Top 100 firme — Activități profesionale, Suceava după scădere cifră de afaceri în 2020
220 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -25,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este -72,1 K RON, iar liderul atinge -2,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROAD DESIGN ASP SRLnou | Oraş Broşteni, Suceava | -2,4 mil. RON▼ 56 % | ▼ 56 % | 2 K RON | |
| 2 | 2.ASCONT EXPERT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -2,1 mil. RON▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | 3,1 K RON | |
| 3 | 3.ARHITECTURA-GRAFICA-DESIGN SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -1,2 mil. RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 29,8 K RON | |
| 4 | 4.TOTAL MAPINVENT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -1 mil. RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 777,7 K RON | |
| 5 | 5.TO PROMOTE ACTIVATION SRLnou | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | -707,9 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 547,2 K RON | |
| 6 | 6.DRU-PO SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -692,7 K RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 56,7 K RON | |
| 7 | 7.WARESO PROD SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -616,9 K RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 339,4 K RON | |
| 8 | 8.ALFALOGISTIK EUROPE S.R.L.nou | Sat Stamate, Comuna Fântânele, Suceava | -610,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 22,5 K RON | |
| 9 | 9.KOGARTS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -597,6 K RON▼ 67,2 % | ▼ 67,2 % | 235,7 K RON | |
| 10 | 10.SMART IMAGE PROMO S.R.L.▲ 49 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | -593,5 K RON▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 443,1 K RON | |
| 11 | 11.VIȚEI DE CARNE SRLnou | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | -577,8 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 111,5 K RON | |
| 12 | 12.NORTH-EAST CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -523,6 K RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 401,7 K RON | |
| 13 | 13.PROACT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -517,5 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 71 K RON | |
| 14 | 14.IMPO CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -503,2 K RON▼ 96,7 % | ▼ 96,7 % | 40 K RON | |
| 15 | 15.TERRACAD SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -476,9 K RON▼ 46 % | ▼ 46 % | 37,5 K RON | |
| 16 | 16.DAVELL SRLnou | Sat Neagra Şarului, Comuna Şaru Dornei, Suceava | -413 K RON▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 19,2 K RON | |
| 17 | 17.OVIRELANCE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -393 K RON▼ 82,1 % | ▼ 82,1 % | -33,2 K RON | |
| 18 | 18.SINY TELECOMMUNICATION S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -350,2 K RON▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | -121,1 K RON | |
| 19 | 19.DIASEB VISION S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -337,2 K RON▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | -74,7 K RON | |
| 20 | 20.CADRU PRO SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -294,1 K RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 105,4 K RON | |
| 21 | 21.INTERLINK HK ENGINEERING SRLnou | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | -277,3 K RON▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 26 K RON | |
| 22 | 22.ARTPROIECT SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -240,8 K RON▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | -11,6 K RON | |
| 23 | 23.ACTIVUS MAGISTER IVV SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -237,3 K RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 242 K RON | |
| 24 | 24.ARHI-URB SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -234 K RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 170 K RON | |
| 25 | 25.DON PROIECT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -226,4 K RON▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 77,3 K RON | |
| 26 | 26.GGSIGN SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | -223,7 K RON▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | 48,5 K RON | |
| 27 | 27.GAMITEX SRLnou | Sat HORODNIC DE JOS, Comuna HORODNIC DE JOS, Suceava | -220,9 K RON▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | 31,6 K RON | |
| 28 | 28.FORMULA MT CONSULTANȚĂ S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | -213,8 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 272,9 K RON | |
| 29 | 29.SIACS SRLnou | Sat Măriţei, Comuna Dărmăneşti, Suceava | -213,4 K RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | -70,2 K RON | |
| 30 | 30.ORMEDIA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -210,3 K RON▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 23,6 K RON | |
| 31 | 31.DORNA ALLVET S.R.L.nou | Sat Panaci, Comuna Panaci, Suceava | -207,7 K RON▼ 84 % | ▼ 84 % | 26,9 K RON | |
| 32 | 32.ZAPPING MEDIA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -206,4 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 908,7 K RON | |
| 33 | 33.ALTAMIRA NORD S.R.L.nou | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | -203,6 K RON▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | 21,7 K RON | |
| 34 | 34.DORAVET SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -195,2 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 19 K RON | |
| 35 | 35.EXPERT-CONTAB SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -192,7 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 508,1 K RON | |
| 36 | 36.LUST EXPERT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -187,2 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 37 | 37.DENSON IMPEX SRL▲ 73 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -168,9 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 199,2 K RON | |
| 38 | 38.COMPAS STUDIO SRLnou | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | -164 K RON▼ 29 % | ▼ 29 % | -72,9 K RON | |
| 39 | 39.BRADO AGRI S.R.L.nou | Sat Văşcăuţi, Comuna Muşeniţa, Suceava | -163,7 K RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 147,9 K RON | |
| 40 | 40.PROTEUS SRL▼ 35 | Municipiul Suceava, Suceava | -162,5 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 48,6 K RON | |
| 41 | 41.ROYAL CDV G2 SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -160,4 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 42 | 42.STIL MEDIA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -159,5 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 43 | 43.EVA-CON 2005 SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -157,4 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 164,3 K RON | |
| 44 | 44.AZMAN S.R.L.nou | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | -155,4 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 375,2 K RON | |
| 45 | 45.NOESIS WEB S.R.L.nou | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | -153,7 K RON▼ 73,7 % | ▼ 73,7 % | 42,7 K RON | |
| 46 | 46.EUROPEAN ADVERTISING HOLDING S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -152,9 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 334,6 K RON | |
| 47 | 47.SIGCONSULTING SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -148,6 K RON▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 2 K RON | |
| 48 | 48.SCV ESPORT CONSULT S.R.L.▲ 84 | Sat Băişeşti, Comuna Cornu Luncii, Suceava | -148,4 K RON▼ 92 % | ▼ 92 % | -422 RON | |
| 49 | 49.DECONEX CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -143,3 K RON▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 7,9 K RON | |
| 50 | 50.TOPO CAD ANDRONIC S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -142,7 K RON▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 65,4 K RON | |
| 51 | 51.REZERVOR SERVICE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -139,7 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 15,5 K RON | |
| 52 | 52.TOPOSIG EXPERT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -138,7 K RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | -27,5 K RON | |
| 53 | 53.APROTEHNIC S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | -138,3 K RON▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 44,1 K RON | |
| 54 | 54.ELF PROIECT SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -134 K RON▼ 84,8 % | ▼ 84,8 % | -13,8 K RON | |
| 55 | 55.STRUCTURA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -130,7 K RON▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | -62,2 K RON | |
| 56 | 56.GHPITICARIU S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -121,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -122 RON | |
| 57 | 57.BOHEMIA REGIONAL PROIECT S.R.L.▼ 29 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -118,2 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 35,9 K RON | |
| 58 | 58.SAOCONS S.R.L.nou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | -116,5 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 150,7 K RON | |
| 59 | 59.BUCOVINA MARIAGE SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -113,6 K RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 2,2 K RON | |
| 60 | 60.TOP CADASTRU BUCOVINA S.R.L.nou | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | -112,5 K RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | -18,6 K RON | |
| 61 | 61.TOTALACT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -111,9 K RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 5,5 K RON | |
| 62 | 62.CLEVIT SRL▲ 35 | Municipiul Suceava, Suceava | -111,9 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 212 K RON | |
| 63 | 63.LUANLI COM S.R.L.▼ 28 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -109,7 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 21,6 K RON | |
| 64 | 64.FOTA INDUSTRIAL & HORECA PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -109 K RON▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 10,5 K RON | |
| 65 | 65.MANAGER ADFIN CONSULTING SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -108,7 K RON▼ 75,2 % | ▼ 75,2 % | -3,2 K RON | |
| 66 | 66.SVL MEDIA PRODUCTIONS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -107,9 K RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 45,5 K RON | |
| 67 | 67.BIROU ARHITECTURĂ FLADER SRL▼ 30 | Municipiul Suceava, Suceava | -105,7 K RON▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | 34,6 K RON | |
| 68 | 68.LEXPRO MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -103,4 K RON▼ 60,1 % | ▼ 60,1 % | 6,4 K RON | |
| 69 | 69.ADYRAD SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -103,2 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 47,8 K RON | |
| 70 | 70.ES-DESIGN SRL▼ 32 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -102,3 K RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | -49,2 K RON | |
| 71 | 71.CIVILPRO DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -101,7 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 91,2 K RON | |
| 72 | 72.ATELIER STUFO 48 SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | -100,4 K RON▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 39 K RON | |
| 73 | 73.LAND SURVEY SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -100,2 K RON▼ 80,3 % | ▼ 80,3 % | -27,1 K RON | |
| 74 | 74.SMART SYSTEM SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -99,4 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 701,5 K RON | |
| 75 | 75.SEBI ROAD PROJECT CSI SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -98,6 K RON▼ 36 % | ▼ 36 % | 74,9 K RON | |
| 76 | 76.ALESSIA LINE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -98,5 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 171,2 K RON | |
| 77 | 77.ATELIER 2005 SRL▼ 31 | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | -97 K RON▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | -38,2 K RON | |
| 78 | 78.SIMPLY MIND SRL▲ 52 | Sat Mitocu Dragomirnei, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | -95,8 K RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 7,8 K RON | |
| 79 | 79.ASCI SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -94,6 K RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 2,3 K RON | |
| 80 | 80.ONOMEDIA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -93,2 K RON▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | -13,5 K RON | |
| 81 | 81.SEBIKIT SRL▲ 5 | Municipiul Fălticeni, Suceava | -92,7 K RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | -44,4 K RON | |
| 82 | 82.CENTRUL DESPĂGUBIRI RUTIERE BUCOVINA SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -92,3 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 77,5 K RON | |
| 83 | 83.OFICIAL SRLnou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | -92,2 K RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | -1,8 K RON | |
| 84 | 84.FLOWERS DESIGN & SPECIAL MOMENTS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -90,1 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 24,6 K RON | |
| 85 | 85.AXIDAVA GRUP SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -89 K RON▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 69,6 K RON | |
| 86 | 86.BLOOM CONSULTING&EVENT MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -88,2 K RON▼ 84,6 % | ▼ 84,6 % | 362 RON | |
| 87 | 87.DIVINE SOUL MAGAZIN S.R.L.nou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -85,6 K RON▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 12,3 K RON | |
| 88 | 88.LOOKART SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -85,2 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 69,5 K RON | |
| 89 | 89.PREMIUM VET S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | -84,4 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 13,1 K RON | |
| 90 | 90.MEDIVET SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -81,8 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 105,7 K RON | |
| 91 | 91.BUSSINES CONT SRLnou | Sat Valea Putnei, Comuna Pojorâta, Suceava | -80,8 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 56 K RON | |
| 92 | 92.TOPOMASTER SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -79,5 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 67,1 K RON | |
| 93 | 93.EUROACT SRL▲ 23 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -78,8 K RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 7,1 K RON | |
| 94 | 94.A STIL SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -78,6 K RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | -93,8 K RON | |
| 95 | 95.COROLA TRADUCERI S.R.L.▼ 21 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | -76,8 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 32 K RON | |
| 96 | 96.PRODOMUS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -76,5 K RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | -15,5 K RON | |
| 97 | 97.THOTH DESIGN SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -75,2 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 57,3 K RON | |
| 98 | 98.TOPCADEXPERTS S.R.L.nou | Sat Panaci, Comuna Panaci, Suceava | -74,1 K RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 9,1 K RON | |
| 99 | 99.HARTER PALING S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -73,9 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 129,4 K RON | |
| 100 | 100.AS-END SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -72,1 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 86,9 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Suceava
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
376 firme · 164,4 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 115 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
173 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
210 firme · 79,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
115 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
178 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
45 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
58 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
102 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
93 firme · 7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
27 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 987,2 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 887,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 691,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 547,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 185,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 83,6 K RON