COMERCIAL.ro

Top 100 firme — Construcții, Constanța după scădere cifră de afaceri în 2025

899 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -1 mld. RON. Pragul de intrare în top este -2,1 mil. RON, iar liderul atinge -94,8 mil. RON.

FirmăScădere CA
AUTOPRIMA SERV SRLnou-94,8 mil. RON▼ 29,3 %
VAN OORD DREDGING AND MARINE CONTRACTORS B.V. ROTTERDAM-SUCURSALA CONSTANTAnou-80 mil. RON▼ 11,5 %
GRAFF PINK ESTATE S.R.L.nou-64,8 mil. RON▼ 94 %
FLUID DEVELOPMENT SRLnou-57,3 mil. RON▼ 52,1 %
ELECTRIC MONTAJ SRLnou-47,7 mil. RON▼ 56,9 %
DS-1 GAZ S.R.L.nou-42,1 mil. RON▼ 77 %
GEOMARCO CONSTRUCT SRLnou-34,4 mil. RON▼ 43,6 %
NAVMAR OPES SRLnou-33,2 mil. RON▼ 100 %
ASFALT DOBROGEA SRLnou-24,3 mil. RON▼ 25,6 %
ELMONT CONSTRUCT SRLnou-22,2 mil. RON▼ 24,7 %
TALPAC SRLnou-21,8 mil. RON▼ 36,7 %
UTILNAVOREP SAnou-17,3 mil. RON▼ 17,8 %
TOMIS DIVERS CONSTRUCT SRLnou-16 mil. RON▼ 28,1 %
BELINDA CONSTRUCT S.R.L.nou-15,8 mil. RON▼ 89 %
GETNIC CONSTRUCT SERV SRLnou-15 mil. RON▼ 36,3 %
ATLAS IMOBILIARE INVESTMENT S.R.L.nou-12,7 mil. RON▼ 100 %
W TITANIC RESORT S.R.L.=-12,2 mil. RON▼ 21 %
OLD INTERNATIONAL OLIMP IMOBILIARE S.R.L.nou-11,9 mil. RON▼ 69,3 %
MAGIC AGROLEG SRLnou-11,9 mil. RON▼ 78,4 %
GOOD CONNECTION SRLnou-11,8 mil. RON▼ 63,9 %
ELVIMEX MONTAJ SRLnou-11,6 mil. RON▼ 71,7 %
GLOBAL PORTS'S SERVICES SRLnou-10 mil. RON▼ 37,9 %
CALIK ENERJI SANAYI VE TICARET ANONIM SIRKETI ISTANBUL SUCURSALA NAVODARI▼ 22-9,2 mil. RON▼ 35,4 %
ABSOLUT CONSTRUCT RESIDENCE SRLnou-8,7 mil. RON▼ 70 %
ELYS INTERDECOR SRLnou-8,6 mil. RON▼ 67,4 %
DAF TRANS 2000 SRLnou-8,5 mil. RON▼ 7,6 %
CIVICON INTER SRLnou-8,4 mil. RON▼ 54,9 %
ABSOLUT DEVELOPMENTS SRLnou-7,8 mil. RON▼ 82,9 %
COREMAR MARINE CONTRACTORS S.R.L.nou-7,8 mil. RON▼ 95,4 %
ANDO COM SRLnou-7,8 mil. RON▼ 43,6 %
MATURO HOMES S.R.L.nou-7,6 mil. RON▼ 95,8 %
ERAOS SAnou-7,3 mil. RON▼ 40,9 %
VAST IMPEX SRLnou-7,2 mil. RON▼ 33,9 %
TEOMAR HAI-HUI SRLnou-7,1 mil. RON▼ 100 %
C&C REAL AMBIENT SRLnou-7,1 mil. RON▼ 68,2 %
TERMICA DISTRIBUŢIE NĂVODARI SRLnou-7 mil. RON▼ 25,8 %
HOLDING HONDOR STIL SRLnou-6,9 mil. RON▼ 49,3 %
BLACK PEARL CONSTRUCT S.R.L.nou-6,2 mil. RON▼ 92,1 %
EURO TEAM BUILDING S.R.L.▼ 6-6,1 mil. RON▼ 99 %
DAMI-TRANS SRLnou-6,1 mil. RON▼ 61,2 %
CORTES RESIDENCE S.R.L.▲ 480-6 mil. RON▼ 79,1 %
GENERAL CONCRETE CERNAVODA SRL▼ 29-5,8 mil. RON▼ 12 %
NAVIS MAX SRLnou-5,7 mil. RON▼ 27,2 %
NEWBUILDING CONS SRLnou-5,7 mil. RON▼ 36,1 %
PG DELTA ELECTRON SRLnou-5,6 mil. RON▼ 31 %
CREATIV ELITTE INVEST S.R.L.nou-5,4 mil. RON▼ 77,6 %
MOOZ SERVICES SRL▼ 41-5,4 mil. RON▼ 31,5 %
ADFERGEN COMP SRLnou-5,4 mil. RON▼ 24,7 %
MILENI UNIC PROD S.R.L.nou-5,2 mil. RON▼ 80,8 %
DAF OBJECTIVE S.R.L.nou-5 mil. RON▼ 88,4 %
INSTAL HEAT CONSTRUCT SRL▲ 362-4,6 mil. RON▼ 54,3 %
LORD OF FARM SRLnou-4,6 mil. RON▼ 47,6 %
GRT DC S.R.L.▲ 457-4,5 mil. RON▼ 100 %
GAZ SERVICES SRLnou-4,4 mil. RON▼ 51,2 %
POPESCU INTERMED SRL▲ 885-4,4 mil. RON▼ 83,7 %
GAMARO DINAMIC STRUCTURE S.R.L.nou-4,3 mil. RON▼ 42 %
TRANSPETRU SERV S.R.L.nou-4,2 mil. RON▼ 67,7 %
MERAKI ESTATE S.R.L.▼ 29-4 mil. RON▼ 12,9 %
DESIGN LUACONSTRUCT S.R.L.nou-4 mil. RON▼ 51,2 %
MICOS CONSTRUCT 2004 SRLnou-3,9 mil. RON▼ 67,4 %
ȘTEF INSTAL CONECT SRLnou-3,8 mil. RON▼ 27,2 %
GIOROX ACTIV S.R.L.nou-3,7 mil. RON▼ 12,5 %
ALMAS HOUSE CONSTRUCT S.R.L.▲ 226-3,6 mil. RON▼ 76,7 %
TOP ACTIV CLASS SRLnou-3,5 mil. RON▼ 34 %
GEMINI ESTATE SRL▼ 61-3,4 mil. RON▼ 52,7 %
IFCO SAnou-3,4 mil. RON▼ 28,3 %
A.M. BUSINESS DEVELOPMENT INC. S.R.L.nou-3,3 mil. RON▼ 42,7 %
UNIC MARKETING PLUS SRLnou-3,3 mil. RON▼ 19,9 %
BLUE INK RESIDENCE S.R.L.nou-3,2 mil. RON▼ 88,4 %
CONSAL TRADE CARIERA SRLnou-3,1 mil. RON▼ 34,7 %
BELLA PERFECT SRLnou-3,1 mil. RON▼ 81,8 %
CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.nou-3,1 mil. RON▼ 36,1 %
CLADRIA ALPIN S.R.L.nou-3 mil. RON▼ 100 %
CLADECT CONSTRUCT SRLnou-2,9 mil. RON▼ 55,3 %
POWER-ON SRLnou-2,9 mil. RON▼ 21 %
OMNI CONSTRUCT LOGISTIC SRLnou-2,9 mil. RON▼ 8,1 %
REFRACTARIS INTERNATIONAL S.R.L.nou-2,9 mil. RON▼ 100 %
RESTART INDUSTRIE S.R.L.nou-2,9 mil. RON▼ 76,9 %
GFT PANORAMIC INVEST S.R.L.nou-2,8 mil. RON▼ 34,7 %
TEKNIKAS CONSTRUCT S.R.L.▼ 19-2,8 mil. RON▼ 98,6 %
YOLAND CONSTRUCȚII IMOBILIARE S.R.L.nou-2,8 mil. RON▼ 83,1 %
PROJECT SISTEM GRUP CONSTRUCT S.R.L.▲ 104-2,7 mil. RON▼ 81 %
SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L.nou-2,7 mil. RON▼ 14,1 %
XTC SRLnou-2,5 mil. RON▼ 88 %
TYHE AMS TOP SRL▲ 56-2,5 mil. RON▼ 100 %
APRILIA REZIDENCE S.R.L.▲ 629-2,4 mil. RON▼ 51,7 %
PERSOLIT S.R.L.nou-2,4 mil. RON▼ 97,2 %
C&D ECO CONSTRUCT SRLnou-2,4 mil. RON▼ 57 %
ARPROEX SRLnou-2,3 mil. RON▼ 29,1 %
GCL TEAM CONS S.R.L.nou-2,3 mil. RON▼ 49,1 %
XANDRA BUILDING CONCEPT SRLnou-2,3 mil. RON▼ 45,8 %
GRUP REYNA CONSTRUCT SRL▼ 15-2,3 mil. RON▼ 23,4 %
MARMARA CONSTRUCT SRLnou-2,3 mil. RON▼ 39,1 %
RF DUAL TERM S.R.L.nou-2,2 mil. RON▼ 39,4 %
TAMY IMMO CONSTRUCT S.R.L.nou-2,2 mil. RON▼ 100 %
PROSMART CONS S.R.L.nou-2,2 mil. RON▼ 79 %
SOFI LEADER INVEST SRL▲ 86-2,2 mil. RON▼ 52 %
ELECTRIC LAND TOTAL S.R.L.nou-2,2 mil. RON▼ 62,2 %
ORDENA NORTE SRLnou-2,1 mil. RON▼ 92 %
B.Z.B. GENERAL CONSTRUCT S.R.L.nou-2,1 mil. RON▼ 66,6 %

Codurile CAEN din construcții — Constanța

CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
492 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.120 firme · 1 mld. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
10 firme · 737,7 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
41 firme · 699,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
412 firme · 572,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
409 firme · 375,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
199 firme · 358,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
157 firme · 316,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
42 firme · 224,2 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
30 firme · 204,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
28 firme · 168,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
56 firme · 81,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
9 firme · 53,4 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
100 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
52 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
43 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
20 firme · 23,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
9 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
9 firme · 16,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
20 firme · 16 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
17 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
11 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
3 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 664 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 155 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON

Căutare

Caută firme, persoane, dosare, mențiuni din Monitorul Oficial sau mărci