Top 100 firme — Transport și depozitare, Cluj după scădere cifră de afaceri în 2011
408 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -108,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este -247,7 K RON, iar liderul atinge -20,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INTESA LOGISTICS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -20,4 mil. RON▼ 86,5 % | ▼ 86,5 % | 85,2 K RON | |
| 2 | 2.BILTRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -9,4 mil. RON▼ 76,8 % | ▼ 76,8 % | -464,6 K RON | |
| 3 | 3.BEN & BEN SA▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -6,6 mil. RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | -18,1 mil. RON | |
| 4 | 4.ZOLI CAR IMPORT EXPORT SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -3,4 mil. RON▼ 97,3 % | ▼ 97,3 % | 547,5 K RON | |
| 5 | 5.CORD BLOOD CENTER RO SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -3,3 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | -3,3 mil. RON | |
| 6 | 6.NAPOCA S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -3,1 mil. RON▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | 269,2 K RON | |
| 7 | 7.MARGO SPEDITION SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -3,1 mil. RON▼ 83,4 % | ▼ 83,4 % | -221,1 K RON | |
| 8 | 8.TOURS CLAUS SRL▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -3 mil. RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | -1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.MAVI TRANS SRL▲ 56 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -2,2 mil. RON▼ 89,8 % | ▼ 89,8 % | -13,5 K RON | |
| 10 | 10.CELMAR ROMTRANS SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | -1,7 mil. RON▼ 43 % | ▼ 43 % | -460,1 K RON | |
| 11 | 11.KAIROS SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -1,6 mil. RON▼ 97,5 % | ▼ 97,5 % | -27,7 K RON | |
| 12 | 12.PLP TRANSPORTE SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -1,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -37,1 K RON | |
| 13 | 13.ARTECOM SRLnou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | -1,4 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -53,2 K RON | |
| 14 | 14.SEBALI TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -1,4 mil. RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | -415,7 K RON | |
| 15 | 15.BOLK TRANSPORT SRL▼ 9 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | -1,3 mil. RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 175,1 K RON | |
| 16 | 16.TRANZIT & BUILDING SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -1,3 mil. RON▼ 74,1 % | ▼ 74,1 % | -864 RON | |
| 17 | 17.ADRIFIL TRANSCOM SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | -1,2 mil. RON▼ 68,9 % | ▼ 68,9 % | -20,6 K RON | |
| 18 | 18.RODAPIT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -1,1 mil. RON▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | -224,6 K RON | |
| 19 | 19.JUNIOR SPEED SRLnou | Sat Căpusu Mare, Comuna Căpusu Mare, Cluj | -1,1 mil. RON▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | -107,3 K RON | |
| 20 | 20.BRALCORA INVESTMENTS SRL▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -1 mil. RON▼ 86,5 % | ▼ 86,5 % | -82,6 K RON | |
| 21 | 21.SORI TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -1 mil. RON▼ 57 % | ▼ 57 % | 27,3 K RON | |
| 22 | 22.SOMTRANS SA▼ 10 | Municipiul Dej, Cluj | -1 mil. RON▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | -644,4 K RON | |
| 23 | 23.COOL TRANS SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -1 mil. RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | -65,8 K RON | |
| 24 | 24.SEVASE TRANS SRL▼ 7 | Municipiul Turda, Cluj | -964,5 K RON▼ 68 % | ▼ 68 % | 473,5 K RON | |
| 25 | 25.P & R TRANS SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | -938,4 K RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -6,8 K RON | |
| 26 | 26.DANITA IMPEX SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | -888,1 K RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | -4 K RON | |
| 27 | 27.EM SALT SRLnou | Sat Valea Grosilor, Comuna Vad, Cluj | -822,2 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 302,6 K RON | |
| 28 | 28.HNA TRANS SRLnou | Sat Berchiesu, Comuna Frata, Cluj | -820 K RON▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | -99,4 K RON | |
| 29 | 29.FUNIPAN IMPEX SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | -807,3 K RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 18,8 K RON | |
| 30 | 30.MENZIES AVIATION (TRANSILVANIA) SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -804,9 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 31 | 31.RAGINOASA TRANSIMPEX SRLnou | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | -791,5 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -55,6 K RON | |
| 32 | 32.HISPANO TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -749 K RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -33,9 K RON | |
| 33 | 33.APOLKA SRL▲ 138 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -717,8 K RON▼ 92,9 % | ▼ 92,9 % | -74,7 K RON | |
| 34 | 34.PETRU COM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -715,7 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -460,6 K RON | |
| 35 | 35.INCOGNITO PRODIMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -712,8 K RON▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 150,5 K RON | |
| 36 | 36.ELGES TRANSIMPEX SRL▲ 79 | Comuna Apahida, Cluj | -707,1 K RON▼ 88,5 % | ▼ 88,5 % | -58,5 K RON | |
| 37 | 37.APRIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -667,1 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 38 | 38.CONFORT TRANS SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -625,3 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | -1 mil. RON | |
| 39 | 39.DUCU TRANS SRLnou | Comuna Floreşti, Cluj | -618,4 K RON▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | -253,9 K RON | |
| 40 | 40.IONAS TRANS SA▲ 168 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -616,8 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | -607,8 K RON | |
| 41 | 41.DAN & CRISTI TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -614,8 K RON▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 57,2 K RON | |
| 42 | 42.TRANSARDEAL SRL▲ 109 | Sat Sălistea Veche, Comuna Chinteni, Cluj | -613 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 96,2 K RON | |
| 43 | 43.AIR TRANSILVANIA SERVICES SRL▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -604,8 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | -26,4 K RON | |
| 44 | 44.FATTON SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -575,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -11,3 K RON | |
| 45 | 45.MEZOO SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | -569,3 K RON▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | -218,2 K RON | |
| 46 | 46.PATRI TAXI SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | -568,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 47 | 47.AUTO TRUST CORPORATION SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | -566,2 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 20,2 K RON | |
| 48 | 48.Y Z Y TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Dej, Cluj | -564,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -8,4 K RON | |
| 49 | 49.SAMMILLS LOGISTICS SRLnou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | -556,8 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | -742,5 K RON | |
| 50 | 50.BRIXIASERV SRL▼ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -551,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -783,3 K RON | |
| 51 | 51.RUS & TENTEAN SNCnou | Comuna Palatca, Cluj | -508,5 K RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 23 RON | |
| 52 | 52.EXUBIS SRLnou | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | -499,9 K RON▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | -101,5 K RON | |
| 53 | 53.NOVA TAXI PLUS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -499,1 K RON▼ 84,7 % | ▼ 84,7 % | 57,7 K RON | |
| 54 | 54.RV SALVIRO TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -487 K RON▼ 51 % | ▼ 51 % | 12,1 K RON | |
| 55 | 55.G L D TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -484,7 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -153,5 K RON | |
| 56 | 56.YSEG MIHAI SRLnou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | -472,7 K RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | -52,9 K RON | |
| 57 | 57.NICO & MD TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -472,4 K RON▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 23,1 K RON | |
| 58 | 58.MARIA TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -441,3 K RON▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | -36,3 K RON | |
| 59 | 59.NL NAPOCA LOGISTIK SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -439,3 K RON▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 3,3 K RON | |
| 60 | 60.SPEED LINE SRL▲ 33 | Sat Mica, Comuna Mica, Cluj | -436,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -52,8 K RON | |
| 61 | 61.URS SPEDITION SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -434,2 K RON▼ 43 % | ▼ 43 % | 9,5 K RON | |
| 62 | 62.D&P RENT LOGISTIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -428,7 K RON▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 46,2 K RON | |
| 63 | 63.ALEGRE TRANSPORT SRLnou | Sat Frata, Comuna Frata, Cluj | -423,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -256,8 K RON | |
| 64 | 64.BONHOMME SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -400 K RON▼ 68,9 % | ▼ 68,9 % | -281,2 K RON | |
| 65 | 65.NAGY SPEED TRANS SRL▲ 399 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -388,3 K RON▼ 96,6 % | ▼ 96,6 % | -15 K RON | |
| 66 | 66.LIVIU TRANS AUTO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -384,5 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | -7,8 K RON | |
| 67 | 67.COMPANIA DE TRANSPORT PUBLIC CLUJ NAPOCA S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -383,8 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 494,2 K RON | |
| 68 | 68.SRB SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -369,1 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | -3,8 K RON | |
| 69 | 69.TRANS FAG SRL▲ 56 | Municipiul Turda, Cluj | -365 K RON▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | -106 K RON | |
| 70 | 70.ODISEEA TRUCK SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | -360,7 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -105,1 K RON | |
| 71 | 71.DORACALI SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | -359,4 K RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | -87,6 K RON | |
| 72 | 72.MARCANTO SRL▲ 49 | Sat Cuzdrioara, Comuna Cuzdrioara, Cluj | -356,3 K RON▼ 65 % | ▼ 65 % | -209,8 K RON | |
| 73 | 73.DANAL SERVICE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -350,6 K RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | -12,4 K RON | |
| 74 | 74.ROTH CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -350,4 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | -86,4 K RON | |
| 75 | 75.VIA TERRA TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -349,9 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 76 | 76.MARTISOR SRL▲ 145 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -349,5 K RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | -30,1 K RON | |
| 77 | 77.DANIEL DE SILVER SRL▲ 184 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -337,1 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | -182,9 K RON | |
| 78 | 78.AS INTERMED SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -334,6 K RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 291 RON | |
| 79 | 79.CIFTRANS SRL▼ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -328,7 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -18,5 K RON | |
| 80 | 80.MECANOFLEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -326,9 K RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -57,1 K RON | |
| 81 | 81.CRIS & CLAUS SRL▲ 242 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -326,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -49,3 K RON | |
| 82 | 82.PASAGER IMPORT EXPORT SRL▼ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -326,4 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | -168,8 K RON | |
| 83 | 83.TRANSTURIA SRLnou | Sat Copaceni, Comuna Sănduleşti, Cluj | -322,7 K RON▼ 95,3 % | ▼ 95,3 % | -91,9 K RON | |
| 84 | 84.MUREVA SRL▲ 43 | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | -313,5 K RON▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | -71,9 K RON | |
| 85 | 85.MIXTRIC PRODCOM SRLnou | Comuna Iclod, Cluj | -306 K RON▼ 94,3 % | ▼ 94,3 % | -104,3 K RON | |
| 86 | 86.A & I TRANS SRL▼ 28 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | -293,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 87 | 87.SANTU AUTO COMPANY SRL▼ 45 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -287,4 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | -163,2 K RON | |
| 88 | 88.MOBISERV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -287,1 K RON▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | -108,4 K RON | |
| 89 | 89.TRANSPORTURI GRELE SI AGABARITICE SA▼ 34 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -286,4 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | -190,3 K RON | |
| 90 | 90.DANI LUCA TRANS SRLnou | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | -282,1 K RON▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | -149,7 K RON | |
| 91 | 91.DTR TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -281,2 K RON▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | 28,2 K RON | |
| 92 | 92.C & O LOGISTIK SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | -275,4 K RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 1,3 K RON | |
| 93 | 93.IMOBIL CONCRET SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -274,8 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | -375,5 K RON | |
| 94 | 94.KOLUMBUS EXPRESS SRL▲ 144 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | -269,6 K RON▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | -181 K RON | |
| 95 | 95.TUDOR TRANS IMPORT EXPORT SRL▼ 61 | Sat Hodişu, Comuna Poieni, Cluj | -263,1 K RON▼ 91,3 % | ▼ 91,3 % | -130,7 K RON | |
| 96 | 96.PRITAX CITY SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -260,6 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 2,7 K RON | |
| 97 | 97.DASSO COMIMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -260,4 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -232,2 K RON | |
| 98 | 98.LUC MAG SRLnou | Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, Cluj | -257,2 K RON▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | -33,6 K RON | |
| 99 | 99.CARAUSUL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -254,9 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | -168,3 K RON | |
| 100 | 100.NIN TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -247,7 K RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | -160,6 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Cluj
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.961 firme · 4,8 mld. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
22 firme · 385 mil. RON
CAEN 4911
Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
2 firme · 365,3 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
46 firme · 347,3 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
11 firme · 285,1 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
6 firme · 223,4 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
687 firme · 208,5 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
18 firme · 192,6 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
68 firme · 175,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
290 firme · 133,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
1.623 firme · 96,3 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
111 firme · 74,1 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
9 firme · 55,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
568 firme · 50,6 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
25 firme · 21,4 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
6 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 946,6 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
3 firme · 712,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 439,2 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
3 firme · 370,7 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 285,5 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 201,2 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
2 firme · 0 RON