ 86,1 % | 2 mil. RON | |
| 31 | 31.AZIMUT TELECOM SRL▼ 2 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 28▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 89,4 K RON | |
| 32 | 32.LC TEHNIK SAT INSTAL SRL= | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | 163,2 K RON | |
| 33 | 33.TERON SYSTEMS SRL▲ 21 | Municipiul Câmpina, Prahova | 23▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 32 K RON | |
| 34 | 34.NETCOM ACTIV SRL▼ 5 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 39,2 K RON | |
| 35 | 35.NET SHAPE SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 243,1 K RON | |
| 36 | 36.PEVA TEL CONSTRUCT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 37,2 K RON | |
| 37 | 37.ICCO ELECTRONICS SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 200,0% | 0,0% | 214,3 K RON | |
| 38 | 38.AXATEL SERVICE SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 238 K RON | |
| 39 | 39.SYSCOM DIGITAL SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 200,0% | 0,0% | 383,2 K RON | |
| 40 | 40.TELEVOX SA▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 2,6 K RON | |
| 41 | 41.ZIGOSOFT SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 126,2 K RON | |
| 42 | 42.KTEL CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 180,0% | 0,0% | 12,8 K RON | |
| 43 | 43.ECCO GROUP DEVELOPMENT SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 414,2 K RON | |
| 44 | 44.FORTITUDO AND COMPANY SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 18— | — | — | 4,7 K RON |
| 45 | 45.EMA SERV SRL▼ 7 | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 299 K RON | |
| 46 | 46.KOLAP SERVICE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 170,0% | 0,0% | -322,2 K RON | |
| 47 | 47.TRANSILVANIA COMMUNICATION SYSTEMS SRL▼ 9 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 101,5 K RON | |
| 48 | 48.VOX CARRIER SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | 471,5 K RON | |
| 49 | 49.TELECALL CENTER SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 66,2 K RON | |
| 50 | 50.BVB COM SOLUTION SRL▲ 17 | Oraş Voluntari, Ilfov | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 348,8 K RON | |
| 51 | 51.RETEL INSTALATION SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 16▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 124,6 K RON | |
| 52 | 52.AMPEC DATA SERVICE SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 53 | 53.EAD TELECOM SRL▲ 5 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 54 | 54.RADIO TRANSPORT COMMUNICATION SRL▲ 36 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 208,2 K RON | |
| 55 | 55.VOXLINE COMMUNICATION SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 476,2 K RON | |
| 56 | 56.SIMPLUS INVEST SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 140,0% | 0,0% | 373,9 K RON | |
| 57 | 57.WORLD TELECOM INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 26,4 K RON | |
| 58 | 58.TERON DIGITAL NETWORK SRL▼ 11 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 63,9 K RON | |
| 59 | 59.FAVORIT S.R.L.▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 67,9 K RON | |
| 60 | 60.NEXUS ELECTRONICS SRL▲ 50 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 14▲ 75 % | ▲ 75 % | 1,5 mil. RON | |
| 61 | 61.VALCREST INVESTMENT S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 441,5 K RON | |
| 62 | 62.ZAMNA INVESTMENTS SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 524,8 K RON | |
| 63 | 63.AXEL TELECOM GRUP SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -234,3 K RON | |
| 64 | 64.METROPOLITAN MEDIA SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 130,0% | 0,0% | 24,7 K RON | |
| 65 | 65.FLID CONSTRUCT SRL▲ 15 | Municipiul Sebeş, Alba | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 164,8 K RON | |
| 66 | 66.COMMUNICATION DATA SYSTEM SRL▼ 6 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 130,0% | 0,0% | 285 K RON | |
| 67 | 67.TELFIB SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 1,4 mil. RON | |
| 68 | 68.3 I AUTOMATIZARI SI TELECOMUNICATII SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 120,0% | 0,0% | 167,5 K RON | |
| 69 | 69.DIPLOMATIC TELECOM SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 120,0% | 0,0% | 74,8 K RON | |
| 70 | 70.LUCAS COMMUNICATION SERVICES SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 12▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -326,8 K RON | |
| 71 | 71.INNCORE TECHNOLOGIES SRL▲ 61 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 12▲ 100 % | ▲ 100 % | 7,4 K RON | |
| 72 | 72.HOME - NET SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 12▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | -126,3 K RON | |
| 73 | 73.BROTECH SRL▼ 6 | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 120,0% | 0,0% | -45,1 K RON | |
| 74 | 74.ADC TELECOM SRL▲ 6 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 27,8 K RON | |
| 75 | 75.CURIERUL NATIONAL SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 110,0% | 0,0% | -467,7 K RON | |
| 76 | 76.ASCON SERV SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 9,2 K RON | |
| 77 | 77.TOTAL FIBER SRL▼ 30 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 11▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 78 | 78.DJEMBA IT&C SRL▲ 32 | Municipiul Arad, Arad | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 381 RON | |
| 79 | 79.X MEDIA COMPANY SRL▲ 39 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 322,2 K RON | |
| 80 | 80.ORBITAL NET 2007 SRL▼ 49 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | -132,4 K RON | |
| 81 | 81."DA" PHONE BRAND SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | -1,7 mil. RON | |
| 82 | 82.ELECTRONIC SERVICE 77 SRL▼ 50 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10▼ 50 % | ▼ 50 % | 186,9 K RON | |
| 83 | 83.C&C MOBIL COM SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 205,5 K RON | |
| 84 | 84.CARO SYSTEM SRL▼ 6 | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -91,1 K RON | |
| 85 | 85.ANEL SRL▲ 25 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 335,5 K RON | |
| 86 | 86.TEHNIC PROFESIONAL SRL▲ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 262,9 K RON | |
| 87 | 87.TELECOM SYSTEM SRL▲ 73 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | -44,1 K RON | |
| 88 | 88.NETWORK SYSTEM COMMUNICATION SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -67,6 K RON | |
| 89 | 89.SERV-TELEFIB SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -90,2 K RON | |
| 90 | 90.EUROTEHNICA IT&C SRL= | Sat Terpeziţa, Comuna Terpeziţa, Dolj | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 8,3 K RON | |
| 91 | 91.VISION TELECOM SRL▼ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 246,9 K RON | |
| 92 | 92.WINDSOR SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 90,0% | 0,0% | -162,6 K RON | |
| 93 | 93.HELLO TAXI SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 90,0% | 0,0% | -59,2 K RON | |
| 94 | 94.TELETEKNIKA ENGINEERING SRL▼ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 133 K RON | |
| 95 | 95.INFOMEDIA SRL▼ 5 | Sat Turcoaia, Comuna Turcoaia, Tulcea | 90,0% | 0,0% | 4,9 K RON | |
| 96 | 96.CONTACT INTERNATIONAL 2000 S.R.L.▲ 36 | Oraş Voluntari, Ilfov | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | -73,4 K RON | |
| 97 | 97.WS TELEMATIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9— | — | 4,4 K RON | |
| 98 | 98.COMPLETE CONSTRUCT SOLUTIONS S.R.L.▲ 211 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9▲ 350 % | ▲ 350 % | 10,5 K RON | |
| 99 | 99.NET COM SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 14,1 K RON | |
| 100 | 100.XPX GROUP SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,0% | 0,0% | 63,6 K RON |