Top 100 firme — Comerț, Vrancea după scădere cifră de afaceri în 2013
712 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -257,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -373 K RON, iar liderul atinge -44,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RODISTRIB SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | -44,2 mil. RON▼ 86,1 % | ▼ 86,1 % | -2,9 mil. RON | |
| 2 | 2.DAGEMAR DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -13,9 mil. RON▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | 40,6 K RON | |
| 3 | 3.BECIUL DOMNESC GRUP S.A.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -12 mil. RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 5,1 mil. RON | |
| 4 | 4.DISTINS DISTRIBUTION SRL▲ 1 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | -11,6 mil. RON▼ 97,2 % | ▼ 97,2 % | -323,1 K RON | |
| 5 | 5.SCORPION EXIM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -10,8 mil. RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -1,5 mil. RON | |
| 6 | 6.ANNABELLA SRL▲ 9 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | -10,6 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 3,8 mil. RON | |
| 7 | 7.RBB TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -10 mil. RON▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | 89,8 K RON | |
| 8 | 8.METALE INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | -9 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 6,4 mil. RON | |
| 9 | 9.AUTO AISS SRL▲ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | -7,8 mil. RON▼ 60,1 % | ▼ 60,1 % | -815,9 K RON | |
| 10 | 10.SEICO GROUP SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -6,4 mil. RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 183,1 K RON | |
| 11 | 11.OAKWOODE TRADING SRLnou | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | -6,1 mil. RON▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | -123,8 K RON | |
| 12 | 12.AMIGO ALBIŞ DISTRIBUTION SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | -4,9 mil. RON▼ 80,4 % | ▼ 80,4 % | -325,8 K RON | |
| 13 | 13.ZANFIR SNCnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -4,8 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 540,4 K RON | |
| 14 | 14.EDY OIL SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | -4,2 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 12,2 K RON | |
| 15 | 15.AUTO BEST CENTER SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -3,7 mil. RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 24,4 K RON | |
| 16 | 16.BIADEALEX CONSTRUCT SRL▲ 9 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -3,5 mil. RON▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | 71,7 K RON | |
| 17 | 17.EUROSOFT 2008 SRLnou | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Vrancea | -3,5 mil. RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | -2,3 mil. RON | |
| 18 | 18.SEFORA SRLnou | Sat Slobozia Bradului, Comuna Slobozia Bradului, Vrancea | -3,3 mil. RON▼ 92,9 % | ▼ 92,9 % | -84,7 K RON | |
| 19 | 19.DISTAGRO SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -3,2 mil. RON▼ 90,2 % | ▼ 90,2 % | 257,8 K RON | |
| 20 | 20.FRIENDLY RENT A CAR SRL▼ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | -3,1 mil. RON▼ 66 % | ▼ 66 % | -5,7 K RON | |
| 21 | 21.CONSTRUCŢII UTILAJE R&G SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -3,1 mil. RON▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | -91,1 K RON | |
| 22 | 22.GIOVIŞTEF SRLnou | Sat Homocea, Comuna Homocea, Vrancea | -2,4 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 23 | 23.SUPER MARKET MARA SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,3 mil. RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 297,6 K RON | |
| 24 | 24.PANDORA INTERNAŢIONAL SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,3 mil. RON▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 25 | 25.DECO STAR SRL▲ 100 | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,2 mil. RON▼ 93,5 % | ▼ 93,5 % | -326,2 K RON | |
| 26 | 26.NICO RAF COM SRL▲ 205 | Comuna Suraia, Vrancea | -2,2 mil. RON▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | -105,8 K RON | |
| 27 | 27.EMCOS COM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,1 mil. RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 176,6 K RON | |
| 28 | 28.ROYAL GOLD EXPERT SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,9 mil. RON▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | -80,1 K RON | |
| 29 | 29.LIFA IMPEX SRL▼ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,9 mil. RON▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 30 | 30.LORENA PROD COM SRL▲ 72 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,8 mil. RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 57,1 K RON | |
| 31 | 31.GABICRIS IMPEX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,7 mil. RON▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 4,8 K RON | |
| 32 | 32.LOTUS FARMCOM SRL▼ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,7 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -142,9 K RON | |
| 33 | 33.HIDRAULIC SPARTS CBI SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -1,7 mil. RON▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | -20,3 K RON | |
| 34 | 34.LION IMPEX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,6 mil. RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 71,2 K RON | |
| 35 | 35.BAZA DE APROVIZIONARE ŞI DESFACERE SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,6 mil. RON▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | -79,6 K RON | |
| 36 | 36.AUTO SIMA BEYER IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,5 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -333,9 K RON | |
| 37 | 37.EXEL COM SRL▲ 300 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,5 mil. RON▼ 92,2 % | ▼ 92,2 % | -33,1 K RON | |
| 38 | 38.VELMI PREST SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,5 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 71,1 K RON | |
| 39 | 39.IMBRA TEX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 40 | 40.SFINX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,5 mil. RON▼ 88,4 % | ▼ 88,4 % | -61,1 K RON | |
| 41 | 41.RAVENOL LUBRICANTS RO SRL▼ 28 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,4 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 869,1 K RON | |
| 42 | 42.AUTO SIMA SRL▲ 141 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,3 mil. RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | -248 K RON | |
| 43 | 43.BRADULET SRL▲ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,3 mil. RON▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | -153,5 K RON | |
| 44 | 44.PRO ING TOOLS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,3 mil. RON▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | 6,4 K RON | |
| 45 | 45.COMPANY T & M IMPEX SRL▲ 28 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,3 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1,5 K RON | |
| 46 | 46.HYPPO GAS SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,2 mil. RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | -68,8 K RON | |
| 47 | 47.GELU COM SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | -1,2 mil. RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 35,2 K RON | |
| 48 | 48.ECOLOGIC TIRE RECYCLING SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,2 mil. RON▼ 80,7 % | ▼ 80,7 % | -121,3 K RON | |
| 49 | 49.K.M.V. INTERNAŢIONAL SRL▲ 393 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -19,6 K RON | |
| 50 | 50.STELA COM SRL▼ 48 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,1 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 20,6 K RON | |
| 51 | 51.ANDRIFLORIŞTEF SRLnou | Sat Homocea, Comuna Homocea, Vrancea | -1,1 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 52 | 52.TRANSELENA D & F SRL▼ 41 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | -1,1 mil. RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 16,9 K RON | |
| 53 | 53.CERVAPREST SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -988,7 K RON▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | 4,5 K RON | |
| 54 | 54.AGROMAR 99 SRL▲ 87 | Municipiul Focşani, Vrancea | -984,5 K RON▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | -65 K RON | |
| 55 | 55.GENE IMPEX SRLnou | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | -932,9 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 322,2 K RON | |
| 56 | 56.BIOPACK SRL▲ 36 | Municipiul Adjud, Vrancea | -898,2 K RON▼ 97,2 % | ▼ 97,2 % | -30,7 K RON | |
| 57 | 57.INSTALTERM PROIECT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -860,4 K RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 43,6 K RON | |
| 58 | 58.MAGAZIN LYS SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | -856,9 K RON▼ 50 % | ▼ 50 % | -492,4 K RON | |
| 59 | 59.AUTO DIVERSIS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -835 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -49,2 K RON | |
| 60 | 60.ŞERMINA 2004 SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -794,6 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 10 K RON | |
| 61 | 61.AMIMPEX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -792,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -16,4 K RON | |
| 62 | 62.MEBLOSOR COMPANY SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -790,4 K RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | -40,3 K RON | |
| 63 | 63.DAMIS R & K SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -767,2 K RON▼ 71,5 % | ▼ 71,5 % | -54,3 K RON | |
| 64 | 64.PILANCA M.M. JUNIOR SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -755,8 K RON▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | -49,7 K RON | |
| 65 | 65.CSD ANGRIFF SRL▼ 23 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | -732,8 K RON▼ 94,8 % | ▼ 94,8 % | -63,2 K RON | |
| 66 | 66.AIDA PREST COM SRL▲ 148 | Municipiul Focşani, Vrancea | -717,4 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 12,6 K RON | |
| 67 | 67.PROPEBAN SRLnou | Sat Dragosloveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | -710,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 68 | 68.VAIDALEX SEREX SRL▲ 49 | Municipiul Focşani, Vrancea | -705,1 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -77,1 K RON | |
| 69 | 69.FREDERICO COMIMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | -625,7 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 100 K RON | |
| 70 | 70.GRETMAX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -597,2 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 50,8 K RON | |
| 71 | 71.ANIMER COMP SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -597,1 K RON▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | -147,1 K RON | |
| 72 | 72.ADO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -590,5 K RON▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | -99,9 K RON | |
| 73 | 73.A.R.A TRADE 2005 SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -578,6 K RON▼ 82 % | ▼ 82 % | -49 K RON | |
| 74 | 74.GAZINSTAL GCL SRL▼ 37 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | -574,7 K RON▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | -467,8 K RON | |
| 75 | 75.BRODAN SRLnou | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | -552 K RON▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | 7,9 K RON | |
| 76 | 76.STAR AGROSERVICE SRL▲ 55 | Sat Doaga, Comuna Garoafa, Vrancea | -535 K RON▼ 98,2 % | ▼ 98,2 % | -18,1 K RON | |
| 77 | 77.CARINA IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -521,9 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 565,2 K RON | |
| 78 | 78.AUTOSTAR SERV SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -518,5 K RON▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | -223,2 K RON | |
| 79 | 79.SODACO SA▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | -503,4 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 2,7 K RON | |
| 80 | 80.COZA COM PROD SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -484,7 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -37,8 K RON | |
| 81 | 81.HYGEEA PHARM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -476,2 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 31,2 K RON | |
| 82 | 82.DACO-INTERCOM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -463,9 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 61,5 K RON | |
| 83 | 83.BERFISH COM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -456,3 K RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | -249,3 K RON | |
| 84 | 84.GISELA PRESTCOM SRL▲ 70 | Sat Boloteşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | -452,4 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 7,4 K RON | |
| 85 | 85.RAMOIL SRL▼ 20 | Sat Lămoteşti, Comuna Milcovul, Vrancea | -443,4 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 229,5 K RON | |
| 86 | 86.CERVO SRLnou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | -433,9 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 54,2 K RON | |
| 87 | 87.AUTO VOICU SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | -424,8 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 152 K RON | |
| 88 | 88.SANDRICOM SRL▲ 343 | Sat Jilişte, Comuna Slobozia Ciorăşti, Vrancea | -420,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 89 | 89.ERIKA SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -418,2 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | -36,8 K RON | |
| 90 | 90.FANIMAND STAR SRLnou | Sat Găgeşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | -411,7 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | -69,5 K RON | |
| 91 | 91.LONGA PRIMA SRL▼ 85 | Municipiul Focşani, Vrancea | -410,9 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -155,3 K RON | |
| 92 | 92.REMT 2002 SRLnou | Sat Rugineşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | -398,8 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 1,8 K RON | |
| 93 | 93.EUROVOX COM SRL▼ 60 | Municipiul Focşani, Vrancea | -392,5 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | -186,2 K RON | |
| 94 | 94.MARY'S ALEXIA SRL▼ 40 | Municipiul Focşani, Vrancea | -392 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 22,3 K RON | |
| 95 | 95.BONDIMAR SRL▲ 81 | Municipiul Focşani, Vrancea | -389,4 K RON▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 18,1 K RON | |
| 96 | 96.DIVERSE SRL▼ 55 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | -382,6 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | -337,5 K RON | |
| 97 | 97.E'SATYA SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -381,3 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 26,2 K RON | |
| 98 | 98.ESTERA COM 2007 SRL▼ 91 | Sat Slobozia Bradului, Comuna Slobozia Bradului, Vrancea | -376,3 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | -196,9 K RON | |
| 99 | 99.AXMED SRL▲ 188 | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | -373 K RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | -285,9 K RON | |
| 100 | 100.OANACORYN SRL▲ 286 | Municipiul Focşani, Vrancea | -373 K RON▼ 88,6 % | ▼ 88,6 % | -4,6 K RON |
Codurile CAEN din comerț — Vrancea
CAEN 4711
Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
653 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4690
Comerț cu ridicata nespecializat
50 firme · 546,5 mil. RON
CAEN 4639
Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
18 firme · 256 mil. RON
CAEN 4683
Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
36 firme · 249,9 mil. RON
CAEN 4634
Comerț cu ridicata al băuturilor
27 firme · 206,6 mil. RON
CAEN 4773
Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
61 firme · 172,1 mil. RON
CAEN 4781
Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
72 firme · 169,1 mil. RON
CAEN 4719
Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
148 firme · 160,6 mil. RON
CAEN 4684
Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
4 firme · 153,9 mil. RON
CAEN 4636
Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
9 firme · 122 mil. RON
CAEN 4730
Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
30 firme · 118,6 mil. RON
CAEN 4621
Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
16 firme · 114,9 mil. RON
CAEN 4673
Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
112 firme · 114,5 mil. RON
CAEN 4791
Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
161 firme · 101,7 mil. RON
CAEN 4645
Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
6 firme · 99,8 mil. RON
CAEN 4671
Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
22 firme · 97,5 mil. RON
CAEN 4616
Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
8 firme · 97,3 mil. RON
CAEN 4520
Întreținerea și repararea autovehiculelor
220 firme · 94,9 mil. RON
CAEN 4511
Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
47 firme · 94,3 mil. RON
CAEN 4782
Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
50 firme · 80,2 mil. RON
CAEN 4752
Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
41 firme · 79,8 mil. RON
CAEN 4619
Intermedieri în comerțul cu produse diverse
58 firme · 78,1 mil. RON
CAEN 4778
Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
59 firme · 74,7 mil. RON
CAEN 4646
Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
9 firme · 72,2 mil. RON
CAEN 4532
Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
74 firme · 65,1 mil. RON
CAEN 4631
Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
47 firme · 64,1 mil. RON
CAEN 4712
Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
72 firme · 63 mil. RON
CAEN 4681
Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
3 firme · 55,8 mil. RON
CAEN 4672
Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
10 firme · 53,9 mil. RON
CAEN 4777
Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
13 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4613
Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
40 firme · 38,1 mil. RON
CAEN 4611
Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
12 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 4669
Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
10 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 4649
Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
12 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 4644
Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
5 firme · 30,3 mil. RON
CAEN 4664
Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
7 firme · 29,1 mil. RON
CAEN 4637
Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
7 firme · 28,9 mil. RON
CAEN 4650
Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
4 firme · 23,5 mil. RON
CAEN 4632
Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne
6 firme · 23 mil. RON
CAEN 4677
Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
18 firme · 23 mil. RON
CAEN 4759
Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
22 firme · 23 mil. RON
CAEN 4638
Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
2 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 4776
Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
48 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4643
Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
5 firme · 18,8 mil. RON
CAEN 4641
Comerț cu ridicata al produselor textile
12 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 4789
Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
29 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4799
Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
36 firme · 16 mil. RON
CAEN 4674
Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
9 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 4633
Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
7 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 4755
Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
1 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 4722
Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
17 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 4771
Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
83 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 4531
Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
11 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 4754
Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
9 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 4617
Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
12 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 4724
Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
30 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 4614
Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
3 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 4725
Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
19 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 4676
Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
6 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 4753
Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
6 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 4751
Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
19 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 4721
Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
9 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 4774
Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
9 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4623
Comerț cu ridicata al animalelor vii
5 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 4762
Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
8 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4723
Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
5 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 4772
Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
21 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 4727
Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
10 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4663
Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
6 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4779
Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
24 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 4685
Comerț cu ridicata al produselor chimice
4 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 4675
Comerț cu ridicata al produselor chimice
4 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4662
Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
2 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4742
Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
10 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4519
Comerț cu alte autovehicule
7 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4642
Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
11 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4661
Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
4 firme · 2 mil. RON
CAEN 4729
Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
13 firme · 2 mil. RON
CAEN 4764
Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4741
Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4622
Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
4 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4615
Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 4740
Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
2 firme · 901,8 K RON
CAEN 4651
Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
4 firme · 897,7 K RON
CAEN 4618
Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
9 firme · 846,1 K RON
CAEN 4765
Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
2 firme · 828,9 K RON
CAEN 4726
Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
1 firme · 731,7 K RON
CAEN 4761
Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate
3 firme · 703,5 K RON
CAEN 4775
Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
5 firme · 685,9 K RON
CAEN 4647
Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
1 firme · 509,2 K RON
CAEN 4652
Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
1 firme · 423 K RON
CAEN 4763
Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate
2 firme · 309,1 K RON
CAEN 4792
Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
1 firme · 306,4 K RON
CAEN 4743
Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
1 firme · 174,6 K RON
CAEN 4612
Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
3 firme · 48,6 K RON
CAEN 4687
Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
1 firme · 34,6 K RON
CAEN 4686
Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
1 firme · 9 K RON
CAEN 4624
Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
1 firme · 0 RON