Top 100 firme — Activități profesionale, Timiș după lichiditate ridicată în 2025
2.540 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 14,6×, iar liderul atinge 109,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GI & GI BIOCOSMETIC S.R.L.▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 109,7×▲ 141,7 % | ▲ 141,7 % | 469,3 K RON | |
| 2 | 2.MARKETING LUMIN SOCIETY S.R.L.▲ 187 | Municipiul Timişoara, Timiş | 108,4×▲ 898,4 % | ▲ 898,4 % | 952,6 K RON | |
| 3 | 3.C.B. MECH-TECH 2014 SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 62,2×▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 401,9 K RON | |
| 4 | 4.ETAG FISCAL EXPERT SRL▲ 8 | Sat Pişchia, Comuna Pişchia, Timiş | 57,3×▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 3,3 K RON | |
| 5 | 5.WATER GFM S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 53,5×▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.B & C TECH SOLUTIONS SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 51,7×▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 87,5 K RON | |
| 7 | 7.SUCCESS-LABS S.R.L.▲ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 51×▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 399 K RON | |
| 8 | 8.UBBA INSIGHTS GROUP S.R.L.▲ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 48,3×▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 300 K RON | |
| 9 | 9.INSTALBOX SRL▲ 127 | Municipiul Timişoara, Timiş | 43,3×▲ 234,9 % | ▲ 234,9 % | 159,3 K RON | |
| 10 | 10.WOLDY NOMAD S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 42,1×— | — | — | 516,4 K RON |
| 11 | 11.MARSGIZMO S.R.L.▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 33,8×▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 609,5 K RON | |
| 12 | 12.MC PEYO ARCHITECTURE SRL▲ 786 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 31,3×▲ 784,2 % | ▲ 784,2 % | 98,2 K RON | |
| 13 | 13.HELIXCONNECT EUROPE S.R.L.nou | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovăţ, Timiş | 31,3×▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 29,2 K RON | |
| 14 | 14.ROLEOS ENGINEERING S.R.L.▲ 1.170 | Municipiul Timişoara, Timiş | 31,2×▲ 1.377,3 % | ▲ 1.377,3 % | 140 K RON | |
| 15 | 15.ZOLOG CONSULTING SRL▲ 241 | Municipiul Timişoara, Timiş | 30,6×▲ 235,9 % | ▲ 235,9 % | 384,1 K RON | |
| 16 | 16.UMBRATILIS SRL▲ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 29,1×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 65,7 K RON | |
| 17 | 17.CAPSTONE TECHNOLOGY SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 28,7×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 113,3 K RON | |
| 18 | 18.PROMETEUS-D SRL▲ 334 | Municipiul Timişoara, Timiş | 28,1×▲ 289,2 % | ▲ 289,2 % | 798,6 K RON | |
| 19 | 19.FLUSHDECK DESIGN SRL▲ 32 | Municipiul Timişoara, Timiş | 27,9×▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 218,9 K RON | |
| 20 | 20.RASCOMMS MEDIA SERVICE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 27×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 772,8 K RON | |
| 21 | 21.ZBOELECTRONICS S.R.L.▲ 1.959 | Municipiul Timişoara, Timiş | 26,5×▲ 3.581,9 % | ▲ 3.581,9 % | 589,8 K RON | |
| 22 | 22.DARACADA 2021 S.R.L.▲ 72 | Sat Altringen, Comuna Bogda, Timiş | 26,4×▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 335 K RON | |
| 23 | 23.STUDIO88 HOMEDECO S.R.L.▲ 516 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 25,8×▲ 389 % | ▲ 389 % | 270,5 K RON | |
| 24 | 24.LAVENTURE GLOBAL MARKETING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 25,5×▲ 664,1 % | ▲ 664,1 % | 301,3 K RON | |
| 25 | 25.AZA HUB SOLUTION S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 25,5×— | — | — | 253,3 K RON |
| 26 | 26.EUROPE QUALITE ROMANIA SRL▲ 22 | Municipiul Timişoara, Timiş | 24,9×▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 27 | 27.A - MATCH ROM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 24,2×▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 221,8 K RON | |
| 28 | 28.AVANTEXPERT QUALITY S.R.L.▲ 837 | Municipiul Timişoara, Timiş | 24×▲ 646,3 % | ▲ 646,3 % | 321,6 K RON | |
| 29 | 29.CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 23,5×▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 107,5 K RON | |
| 30 | 30.V&M ACCOUNTING PLUS SRL▲ 35 | Municipiul Timişoara, Timiş | 23×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 286,1 K RON | |
| 31 | 31.B.S.W. DESIGN SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 22,9×▼ 75,8 % | ▼ 75,8 % | 45,2 K RON | |
| 32 | 32.RO-NICONT 92 S.R.L.nou | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 22,9×▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 75,3 K RON | |
| 33 | 33.VERDUCI RACING TEAM S.R.L.▲ 165 | Municipiul Timişoara, Timiş | 22,7×▲ 117,2 % | ▲ 117,2 % | 142,8 K RON | |
| 34 | 34.T & C TEN PROTECT SRL▲ 48 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 22,5×▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 306,4 K RON | |
| 35 | 35.PSK CONSULTING S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 21,9×— | — | — | 230,2 K RON |
| 36 | 36.TONY CORNELIUS STATS S.R.L.▼ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 21,8×▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 483,7 K RON | |
| 37 | 37.CONTATECH S.R.L.nou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 21,5×▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 231,8 K RON | |
| 38 | 38.NEW VEGA DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 21×— | — | — | 444,8 K RON |
| 39 | 39.SOLARTECH SOLUTIONS SRL▲ 209 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 20,8×▲ 124,7 % | ▲ 124,7 % | -69,4 K RON | |
| 40 | 40.PUBLICITY & MORE S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 20,7×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 916 K RON | |
| 41 | 41.NOBLELIGHT ILLUMINATION S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 20,3×▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 136,9 K RON | |
| 42 | 42.EVALNOW S.R.L.▲ 207 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 20,3×▲ 119,9 % | ▲ 119,9 % | 594,4 K RON | |
| 43 | 43.ROMAR PROCONS S.R.L.▼ 27 | Municipiul Lugoj, Timiş | 19,8×▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 157,5 K RON | |
| 44 | 44.OBLIK SRL▲ 553 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,6×▲ 301,8 % | ▲ 301,8 % | 44,4 K RON | |
| 45 | 45.ADM VEST PROIECT S.R.L.▲ 193 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,6×▲ 107,3 % | ▲ 107,3 % | 206,4 K RON | |
| 46 | 46.PAV ACCOUNTING S.R.L.▲ 150 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,5×▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 208,2 K RON | |
| 47 | 47.ZAMBALA BANAT S.R.L.▲ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,5×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 168,8 K RON | |
| 48 | 48.EXPAT SOLUTIONS SRL▲ 28 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,3×▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 43,2 K RON | |
| 49 | 49.AGRI PELLEGRINI S.R.L.▲ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 18,5×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 122,5 K RON | |
| 50 | 50.FLUID ART MEDIA S.R.L.▲ 5 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 18,5×▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 291,8 K RON | |
| 51 | 51.STAR MARKETING MEDIA TIMISOARA S.R.L.▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 18,2×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 112,1 K RON | |
| 52 | 52.TOPOCAD EXPERTIZĂ TIMIȘOARA S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 18,1×▼ 76,5 % | ▼ 76,5 % | 102,4 K RON | |
| 53 | 53.CABINET MEDICAL VETERINAR DR. DORDEA IOAN SRL▲ 481 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 18×▲ 238,2 % | ▲ 238,2 % | 209,2 K RON | |
| 54 | 54.CON-E-CONS SRL▲ 190 | Municipiul Timişoara, Timiş | 17,9×▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 91,8 K RON | |
| 55 | 55.TREIAX CONSTRUCT 2017 SRL▲ 70 | Municipiul Timişoara, Timiş | 17,7×▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 684,1 K RON | |
| 56 | 56.SYSTEM MOTION AUTOMATION S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 17,7×— | — | — | 192 K RON |
| 57 | 57.THE TECH HVL S.R.L.nou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 17,7×— | — | — | 598,3 K RON |
| 58 | 58.CATALIN MIHUT DESIGN S.R.L.▲ 516 | Municipiul Timişoara, Timiş | 17,6×▲ 251,6 % | ▲ 251,6 % | 343,5 K RON | |
| 59 | 59.CAMMERON PRINT SRL▲ 126 | Municipiul Timişoara, Timiş | 17,6×▲ 59,6 % | ▲ 59,6 % | 105,3 K RON | |
| 60 | 60.S.C.A.N. BUSINESS CONSULTING S.R.L.▲ 160 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 17,5×▲ 75 % | ▲ 75 % | 199,8 K RON | |
| 61 | 61.CONTASIM OFFICE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 17×▲ 116,4 % | ▲ 116,4 % | 173,5 K RON | |
| 62 | 62.EXPERT-PREST SRL▲ 234 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 17×▲ 108,9 % | ▲ 108,9 % | 341,1 K RON | |
| 63 | 63.TUORUM CONSULTING SRLnou | Sat Comloşu Mic, Comuna Comloşu Mare, Timiş | 16,8×▼ 84,2 % | ▼ 84,2 % | 139,4 K RON | |
| 64 | 64.M & D GENDESIGN SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 16,7×▲ 7 % | ▲ 7 % | 120,3 K RON | |
| 65 | 65.PERFORMANCE GROUP PG SRL▲ 25 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 16,7×▲ 2 % | ▲ 2 % | 71,8 K RON | |
| 66 | 66.3D TOPOVIEW SRL▼ 23 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 16,7×▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 142,4 K RON | |
| 67 | 67.GUST, SKJON & BERT CONSULTING S.R.L.▲ 121 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,6×▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 88,2 K RON | |
| 68 | 68.OPTIQO S.R.L.nou | Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 16,6×— | — | — | 201,8 K RON |
| 69 | 69.SMART SOLUTIONS FOR YOU FOUR S.R.L.▲ 989 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,3×▲ 566,1 % | ▲ 566,1 % | 242,8 K RON | |
| 70 | 70.NEW TOPO MAPS SRL▲ 107 | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | 16,3×▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 61,1 K RON | |
| 71 | 71.A.M. CLAR - CONT SRL▲ 188 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 16,2×▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 305,7 K RON | |
| 72 | 72.PROFESSIONAL BOOKKEEPING SERVICES SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,2×▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 254,1 K RON | |
| 73 | 73.CABINET CONSULTCONTAB NC SRL▲ 1.413 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 16,2×▲ 979,3 % | ▲ 979,3 % | 186,3 K RON | |
| 74 | 74.OPTIM FOND SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,1×▼ 97,6 % | ▼ 97,6 % | 178 K RON | |
| 75 | 75.A.G.A. EUROPE CONSULTING S.R.L.nou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 16×— | — | — | 273,1 K RON |
| 76 | 76.CLAUDIA PROFESSIONAL MANAGEMENT CONSULTING SRL▲ 9 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 15,9×▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 647,3 K RON | |
| 77 | 77.EXPERT FINANZ S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,8×▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 177,3 K RON | |
| 78 | 78.ADG MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 15,8×▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 250,2 K RON | |
| 79 | 79.RDESIGN S.R.L.▲ 77 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,7×▲ 30 % | ▲ 30 % | 270,1 K RON | |
| 80 | 80.ROXANA BELU PROCUREMENT S.R.L.nou | Sat Visag, Comuna Victor Vlad Delamarina, Timiş | 15,6×▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 202,8 K RON | |
| 81 | 81.CHESTNUT S.R.L.▲ 431 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,6×▲ 185,4 % | ▲ 185,4 % | 443,3 K RON | |
| 82 | 82.INNOVATECH STRATEGIES S.R.L.▲ 148 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 15,6×▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 168,6 K RON | |
| 83 | 83.ORTOCAD PROIECT S.R.L.▲ 2.072 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,5×▲ 3.588,1 % | ▲ 3.588,1 % | 192,8 K RON | |
| 84 | 84.RADICAL ARCHITECTURE S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 15,5×— | — | — | 153,3 K RON |
| 85 | 85.CCI BUILD CONSULT SRLnou | Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 15,5×▲ 148,4 % | ▲ 148,4 % | 159,2 K RON | |
| 86 | 86.RIG CONTEXPERT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,4×▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 238,4 K RON | |
| 87 | 87.E5INVENT SRL▲ 176 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 15,3×▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 433,9 K RON | |
| 88 | 88.313 DESIGN & ARCHITECTURE PARTNERS S.R.L.▲ 328 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,3×▲ 134,7 % | ▲ 134,7 % | 91,9 K RON | |
| 89 | 89.TAB NOISECONTROL SRL▲ 706 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,3×▲ 327,7 % | ▲ 327,7 % | 40,5 K RON | |
| 90 | 90.3D ADVISING SRL▼ 10 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 15,3×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 155,7 K RON | |
| 91 | 91.RAMCONS VEST EXPERT SRL▲ 652 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 15,2×▲ 301,1 % | ▲ 301,1 % | 566,3 K RON | |
| 92 | 92.ACCORD BUSINESS SOLUTION SRL▲ 140 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 15,2×▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 197,6 K RON | |
| 93 | 93.VALCORIO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 15×▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 146,9 K RON | |
| 94 | 94.MIORADI CONSULT SRL▲ 474 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15×▲ 197,8 % | ▲ 197,8 % | 196,7 K RON | |
| 95 | 95.APT SYR PROJECT S.R.L.▲ 579 | Sat Fibiş, Comuna Fibiş, Timiş | 14,9×▲ 257,8 % | ▲ 257,8 % | 329,9 K RON | |
| 96 | 96.NF TRUTH AND TRUST SRL▲ 1.414 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 14,8×▲ 913,7 % | ▲ 913,7 % | 165 K RON | |
| 97 | 97.SAP ENERGIA SRL▼ 48 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 14,8×▼ 33 % | ▼ 33 % | 899,8 K RON | |
| 98 | 98.FLOW ENGINEERING SRLnou | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 14,7×▼ 94,4 % | ▼ 94,4 % | 636 K RON | |
| 99 | 99.BIROU DE PROIECTARE BLUM SRL▲ 107 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,7×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 22,3 K RON | |
| 100 | 100.INVESTMENT JMN SRL▼ 61 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,6×▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 116,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Timiș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
965 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
31 firme · 731,9 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
328 firme · 580,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
133 firme · 255,4 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
641 firme · 231,2 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
505 firme · 214,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
666 firme · 209,9 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
360 firme · 149 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
157 firme · 129 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
114 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
247 firme · 63,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
189 firme · 47,7 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
42 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
25 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
89 firme · 25,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
195 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
35 firme · 16,7 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
20 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
39 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
33 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
29 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
15 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
12 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 914,1 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
8 firme · 798,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
6 firme · 140,8 K RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON