Top 100 firme — Alte activități de telecomunicații după angajați în 2010
1.255 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 4.040. Pragul de intrare în top este 8, iar liderul atinge 529.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DELTATEL SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 529▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 2,8 mil. RON | |
| 2 | 2.ASGO TELECOM SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 276▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 14,3 mil. RON | |
| 3 | 3.M.C.S. COMMUNICATIONS SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 262▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -12,1 mil. RON | |
| 4 | 4.FOTO DISTRIBUŢIE SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 243▲ 737,9 % | ▲ 737,9 % | 3 mil. RON | |
| 5 | 5.EASY COMMUNICATION SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 224▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 6 | 6.NOBEL GLOBE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2050,0% | 0,0% | 406 K RON | |
| 7 | 7.SOTI CABLE NEPTUN SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 170▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.RADCOM S.A.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 166▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 9,5 mil. RON | |
| 9 | 9.NETEX ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1500,0% | 0,0% | 227,7 K RON | |
| 10 | 10.MARCTEL - S.I.T. SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 90▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 11 | 11.DATEK TELECOM SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 85▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 4 mil. RON | |
| 12 | 12.CELLULAR ONE SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 78▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 480,5 K RON | |
| 13 | 13.COMPANIA NAŢIONALĂ DE RADIOCOMUNICAŢII NAVALE RADIONAV SA▼ 2 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 70▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 0 RON | |
| 14 | 14.R.C.A.-RETELE DE COMUNICATII AVANSATE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 59▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 150,8 K RON | |
| 15 | 15.NEW VISION CO SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 56▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 308 K RON | |
| 16 | 16.VALTELLINA S.A. SUCURSALA SIBIU▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 381,8 K RON | |
| 17 | 17.MOX TELECOM SA SUCURSALA SIBIU▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 17,8 K RON | |
| 18 | 18.NXDATA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.GAVREATEL SRL▲ 21 | Municipiul Oradea, Bihor | 44▲ 158,8 % | ▲ 158,8 % | 84 K RON | |
| 20 | 20.BEIA CONSULT INTERNATIONAL SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 43▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 724,8 K RON | |
| 21 | 21.IRISTEL ROMANIA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 39▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 149,9 K RON | |
| 22 | 22.ELECTRONIC SERVICE 77 SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 38▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 157,4 K RON | |
| 23 | 23.NEVI GRUP SRL▼ 3 | Oraş Voluntari, Ilfov | 38▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 4,5 K RON | |
| 24 | 24.TRIFANTEN NETWORK SRL▲ 127 | Municipiul Oradea, Bihor | 38▲ 660 % | ▲ 660 % | 64,3 K RON | |
| 25 | 25.NET TEAM SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 26 | 26.TELCONSTRUCT VEST SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 280,0% | 0,0% | 569,6 K RON | |
| 27 | 27.NETCOM ACTIV SRL▼ 2 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 260,0% | 0,0% | 3,4 K RON | |
| 28 | 28.ICCO ELECTRONICS SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 260,0% | 0,0% | 361 K RON | |
| 29 | 29.B & B CONNECTION SRL▲ 152 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 23▲ 475 % | ▲ 475 % | 92,9 K RON | |
| 30 | 30.NINA FULGER SRL▲ 1 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -287,9 K RON | |
| 31 | 31.RODELL GRUP SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | -177,9 K RON | |
| 32 | 32.OMEGA BC COMMUNICATIONS SRL▲ 8 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 49,7 K RON | |
| 33 | 33.PROFESIONAL TELECOM M SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19— | — | 169,4 K RON | |
| 34 | 34.AZIMUT TELECOM SRL▲ 21 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 19▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | -8 K RON | |
| 35 | 35.EMA SERV SRL▲ 1 | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 180,0% | 0,0% | 413 K RON | |
| 36 | 36.TERON DIGITAL NETWORK SRL▼ 7 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 18▼ 25 % | ▼ 25 % | 333,5 K RON | |
| 37 | 37.LUCAS COMMUNICATION SERVICES SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 170,0% | 0,0% | -207,3 K RON | |
| 38 | 38.TOTAL FIBER SRL▲ 42 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 17▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 773,2 K RON | |
| 39 | 39.TELEVOX SA▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 90,6 K RON | |
| 40 | 40.TRANSILVANIA COMMUNICATION SYSTEMS SRL▼ 10 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 16▼ 20 % | ▼ 20 % | -226,4 K RON | |
| 41 | 41.COMMUNICATION DATA SYSTEM SRL▲ 24 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 16▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 107 K RON | |
| 42 | 42.VOXLINE COMMUNICATION SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 210,4 K RON | |
| 43 | 43.FAVORIT S.R.L.▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 34,5 K RON | |
| 44 | 44.LC TEHNIK SAT INSTAL SRL▲ 72 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 15▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 320,3 K RON | |
| 45 | 45.TELECALL CENTER SRL▲ 71 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 164,4 K RON | |
| 46 | 46.SYSCOM DIGITAL SRL▲ 394 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15▲ 1.400 % | ▲ 1.400 % | 1,8 mil. RON | |
| 47 | 47.PRIMA TELECOM SRL▼ 22 | Municipiul Deva, Hunedoara | 14▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | -333,8 K RON | |
| 48 | 48.AXEL TELECOM GRUP SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -87,6 K RON | |
| 49 | 49.EAD TELECOM SRL▲ 1 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 50 | 50.KARMA NETWORK MEDIA SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 9,5 K RON | |
| 51 | 51.ROMCOM PRO SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -172 K RON | |
| 52 | 52.AMPEC DATA SERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13— | — | — | 1,9 mil. RON |
| 53 | 53.SIMPLUS INVEST SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 589,3 K RON | |
| 54 | 54.KOLAP SERVICE SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 11,4 K RON | |
| 55 | 55.3 I AUTOMATIZARI SI TELECOMUNICATII SRL= | Municipiul Craiova, Dolj | 120,0% | 0,0% | 439,1 K RON | |
| 56 | 56.MOBILCOM SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 522,1 K RON | |
| 57 | 57.TERON SYSTEMS SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 12— | — | 21,1 K RON | |
| 58 | 58.INFOMEDIA SRLnou | Sat Turcoaia, Comuna Turcoaia, Tulcea | 120,0% | 0,0% | 2,5 K RON | |
| 59 | 59.DIAMOND THE FIBER MEETING SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 12▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -1,6 mil. RON | |
| 60 | 60.FOX COMPUTERS SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 120,0% | 0,0% | 4,8 K RON | |
| 61 | 61.ANYLAN S.R.L.▼ 11 | Oraş Voluntari, Ilfov | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 762,8 K RON | |
| 62 | 62.FLASHNET S.A.▲ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | -751,3 K RON | |
| 63 | 63.ZIGOSOFT SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 120,0% | 0,0% | -3,1 K RON | |
| 64 | 64.HD NETWORKING SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 120,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 65 | 65.BROTECH SRL▲ 251 | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 12▲ 500 % | ▲ 500 % | -42,4 K RON | |
| 66 | 66.PRIMA SOL SRLnou | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 12— | — | -62,7 K RON | |
| 67 | 67.CURIERUL NATIONAL SA▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | -885,3 K RON | |
| 68 | 68.RADIOTON SERV SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 39,9 K RON | |
| 69 | 69.DIPLOMATIC TELECOM SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 74,7 K RON | |
| 70 | 70.PENTAGON BUSINESS COM SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 100,0% | 0,0% | 696 RON | |
| 71 | 71.DIACALS SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 45,7 K RON | |
| 72 | 72.COMTEL C.S. SRL▲ 44 | Municipiul Braşov, Braşov | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -21,5 K RON | |
| 73 | 73.ALARMTEL SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 100,0% | 0,0% | 40,1 K RON | |
| 74 | 74.CONTACT INTERNATIONAL 2000 S.R.L.▼ 3 | Oraş Voluntari, Ilfov | 100,0% | 0,0% | -152,1 K RON | |
| 75 | 75.NET COM SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 100,0% | 0,0% | 33,2 K RON | |
| 76 | 76.CARO SYSTEM SRL▲ 4 | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 225,5 K RON | |
| 77 | 77.ECCO GROUP DEVELOPMENT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 621,7 K RON | |
| 78 | 78.3 PHONE SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 32,1 K RON | |
| 79 | 79.ONLINE CENTERS SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 100,0% | 0,0% | -111,3 K RON | |
| 80 | 80.WINDSOR SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 90,0% | 0,0% | 53,4 K RON | |
| 81 | 81.INSTANT PREST SRL▲ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 11,2 K RON | |
| 82 | 82.3 E MILLENIUM INTERNATIONAL SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 33,9 K RON | |
| 83 | 83.GB SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 90,0% | 0,0% | 17,1 K RON | |
| 84 | 84.HELLO TAXI SRL▼ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 90,0% | 0,0% | -22,9 K RON | |
| 85 | 85.TELETEKNIKA ENGINEERING SRL▼ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -70,2 K RON | |
| 86 | 86.CONFORT TAXI SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 90,0% | 0,0% | -42,3 K RON | |
| 87 | 87.RO-TELECONNECT SRL▼ 51 | Municipiul Codlea, Braşov | 9▼ 50 % | ▼ 50 % | 124,8 K RON | |
| 88 | 88.TECH 4 U SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 86,4 K RON | |
| 89 | 89.AUDIOFON ROMANIA SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 90,0% | 0,0% | 701,1 K RON | |
| 90 | 90.AXATEL SERVICE SRL▲ 91 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | 112,4 K RON | |
| 91 | 91.ORBITAL NET 2007 SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -1,4 K RON | |
| 92 | 92.TELFIB SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 711,7 K RON | |
| 93 | 93.TRACICUS VERITAS SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 90,0% | 0,0% | -802,2 K RON | |
| 94 | 94.DATA CENTER COMPANY CMI SRLnou | Sat Schitu din Vale, Comuna Pleşoiu, Olt | 9— | — | — | -2,8 K RON |
| 95 | 95.ASCON SERV SRL▼ 48 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | 16 K RON | |
| 96 | 96.MERIDIAN NET SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | -77,4 K RON | |
| 97 | 97.VIRTUAL BUSINESS SRL▲ 54 | Municipiul Arad, Arad | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 5,5 K RON | |
| 98 | 98.GRUP INSTAL ELECTROMONT SRL▼ 33 | Municipiul Craiova, Dolj | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | -40,4 K RON | |
| 99 | 99.RADIO SERV SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 10,7 K RON | |
| 100 | 100.CHS SOLUTIONS SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -142 K RON |