Top 100 firme din Timiș după scădere cifră de afaceri în 2009
6.786 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -3,2 mld. RON. Pragul de intrare în top este -8,4 mil. RON, iar liderul atinge -178,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TIMCON SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -178,1 mil. RON▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | 11,1 mil. RON | |
| 2 | 2.UNEVA HOLDING ROM S.R.L.nou | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | -175,7 mil. RON▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | -32,2 mil. RON | |
| 3 | 3.RIEKER ROMANIA SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -128,4 mil. RON▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 4 | 4.PROCTER & GAMBLE MATERIALS MANAGEMENT ROMANIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -128,2 mil. RON▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | 22,1 mil. RON | |
| 5 | 5.TECHNIC DEVELOPMENT SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | -122,6 mil. RON▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.EUROCONSTRUCT SAnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | -117,7 mil. RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 103,9 K RON | |
| 7 | 7.NEW COMPANY RECYCLING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -110,4 mil. RON▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 660,5 K RON | |
| 8 | 8.JORIS IDE SRLnou | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | -94,3 mil. RON▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | -14,6 mil. RON | |
| 9 | 9.FRIGOGLASS ROMANIA SRLnou | Sat Parţa, Comuna Parţa, Timiş | -93,9 mil. RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 25,7 mil. RON | |
| 10 | 10.GENERAL BETON ROMÂNIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -84,4 mil. RON▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | -463 K RON | |
| 11 | 11.FLEXTRONICS ROMÂNIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -81,5 mil. RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 4,7 mil. RON | |
| 12 | 12.N.M. CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -74,5 mil. RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 7,5 mil. RON | |
| 13 | 13.CARPATAIR SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -71 mil. RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | -39,1 mil. RON | |
| 14 | 14.CEREALCOM TIMIŞ SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -58,7 mil. RON▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 15 | 15.P.S. INTEX SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -54,2 mil. RON▼ 72,4 % | ▼ 72,4 % | -7,1 mil. RON | |
| 16 | 16.EUROPREFABRICATE SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | -46,2 mil. RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 144,2 K RON | |
| 17 | 17.AUTOGLOBUS 2000 SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -43,2 mil. RON▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | -741,1 K RON | |
| 18 | 18.LASTING SYSTEM S.A.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -42,6 mil. RON▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 377,6 K RON | |
| 19 | 19.ZASSPROTEUS & CO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -40,3 mil. RON▼ 76,1 % | ▼ 76,1 % | -3,4 mil. RON | |
| 20 | 20.ALL-PIC SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -39,1 mil. RON▼ 57 % | ▼ 57 % | -2,2 mil. RON | |
| 21 | 21.EUROSTRUCTUR SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -39,1 mil. RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | -9 mil. RON | |
| 22 | 22.POPOVICI & ASOCIAŢII SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -38,7 mil. RON▼ 75,2 % | ▼ 75,2 % | 10,2 K RON | |
| 23 | 23.ROMINEX SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -38,5 mil. RON▼ 67,2 % | ▼ 67,2 % | 615,5 K RON | |
| 24 | 24.DRUMCO SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -36,3 mil. RON▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | -5,3 mil. RON | |
| 25 | 25.DS SMITH PACKAGING ROMANIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -31,4 mil. RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | -7,4 mil. RON | |
| 26 | 26.AUTOHTON TIM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -31,3 mil. RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 27 | 27.DRUMURI MUNICIPALE TIMISOARA SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -31,2 mil. RON▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | -1,4 mil. RON | |
| 28 | 28.AGROALIM DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -30,9 mil. RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | -5,8 mil. RON | |
| 29 | 29.PAR-GRAMIN SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -28,7 mil. RON▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 56,6 K RON | |
| 30 | 30.S.I.C.-KLITEHNIMA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -28 mil. RON▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | -6,8 mil. RON | |
| 31 | 31.AUTOCLUB SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -26,8 mil. RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 32 | 32.ZIMPEX SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -26,4 mil. RON▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 5,6 mil. RON | |
| 33 | 33.U.M.T. SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -25,9 mil. RON▼ 47 % | ▼ 47 % | -810,5 K RON | |
| 34 | 34.RMB CASA AUTO TIMISOARA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -25,1 mil. RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 267,9 K RON | |
| 35 | 35.MEGA GROUP S.R.L.nou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | -24,8 mil. RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | -1,7 mil. RON | |
| 36 | 36.DPR DRAXLMAIER PROCESE DE PRODUCTIE ROMANIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -24,6 mil. RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 37 | 37.ETA2U SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -24,4 mil. RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 38 | 38.ELBA-COM SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -24,3 mil. RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 3,8 mil. RON | |
| 39 | 39.FORNETTI ROMANIA SRLnou | Sat Satchinez, Comuna Satchinez, Timiş | -23,4 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 6,3 mil. RON | |
| 40 | 40.INTERNATIONAL AGRI-GILL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -23,2 mil. RON▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 41 | 41.ALUBEL EXPO SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | -23 mil. RON▼ 47 % | ▼ 47 % | -6,5 mil. RON | |
| 42 | 42.WESTMOTORS SRLnou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | -22,4 mil. RON▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | -448,4 K RON | |
| 43 | 43.EUROPRODUCTS SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | -21,4 mil. RON▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 209,9 K RON | |
| 44 | 44.AUTO CARDO SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -19,5 mil. RON▼ 82,6 % | ▼ 82,6 % | -439,9 K RON | |
| 45 | 45.RILUG SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -19,1 mil. RON▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | -1,6 mil. RON | |
| 46 | 46.ESPAROM SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -18,8 mil. RON▼ 71,3 % | ▼ 71,3 % | -9,6 mil. RON | |
| 47 | 47.OFFICE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -18,8 mil. RON▼ 67 % | ▼ 67 % | 821,2 K RON | |
| 48 | 48.DATATIM SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -18,6 mil. RON▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 49 | 49.MULLER-GUTTENBRUNN RECYCLING S.R.L.nou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | -18,4 mil. RON▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | -4,7 mil. RON | |
| 50 | 50.ELBA SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -18,1 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 14,5 mil. RON | |
| 51 | 51.ITAL-ROM-CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -17,2 mil. RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | -3,9 mil. RON | |
| 52 | 52.MONDIAL SAnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -16,8 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -11,3 mil. RON | |
| 53 | 53.MEGATRANS VSC SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -16,5 mil. RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 60,2 K RON | |
| 54 | 54.SOCIETATEA DE INTRETINERE SI REPARATII DRUMURI TIMISOARA SAnou | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | -16,3 mil. RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 1,2 mil. RON | |
| 55 | 55.CUSTOMLINE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -15,9 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -622,1 K RON | |
| 56 | 56.KLC STAHL CONSTRUCT SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | -15,5 mil. RON▼ 87,5 % | ▼ 87,5 % | -672,7 K RON | |
| 57 | 57.ANTREPRIZA DRUMURI SI PODURI-A.D.P. TIMISOARA S.R.L.nou | Municipiul Lugoj, Timiş | -15,3 mil. RON▼ 94,2 % | ▼ 94,2 % | 100,9 K RON | |
| 58 | 58.SMITHFIELD PROCESARE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -15 mil. RON▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | -167,8 K RON | |
| 59 | 59.MIR-IMOB SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -14,8 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,1 mil. RON | |
| 60 | 60.NORAD SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -14,8 mil. RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 61 | 61.IGNATSTORE SRLnou | Sat Lovrin, Comuna Lovrin, Timiş | -14,7 mil. RON▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | -116 K RON | |
| 62 | 62.PHILIPS OUTDOOR LIGHTING ROMANIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -13,6 mil. RON▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | -3 mil. RON | |
| 63 | 63.CONSTRUCTIM SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -13,5 mil. RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 64 | 64.VERNI & FIDA ROMANIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -13,4 mil. RON▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | -461,3 K RON | |
| 65 | 65.BEGA TEHNOMET SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -13,3 mil. RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 20,7 K RON | |
| 66 | 66.EVEMAN SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -13,1 mil. RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 211,9 K RON | |
| 67 | 67.ZOPPAS INDUSTRIES ROMANIA SRLnou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | -12,8 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 19,4 mil. RON | |
| 68 | 68.RARIS SRLnou | Sat Denta, Comuna Denta, Timiş | -12,5 mil. RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 11,8 K RON | |
| 69 | 69.MALPENSA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -12,5 mil. RON▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 63,1 K RON | |
| 70 | 70.URSU SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | -12,4 mil. RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 324 K RON | |
| 71 | 71.EGERIA TM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -12,2 mil. RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 201,1 K RON | |
| 72 | 72.SALOMON ROMANIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -11,7 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,1 mil. RON | |
| 73 | 73.AUTOTIM SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -11,6 mil. RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | -3,9 mil. RON | |
| 74 | 74.STONE AGE VEST SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -11,3 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 259,2 K RON | |
| 75 | 75.KONECRANES SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -11,3 mil. RON▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 2 mil. RON | |
| 76 | 76.BEGACOM SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -11,2 mil. RON▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | -2,3 mil. RON | |
| 77 | 77.FLEXIK AUTOMATION SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -11,2 mil. RON▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 78 | 78.PROMPT SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -10,8 mil. RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 246,8 K RON | |
| 79 | 79.PANNON - BETON SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -10,7 mil. RON▼ 72,4 % | ▼ 72,4 % | 789,2 K RON | |
| 80 | 80.INCONTRO PREFABBRICATI SAnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | -10,6 mil. RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 81 | 81.WEST BEER DISTRIBUTION SRLnou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | -10,3 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 35,8 K RON | |
| 82 | 82.AVANT GARDE SISTEME SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -10,2 mil. RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 5 mil. RON | |
| 83 | 83.VENEZIA RESIDENCE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -10,1 mil. RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | -336 K RON | |
| 84 | 84.UNITA TURISM HOLDING SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -10,1 mil. RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -16,6 mil. RON | |
| 85 | 85.GABBRO SRLnou | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | -10,1 mil. RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 5,4 mil. RON | |
| 86 | 86.HEMUS AUTO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -10 mil. RON▼ 75,8 % | ▼ 75,8 % | -574,7 K RON | |
| 87 | 87.BEGA MINERALE INDUSTRIALE SAnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -9,8 mil. RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 112,6 K RON | |
| 88 | 88.SAR MONT SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | -9,7 mil. RON▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | -2,6 mil. RON | |
| 89 | 89.CELULOZA SI OTEL S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -9,7 mil. RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 228,5 K RON | |
| 90 | 90.PESTAN PLAST SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | -9,6 mil. RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 47,5 K RON | |
| 91 | 91.ITAL-KOL S.R.L.nou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | -9,2 mil. RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 4,2 mil. RON | |
| 92 | 92.MEGAPROFIL SUD SRLnou | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | -9,1 mil. RON▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | -148,3 K RON | |
| 93 | 93.GRUPPO DAMIDIO S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | -8,9 mil. RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 2,5 mil. RON | |
| 94 | 94.OBRIST EASTERN EUROPE SRLnou | Comuna Parţa, Timiş | -8,9 mil. RON▼ 22 % | ▼ 22 % | -6,4 mil. RON | |
| 95 | 95.GANTOIS ROMANIA SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | -8,8 mil. RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | -11,5 mil. RON | |
| 96 | 96.LUNEX SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -8,6 mil. RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 751,4 K RON | |
| 97 | 97.RUS-SAVITAR S.R.L.nou | Sat Dudeştii Noi, Comuna Dudeştii Noi, Timiş | -8,6 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 7,6 mil. RON | |
| 98 | 98.DECOGIPS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -8,4 mil. RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | -3,7 mil. RON | |
| 99 | 99.MONLANDYS SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | -8,4 mil. RON▼ 75 % | ▼ 75 % | -4,2 mil. RON | |
| 100 | 100.NIMB SAnou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | -8,4 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 7 mil. RON |