Top 100 firme — Construcții, Timiș după scădere cifră de afaceri în 2015
478 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -331,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este -669 K RON, iar liderul atinge -37,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONFORT SA▲ 140 | Municipiul Timişoara, Timiş | -37,1 mil. RON▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | -15,5 mil. RON | |
| 2 | 2.WEBUILD S.P.A. - SUCURSALA TIMIŞOARA▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | -20,5 mil. RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | -20,3 mil. RON | |
| 3 | 3.INVEST4SEE PROPCO THREE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -20,5 mil. RON▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 11,1 mil. RON | |
| 4 | 4.CORPORATE MANAGEMENT SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -15,7 mil. RON▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 21 K RON | |
| 5 | 5.SOCIETATEA DE INTRETINERE SI REPARATII DRUMURI TIMISOARA SAnou | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | -14,1 mil. RON▼ 82,7 % | ▼ 82,7 % | -6,7 mil. RON | |
| 6 | 6.AVANT GARDE SISTEME SRL▲ 194 | Municipiul Timişoara, Timiş | -12,9 mil. RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 268,8 K RON | |
| 7 | 7.ANTREPRIZA DEZVOLTARE CDA SRL▲ 113 | Municipiul Timişoara, Timiş | -11,6 mil. RON▼ 99,7 % | ▼ 99,7 % | -154 K RON | |
| 8 | 8.PRETORIAN GENERAL SRLnou | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | -11,1 mil. RON▼ 89,1 % | ▼ 89,1 % | -781,6 K RON | |
| 9 | 9.MDA GARDEN SRLnou | Sat Voiteg, Comuna Voiteg, Timiş | -8,9 mil. RON▼ 94,4 % | ▼ 94,4 % | -31,4 K RON | |
| 10 | 10.ERROMED SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | -8,5 mil. RON▼ 81 % | ▼ 81 % | -3,3 mil. RON | |
| 11 | 11.MATCON SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -7,3 mil. RON▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 163,5 K RON | |
| 12 | 12.A&B TRADE CO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -7,2 mil. RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | -3,3 mil. RON | |
| 13 | 13.SAIF-TIM SA▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | -6,5 mil. RON▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | -802,6 K RON | |
| 14 | 14.MICROROYAL SRL▲ 139 | Municipiul Lugoj, Timiş | -5,8 mil. RON▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 257,6 K RON | |
| 15 | 15.TEAM MCA GROUP SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -5,2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -49,5 K RON | |
| 16 | 16.BUILD. MAN SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -4,7 mil. RON▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | 289,1 K RON | |
| 17 | 17.TIMOC SRLnou | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovăţ, Timiş | -4,5 mil. RON▼ 62 % | ▼ 62 % | -592,5 K RON | |
| 18 | 18.TIMFIX MANAGEMENT SRLnou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | -4,3 mil. RON▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | 481,1 K RON | |
| 19 | 19.BENNERT GMBH BETRIEB FUR BAUWERKSICHERUNG GERMANIA SUCURSALA ROMANIAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -4,1 mil. RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 20 | 20.REWOX HUNGARIA KFT BAJA SUCURSALA TIMISOARA▲ 51 | Municipiul Timişoara, Timiş | -4,1 mil. RON▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | -322,9 K RON | |
| 21 | 21.INSTGAT SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | -4,1 mil. RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 33,1 K RON | |
| 22 | 22.EDIL GRUP ANTIC SRLnou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | -3,9 mil. RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | -83,5 K RON | |
| 23 | 23.TOPAVEDI CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -3,8 mil. RON▼ 84,6 % | ▼ 84,6 % | -8,7 K RON | |
| 24 | 24.CONSTRUCT RO.OR SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -3,5 mil. RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 417,8 K RON | |
| 25 | 25.EXPERT MONTAJ SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -3,3 mil. RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 52 K RON | |
| 26 | 26.NGF CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | -3,1 mil. RON▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 2,6 mil. RON | |
| 27 | 27.NL BAU SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | -3 mil. RON▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | -247,8 K RON | |
| 28 | 28.SORMIAUR COMPANY SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -3 mil. RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 6,8 K RON | |
| 29 | 29.PAVICEM SRLnou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | -3 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 30 | 30.TOP STEEL INVEST SRL▲ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | -2,7 mil. RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 457,8 K RON | |
| 31 | 31.BITEA ANTREPRIZA SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | -2,7 mil. RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 310,2 K RON | |
| 32 | 32.FLOSUD-MONTAJ SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -2,6 mil. RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 571,7 K RON | |
| 33 | 33.SPIRAL COLONADE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -2,3 mil. RON▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 132,1 K RON | |
| 34 | 34.D & T INDUSTRIAL EQUIPEMENT SRL▼ 32 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | -2,3 mil. RON▼ 90,1 % | ▼ 90,1 % | -1,9 mil. RON | |
| 35 | 35.TLC MONTVOX SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -2,2 mil. RON▼ 59 % | ▼ 59 % | -253,5 K RON | |
| 36 | 36.LUCĂU CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -2,1 mil. RON▼ 64,4 % | ▼ 64,4 % | -239,4 K RON | |
| 37 | 37.ROLMAN INVESTMENTS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -2 mil. RON▼ 96,8 % | ▼ 96,8 % | 20,1 K RON | |
| 38 | 38.DEVICON SRL▲ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,9 mil. RON▼ 94,8 % | ▼ 94,8 % | -390 K RON | |
| 39 | 39.D.G.A. INSTAL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,8 mil. RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 88,7 K RON | |
| 40 | 40.EUROPA FIER SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,8 mil. RON▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | -29,2 K RON | |
| 41 | 41.POD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,8 mil. RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | -936,7 K RON | |
| 42 | 42.OFFICE CONSTRUCT SRL▲ 28 | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,8 mil. RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 43 | 43.REMO CONSTRUCT SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -1,7 mil. RON▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | 280,1 K RON | |
| 44 | 44.BUILD SERV TRADE SRL▼ 30 | Loc. Gătaia, Oraş Gătaia, Timiş | -1,5 mil. RON▼ 97,1 % | ▼ 97,1 % | -306 K RON | |
| 45 | 45.STRUCTORIS AZ SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,4 mil. RON▼ 88 % | ▼ 88 % | 9 K RON | |
| 46 | 46.REDRING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,4 mil. RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 65,9 K RON | |
| 47 | 47.C & R CONSULT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,4 mil. RON▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 171,9 K RON | |
| 48 | 48.A & V CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,3 mil. RON▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 408,7 K RON | |
| 49 | 49.MO.BO. SOLARENERGY SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,3 mil. RON▼ 95,6 % | ▼ 95,6 % | -447,3 K RON | |
| 50 | 50.DINU INSTAL SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,3 mil. RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 7,7 K RON | |
| 51 | 51.LKB DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,3 mil. RON▼ 89,8 % | ▼ 89,8 % | -7 K RON | |
| 52 | 52.GB LUCAU DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,3 mil. RON▼ 89,1 % | ▼ 89,1 % | 15,6 K RON | |
| 53 | 53.GRUPUL HEIMERL VBC SRLnou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | -1,3 mil. RON▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | -12,6 K RON | |
| 54 | 54.SERVICII ENERGETICE BANAT SA▼ 36 | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,3 mil. RON▼ 90 % | ▼ 90 % | -6 mil. RON | |
| 55 | 55.LUGOCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -1,2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1 K RON | |
| 56 | 56.NIMB SA▼ 37 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | -1,2 mil. RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | -1,7 mil. RON | |
| 57 | 57.SIEGLE + EPPLE ROMANIA SRL▼ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,2 mil. RON▼ 82,2 % | ▼ 82,2 % | -43,3 K RON | |
| 58 | 58.BETON HOUSE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,2 mil. RON▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | -44,6 K RON | |
| 59 | 59.HP DINAMIC SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -1,2 mil. RON▼ 78 % | ▼ 78 % | 91,5 K RON | |
| 60 | 60.CASITHERM SRL▼ 15 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -1,1 mil. RON▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | -228,6 K RON | |
| 61 | 61.RCTEAM S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,1 mil. RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 25,5 K RON | |
| 62 | 62.ATARIDA - COM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,1 mil. RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 75,8 K RON | |
| 63 | 63.JSI BAU CONSTRUCT SRLnou | Sat Tomnatic, Comuna Tomnatic, Timiş | -1,1 mil. RON▼ 94,7 % | ▼ 94,7 % | 3,3 K RON | |
| 64 | 64.TROVACASA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,1 mil. RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 11,1 K RON | |
| 65 | 65.STRASSEN UND BRUECKENBAU SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1 mil. RON▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | -29,9 K RON | |
| 66 | 66.TRIDENT PRODUCTION SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 172,7 K RON | |
| 67 | 67.PROHOUSE NITU SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -992,9 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 482,6 K RON | |
| 68 | 68.AKINHTA SRL▲ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | -985,5 K RON▼ 61,2 % | ▼ 61,2 % | 4 K RON | |
| 69 | 69.AXA TELECOM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -968,5 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 18,2 K RON | |
| 70 | 70.BITEA IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -966,9 K RON▼ 29 % | ▼ 29 % | -363,9 K RON | |
| 71 | 71.CCM ECO SRLnou | Sat Sacoşu Turcesc, Comuna Sacoşu Turcesc, Timiş | -961,7 K RON▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | 10,6 K RON | |
| 72 | 72.MAHON CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -958,3 K RON▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | -229,9 K RON | |
| 73 | 73.BEST INSTAL SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | -950 K RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 391,2 K RON | |
| 74 | 74.GERRTRANS KOVACS SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -944,2 K RON▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | 83,3 K RON | |
| 75 | 75.LORENA REZIDENCE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -942,6 K RON▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 123 K RON | |
| 76 | 76.A & M AMBIENT SRL▲ 176 | Municipiul Timişoara, Timiş | -937,2 K RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | -150,8 K RON | |
| 77 | 77.MULTINSTAL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -894,2 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 29,5 K RON | |
| 78 | 78.HENALA LUMINA SRL▲ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | -892,9 K RON▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | -164,8 K RON | |
| 79 | 79.ART MEGA CON 2000 SRL▼ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | -892,8 K RON▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | -141,5 K RON | |
| 80 | 80.LOIAL EDILE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -873,1 K RON▼ 93 % | ▼ 93 % | -30,7 K RON | |
| 81 | 81.CONFEMET-MONICA SRLnou | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | -853,9 K RON▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 97,6 K RON | |
| 82 | 82.ETS SERVICE SRL▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | -842 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 22,4 K RON | |
| 83 | 83.MENKYO SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -828,3 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 157,7 K RON | |
| 84 | 84.ILA VORHABEN SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -808,5 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 161,7 K RON | |
| 85 | 85.ROMANIAN COMPANY FOR CONSTRUCTIONS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -804,1 K RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 119,8 K RON | |
| 86 | 86.MIRMAD VEST SRLnou | Sat Parţa, Comuna Parţa, Timiş | -798,9 K RON▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | 6,6 K RON | |
| 87 | 87.TEHNO TRADE INDUSTRIAL SRL▲ 237 | Municipiul Timişoara, Timiş | -797,8 K RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 302 K RON | |
| 88 | 88.CONS ELECTRIFICAREA INSTAL SRL▼ 67 | Municipiul Timişoara, Timiş | -789,5 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -340,4 K RON | |
| 89 | 89.SEL - RG - MINERAL S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -789,5 K RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 43,9 K RON | |
| 90 | 90.CRUZEIROS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -774,7 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | -354,8 K RON | |
| 91 | 91.NEXMET SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -766,1 K RON▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | 10,7 K RON | |
| 92 | 92.REAL BUILDING MGR SRL▲ 5 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | -735,7 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 237,9 K RON | |
| 93 | 93.TEMPOMAR SRLnou | Sat Carani, Comuna Sânandrei, Timiş | -717,8 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | -320,7 K RON | |
| 94 | 94.ZASA SERVICES SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -708,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 95 | 95.TERMO-ENERGETICA BANATUL SRL▲ 287 | Municipiul Timişoara, Timiş | -702,1 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 68,3 K RON | |
| 96 | 96.TOSTCAF SRL▲ 73 | Municipiul Timişoara, Timiş | -686 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 4,3 K RON | |
| 97 | 97.TUBOTERM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -675,2 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 98 | 98.BVA IDEAL COMPANY SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -672,3 K RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 437,6 K RON | |
| 99 | 99.ISARESCU MANOPERA SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | -672,2 K RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | -57,2 K RON | |
| 100 | 100.DRAFA STRUCTUR SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -669 K RON▼ 90,6 % | ▼ 90,6 % | -170,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Timiș
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
654 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.470 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
113 firme · 998,5 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
528 firme · 958,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
487 firme · 840,3 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
47 firme · 353 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
409 firme · 280 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
185 firme · 179,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
176 firme · 130 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
134 firme · 121,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
94 firme · 95,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
151 firme · 77,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
24 firme · 33,3 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
7 firme · 29,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
25 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
20 firme · 18,1 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
22 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
29 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
44 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
42 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
21 firme · 12 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
28 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
9 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 360 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 248,1 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 166,2 K RON