Top 100 firme — Sănătate, Mureș după scădere cifră de afaceri în 2020
164 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -18,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este -30,9 K RON, iar liderul atinge -6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NOVA VITA HOSPITAL SAnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -6 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 397 K RON | |
| 2 | 2.OPTICA OPTOFARM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -798,2 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 910,9 K RON | |
| 3 | 3.TOPMED TRANS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -529,2 K RON▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | -80,8 K RON | |
| 4 | 4.DENTALTOP SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | -410,1 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 446,1 K RON | |
| 5 | 5.CLINICA DENTAVIK SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | -399,2 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 93,4 K RON | |
| 6 | 6.DYNAMIC FOX DENT SRLnou | Sat Vărgata, Comuna Vărgata, Mureş | -362 K RON▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 1,2 K RON | |
| 7 | 7.SAMARITANUS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -350,3 K RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 81,8 K RON | |
| 8 | 8.NICOMEDICA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -298,6 K RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 78 K RON | |
| 9 | 9.MARMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -290,3 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 242,1 K RON | |
| 10 | 10.BABE SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | -278,9 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 11 | 11.DANIELA ELENA CERCETARE S.R.L.nou | Sat Bărdeşti, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | -271,7 K RON▼ 31 % | ▼ 31 % | 567,4 K RON | |
| 12 | 12.OPTIMUM EYE CARE SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -271,1 K RON▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 81,3 K RON | |
| 13 | 13.MEDCARE SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -259,1 K RON▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 3,6 K RON | |
| 14 | 14.HIPOCRATE 2000 SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -259 K RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 36,7 K RON | |
| 15 | 15.OPTOLENS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -250,6 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -99,8 K RON | |
| 16 | 16.CHIRURGIE TOPESTET SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -248,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -6,4 K RON | |
| 17 | 17.SERAC MEDICAL TEAM S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | -235,7 K RON▼ 84,2 % | ▼ 84,2 % | -62,9 K RON | |
| 18 | 18.ALCOVIX BUSINESS S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | -235,2 K RON▼ 80,8 % | ▼ 80,8 % | 2,4 K RON | |
| 19 | 19.SURGYTRAT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -231,2 K RON▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 94,2 K RON | |
| 20 | 20.IT REPAIR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -213,8 K RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 479,6 K RON | |
| 21 | 21.PSIHOSAN SERV SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -210,7 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 74,6 K RON | |
| 22 | 22.PROCARDIA HEALTH SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -198 K RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 80,7 K RON | |
| 23 | 23.DENTIS SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -187,9 K RON▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 78,5 K RON | |
| 24 | 24.NEURON SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -185,6 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | -25,1 K RON | |
| 25 | 25.3G RX SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | -176,6 K RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 173,6 K RON | |
| 26 | 26.ORTOMEDI SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -161,7 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 279 K RON | |
| 27 | 27.DENTAL ARENA CLINIC SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | -157,5 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 149,1 K RON | |
| 28 | 28.KRAUSS KLINIK SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -156,6 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 30,8 K RON | |
| 29 | 29.ENDO ATROSCOPIA SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -154,1 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 1,2 K RON | |
| 30 | 30.COSAMEXT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -150,6 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 260,3 K RON | |
| 31 | 31.STOMA ORTHO PLUS SRL▲ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | -149,2 K RON▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 1,6 K RON | |
| 32 | 32.DENTALMAR SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -143,1 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 13,1 K RON | |
| 33 | 33.SMILEDENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -140,5 K RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | -30,2 K RON | |
| 34 | 34.NANO HAPPY DENT S.R.L.nou | Sat Craieşti, Comuna Crăieşti, Mureş | -138,8 K RON▼ 99,4 % | ▼ 99,4 % | -25,5 K RON | |
| 35 | 35.MEDIDENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -127,8 K RON▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | 523 RON | |
| 36 | 36.IMPLANT DENTAL OFFICE S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | -123,8 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 96,5 K RON | |
| 37 | 37.ANGIO CENTER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -120 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 38 | 38.SANAMED DEDA SRLnou | Sat Ivăneşti, Comuna Livezeni, Mureş | -115,4 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 97,4 K RON | |
| 39 | 39.MARCSI DENT SRLnou | Sat Dîmbău, Comuna Adamuş, Mureş | -113,1 K RON▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 457 RON | |
| 40 | 40.COSMOPOLITAN CLINIC SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -108,3 K RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 175,7 K RON | |
| 41 | 41.DENTALCENTRUM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -101,7 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 48,3 K RON | |
| 42 | 42.TOMMYDENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -101,3 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 310,2 K RON | |
| 43 | 43.SIM MED SRLnou | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | -100,4 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 106,2 K RON | |
| 44 | 44.QUEST DENTAL SPLENDOR S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -99,4 K RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 148,9 K RON | |
| 45 | 45.STOMED SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -98,6 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 22,7 K RON | |
| 46 | 46.EUROMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -98,5 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 132,7 K RON | |
| 47 | 47.SANO DENT PROFESSIONAL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -96,2 K RON▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | 11 K RON | |
| 48 | 48.ULTRATEST SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -93,1 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 3,9 K RON | |
| 49 | 49.CENTRU CLINIC MEDIQUEST SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | -83,9 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 6 K RON | |
| 50 | 50.CENTRUL URODIAGNOSTIC SRL▼ 22 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | -83,1 K RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 70,8 K RON | |
| 51 | 51.ZAHNARZT TSMAL DENT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | -81,8 K RON▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | 6,5 K RON | |
| 52 | 52.DENTALEST SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | -77,2 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 22,1 K RON | |
| 53 | 53.PETRA TOP SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -72,8 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 74,9 K RON | |
| 54 | 54.MIHAELA DENT SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | -71,7 K RON▼ 34 % | ▼ 34 % | 23,9 K RON | |
| 55 | 55.MEDASIST CLINIQUE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -70,4 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -101,7 K RON | |
| 56 | 56.OPTOMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -69,9 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 4,1 K RON | |
| 57 | 57.GALEN SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -66,4 K RON▼ 65,7 % | ▼ 65,7 % | 9,9 K RON | |
| 58 | 58.DENTODIN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -65,8 K RON▼ 43 % | ▼ 43 % | 62,3 K RON | |
| 59 | 59.POLIMAR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -65,7 K RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 1,8 K RON | |
| 60 | 60.NEURON PRAXIS SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | -60,8 K RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 102,2 K RON | |
| 61 | 61.BOARU CLAUDIU DENTART S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | -60,3 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | -29,2 K RON | |
| 62 | 62.BLUESTARBOLD S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -59,4 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 114,9 K RON | |
| 63 | 63.FLO IRMMED DIAGNOSTIC S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -58 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 168,7 K RON | |
| 64 | 64.POLICRISDENT SRL▼ 21 | Municipiul Reghin, Mureş | -57,5 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 4,1 K RON | |
| 65 | 65.SAN-DORA MED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -57,4 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 105,8 K RON | |
| 66 | 66.ALGOCALM II SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -56,8 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 66,5 K RON | |
| 67 | 67.STOMADENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -54,7 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 27,9 K RON | |
| 68 | 68.CABINET MEDICAL MENTIS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -52,9 K RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | -20 K RON | |
| 69 | 69.DENTORAD SRL▼ 59 | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | -52,7 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 89,2 K RON | |
| 70 | 70.LIFSCHITZ DENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -49,7 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 154,7 K RON | |
| 71 | 71.FILODERM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -48,4 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 111,6 K RON | |
| 72 | 72.DOROBANTU MED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -47,9 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 56 K RON | |
| 73 | 73.DR X-RAY SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -47,9 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 78,6 K RON | |
| 74 | 74.J & B PROFIFOG SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | -45,8 K RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 33,2 K RON | |
| 75 | 75.SCHASSBURG DENT S.R.L.nou | Municipiul Sighişoara, Mureş | -45,4 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 48,7 K RON | |
| 76 | 76.SI MYDENT CARE SRL▼ 49 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | -44,6 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 23,4 K RON | |
| 77 | 77.DONNADENT TECHNIK SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -43,7 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 12,3 K RON | |
| 78 | 78.MEDKADERIAD S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | -43,6 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 199 K RON | |
| 79 | 79.URO-LITHO-SAN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -43,4 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | -3,5 K RON | |
| 80 | 80.MYDENT STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -42,7 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 31,2 K RON | |
| 81 | 81.DENTICON STUDIO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -41,4 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 23 K RON | |
| 82 | 82.CABIMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -41,1 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 346,1 K RON | |
| 83 | 83.MAGYARI DENT SRL▼ 67 | Sat Eremitu, Comuna Eremitu, Mureş | -40,6 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -5,3 K RON | |
| 84 | 84.HOMEOMED SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | -39 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 208,9 K RON | |
| 85 | 85.OPTIZAN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -38,5 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 137,3 K RON | |
| 86 | 86.ORTODENT SERV SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -37,2 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 51,4 K RON | |
| 87 | 87.BALAZS DIAGNOSTICUM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -36,9 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 92,6 K RON | |
| 88 | 88.TONGTIAN SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | -36,6 K RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 2,7 K RON | |
| 89 | 89.BIOGURU SRL▼ 80 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | -36,4 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 9,4 K RON | |
| 90 | 90.ASIDOR SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | -36,2 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | -13,2 K RON | |
| 91 | 91.A.B.DENTA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -35,4 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 6 K RON | |
| 92 | 92.MORPHOMED SRL▼ 55 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -34,6 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 80,1 K RON | |
| 93 | 93.AMADENT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | -34,4 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 30,9 K RON | |
| 94 | 94.ORTO MEDICAL VALMAR SRL▼ 89 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -33,7 K RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 8,2 K RON | |
| 95 | 95.NELY MEDICA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -33,3 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 56,4 K RON | |
| 96 | 96.UROMED CALANCEA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -32,5 K RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 45,7 K RON | |
| 97 | 97.FARENEST DENT SRLnou | Sat Bălăuşeri, Comuna Bălăuşeri, Mureş | -32,2 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 27,2 K RON | |
| 98 | 98.VAJDA ORSO DENT SRL▼ 50 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | -32,1 K RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | -9,4 K RON | |
| 99 | 99.CARE FUSIONE SRL▼ 57 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -31,4 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 634 RON | |
| 100 | 100.DENTOSIM-QUEEN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -30,9 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 3,9 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Mureș
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
464 firme · 474,4 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
296 firme · 148,2 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
9 firme · 92,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
77 firme · 51 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
28 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
121 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
6 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
2 firme · 144,9 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 85,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 61,3 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 18,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 10,9 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON