Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Călărași după marjă netă în 2025
405 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 16,7 %, iar liderul atinge 204,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KRATOS VIONA SRL▲ 428 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 204,1 %— | — | 5,8 K RON | |
| 2 | 2.MADCOM STEEL SRL▲ 112 | Sat Luica, Comuna Luica, Călăraşi | 159,5 %▲ 815,2 % | ▲ 815,2 % | 6,2 mil. RON | |
| 3 | 3.MEAT FACTORY DOROBANTU S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 108,6 %— | — | — | 27,3 K RON |
| 4 | 4.JUPITER SRL▲ 203 | Sat Constantin Brâncoveanu, Comuna Dragalina, Călăraşi | 96,2 %▲ 1.874,3 % | ▲ 1.874,3 % | 71,6 K RON | |
| 5 | 5.GARD MODERN CRISTAL S.R.L.▲ 405 | Sat Dor Mărunt, Comuna Dor Mărunt, Călăraşi | 85,9 %— | — | 46,2 K RON | |
| 6 | 6.AMC METAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 78,2 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 187 K RON | |
| 7 | 7.BIDOS SRL▲ 20 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 73,6 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 57,4 K RON | |
| 8 | 8.PAVAJ CAUCIUC S.R.L.▲ 49 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 73,5 %▲ 113,5 % | ▲ 113,5 % | 73,6 K RON | |
| 9 | 9.DAGEMA METALCONS S.R.L.nou | Sat Şoldanu, Comuna Şoldanu, Călăraşi | 69,3 %— | — | — | 341 K RON |
| 10 | 10.PASALAU CRISTINA SRL▲ 29 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 60,8 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 46 K RON | |
| 11 | 11.AGRODEN SRL▲ 20 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 58,7 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 408,6 K RON | |
| 12 | 12.MANEA PROD SRL▲ 120 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 57,3 %▲ 278 % | ▲ 278 % | 2,1 K RON | |
| 13 | 13.BRUTĂRIA BĂLCESCU S.R.L.▲ 369 | Sat Fântâna Doamnei, Comuna Nicolae Bălcescu, Călăraşi | 54,6 %— | — | 14,2 K RON | |
| 14 | 14.FITODRON SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 54,3 %— | — | — | 121,9 K RON |
| 15 | 15.DAMIANDREI - FARM S.R.L.▼ 4 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Călăraşi | 54 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 131,7 K RON | |
| 16 | 16.TOMA ALLIANZ SRL▲ 4 | Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 53,4 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 249,7 K RON | |
| 17 | 17.KEOPS KEFREN SRL▲ 95 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 50,4 %▲ 184,6 % | ▲ 184,6 % | 69,9 K RON | |
| 18 | 18.TOTAL FACILITIES SOLUTIONS LTD S.R.L.▲ 3 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Călăraşi | 50,4 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 279,7 K RON | |
| 19 | 19.TAG LINE S.R.L.▲ 41 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 49 %▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 201,6 K RON | |
| 20 | 20.GAELLE GREEN PREST SRL▲ 5 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 48,9 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 670,7 K RON | |
| 21 | 21.ALYVERY TICKET SRL▲ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 48,7 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 49,5 K RON | |
| 22 | 22.LA OLTEANU FARM S.R.L.▼ 16 | Sat Clăteşti, Comuna Mitreni, Călăraşi | 48,1 %▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 80,1 K RON | |
| 23 | 23.BDA METAL S.R.L.▲ 14 | Sat Florica, Comuna Ileana, Călăraşi | 47,2 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 139,2 K RON | |
| 24 | 24.PARFUMBAR-PB SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Căscioarele, Comuna Căscioarele, Călăraşi | 45,6 %— | — | — | 19,3 K RON |
| 25 | 25.BRODERIE CALARASI S.R.L.▲ 70 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 45 %▲ 109,8 % | ▲ 109,8 % | 18,6 K RON | |
| 26 | 26.RICA DE FIER S.R.L.▲ 25 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Vlad Ţepeş, Călăraşi | 44,9 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 11,7 K RON | |
| 27 | 27.EUROSONEL SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 44,6 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 28 | 28.A.B.C. PROFESION'AL S.R.L.▼ 14 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 44,1 %▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 29 | 29.CSC ADVERTISING S.R.L.▲ 3 | Sat Progresu, Comuna Sohatu, Călăraşi | 43,9 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 138,3 K RON | |
| 30 | 30.DUOȘANSA MAYA S.R.L.▲ 28 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 43,4 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 98,4 K RON | |
| 31 | 31.GV FINESS DENT S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 43,3 %— | — | — | 284,1 K RON |
| 32 | 32.CENON SUD EST SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 42,6 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 231,3 K RON | |
| 33 | 33.ATHANOR LA COUPTEUR S.R.L.nou | Sat Gurbăneşti, Comuna Gurbăneşti, Călăraşi | 42,4 %▲ 154,3 % | ▲ 154,3 % | 144,8 K RON | |
| 34 | 34.TEHNIC FLY AGRICULTURE S.R.L.▲ 2 | Sat Gâldău, Comuna Jegălia, Călăraşi | 42 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 154 K RON | |
| 35 | 35.HANDMADE - EVENTS S.R.L.▲ 368 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 40,9 %— | — | 24,9 K RON | |
| 36 | 36.MADCOM TRANS SRL▲ 104 | Sat Luica, Comuna Luica, Călăraşi | 40,6 %▲ 187,4 % | ▲ 187,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 37 | 37.PROD ELVI EXPERT S.R.L.▲ 34 | Sat Cândeasca, Comuna Belciugatele, Călăraşi | 40,5 %▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 23,5 K RON | |
| 38 | 38.HOBBY ART CREATIV S.R.L.▲ 65 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 38 %▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 44,6 K RON | |
| 39 | 39.ALTEN WASTE ENGINEERING S.R.L.▲ 22 | Sat Postăvari, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 37,3 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 586,6 K RON | |
| 40 | 40.AQUILA CONSULTING TRADING SRL▲ 28 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 35,7 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 79,2 K RON | |
| 41 | 41.INFINITE LEARNING SOLUTION S.R.L.nou | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 35,6 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 42 | 42.LIMITLESS MOB S.R.L.▲ 20 | Sat Roseţi, Comuna Roseţi, Călăraşi | 35,4 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 147,9 K RON | |
| 43 | 43.ALPHA TOTAL INDUSTRY SRL▲ 21 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Vlad Ţepeş, Călăraşi | 34,5 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 108,3 K RON | |
| 44 | 44.AXA STAR SRL▼ 14 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 32,7 %▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 83 K RON | |
| 45 | 45.BANU KONCRETE S.R.L.▲ 30 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 32,6 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 112,3 K RON | |
| 46 | 46.SIDENT 2000 SRL▲ 90 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 32,3 %▲ 121,3 % | ▲ 121,3 % | 13,9 K RON | |
| 47 | 47.AMI ATELIER CHERRY S.R.L.▲ 60 | Sat Pădurişu, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 32,2 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 348,2 K RON | |
| 48 | 48.JES-CO INTERNATIONAL SRL▲ 193 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 31,7 %▲ 1.070,9 % | ▲ 1.070,9 % | 34 K RON | |
| 49 | 49.MISTRAL TEXPROD S.R.L.▲ 77 | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 30,1 %▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 15,8 K RON | |
| 50 | 50.GREIERELE ŞI FURNICA SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 29,6 %▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | 676,2 K RON | |
| 51 | 51.ALANCRI SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 28,7 %— | — | 51,5 K RON | |
| 52 | 52.DENTA PLUS SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 28,2 %▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 30,3 K RON | |
| 53 | 53.BIGTEX SRL▲ 351 | Sat Şoldanu, Comuna Şoldanu, Călăraşi | 27,8 %— | — | 6,6 K RON | |
| 54 | 54.CONSTANTIN COMPOSITE BOATBUILDER S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 27,6 %— | — | — | 339,5 K RON |
| 55 | 55.ALEX FARMING DIVISION SRL▼ 29 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 26,8 %▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 414,3 K RON | |
| 56 | 56.COPY FAX SERVICE 95 SRL▲ 27 | Sat Mitreni, Comuna Mitreni, Călăraşi | 26,5 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 63,1 K RON | |
| 57 | 57.INNOVART COLOR S.R.L.▲ 134 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 26,3 %▲ 318,3 % | ▲ 318,3 % | 437,9 K RON | |
| 58 | 58.GENOVA LIGURIA S.R.L.▲ 57 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 26 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 21,4 K RON | |
| 59 | 59.PICCOLINO DOLCI S.R.L.▲ 82 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 25,4 %▲ 80 % | ▲ 80 % | 46,6 K RON | |
| 60 | 60.GRĂDINILE VICTORIEI SRL▲ 96 | Sat Gurbăneşti, Comuna Gurbăneşti, Călăraşi | 25,4 %▲ 116,6 % | ▲ 116,6 % | 171 K RON | |
| 61 | 61.MIMAR GREEN INSTAL SRL▲ 309 | Sat Pădurişu, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 24,9 %— | — | 126,3 K RON | |
| 62 | 62.OFFICE BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 68 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24,7 %▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | 35,7 K RON | |
| 63 | 63.MULTIBLIND SRL▲ 58 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24,5 %▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 4 K RON | |
| 64 | 64.MECSILVA PREST SRL▲ 47 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24,4 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 290,8 K RON | |
| 65 | 65.PATI GOS SRL▲ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24,1 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 971,7 K RON | |
| 66 | 66.MALPHITE CONSTRUCT SRL▼ 21 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 23,9 %▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 94,9 K RON | |
| 67 | 67.PROD IMPEX SIDERO S.R.L.▲ 279 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 23,8 %— | — | 161,9 K RON | |
| 68 | 68.WDB MANUFACTURING S.R.L.▲ 40 | Sat Pădurişu, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 23,7 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 258,8 K RON | |
| 69 | 69.KZE PROD S.R.L.▲ 93 | Sat Şoldanu, Comuna Şoldanu, Călăraşi | 23,4 %▲ 133,7 % | ▲ 133,7 % | 40,2 K RON | |
| 70 | 70.ELCRIS SRL▼ 16 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 23,3 %▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 281,3 K RON | |
| 71 | 71.NEEDLEWORK CREATION STUDIO S.R.L.▲ 344 | Sat Fundeni, Comuna Fundeni, Călăraşi | 23,2 %— | — | 29,5 K RON | |
| 72 | 72.SILMINI PARTENER SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 23,1 %▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 844,8 K RON | |
| 73 | 73.ENIGMAX EXPERT S.R.L.▼ 58 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 22,5 %▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | 238,4 K RON | |
| 74 | 74.ALUPROD METAL S.R.L.▲ 32 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 22,5 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 75 | 75.MASSTEX S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 22,1 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 1,3 mil. RON | |
| 76 | 76.ANA PREST INVESTMENT SRL▼ 53 | Sat Potcoava, Comuna Independenţa, Călăraşi | 22 %▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 115,6 K RON | |
| 77 | 77.TÂMPLALEX SRL▼ 10 | Sat Lupşanu, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 21,4 %▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 259 K RON | |
| 78 | 78.ISPRAVA S.R.L.▲ 35 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 21 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 78,7 K RON | |
| 79 | 79.NEAGU SNC▲ 26 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 20,9 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 900,3 K RON | |
| 80 | 80.ATELIERUL BUNICII CLAUDIA S.R.L.▲ 64 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20,1 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 17,7 K RON | |
| 81 | 81.ATELIERUL DE LA ȚARĂ S.R.L.nou | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 20,1 %— | — | — | 28,3 K RON |
| 82 | 82.DOBRE PROD SRL▲ 52 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 20,1 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 821,3 K RON | |
| 83 | 83.ALIEDULORI HOME S.R.L.▲ 83 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20 %▲ 111,2 % | ▲ 111,2 % | 13,1 K RON | |
| 84 | 84.METALUX PARTS S.R.L.▲ 138 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 18,7 %▲ 386 % | ▲ 386 % | 25,2 K RON | |
| 85 | 85.NIMODENT STUDIO S.R.L.▲ 63 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 18,7 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 25,5 K RON | |
| 86 | 86.NIKX AIR SERVICE S.R.L.▼ 57 | Sat Şoldanu, Comuna Şoldanu, Călăraşi | 18,6 %▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 52,8 K RON | |
| 87 | 87.SINDROBOX S.R.L.▲ 59 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 18,6 %▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 88 | 88.ALBINA SRL▲ 168 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 18,2 %▲ 1.082,5 % | ▲ 1.082,5 % | 635,7 K RON | |
| 89 | 89.EMAR AGROPREST SRL▲ 215 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 18,2 %— | — | 145,6 K RON | |
| 90 | 90.KYS PROD SRL▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,8 %▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 13,3 K RON | |
| 91 | 91.IVI TECH MOD SRL▲ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,6 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 107,2 K RON | |
| 92 | 92.LABORATORUL CU BUNĂTĂȚI S.R.L.▲ 236 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Călăraşi | 17,5 %— | — | 25 K RON | |
| 93 | 93.TEHTRANS IND S.R.L.▲ 118 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 17,5 %▲ 282,9 % | ▲ 282,9 % | 349,5 K RON | |
| 94 | 94.ELAGRO GOSTILELE SRL▲ 111 | Sat Goştilele, Oraş Fundulea, Călăraşi | 17,4 %▲ 250,7 % | ▲ 250,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 95 | 95.EAST METALLSCHNEIDER S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,4 %— | — | 330,4 K RON | |
| 96 | 96.FERMA SOLOMON S.R.L.▲ 152 | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 17,1 %▲ 620,7 % | ▲ 620,7 % | 8,4 K RON | |
| 97 | 97.GIROMAX SRL▲ 187 | Sat Săruleşti-Gară, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 17,1 %▲ 14.125 % | ▲ 14.125 % | 13,8 K RON | |
| 98 | 98.HEREA ILIE PRODUCT S.R.L.nou | Sat Valea Argovei, Comuna Valea Argovei, Călăraşi | 16,8 %— | — | — | 2 K RON |
| 99 | 99.BENINO SRL▼ 18 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 16,8 %▼ 37 % | ▼ 37 % | 220,5 K RON | |
| 100 | 100.AGROVET SRL▲ 250 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16,7 %— | — | 34,1 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Călărași
CAEN 2311
Fabricarea sticlei plate
1 firme · 968,3 mil. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 816,1 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
10 firme · 461,3 mil. RON
CAEN 1712
Fabricarea hârtiei și cartonului
1 firme · 303,3 mil. RON
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
1 firme · 256,6 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
8 firme · 158 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
2 firme · 147,3 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
5 firme · 87,5 mil. RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 87,5 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
8 firme · 76,3 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
49 firme · 66,6 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
71 firme · 65,8 mil. RON
CAEN 2896
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea maselor plastice și a cauciucului
1 firme · 63,8 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
35 firme · 63,1 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 54,1 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
1 firme · 50,4 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
4 firme · 49,8 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
5 firme · 48,8 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
1 firme · 44 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
4 firme · 28 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
29 firme · 27,4 mil. RON
CAEN 2823
Fabricarea mașinilor și echipamentelor de birou (exclusiv fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice)
1 firme · 21,1 mil. RON
CAEN 2351
Fabricarea cimentului
1 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
1 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
2 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
10 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
22 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
2 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
8 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
7 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
3 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
11 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 2020
Fabricarea pesticidelor și a altor produse agrochimice
3 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
9 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
11 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
18 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
7 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
1 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
15 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
2 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 2592
Fabricarea ambalajelor ușoare din metal
2 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
1 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
4 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
2 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
1 firme · 4 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
3 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
5 firme · 3 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
4 firme · 3 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
1 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
14 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 3099
Fabricarea altor mijloace de transport n.c.a.
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
3 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
11 firme · 2 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
14 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
1 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
1 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
1 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
2 firme · 822,8 K RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
2 firme · 697,9 K RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
1 firme · 524,8 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
1 firme · 483,3 K RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
6 firme · 386,7 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
1 firme · 384,6 K RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 331,6 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 283,6 K RON
CAEN 2630
Fabricarea echipamentelor de comunicații
1 firme · 279,5 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
1 firme · 265,5 K RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
2 firme · 262,5 K RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
1 firme · 254,3 K RON
CAEN 0321
Fabricarea bijuteriilor, imitațiilor de bijuterii și articolelor similare
2 firme · 244 K RON
CAEN 2053
Fabricarea uleiurilor esențiale
2 firme · 219,3 K RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 207,6 K RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
3 firme · 187,7 K RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
1 firme · 187,7 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
1 firme · 183,3 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
1 firme · 172,1 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
1 firme · 144,4 K RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
2 firme · 81,6 K RON
CAEN 1062
Fabricarea amidonului și a produselor din amidon
1 firme · 74,7 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 74,4 K RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
5 firme · 68,6 K RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
3 firme · 62,2 K RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 55,6 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 52,5 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
4 firme · 42,4 K RON
CAEN 1391
Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
1 firme · 41,4 K RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
1 firme · 29,8 K RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 6 K RON
CAEN 2431
Tragere la rece a barelor
1 firme · 0 RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 0 RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
3 firme · 0 RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2 firme · 0 RON
CAEN 1104
Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare
1 firme · 0 RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 0 RON
CAEN 1081
Fabricarea zahărului
1 firme · 0 RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
3 firme · 0 RON
CAEN 3092
Fabricarea de biciclete și de vehicule pentru invalizi
1 firme · 0 RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
1 firme · 0 RON
CAEN 2893
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
1 firme · 0 RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 0 RON