Top 100 firme — Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor după angajați în 2024
3.151 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.134. Pragul de intrare în top este 7, iar liderul atinge 189.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VENDING ZONE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 189▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 5,4 mil. RON | |
| 2 | 2.NORDEXIM COFFEE SERVICES SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 122▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -1,9 mil. RON | |
| 3 | 3.EUR COMTUR SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 119▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -12 mil. RON | |
| 4 | 4.EXPERT CONNECTION SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 102▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 234,4 K RON | |
| 5 | 5.TODDY GROUP SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 85▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 796,4 K RON | |
| 6 | 6.STATUS IDC S.R.L.▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 66▼ 12 % | ▼ 12 % | 133,4 K RON | |
| 7 | 7.FOREVER LIVING PRODUCTS ROMANIA SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 563,5 K RON | |
| 8 | 8.LIFE CARE CORP SRL▲ 5 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 53▲ 6 % | ▲ 6 % | 1,9 mil. RON | |
| 9 | 9.SOLO CAFFE AUTOMATE S.R.L.▲ 6 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 44▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 10 | 10.SMART TOTAL VENDING S.R.L.▲ 4 | Comuna Jilava, Ilfov | 43▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 11 | 11.MUNTENIA TOP COFFEE SRL▲ 5 | Oraş Mioveni, Argeş | 36▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 450,2 K RON | |
| 12 | 12.CAFETO VENDING SOLUTIONS SRL▲ 7 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 350,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.SILPETER COFFEE SERVICES S.R.L.▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 14 | 14.MV CONNECT DISTRIBUTION IMPEX SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 31▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 149,7 K RON | |
| 15 | 15.KIKI & IRI 2011 SRL▲ 8 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 956,3 K RON | |
| 16 | 16.ALSIBIOCOM S.R.L.▲ 8 | Municipiul Arad, Arad | 29▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 254,9 K RON | |
| 17 | 17.ZEPTER INTERNATIONAL ROMANIA IMPORT EXPORT SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 26▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -366,7 K RON | |
| 18 | 18.HOME PRO GAZ SRL▲ 15 | Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 19 | 19.ECUATOR COFFEE SERVICES S.R.L.▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 2 mil. RON | |
| 20 | 20.MARIDO CAFFE CLUB SRL▲ 6 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 23▼ 8 % | ▼ 8 % | 607,3 K RON | |
| 21 | 21."ALISCA VENDING" SRL▲ 10 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 336,2 K RON | |
| 22 | 22.VENDING MASTER SRL▲ 10 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 220,0% | 0,0% | 345,5 K RON | |
| 23 | 23.CLAUS-GAZ SRL▲ 18 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 22▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 172 K RON | |
| 24 | 24.SWEET GALLERY PARTNERS S.R.L.▲ 21 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 22▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -721,7 K RON | |
| 25 | 25.HIDROPUMP SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 240,9 K RON | |
| 26 | 26.SIBIS CONCEPT COMPANY SRL▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 849,5 K RON | |
| 27 | 27.TEO'S CAFE SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21▼ 30 % | ▼ 30 % | -199,2 K RON | |
| 28 | 28.TOP DIF SRL▲ 7 | Municipiul Craiova, Dolj | 190,0% | 0,0% | 190,1 K RON | |
| 29 | 29.COFFE TIME CONCEPT S.R.L.▲ 162 | Sat Tovărăşia, Comuna Miloşeşti, Ialomiţa | 19▲ 375 % | ▲ 375 % | 63 K RON | |
| 30 | 30.CITY GAS EXPRESS S.R.L.▲ 9 | Sat Mândruloc, Comuna Vladimirescu, Arad | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 741 K RON | |
| 31 | 31.EMT BEGINNING S.R.L.▲ 1.524 | Municipiul Craiova, Dolj | 19— | — | 8,9 K RON | |
| 32 | 32.STORM MEDIA TECHNOLOGY SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 491,6 K RON | |
| 33 | 33.GA HCS INVEST S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 508,7 K RON | |
| 34 | 34.TETRA TEAM CONSTRUCT S.R.L.▲ 50 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 470,8 K RON | |
| 35 | 35.PERFECT HOME CLEANING S.R.L.▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 173,8 K RON | |
| 36 | 36.NETGREEN SOLUTIONS S.R.L.▲ 201 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15▲ 400 % | ▲ 400 % | 427 K RON | |
| 37 | 37.ITAL VENDING SRL▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 56,5 K RON | |
| 38 | 38.ZEDO VERA CARDINAL INNOVATION S.R.L.▲ 11 | Sat Săpoca, Comuna Săpoca, Buzău | 150,0% | 0,0% | -335,4 K RON | |
| 39 | 39.VIVERA SALES CONSULT S.R.L.▲ 198 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 15▲ 400 % | ▲ 400 % | -74,3 K RON | |
| 40 | 40.CELTIC TRADE SRL▲ 10 | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 140,0% | 0,0% | 210,2 K RON | |
| 41 | 41.TIME KAFFEE SRL▲ 17 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 42 | 42.TCM GAS SPEDITION SRL▲ 8 | Sat Mândruloc, Comuna Vladimirescu, Arad | 140,0% | 0,0% | 384,1 K RON | |
| 43 | 43.ROT RESORT SRL▲ 194 | Sat Hereclean, Comuna Hereclean, Sălaj | 14▲ 366,7 % | ▲ 366,7 % | 261,8 K RON | |
| 44 | 44.PREMIUM HOME SISTEM S.R.L.▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 438,1 K RON | |
| 45 | 45.MTC CLEANING SYSTEM S.R.L.▲ 106 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 14▲ 180 % | ▲ 180 % | -228,1 K RON | |
| 46 | 46.FABERKRON SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 140,0% | 0,0% | 74 K RON | |
| 47 | 47.BASTET TRADING SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 130,0% | 0,0% | 152,7 K RON | |
| 48 | 48.MAIO SISTEM SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 130,0% | 0,0% | 1 mil. RON | |
| 49 | 49.ARTHEMIS EMPIRE S.R.L.▲ 17 | Municipiul Zalău, Sălaj | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 237,5 K RON | |
| 50 | 50.FMCG MANAGMENT AFH S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13— | — | — | 107 K RON |
| 51 | 51.ECOLINE INTERNATIONAL SRL▲ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 120,0% | 0,0% | 19,7 K RON | |
| 52 | 52.TUXON VEND SRL▲ 19 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 70 K RON | |
| 53 | 53.STEPDESIGN BRAND SRL▲ 18 | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -34,6 K RON | |
| 54 | 54.VIOLET SKY SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -249,3 K RON | |
| 55 | 55.ALFLO PREMIUM SISTEM S.R.L.▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 120,0% | 0,0% | 197,8 K RON | |
| 56 | 56.PARTYBOX RO SRL▲ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 110,0% | 0,0% | 152,7 K RON | |
| 57 | 57.SNACK BOX SRL▲ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 140,4 K RON | |
| 58 | 58.CEL MAI CAL FRUMOS SRL= | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 587,9 K RON | |
| 59 | 59.CONNECT MOBILE TELECOM SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -30,6 K RON | |
| 60 | 60.EXPRESOARE CAFEA SRL▼ 2 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -122,3 K RON | |
| 61 | 61.BLOTOR NL BELLS SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -647 K RON | |
| 62 | 62.UNITED GAS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 110,0% | 0,0% | 402,1 K RON | |
| 63 | 63.DAS CLEAN SYSTEM S.R.L.▲ 46 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | -205,4 K RON | |
| 64 | 64.R-COLOUR COMPANY SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 164,5 K RON | |
| 65 | 65.HAUTE CUISINE SRL▲ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,4 mil. RON | |
| 66 | 66.TOM COFFEE VENDING SRL▲ 63 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 414,1 K RON | |
| 67 | 67.PLASE SPORTIVE SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 100,0% | 0,0% | 558,2 K RON | |
| 68 | 68.TILADI VENDING SRL▲ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 82,7 K RON | |
| 69 | 69.WIZ MOBILE SRL▼ 19 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -154,9 K RON | |
| 70 | 70.BIOMAC LOGISTIC SRL▲ 14 | Municipiul Arad, Arad | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 199,6 K RON | |
| 71 | 71.CONNECTO RETAIL SRL▲ 8 | Sat Şeica Mare, Comuna Şeica Mare, Sibiu | 100,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 72 | 72.DRG SELF PROJECT S.R.L.▲ 165 | Municipiul Deva, Hunedoara | 10▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | -236,9 K RON | |
| 73 | 73.ESCAPADE FASHION SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -405,2 K RON | |
| 74 | 74.AG TOP WIN S.R.L.▲ 10 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 90,0% | 0,0% | 452 K RON | |
| 75 | 75.FACILITY DISTRIB SRL▲ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 767,8 K RON | |
| 76 | 76.XYLEM WATER SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.▲ 75 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | -1,4 mil. RON | |
| 77 | 77.HOLLROM IMPEX SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 37,9 K RON | |
| 78 | 78.FULL CAFE SRL▼ 7 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 178,5 K RON | |
| 79 | 79.L.M. SERVICE CO. SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 45,1 K RON | |
| 80 | 80.LAURSIN SRL▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,0% | 0,0% | 106,1 K RON | |
| 81 | 81.HELIOSTAR SRL▲ 13 | Sat Malu Mare, Comuna Malu Mare, Dolj | 80,0% | 0,0% | 330 K RON | |
| 82 | 82.JAP INVEST SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 27,3 K RON | |
| 83 | 83.BIBI-VENDING SRL▲ 26 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 159,1 K RON | |
| 84 | 84.24H ASISTENTA B2B S.R.L.▲ 10 | Municipiul Craiova, Dolj | 80,0% | 0,0% | 384,1 K RON | |
| 85 | 85.DIX DEPOT SRLnou | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 609,1 K RON | |
| 86 | 86.SRD TOYS VENDING S.R.L.▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80,0% | 0,0% | 1,7 mil. RON | |
| 87 | 87.PREMIUM SYSTEM S.R.L.▲ 150 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 60 K RON | |
| 88 | 88.CAFE + CO TIMISOARA SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 433,6 K RON | |
| 89 | 89.OPERATOR SERV SRL▲ 20 | Municipiul Câmpina, Prahova | 70,0% | 0,0% | 1,8 K RON | |
| 90 | 90.ANTHESIS INTERNATIONAL SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -94,7 K RON | |
| 91 | 91.INCENTIVE DISTRIBUTIONS SRL▲ 18 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 70,0% | 0,0% | 471,2 K RON | |
| 92 | 92.3M INTERSERV GRUP S.R.L.▲ 59 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 1,3 mil. RON | |
| 93 | 93.ANTIQUE STONE SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 193,1 K RON | |
| 94 | 94.M & N CATERING CAFE SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 70,0% | 0,0% | 23,9 K RON | |
| 95 | 95.MAGIC TULIP SRL▼ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 86,4 K RON | |
| 96 | 96.DALLKAF SRL▲ 33 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 12,7 K RON | |
| 97 | 97.TABIET ART CAFFE S.R.L.nou | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 298,8 K RON | |
| 98 | 98.PADITERM SUCEAVA S.R.L.▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 70,0% | 0,0% | -313,3 K RON | |
| 99 | 99.CAFFETEO DAILY VENDING S.R.L.▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 367,5 K RON | |
| 100 | 100.HEMERAMA & CO S.R.L.▲ 29 | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -298,8 K RON |