Top 100 firme din Timiș după scădere cifră de afaceri în 2023
8.512 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -3,6 mld. RON. Pragul de intrare în top este -11,4 mil. RON, iar liderul atinge -188,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGRII ROMANIA S.R.L.nou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | -188,1 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 28,5 mil. RON | |
| 2 | 2.RESTART ENERGY ONE S.A.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -184,9 mil. RON▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 5 mil. RON | |
| 3 | 3.ERICSSON ANTENNA TECHNOLOGY ROMÂNIA S.R.L.▲ 5 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | -181 mil. RON▼ 32 % | ▼ 32 % | -4,7 mil. RON | |
| 4 | 4.FERT - TRADERO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -142,8 mil. RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 5 | 5.ZOPPAS INDUSTRIES ROMANIA SRLnou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | -141,7 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -18,9 mil. RON | |
| 6 | 6.TIGERMED S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -100,3 mil. RON▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | -6,9 mil. RON | |
| 7 | 7.V & K TRADING GROUP SRLnou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | -97,2 mil. RON▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | -4,5 mil. RON | |
| 8 | 8.RWA RAIFFEISEN AGRO ROMANIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -91,1 mil. RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | -40,9 mil. RON | |
| 9 | 9.HONEYWELL LIFE SAFETY ROMANIA SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -87,3 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 23,7 mil. RON | |
| 10 | 10.EUROMOBILLE SRLnou | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | -72,5 mil. RON▼ 99,4 % | ▼ 99,4 % | 274,5 K RON | |
| 11 | 11.TAKE PROJECT SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | -70,3 mil. RON▼ 90,2 % | ▼ 90,2 % | -3,2 mil. RON | |
| 12 | 12.AGRO VI-PD ITALIA SRLnou | Sat Peciu Nou, Comuna Peciu Nou, Timiş | -63 mil. RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 420,2 K RON | |
| 13 | 13.LINDE GAZ ROMANIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -59,5 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 366,4 mil. RON | |
| 14 | 14.ELSTER ROMETRICS SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | -56,8 mil. RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 11,4 mil. RON | |
| 15 | 15.CEREAL DOCKS EAST EUROPE S.A.nou | Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara, Timiş | -54,1 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 9,7 mil. RON | |
| 16 | 16.QMB ENERG SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | -53,8 mil. RON▼ 82,1 % | ▼ 82,1 % | 859,2 K RON | |
| 17 | 17.BANAT AGRI GROUP SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -53,1 mil. RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 475,7 K RON | |
| 18 | 18.ART ENERGY ONE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -50,5 mil. RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.FARTUD SRLnou | Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara, Timiş | -49,7 mil. RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 15,9 mil. RON | |
| 20 | 20.COTTONTEX SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -48,8 mil. RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | -11,7 mil. RON | |
| 21 | 21.POLTERGEIST SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -44,6 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 7,7 mil. RON | |
| 22 | 22.SIMULTAN SRLnou | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | -44,2 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 40,4 mil. RON | |
| 23 | 23.KC TIMIS MANAGEMENT S.R.L.nou | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | -43 mil. RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | -17 mil. RON | |
| 24 | 24.AGRO NEVADA TIM SRLnou | Sat Voiteg, Comuna Voiteg, Timiş | -42 mil. RON▼ 31 % | ▼ 31 % | 13,1 mil. RON | |
| 25 | 25.CVS CONSTRUST SRLnou | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | -41,7 mil. RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 3 mil. RON | |
| 26 | 26.PALD ENGINEERING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -41,6 mil. RON▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 6,1 mil. RON | |
| 27 | 27.MAXAGRO FARM SRLnou | Sat Butin, Oraş Gătaia, Timiş | -40,3 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 14,1 mil. RON | |
| 28 | 28.F.B.R. TOWERS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -39,7 mil. RON▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | -2,9 mil. RON | |
| 29 | 29.ANDES INVEST S.R.L.nou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | -39,5 mil. RON▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | 935 RON | |
| 30 | 30.ETEA GRAIN SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -34,5 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 4 mil. RON | |
| 31 | 31.ALBER HOLDING DEVELOPMENT S.A.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -33,8 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 20,3 K RON | |
| 32 | 32.FORNETTI ROMANIA SRLnou | Sat Satchinez, Comuna Satchinez, Timiş | -33,2 mil. RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 22,9 mil. RON | |
| 33 | 33.RUS-SAVITAR S.R.L.▼ 3 | Sat Dudeştii Noi, Comuna Dudeştii Noi, Timiş | -33,1 mil. RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | -9,3 mil. RON | |
| 34 | 34.AZUR SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -33,1 mil. RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -4,2 mil. RON | |
| 35 | 35.LCM LAZCOM SRLnou | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | -32,5 mil. RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 49,3 K RON | |
| 36 | 36.VIVALIA 6 SPV S.A.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -32,4 mil. RON▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 37 | 37.JORIS IDE SRL▲ 11 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | -32,3 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -15,2 mil. RON | |
| 38 | 38.AXETIM ROM S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -30,6 mil. RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 2 mil. RON | |
| 39 | 39.DRASS ROMANIA S.R.L.nou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | -30,2 mil. RON▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | 9,3 mil. RON | |
| 40 | 40.MONDIAL SAnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -30 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 27,7 mil. RON | |
| 41 | 41.AQUIS SYSTEMS S.R.L.nou | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | -28,9 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 42 | 42.CONSTRUCT RO.OR SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -28,7 mil. RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 4 mil. RON | |
| 43 | 43.HOPI RO LOGISTICS SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -27,9 mil. RON▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 769,8 K RON | |
| 44 | 44.BG PRODBANAT SRL▲ 41 | Municipiul Timişoara, Timiş | -27,8 mil. RON▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | -3,1 mil. RON | |
| 45 | 45.HARTL CONNECT TRANSPORT GMBH AUSTRIA SUCURSALA TIMIŞOARA▲ 395 | Municipiul Timişoara, Timiş | -27,2 mil. RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 96 K RON | |
| 46 | 46.INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -25,9 mil. RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 1,7 mil. RON | |
| 47 | 47.KIKI & IRI 2011 SRLnou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | -23,9 mil. RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 48 | 48.CRISTDAR SRL▼ 22 | Municipiul Timişoara, Timiş | -23,8 mil. RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 4,5 mil. RON | |
| 49 | 49.YELLOW FRESH FRUITS S.R.L.▼ 18 | Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Timiş | -22,7 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 25,2 mil. RON | |
| 50 | 50.DUNCA EXPEDITII SAnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -22,4 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | -6 mil. RON | |
| 51 | 51.OVI PRODEX SRL▲ 126 | Sat Liebling, Comuna Liebling, Timiş | -22,4 mil. RON▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | 97,5 K RON | |
| 52 | 52.SIDE ENTERPRISE RMB S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -22,2 mil. RON▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 53 | 53.FLAVOR MADNESS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -21,6 mil. RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 54 | 54.ARMAND CONSULTING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -21,4 mil. RON▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 312,2 K RON | |
| 55 | 55.REVA MAGNA NOVA S.R.L.nou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | -21 mil. RON▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 857,1 K RON | |
| 56 | 56.LASTING SYSTEM S.A.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -20,8 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 3,5 mil. RON | |
| 57 | 57.FOREST AND BIOMASS ROMÂNIA S.A.nou | Sat Giulvăz, Comuna Giulvăz, Timiş | -20,2 mil. RON▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | -9,7 mil. RON | |
| 58 | 58.INTERLINER TRANSPORT SRLnou | Sat Izvin, Oraş Recaş, Timiş | -19,7 mil. RON▼ 90,7 % | ▼ 90,7 % | -5,1 mil. RON | |
| 59 | 59.LIPOPLAST SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -19,7 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 60 | 60.IMPERIUM PRODUCT OMNIA INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -18,8 mil. RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 3,8 mil. RON | |
| 61 | 61.EMILIANA WEST ROM S.A.▲ 11 | Sat Dudeştii Vechi, Comuna Dudeştii Vechi, Timiş | -18,6 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 62 | 62.METALISC RECYCLING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -18,4 mil. RON▼ 80,7 % | ▼ 80,7 % | 431,2 K RON | |
| 63 | 63.PHOENIX CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -18,2 mil. RON▼ 77 % | ▼ 77 % | -79,3 K RON | |
| 64 | 64.BEST NUTS SRL▲ 549 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | -17,7 mil. RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -24,2 K RON | |
| 65 | 65.AGRO BADEN BANAT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -16,6 mil. RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | -2,5 mil. RON | |
| 66 | 66.BAUERHOF AGROBANAT S.R.L.nou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | -16,3 mil. RON▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | -487,1 K RON | |
| 67 | 67.WEST PROD CEREAL SRLnou | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | -16,3 mil. RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 312,1 K RON | |
| 68 | 68.DURA AUTOMOTIVE ROMANIA SRL▼ 49 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | -16 mil. RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | -9,1 mil. RON | |
| 69 | 69.MANAGE LOG SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -15,7 mil. RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | -1 mil. RON | |
| 70 | 70.TIM RAIL CARGO SRL▼ 65 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -15,6 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 610,4 K RON | |
| 71 | 71.EUROAGRICOOP COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -15,5 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 255,8 K RON | |
| 72 | 72.GREEN HARVEST SRLnou | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | -15,5 mil. RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | -1,8 mil. RON | |
| 73 | 73.BHI AGRI SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -15,4 mil. RON▼ 85,8 % | ▼ 85,8 % | -1,8 mil. RON | |
| 74 | 74.GRAINISHOF SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -15,3 mil. RON▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | 27,5 K RON | |
| 75 | 75.TIMCON SA▼ 46 | Municipiul Timişoara, Timiş | -15,2 mil. RON▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | -4,5 mil. RON | |
| 76 | 76.NEW ESSENCE TRADE SRL▲ 192 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | -15 mil. RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 485 K RON | |
| 77 | 77.SABIKO-IMPEX SRLnou | Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Timiş | -14,6 mil. RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 78 | 78.EURORENT GROUP SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -14,6 mil. RON▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | 68,4 K RON | |
| 79 | 79.SPUMOTIM SA▼ 61 | Municipiul Timişoara, Timiş | -14,5 mil. RON▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | -1,1 mil. RON | |
| 80 | 80.MATEMARCOMTM S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -14,3 mil. RON▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | 139,3 K RON | |
| 81 | 81.B. BRAUN AVITUM SRL▲ 310 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | -14,2 mil. RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 14,7 mil. RON | |
| 82 | 82.VITIDA MINERAL SRL▼ 59 | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | -14,2 mil. RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | -15,7 mil. RON | |
| 83 | 83.COMPAS RESIDENTIAL S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -13,8 mil. RON▼ 99,7 % | ▼ 99,7 % | 10,1 K RON | |
| 84 | 84.ANALOG CONSTRUCȚII S.R.L.▼ 59 | Municipiul Timişoara, Timiş | -13,7 mil. RON▼ 82,6 % | ▼ 82,6 % | -1,1 mil. RON | |
| 85 | 85.TIMLACTAGRO COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovăţ, Timiş | -13,4 mil. RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 15,5 K RON | |
| 86 | 86.NAFTAGAS - NAFTNI SERVISI D.O.O. NOVI SAD - SUCURSALA TIMIŞOARA▼ 41 | Municipiul Timişoara, Timiş | -13,3 mil. RON▼ 98,3 % | ▼ 98,3 % | -450,9 K RON | |
| 87 | 87.MVT INVESTMENT SRL▲ 866 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | -13,2 mil. RON▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 88 | 88.SOS MEDVIS HEALTHCARE S.R.L.▲ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | -13,1 mil. RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | 81,3 K RON | |
| 89 | 89.EVD AGRIBUSINESS S.R.L.▲ 166 | Municipiul Timişoara, Timiş | -12,7 mil. RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 247,8 K RON | |
| 90 | 90.GUARDO SRL▼ 52 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -12,7 mil. RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 91 | 91.ILA VORHABEN SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -12,3 mil. RON▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 210,4 K RON | |
| 92 | 92.CCB DEVELOPING 2018 S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -12,2 mil. RON▼ 46 % | ▼ 46 % | 3,1 mil. RON | |
| 93 | 93.ALDAN INTERNATIONAL WORKING S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -12,2 mil. RON▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | -269,8 K RON | |
| 94 | 94.GREEN FEED SRLnou | Sat Peciu Nou, Comuna Peciu Nou, Timiş | -12,2 mil. RON▼ 46 % | ▼ 46 % | 68,4 K RON | |
| 95 | 95.AGRAR LIEBLING TIMIS 2015 SRL▲ 247 | Sat Liebling, Comuna Liebling, Timiş | -12,1 mil. RON▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | -2,2 mil. RON | |
| 96 | 96.OVA METRADER SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -11,8 mil. RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | -980,8 K RON | |
| 97 | 97.AGRICOLA ALBA SRL▼ 20 | Sat Dumbrava, Comuna Dumbrava, Timiş | -11,8 mil. RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 670,5 K RON | |
| 98 | 98.BEMORE INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -11,7 mil. RON▼ 29 % | ▼ 29 % | 292,5 K RON | |
| 99 | 99.SILGRA SRLnou | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | -11,5 mil. RON▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 366,1 K RON | |
| 100 | 100.TOMTIM TOMNATIC SRLnou | Sat Tomnatic, Comuna Tomnatic, Timiş | -11,4 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | -10,4 mil. RON |