Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Călărași după scădere cifră de afaceri în 2019
96 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 96 cumulează -122,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este -315 RON, iar liderul atinge -70 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DONALAM SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -70 mil. RON▼ 16 % | ▼ 16 % | -22,3 mil. RON | |
| 2 | 2.TURBON ROMÂNIA SRL▲ 7 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -9 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | -7,6 mil. RON | |
| 3 | 3.LAM MEAT SRL▲ 62 | Sat Gruiu, Oraş Budeşti, Călăraşi | -8,3 mil. RON▼ 91,5 % | ▼ 91,5 % | -6,5 K RON | |
| 4 | 4.ROMPLY MEROPS S.A.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -3,8 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 509,3 K RON | |
| 5 | 5.GROSFIL IMPEX SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -3,3 mil. RON▼ 28 % | ▼ 28 % | -935,4 K RON | |
| 6 | 6.ILTEX SRL▲ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -3 mil. RON▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | -265,2 K RON | |
| 7 | 7.AGROPAN SRL▲ 1 | Sat Roseţi, Comuna Roseţi, Călăraşi | -2,2 mil. RON▼ 98,9 % | ▼ 98,9 % | -2,2 mil. RON | |
| 8 | 8.CODRUT COM SRL▲ 60 | Sat Gruiu, Oraş Budeşti, Călăraşi | -2 mil. RON▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | 177,1 K RON | |
| 9 | 9.GYLCOR CONF SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -1,5 mil. RON▼ 85,6 % | ▼ 85,6 % | -139,5 K RON | |
| 10 | 10.ILYA AGRO SRL▲ 2 | Sat Floroaica, Comuna Vâlcelele, Călăraşi | -1,4 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 4 mil. RON | |
| 11 | 11.NORTHEO TIGER SRL▲ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -1,2 mil. RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | -246,1 K RON | |
| 12 | 12.RIVER SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -1,2 mil. RON▼ 79,2 % | ▼ 79,2 % | -334,7 K RON | |
| 13 | 13.EURO CONF 2005 TEXTIL SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -943,5 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 292,4 K RON | |
| 14 | 14.EUROSONEL SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -892,2 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 2 mil. RON | |
| 15 | 15.EUROTEHNIC GRUP SRL▲ 22 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -888 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 742,5 K RON | |
| 16 | 16.CONDRA SRL▲ 25 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -825,2 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 101,1 K RON | |
| 17 | 17.CUL MAR SRLnou | Sat Valea Argovei, Comuna Valea Argovei, Călăraşi | -763,8 K RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 59,7 K RON | |
| 18 | 18.SAMLEVA PRODUCT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -711,7 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 331,8 K RON | |
| 19 | 19.FELVENŢI TEXTIL FASHION SRL▲ 30 | Comuna Ulmeni, Călăraşi | -683,9 K RON▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | -64,6 K RON | |
| 20 | 20.CATEX SAnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -595,6 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 21 | 21.HELLEN HAS DONER SRLnou | Sat Orăşti, Comuna Frumuşani, Călăraşi | -514,2 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 90,7 K RON | |
| 22 | 22.T E M S SRLnou | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | -511,1 K RON▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 22,6 K RON | |
| 23 | 23.ZOOTEHNICA PIETROIU SRLnou | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | -489,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -990 RON | |
| 24 | 24.ROLL CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Alexandru Odobescu, Călăraşi | -483,1 K RON▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | -91,4 K RON | |
| 25 | 25.MOBILIER TRADIȚIONAL MEȘTEȘUGARII SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -449,4 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 25,5 K RON | |
| 26 | 26.SMARTECH SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -437,7 K RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 114,9 K RON | |
| 27 | 27.SANDUNAV INTERMED SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -403,5 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 264,3 K RON | |
| 28 | 28.CELUROL PROD S.R.L.nou | Sat Buciumeni, Oraş Budeşti, Călăraşi | -357,1 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 10,9 K RON | |
| 29 | 29.EUPHORICA DESIGN SRL▲ 55 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | -349,4 K RON▼ 97,3 % | ▼ 97,3 % | -11,3 K RON | |
| 30 | 30.I.D.G. SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -344,7 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 190,8 K RON | |
| 31 | 31.ALINT CAKES SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -301,1 K RON▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 13,6 K RON | |
| 32 | 32.ELCRIS SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -297,7 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 107,1 K RON | |
| 33 | 33.STENTOR INDUSTRIES SRLnou | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | -263,9 K RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | -943,9 K RON | |
| 34 | 34.NEGOESTI SRLnou | Sat Negoeşti, Comuna Şoldanu, Călăraşi | -240,4 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 275,4 K RON | |
| 35 | 35.MARTCONF SRL▲ 70 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -220,4 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 128,4 K RON | |
| 36 | 36.MADCOM STEEL SRLnou | Sat Luica, Comuna Luica, Călăraşi | -195,2 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 37 | 37.ZIVA LOHN SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -188,7 K RON▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | -319,2 K RON | |
| 38 | 38.MECSILVA PREST SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -164,5 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 680,2 K RON | |
| 39 | 39.SPRING DOR SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -152,4 K RON▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | 34,7 K RON | |
| 40 | 40.CREATIVE AGROSERVICE SRL▲ 63 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -151 K RON▼ 81,6 % | ▼ 81,6 % | 21,1 K RON | |
| 41 | 41.ALEX FARMING DIVISION SRL▼ 20 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | -140,1 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 457,4 K RON | |
| 42 | 42.ACROPOLIS TOP SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -138,5 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 3,6 K RON | |
| 43 | 43.FONEAST SRL▼ 37 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -134,5 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -21,2 K RON | |
| 44 | 44.PERFECT ANGUS SRL▲ 29 | Comuna Borcea, Călăraşi | -131,2 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 546,1 K RON | |
| 45 | 45.MOBI CON IMPEX SRL▲ 27 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -128 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | -166,6 K RON | |
| 46 | 46.MALPHITE CONSTRUCT SRL▲ 44 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -127,5 K RON▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | -35,4 K RON | |
| 47 | 47.BEBE SRL▲ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -126,7 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -12,2 K RON | |
| 48 | 48.PASALAU CRISTINA SRL▼ 38 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -125,6 K RON▼ 79,7 % | ▼ 79,7 % | -29,9 K RON | |
| 49 | 49.CENON SUD EST SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -125,1 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 254,7 K RON | |
| 50 | 50.DALVCO AGRA SRLnou | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | -112,9 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 74,2 K RON | |
| 51 | 51.SMART NOD PROFILE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -109,3 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 247,6 K RON | |
| 52 | 52.PRIM PRODUCT S.R.L.nou | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | -101,9 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 8,1 K RON | |
| 53 | 53.TRICOKETT SRLnou | Sat Vâlcelele, Comuna Vâlcelele, Călăraşi | -85,8 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | -165,6 K RON | |
| 54 | 54.IVI TECH MOD SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -80,7 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 295,7 K RON | |
| 55 | 55.GOLD TEX COMPANY SRL▼ 41 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -79,3 K RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 5,7 K RON | |
| 56 | 56.POLIPRINT ADV SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -76,6 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 9,7 K RON | |
| 57 | 57.ARTEXCONF SRL▼ 44 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -71,2 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -116,9 K RON | |
| 58 | 58.STROE AGRO COM SRL▼ 8 | Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu, Călăraşi | -70,9 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 10,3 K RON | |
| 59 | 59.BENINO SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -70,9 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 260,2 K RON | |
| 60 | 60.HADES TERRA HOLDING SRL▲ 2 | Sat Arţari, Comuna Ileana, Călăraşi | -67,3 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 89,3 K RON | |
| 61 | 61.M.M. MARINE NAUTIC SRL▲ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -64,9 K RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 11 K RON | |
| 62 | 62.GRAFOPRESS SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -64 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 329 K RON | |
| 63 | 63.PARTS ENGINE SERVICE S.R.L.nou | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | -57,3 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | -2,9 K RON | |
| 64 | 64.AGI TOTAL SRLnou | Sat Plătăreşti, Comuna Plătăreşti, Călăraşi | -51,5 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 98 K RON | |
| 65 | 65.SOCIETATE COOPERATIVĂ DUNĂREA CĂLĂRAŞInou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -51 K RON▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 11,2 K RON | |
| 66 | 66.TANDRE FASHION SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -49,4 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -9 K RON | |
| 67 | 67.LUMARTIS IMPEX SRL▲ 40 | Sat Fundeni, Comuna Fundeni, Călăraşi | -46,4 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 11,4 K RON | |
| 68 | 68.BORCEA VICHI SRLnou | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | -45,3 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 3 K RON | |
| 69 | 69.DENISIMO 2006 SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -44,1 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 2,8 K RON | |
| 70 | 70.DIANA YOUNG FASHION SRLnou | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | -42,9 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -9 K RON | |
| 71 | 71.TOMATO COMPANY SRL▲ 30 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -41,7 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -18,5 K RON | |
| 72 | 72.SORCONFTEX SRL▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -39,5 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 36,4 K RON | |
| 73 | 73.AVICOR SRLnou | Comuna Gradiştea, Călăraşi | -39 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 851 RON | |
| 74 | 74.HEAVY EQUIPMENT SERVICE SRLnou | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | -38,7 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 168,1 K RON | |
| 75 | 75.PESCARUSUL ALBASTRU SRL▼ 31 | Sat Gradiştea, Comuna Gradiştea, Călăraşi | -36,6 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -161,2 K RON | |
| 76 | 76.STATORNIC SRL▲ 28 | Sat Gruiu, Oraş Budeşti, Călăraşi | -35,7 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | -2,9 K RON | |
| 77 | 77.STEMI TRADING SRL▲ 23 | Sat Alexandru Odobescu, Comuna Alexandru Odobescu, Călăraşi | -32,2 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 1,5 K RON | |
| 78 | 78.IT SERVICE SRLnou | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | -30,3 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 4,5 K RON | |
| 79 | 79.REAL IMPEX SRL▼ 19 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | -29,7 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 91,7 K RON | |
| 80 | 80.5 CALARASI SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -21,8 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 192,4 K RON | |
| 81 | 81.AQUILA CONSULTING TRADING SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -15,1 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 10,6 K RON | |
| 82 | 82.MOB LINE.RO S.R.L.nou | Sat Nucetu, Comuna Lupşanu, Călăraşi | -14,9 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 6,2 K RON | |
| 83 | 83.FANTASMA SRL▲ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -14,9 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 50,8 K RON | |
| 84 | 84.VASEMY PANIPAT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -10 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -8,1 K RON | |
| 85 | 85.MODELCO SRL▲ 13 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | -9,7 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -16 K RON | |
| 86 | 86.TRIDONA SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -9,3 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -75,7 K RON | |
| 87 | 87.KRATOS VIONA SRL▲ 4 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -9,3 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -34,3 K RON | |
| 88 | 88.GRIDONA SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -9,2 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -15,3 K RON | |
| 89 | 89.SOLAR ERA SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -8 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 69,3 K RON | |
| 90 | 90.FLEXYMOB SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -7,8 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 4,5 K RON | |
| 91 | 91.CONFEX SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -7 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 136,5 K RON | |
| 92 | 92.TOP METAL TUNE S.R.L.nou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Călăraşi | -6,7 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 10,8 K RON | |
| 93 | 93.CORNELIA TEX SRL▼ 55 | Sat Alexandru Odobescu, Comuna Alexandru Odobescu, Călăraşi | -6,3 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -233,3 K RON | |
| 94 | 94.VST AGRO SRL▼ 40 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -6,2 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 107,7 K RON | |
| 95 | 95.BINAL MOB SRL▲ 14 | Sat Roseţi, Comuna Roseţi, Călăraşi | -3,9 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 44,1 K RON | |
| 96 | 96.SIMIGERIE LA PEDRO SRL▼ 10 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -315 RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -27,6 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Călărași
CAEN 2311
Fabricarea sticlei plate
1 firme · 968,3 mil. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 816,1 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
10 firme · 461,3 mil. RON
CAEN 1712
Fabricarea hârtiei și cartonului
1 firme · 303,3 mil. RON
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
1 firme · 256,6 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
8 firme · 158 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
2 firme · 147,3 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
5 firme · 87,5 mil. RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 87,5 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
8 firme · 76,3 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
49 firme · 66,6 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
71 firme · 65,8 mil. RON
CAEN 2896
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea maselor plastice și a cauciucului
1 firme · 63,8 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
35 firme · 63,1 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 54,1 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
1 firme · 50,4 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
4 firme · 49,8 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
5 firme · 48,8 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
1 firme · 44 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
4 firme · 28 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
29 firme · 27,4 mil. RON
CAEN 2823
Fabricarea mașinilor și echipamentelor de birou (exclusiv fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice)
1 firme · 21,1 mil. RON
CAEN 2351
Fabricarea cimentului
1 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
1 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
2 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
10 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
22 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
2 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
8 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
7 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
3 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
11 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 2020
Fabricarea pesticidelor și a altor produse agrochimice
3 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
9 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
11 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
18 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
7 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
1 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
15 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
2 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 2592
Fabricarea ambalajelor ușoare din metal
2 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
1 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
4 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
2 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
1 firme · 4 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
3 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
5 firme · 3 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
4 firme · 3 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
1 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
14 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 3099
Fabricarea altor mijloace de transport n.c.a.
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
3 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
11 firme · 2 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
14 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
1 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
1 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
1 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
2 firme · 822,8 K RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
2 firme · 697,9 K RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
1 firme · 524,8 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
1 firme · 483,3 K RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
6 firme · 386,7 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
1 firme · 384,6 K RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 331,6 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 283,6 K RON
CAEN 2630
Fabricarea echipamentelor de comunicații
1 firme · 279,5 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
1 firme · 265,5 K RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
2 firme · 262,5 K RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
1 firme · 254,3 K RON
CAEN 0321
Fabricarea bijuteriilor, imitațiilor de bijuterii și articolelor similare
2 firme · 244 K RON
CAEN 2053
Fabricarea uleiurilor esențiale
2 firme · 219,3 K RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 207,6 K RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
3 firme · 187,7 K RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
1 firme · 187,7 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
1 firme · 183,3 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
1 firme · 172,1 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
1 firme · 144,4 K RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
2 firme · 81,6 K RON
CAEN 1062
Fabricarea amidonului și a produselor din amidon
1 firme · 74,7 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 74,4 K RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
5 firme · 68,6 K RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
3 firme · 62,2 K RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 55,6 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 52,5 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
4 firme · 42,4 K RON
CAEN 1391
Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
1 firme · 41,4 K RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
1 firme · 29,8 K RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 6 K RON
CAEN 2431
Tragere la rece a barelor
1 firme · 0 RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 0 RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
3 firme · 0 RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2 firme · 0 RON
CAEN 1104
Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare
1 firme · 0 RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 0 RON
CAEN 1081
Fabricarea zahărului
1 firme · 0 RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
3 firme · 0 RON
CAEN 3092
Fabricarea de biciclete și de vehicule pentru invalizi
1 firme · 0 RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
1 firme · 0 RON
CAEN 2893
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
1 firme · 0 RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 0 RON