Top 100 firme — Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor după angajați în 2009
2.235 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.520. Pragul de intrare în top este 6, iar liderul atinge 308.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AVON COSMETICS (ROMANIA) SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 308▼ 1 % | ▼ 1 % | 71,8 mil. RON | |
| 2 | 2.STATUS IMPEX SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 204▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | -655,3 K RON | |
| 3 | 3.NORDEXIM COFFEE SERVICES SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 172▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 173,4 K RON | |
| 4 | 4.ZEPTER INTERNATIONAL ROMANIA IMPORT EXPORT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 116▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 5 | 5.COSMETICS ORIFLAME ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 107▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 3,7 mil. RON | |
| 6 | 6.DANIK COMPANY SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -763 K RON | |
| 7 | 7.HILTI ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 72▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -980,7 K RON | |
| 8 | 8.FOREVER LIVING PRODUCTS ROMANIA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 68▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 5 mil. RON | |
| 9 | 9.TEHNOTRADE SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 65▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 35 K RON | |
| 10 | 10.LIFE CARE CORP SRL▲ 2 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 58▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 11 | 11.ROGARD COOM IMPEX SRL▼ 1 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 51▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 1,9 K RON | |
| 12 | 12.FAMILY FROST PRODUSE CONGELATE LA DOMICILIU SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 44▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -6,5 mil. RON | |
| 13 | 13.SMART TOTAL VENDING S.R.L.▼ 2 | Comuna Jilava, Ilfov | 40▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 294,6 K RON | |
| 14 | 14.MARIGAB SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 36▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 71,2 K RON | |
| 15 | 15.NORAND SRL▲ 9 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 33▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 145,5 K RON | |
| 16 | 16.DREAM TEAM CONCIERGE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 32▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 123,1 K RON | |
| 17 | 17.BRIANZA CAFFE SERVICE SRL▼ 3 | Sat Tureni, Comuna Tureni, Cluj | 31▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | -140,8 K RON | |
| 18 | 18.FRESH'N TASTY SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 31▲ 121,4 % | ▲ 121,4 % | -859 K RON | |
| 19 | 19.ALL COSMETICS MARKETING S.R.L.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 28▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 2 mil. RON | |
| 20 | 20.BIOLOGISTICS SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 28— | — | — | 111,4 K RON |
| 21 | 21.SARTOROM IMPEX SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 26▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 153,7 K RON | |
| 22 | 22.ABP IMOBILIARE CONSULT S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -213,1 K RON | |
| 23 | 23.PLASTIMET IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 23▲ 15 % | ▲ 15 % | 48,4 K RON | |
| 24 | 24.RAUSSE DESIGN SRL▼ 3 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 230,0% | 0,0% | 310,5 K RON | |
| 25 | 25.ELOR ROM SRL▼ 10 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 23▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -45 K RON | |
| 26 | 26.TOY'S MANIA SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 357,7 K RON | |
| 27 | 27.MERINOS SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | -178 K RON | |
| 28 | 28.TERRA MARKETING DAVA SRL▲ 18 | Oraş Mioveni, Argeş | 20▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -11,9 K RON | |
| 29 | 29.ROMSYM DATA SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 308,5 K RON | |
| 30 | 30.DARARA IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 180,0% | 0,0% | -17 K RON | |
| 31 | 31."ALISCA VENDING" SRL▲ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 470,4 K RON | |
| 32 | 32.MOBILE DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 170,0% | 0,0% | 298,6 K RON | |
| 33 | 33.D.K. VENDING SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 160,0% | 0,0% | -547,7 K RON | |
| 34 | 34.GENERAL VENDING RO SRL▲ 54 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | -57,5 K RON | |
| 35 | 35.FIRST CLASS SRL▼ 18 | Municipiul Craiova, Dolj | 15▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | -87 K RON | |
| 36 | 36.UNIVERSAL - K ROMANIA SRL▲ 76 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15▲ 200 % | ▲ 200 % | 974,7 K RON | |
| 37 | 37.CAFE + CO TIMISOARA SRL▲ 32 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -1 mil. RON | |
| 38 | 38.RIVAL CAFFE' SRL▲ 2 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 140,0% | 0,0% | 15,3 K RON | |
| 39 | 39.PROSEAL SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 58,4 K RON | |
| 40 | 40.TODDY GROUP SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 262 RON | |
| 41 | 41.COFFEEXPERT SRL▲ 16 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | -48,6 K RON | |
| 42 | 42.ROYAL CONFORT SRL▲ 248 | Municipiul Oradea, Bihor | 14▲ 600 % | ▲ 600 % | -70,4 K RON | |
| 43 | 43.SELECTA COMERT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 212,1 K RON | |
| 44 | 44.HOLLROM IMPEX SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 89,6 K RON | |
| 45 | 45.R.A.A.D. POINT ROMANIA AUTOMATIC ALIMENTARY DISPENSERS SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -93,6 K RON | |
| 46 | 46.KOLER INVEST SRL= | Municipiul Craiova, Dolj | 120,0% | 0,0% | -88 K RON | |
| 47 | 47.CELTIC TRADE SRLnou | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 93,8 K RON | |
| 48 | 48.ROSEMONDA IMPEX SRL▲ 471 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12▲ 1.100 % | ▲ 1.100 % | 37 K RON | |
| 49 | 49.DIFPRESCAR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 110,0% | 0,0% | 56,7 K RON | |
| 50 | 50.HYDRA SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -635 K RON | |
| 51 | 51.UNO M EXIM SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 110,0% | 0,0% | 9,7 K RON | |
| 52 | 52.KOZ-SERVICE SRL▼ 8 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 141,3 K RON | |
| 53 | 53.DREN COMPANY SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 4,7 K RON | |
| 54 | 54.ANGIMIRIL SRL▼ 31 | Sat Albeşti-Paleologu, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 10▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | -74,5 K RON | |
| 55 | 55.VISU SRL▲ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 94,1 K RON | |
| 56 | 56.MARDIS PRO GROUP SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 100,0% | 0,0% | -62 K RON | |
| 57 | 57.APEX SERV SRL▲ 1.077 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10— | — | 453 RON | |
| 58 | 58.BLACK TASTE SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 10— | — | — | 18,7 K RON |
| 59 | 59.DEUTSCHE TELECOM SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 75,6 K RON | |
| 60 | 60.ROYAL MEDICAL OPTIC SRL▼ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 10▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | -260,6 K RON | |
| 61 | 61.ELECTRO VOX SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 90,0% | 0,0% | 446,5 K RON | |
| 62 | 62.SPECTRO SERVICE ROMANIA SRL▲ 15 | Municipiul Câmpina, Prahova | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 306,8 K RON | |
| 63 | 63.SEA DOLPHINS SRL▲ 6 | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 90,0% | 0,0% | 1,7 K RON | |
| 64 | 64.FABERKRON SRL▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -68,6 K RON | |
| 65 | 65.OFFICE MAX SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -10,7 K RON | |
| 66 | 66.LEXRO PLUS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,0% | 0,0% | 17,2 K RON | |
| 67 | 67.CAFETO VENDING SOLUTIONS SRL▲ 10 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 35,8 K RON | |
| 68 | 68.ENERGETIX SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -639,3 K RON | |
| 69 | 69.MESSINA PRIMA SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 90,0% | 0,0% | 57,3 K RON | |
| 70 | 70.RIVERS INTERNATIONAL SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | -126,1 K RON | |
| 71 | 71.CONSULTCOM SERVICE SRL▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | -32 K RON | |
| 72 | 72.SIGHI WOOD SRLnou | Sat Saschiz, Comuna Saschiz, Mureş | 9— | — | — | 3,3 K RON |
| 73 | 73.ASISTA DISTRIBUTION SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 90,0% | 0,0% | -23,1 K RON | |
| 74 | 74.MACH 6 DISTRIBUTION SRL▼ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -194,9 K RON | |
| 75 | 75.MB 3 MODINCOM SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 931,4 K RON | |
| 76 | 76.TRESTIAN TRANS SRLnou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | 3,3 K RON | |
| 77 | 77.ROMADENI EXIM SRL▼ 40 | Municipiul Oradea, Bihor | 8▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | -347 K RON | |
| 78 | 78.OPERATOR SERV SRL▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 80,0% | 0,0% | 5,4 K RON | |
| 79 | 79.DIGITRONIX TECHNOLOGY SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 40,6 K RON | |
| 80 | 80.VILNIMATIK SRL▼ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -83,3 K RON | |
| 81 | 81.ART-RO SRL▲ 7 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 8,6 K RON | |
| 82 | 82.IS DMC INT RO IMPEX SRL▲ 208 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | -263,7 K RON | |
| 83 | 83.DIAFLOR 99 SRL▼ 14 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -48,5 K RON | |
| 84 | 84.KAFEROM - AUTOMATIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 70,0% | 0,0% | -40,4 K RON | |
| 85 | 85.YOPPI TRANSILVANIA SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 27 K RON | |
| 86 | 86.ADAFLOR SRL▲ 12 | ***localitatea negasita***, Prahova | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 635 RON | |
| 87 | 87.TEHNO ICE IMPEX SRL▲ 54 | Municipiul Brăila, Brăila | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 25,7 K RON | |
| 88 | 88.LEO TOM SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 2,7 K RON | |
| 89 | 89.DABS TRADING COMPANY SRL▼ 72 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7▼ 74,1 % | ▼ 74,1 % | -1,5 mil. RON | |
| 90 | 90.JUST VENDING SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -157,3 K RON | |
| 91 | 91.FLOAREA REGINEI SRL▲ 50 | Municipiul Braşov, Braşov | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -71,6 K RON | |
| 92 | 92.DANELYS PREST SRL▲ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 27,5 K RON | |
| 93 | 93.GM GABI STAR SRL▲ 97 | Municipiul Arad, Arad | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | -143,8 K RON | |
| 94 | 94.CLAYMAN MARKETING COMPANY SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | -140,6 K RON | |
| 95 | 95.HIDROPUMP SRL▼ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 193,7 K RON | |
| 96 | 96.KOM DOORS TEHNIC SRL▼ 39 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6▼ 40 % | ▼ 40 % | -135,7 K RON | |
| 97 | 97.GOLDTEKH SRL▲ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 60,0% | 0,0% | -27,1 K RON | |
| 98 | 98.DARIDA TEL SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 50,8 K RON | |
| 99 | 99.OCMAVA COM SRL▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -135,9 K RON | |
| 100 | 100.ATV DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 200,6 K RON |