Top 100 firme — Activități profesionale, Timiș după scădere cifră de afaceri în 2017
562 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -103,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -221,1 K RON, iar liderul atinge -22,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OLAMOBILE ROMANIA SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | -22,5 mil. RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | -564,1 K RON | |
| 2 | 2.SILURUS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -5,9 mil. RON▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | -45,3 K RON | |
| 3 | 3.WEB ONLINE LIGHT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -4,4 mil. RON▼ 90 % | ▼ 90 % | -230,7 K RON | |
| 4 | 4.UNBABEL S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -4,3 mil. RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 215,8 K RON | |
| 5 | 5.TEDOR WEST CONSULT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -4 mil. RON▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 195,6 K RON | |
| 6 | 6.SELLM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -3,2 mil. RON▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | -286,2 K RON | |
| 7 | 7.HELIOPOLISRO ENERGY & ENGINEERING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -2,8 mil. RON▼ 38 % | ▼ 38 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.VENTRA PROJECT MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -2,7 mil. RON▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | 51,1 K RON | |
| 9 | 9.ROSIGN SA▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | -2,6 mil. RON▼ 92,1 % | ▼ 92,1 % | -1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.CLINICAL TRIAL CENTER SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -2,1 mil. RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 315,1 K RON | |
| 11 | 11.BIROU DE PROIECTARE BLUM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -2,1 mil. RON▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | 227,3 K RON | |
| 12 | 12.DATCOMP SRL▼ 4 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | -1,5 mil. RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 73,6 K RON | |
| 13 | 13.IMMOREC SRLnou | Sat Pişchia, Comuna Pişchia, Timiş | -1,3 mil. RON▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 469 RON | |
| 14 | 14.STUDIO ARCA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,3 mil. RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 681,8 K RON | |
| 15 | 15.GRUP MIR SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,3 mil. RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 211,5 K RON | |
| 16 | 16.ASTONS PROJECT SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -1,3 mil. RON▼ 79,9 % | ▼ 79,9 % | 53,7 K RON | |
| 17 | 17.BELCEA CONSTRUCT SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | -1,3 mil. RON▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 20,7 K RON | |
| 18 | 18.ROAD DESIGN SRLnou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | -1,2 mil. RON▼ 49 % | ▼ 49 % | 30,6 K RON | |
| 19 | 19.IQ CONCEPT SRLnou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | -1,2 mil. RON▼ 76,6 % | ▼ 76,6 % | 3,3 K RON | |
| 20 | 20.JDA CONSULT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -1,2 mil. RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 14,1 K RON | |
| 21 | 21.SAP ENERGIA SRLnou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | -1 mil. RON▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | 192,6 K RON | |
| 22 | 22.MG BUILDING DESIGN SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -889,7 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 902,6 K RON | |
| 23 | 23.ECO - LOGIC BRANDS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -864,2 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 52,9 K RON | |
| 24 | 24.LINICAL ROMANIA S.R.L.▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | -862,3 K RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | -2,6 mil. RON | |
| 25 | 25.BUISOL SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | -850,8 K RON▼ 91,3 % | ▼ 91,3 % | -226,2 K RON | |
| 26 | 26.BLITZ D PROJEKTE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -840,5 K RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 211 K RON | |
| 27 | 27.ADGLASS DESIGN SRL▲ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | -788,7 K RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 8,6 K RON | |
| 28 | 28.TAX ADVISOR SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -737,3 K RON▼ 71,3 % | ▼ 71,3 % | 197,6 K RON | |
| 29 | 29.LIUBOMIR SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -725,4 K RON▼ 99,7 % | ▼ 99,7 % | -26,5 K RON | |
| 30 | 30.R.D. DEVELOPMENT SRL▲ 102 | Municipiul Timişoara, Timiş | -698,1 K RON▼ 95 % | ▼ 95 % | -123,9 K RON | |
| 31 | 31.MIŞCA - 2011 SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -680,6 K RON▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | -79,6 K RON | |
| 32 | 32.SALUS GETICA S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -656,6 K RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 25,9 K RON | |
| 33 | 33.PROZIM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -653,8 K RON▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 360,2 K RON | |
| 34 | 34.BDO AUDITORS & BUSINESS ADVISORS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -635,6 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 418,9 K RON | |
| 35 | 35.ACCELSIORS SRL▲ 90 | Municipiul Timişoara, Timiş | -621,4 K RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 20,7 K RON | |
| 36 | 36.TOPO - SYSTEMS SRL▲ 77 | Municipiul Lugoj, Timiş | -606,6 K RON▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 25,7 K RON | |
| 37 | 37.EXPERT CONSULTING SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | -598,6 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 75,2 K RON | |
| 38 | 38.ROAMBRA COMPANY SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -597,3 K RON▼ 47 % | ▼ 47 % | 92,2 K RON | |
| 39 | 39.MIRACOLO VERDE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -583,1 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 705,1 K RON | |
| 40 | 40.ALPABIM SRL▼ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | -564,5 K RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | -19,8 K RON | |
| 41 | 41.ETA MANAGEMENT SRL▲ 258 | Municipiul Timişoara, Timiş | -555,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 280 RON | |
| 42 | 42.SSS SMART CONSULTING S.R.L.▼ 20 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -547,8 K RON▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | -508 K RON | |
| 43 | 43.SSF-RO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -544,7 K RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 239,6 K RON | |
| 44 | 44.EUROFUNCTION SRLnou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | -527,9 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 242,7 K RON | |
| 45 | 45.DORAGI CONSULTING S.R.L.▼ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | -487,3 K RON▼ 50 % | ▼ 50 % | -323,5 K RON | |
| 46 | 46.PRINT SERVICE COMPANY SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -482,3 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 170,9 K RON | |
| 47 | 47.AS EVENT SRL▲ 360 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | -469,6 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 12,5 K RON | |
| 48 | 48.ERSTE PLAN SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -455,7 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 452,7 K RON | |
| 49 | 49.ORLANDI INVESTMENT SRL▼ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | -455,3 K RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | -318,6 K RON | |
| 50 | 50.EX STUDIO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -444,3 K RON▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | -21,9 K RON | |
| 51 | 51.CRS TRADING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -443,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 4,4 K RON | |
| 52 | 52.IGK SRL▲ 130 | Municipiul Timişoara, Timiş | -441,5 K RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 107,6 K RON | |
| 53 | 53.PETER HOCHMUTH CONSULTING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -436,4 K RON▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | 11,7 K RON | |
| 54 | 54.INVESTMENT JMN SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -436,3 K RON▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | 42,7 K RON | |
| 55 | 55.AIR ESSENTIALS & MORE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -434,3 K RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -3,9 K RON | |
| 56 | 56.BALKAN DEFIGO SRL▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | -418,3 K RON▼ 97,1 % | ▼ 97,1 % | -252,3 K RON | |
| 57 | 57.CABINET DE CONSULTANTA EC. MERCESCU SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -410,3 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 805,3 K RON | |
| 58 | 58.CANZIAN MARINA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | -400,8 K RON▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | -150,3 K RON | |
| 59 | 59.VIACON SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -396,5 K RON▼ 78,7 % | ▼ 78,7 % | 86,9 K RON | |
| 60 | 60.JAVIER IMPEX SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -395,4 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 101,8 K RON | |
| 61 | 61.PROMETEUS-D SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -389,5 K RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 458,8 K RON | |
| 62 | 62.GO MEDIA SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -377,7 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 159,2 K RON | |
| 63 | 63.SMAIYLEY AGENCY SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -361,3 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 230,1 K RON | |
| 64 | 64.BH MAX ACTIV SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -350,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 65 | 65.GMR CONSULTEAM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -349 K RON▼ 62,1 % | ▼ 62,1 % | 17,2 K RON | |
| 66 | 66.GESSTOP SRLnou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | -347,4 K RON▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | 11,3 K RON | |
| 67 | 67.PATH'S ROUT SRL▲ 461 | Municipiul Timişoara, Timiş | -345 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | -163,6 K RON | |
| 68 | 68.SUD EXPERT SRL▲ 224 | Sat Rudicica, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | -343,1 K RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | -28,8 K RON | |
| 69 | 69.MAERZ OFENBAU SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -332,6 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 243,7 K RON | |
| 70 | 70.ROINVEST SERVICES SRL▲ 149 | Municipiul Timişoara, Timiş | -323,8 K RON▼ 89,4 % | ▼ 89,4 % | -144 K RON | |
| 71 | 71.BMH OFFICE CONSULTING SRLnou | Sat Cărpiniş, Comuna Cărpiniş, Timiş | -307,1 K RON▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 45,3 K RON | |
| 72 | 72.FROM TECHSIDE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -306,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -12,5 K RON | |
| 73 | 73.ATELIERELE ARHITECH SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -304,6 K RON▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 187 RON | |
| 74 | 74.BIO INVEST SRL▲ 22 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -300,6 K RON▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | -84,4 K RON | |
| 75 | 75.LOCUINTE CON-PROIECT SRL▲ 214 | Municipiul Timişoara, Timiş | -297,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 76 | 76.CONSULTING LCON SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -292,8 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 427,2 K RON | |
| 77 | 77.FLOW ENGINEERING SRLnou | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | -292,2 K RON▼ 89,7 % | ▼ 89,7 % | 7,3 K RON | |
| 78 | 78.ELECTRO-MECH 2014 SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -292 K RON▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 35,2 K RON | |
| 79 | 79.DOUBLEADERS SRL▼ 36 | Municipiul Timişoara, Timiş | -291,6 K RON▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | -384,6 K RON | |
| 80 | 80.CAPSTONE TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -291 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | -80,7 K RON | |
| 81 | 81.STROEHLE ENGINEERING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -284,4 K RON▼ 88,7 % | ▼ 88,7 % | 19 K RON | |
| 82 | 82.ATELIERUL ARHITEXT SRL▲ 298 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -280,8 K RON▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | -110,9 K RON | |
| 83 | 83.LIVE CONCEPT STUDIO SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | -277,6 K RON▼ 85,9 % | ▼ 85,9 % | -58,1 K RON | |
| 84 | 84.HIDROGEST ENERGIA SRLnou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | -276,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,6 K RON | |
| 85 | 85.E - GLEE PRIVATE ONLINE SERVICES SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -274,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -32,4 K RON | |
| 86 | 86.CLOFTERLAND SRL-Dnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -273,5 K RON▼ 97,1 % | ▼ 97,1 % | -32,1 K RON | |
| 87 | 87.DEMN CONSTRUCT SRL▼ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | -270,7 K RON▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 70,3 K RON | |
| 88 | 88.FLORES ART CONCEPT SRL▲ 479 | Municipiul Timişoara, Timiş | -258,7 K RON▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | -18,8 K RON | |
| 89 | 89.STRATEGII DE VIITOR SRL▲ 321 | Municipiul Lugoj, Timiş | -256,3 K RON▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | -63,8 K RON | |
| 90 | 90.KIWI MARKETING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -254 K RON▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 53,1 K RON | |
| 91 | 91.POLIGLOBE TRANSLATIONS SRLnou | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | -252,8 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 79,8 K RON | |
| 92 | 92.THE PLAAS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -242 K RON▼ 98,4 % | ▼ 98,4 % | -33,7 K RON | |
| 93 | 93.CLEAR SIGN SRL▲ 95 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -240,8 K RON▼ 94,8 % | ▼ 94,8 % | -67 K RON | |
| 94 | 94.YUKON SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -237,4 K RON▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | 105,1 K RON | |
| 95 | 95.SWISSPOINT HR&CO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -237,1 K RON▼ 70,6 % | ▼ 70,6 % | -123 K RON | |
| 96 | 96.JAURES FASHION SRL▲ 245 | Municipiul Timişoara, Timiş | -234 K RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 69,6 K RON | |
| 97 | 97.SMR BAUOFFICE SRL▼ 77 | Municipiul Timişoara, Timiş | -231,9 K RON▼ 87,5 % | ▼ 87,5 % | -32,8 K RON | |
| 98 | 98.VIRTUAL TEAM MANAGEMENT SRLnou | Sat Dumbrava, Comuna Dumbrava, Timiş | -226,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -37 K RON | |
| 99 | 99.VIA VITA MANAGEMENT SRLnou | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | -225,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -24,2 K RON | |
| 100 | 100.NOVA CONTROL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -221,1 K RON▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | 4,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Timiș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
965 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
31 firme · 731,9 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
328 firme · 580,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
133 firme · 255,4 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
641 firme · 231,2 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
505 firme · 214,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
666 firme · 209,9 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
360 firme · 149 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
157 firme · 129 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
114 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
247 firme · 63,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
189 firme · 47,7 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
42 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
25 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
89 firme · 25,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
195 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
35 firme · 16,7 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
20 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
39 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
33 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
29 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
15 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
12 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 914,1 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
8 firme · 798,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
6 firme · 140,8 K RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON