Top 100 firme — Construcții, București după scădere cifră de afaceri în 2015
2.306 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -2,2 mld. RON. Pragul de intrare în top este -7,5 mil. RON, iar liderul atinge -156,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STRACO GRUP SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -156,8 mil. RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | -66,5 mil. RON | |
| 2 | 2.BOG 'ART SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -111 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 9,2 mil. RON | |
| 3 | 3.MAX BOEGL ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -106,7 mil. RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | -4,3 mil. RON | |
| 4 | 4.AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIAnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -96,3 mil. RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | -4,6 mil. RON | |
| 5 | 5.DEPENBROCK ADMINISTRATOR CONSTRUCT SOCIETATE IN COMANDITAnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -71,8 mil. RON▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | -3,8 mil. RON | |
| 6 | 6.TEHNOLOGICA RADION SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -66,1 mil. RON▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | -9,4 mil. RON | |
| 7 | 7.FCC CONSTRUCCION SA BARCELONA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -59,2 mil. RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | -38,5 mil. RON | |
| 8 | 8.T.M.U.C.B. SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -56,6 mil. RON▼ 50 % | ▼ 50 % | -5,2 mil. RON | |
| 9 | 9.SPC BETA PROPERTY DEVELOPMENT COMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -54,3 mil. RON▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | -2,8 mil. RON | |
| 10 | 10.APOLODOR COM IMPEX SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -53 mil. RON▼ 45 % | ▼ 45 % | -11,4 mil. RON | |
| 11 | 11.ZIGGY CONSTRUCT SRL▲ 272 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -49,6 mil. RON▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | -6,4 mil. RON | |
| 12 | 12.LSG BUILDING SOLUTIONS GMBH SUCURSALA BUCURESTI▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -46,3 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 397,5 K RON | |
| 13 | 13.ADRIAN CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -43,4 mil. RON▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 255 K RON | |
| 14 | 14.ICONOMIC SACOM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -38,6 mil. RON▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | -434,7 K RON | |
| 15 | 15.APOLODOR CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -38,5 mil. RON▼ 92,7 % | ▼ 92,7 % | 69,2 K RON | |
| 16 | 16.LUXTEN LIGHTING COMPANY SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -37,8 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 13,9 mil. RON | |
| 17 | 17.BITUNOVA Romania SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -36 mil. RON▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | -15 mil. RON | |
| 18 | 18.GINTAS COM SRL▲ 180 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -33,9 mil. RON▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 422,9 K RON | |
| 19 | 19.DELTA ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJ 93 S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -30,5 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 15,2 mil. RON | |
| 20 | 20.ALPHA PROPERTY DEVELOPMENT SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -28,9 mil. RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | -145,1 K RON | |
| 21 | 21.MARTIFER SOLAR RO SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -24,4 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 155,8 K RON | |
| 22 | 22.LOGSTOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -24,2 mil. RON▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | -6,7 mil. RON | |
| 23 | 23.GERROM BAU SRL▲ 271 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -24,1 mil. RON▼ 86,9 % | ▼ 86,9 % | 469,8 K RON | |
| 24 | 24.MITRE BUILDING CONSTRUCTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -23,8 mil. RON▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | 415,5 K RON | |
| 25 | 25.HERCESA IMOBILIARA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -23 mil. RON▼ 61 % | ▼ 61 % | 31,9 mil. RON | |
| 26 | 26.BODEN ROT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -21,7 mil. RON▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | -1,1 mil. RON | |
| 27 | 27.ETAP ROM CONSTRUCT AND CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -20,5 mil. RON▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | 3,8 mil. RON | |
| 28 | 28.ANTREPRIZA CONSTRUCTII MONTAJ NR.4 BUCURESTI SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -19,6 mil. RON▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | -1,9 mil. RON | |
| 29 | 29.SWIETELSKY CONSTRUCT S.R.L.▲ 52 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -18,6 mil. RON▼ 94 % | ▼ 94 % | -21,4 mil. RON | |
| 30 | 30.GEVA CONSTRUCT AMBIENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -18 mil. RON▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 7,4 mil. RON | |
| 31 | 31.REAL CONSTRUCT IMPEX SRL▲ 125 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -17,9 mil. RON▼ 91,7 % | ▼ 91,7 % | -983,5 K RON | |
| 32 | 32.PROMS CONCEPT GROUP SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -17,7 mil. RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | -7,9 mil. RON | |
| 33 | 33.KIAT GROUP CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -16,5 mil. RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 172,7 K RON | |
| 34 | 34.ENTIRE REAL ESTATE SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -15,3 mil. RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 615,4 K RON | |
| 35 | 35.CITY ROSE PARK SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -15,2 mil. RON▼ 39 % | ▼ 39 % | -6,9 mil. RON | |
| 36 | 36.UTI REAL ESTATE DEVELOPMENT SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -15 mil. RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 282,2 K RON | |
| 37 | 37.SALCEF GROUP S.P.A. ROMA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -15 mil. RON▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | -100,7 K RON | |
| 38 | 38.Dambovita Center SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -14,6 mil. RON▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | -8,9 mil. RON | |
| 39 | 39.NEW LAND SERV CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -14,5 mil. RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | -340,7 K RON | |
| 40 | 40.TALESUN SOLAR BUCHAREST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -14 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -6,7 mil. RON | |
| 41 | 41.SWIETELSKY AG LINZ SUCURSALA BUCURESTI▼ 29 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -13,8 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | -15,8 mil. RON | |
| 42 | 42.IMPRESERVICE WORK SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -13,1 mil. RON▼ 90,4 % | ▼ 90,4 % | 264,7 K RON | |
| 43 | 43.T DANCOR ROMCONSTRUCT SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -12,8 mil. RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 179 K RON | |
| 44 | 44.DINOTEDAS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -12,6 mil. RON▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | -1,5 mil. RON | |
| 45 | 45.TERRATEST GEOTEHNIC SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -12,4 mil. RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | -1,7 mil. RON | |
| 46 | 46.AMV GRUP CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -12,2 mil. RON▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | 10,7 K RON | |
| 47 | 47.ALLIANCE PROPERTIES SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -12,2 mil. RON▼ 95,3 % | ▼ 95,3 % | 11,8 K RON | |
| 48 | 48.SPL POWERLINES GMBH&COKG AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -12,1 mil. RON▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | 476,3 K RON | |
| 49 | 49.SOMET SAnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -11,9 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 50 | 50.ROX CONSTRUCT IMPEX S.R.L.▲ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -11,8 mil. RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 2,8 K RON | |
| 51 | 51.SOCIEDAD ANÓNIMA DE OBRAS Y SERVICIOS,COPASA OURENSE SPANIA- SUCURSALA BUCURESTI ROMANIAnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -11,8 mil. RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | -2,6 mil. RON | |
| 52 | 52.DEVELOPMENT AND ARTISTIC CONSTRUCTION SOLUTION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -11,4 mil. RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 1,5 mil. RON | |
| 53 | 53.PHOENIX INSTAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -11,3 mil. RON▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | -336,2 K RON | |
| 54 | 54.MARICON DESIGN CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -11,2 mil. RON▼ 92,1 % | ▼ 92,1 % | -437,3 K RON | |
| 55 | 55.AB EXPERT CONSTRUCT IMOBILIARE S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -11,1 mil. RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -13,5 mil. RON | |
| 56 | 56.CIVILE JUNIOR SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -10,8 mil. RON▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | -3,7 mil. RON | |
| 57 | 57.ADA CONSTRUCTII SI AMENAJARI SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -10,8 mil. RON▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 848 K RON | |
| 58 | 58.SKE GROUP ROMANIA SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -10,7 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,6 K RON | |
| 59 | 59.PHOENIX PARK SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -10,6 mil. RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 5,4 mil. RON | |
| 60 | 60.CONSTRUCŢII FEROVIARE IAŞI S.A.▼ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -10,6 mil. RON▼ 99,3 % | ▼ 99,3 % | -3,4 mil. RON | |
| 61 | 61.FREYROM SAnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -10,6 mil. RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 62 | 62.ENERGOMONTAJ SA▼ 48 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -10,6 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -34,7 mil. RON | |
| 63 | 63.CARSON CONSTRUCTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -10,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -88 RON | |
| 64 | 64.IMTECH TECHNOLOGY S.R.L.▼ 28 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -10,4 mil. RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -3,5 mil. RON | |
| 65 | 65.RCV GLOBAL GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -10,1 mil. RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | -4 mil. RON | |
| 66 | 66.CAPITAL CONSTRUCT CORPORATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -10 mil. RON▼ 88,2 % | ▼ 88,2 % | -359,7 K RON | |
| 67 | 67.ISAF-SOCIETATE DE SEMNALIZARI SI AUTOMATIZARI FEROVIARE SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -9,9 mil. RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | -956,2 K RON | |
| 68 | 68.ITALIAN-ROMANIAN INDUSTRIAL DEVELOPMENT ENTERPRISE - IRIDE SA▲ 80 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -9,8 mil. RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | -24 mil. RON | |
| 69 | 69.GRID SOLUTIONS ROMÂNIA SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -9,8 mil. RON▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | -65,5 K RON | |
| 70 | 70.OVI MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -9,8 mil. RON▼ 89 % | ▼ 89 % | -1,2 mil. RON | |
| 71 | 71.CONSAL EDILITARE S.R.L.▲ 95 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -9,8 mil. RON▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 505,4 K RON | |
| 72 | 72.CONSOLA GRUP CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -9,7 mil. RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 648,6 K RON | |
| 73 | 73.SERVICII ENERGETICE MUNTENIA SA▲ 54 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -9,6 mil. RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | -2,9 mil. RON | |
| 74 | 74.KABADATA CONCEPT SRL▲ 99 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -9,6 mil. RON▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | -268,6 K RON | |
| 75 | 75.JANTZEN DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -9,5 mil. RON▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | -1,6 mil. RON | |
| 76 | 76.REAL CONSTRUCT MANAGEMENT SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -9,3 mil. RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 552,8 K RON | |
| 77 | 77.PROCER COMPANY SAnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -9,3 mil. RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 461,4 K RON | |
| 78 | 78.MSC POLAND SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -9,2 mil. RON▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | 376,8 K RON | |
| 79 | 79.CONSULT IMOBILIARE NORD SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -9,2 mil. RON▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | -8,9 mil. RON | |
| 80 | 80.AMPEL DACIA SRL▼ 54 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -9,1 mil. RON▼ 89,7 % | ▼ 89,7 % | 33,6 K RON | |
| 81 | 81.SBR SOLETANCHE BACHY FUNDATII SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -9 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 86,6 K RON | |
| 82 | 82.HOCHTIEF INFRASTRUCTURE GMBH ESSEN - SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -8,9 mil. RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -11,6 mil. RON | |
| 83 | 83.GRAN VIA MOINESTI SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8,7 mil. RON▼ 96,6 % | ▼ 96,6 % | -6 mil. RON | |
| 84 | 84.TCPI ROMANIA - TECNOPROJECTO INTERNACIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -8,5 mil. RON▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | -622,5 K RON | |
| 85 | 85.HOLDING ESTATE AND MANAGEMENT SOLUTIONS GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -8,4 mil. RON▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | -4,6 mil. RON | |
| 86 | 86.BRĂILA PROMENADA MALL SRL▲ 1.358 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8,3 mil. RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | -29,8 mil. RON | |
| 87 | 87.MOTECO SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8,3 mil. RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 4,6 mil. RON | |
| 88 | 88.GLOBALWORTH ASSET MANAGERS SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -8,3 mil. RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -11 mil. RON | |
| 89 | 89.DOMINUS CO. SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8,2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -3 mil. RON | |
| 90 | 90.EUROSTRADA CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -8,2 mil. RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | -971,5 K RON | |
| 91 | 91.ANDUNA SERVIMOB SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8,2 mil. RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 36,7 K RON | |
| 92 | 92.ARXIKON CONSTRUCTION COMPANY SRL▲ 373 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8,1 mil. RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | -769 K RON | |
| 93 | 93.MAR URBAN CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -8,1 mil. RON▼ 91,2 % | ▼ 91,2 % | -568,7 K RON | |
| 94 | 94.NORD IMOINVEST CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8 mil. RON▼ 90,4 % | ▼ 90,4 % | -3 K RON | |
| 95 | 95.MONTAJ ELECTRIC SRL▲ 259 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -7,9 mil. RON▼ 67 % | ▼ 67 % | 200,3 K RON | |
| 96 | 96.AE & E AUSTRIA GMBH & CO KG-RAABA SOCIETATE IN COMANDITA SUCURSALA BUCURESTI▼ 67 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -7,9 mil. RON▼ 87,5 % | ▼ 87,5 % | -27,3 mil. RON | |
| 97 | 97.HOME STORE INVESTMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -7,8 mil. RON▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 2,5 mil. RON | |
| 98 | 98.KREEISSTAD CONSTRUCTION SRL▲ 103 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -7,7 mil. RON▼ 74,1 % | ▼ 74,1 % | -888,6 K RON | |
| 99 | 99.IMOB INFRASTRUCTURĂ SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -7,7 mil. RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | -10,7 mil. RON | |
| 100 | 100.MAXI DESIGN CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -7,5 mil. RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 2,4 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — București
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.875 firme · 17,9 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
3.691 firme · 10 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
1.554 firme · 6,7 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
314 firme · 5,6 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
2.047 firme · 4,4 mld. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
1.823 firme · 3,8 mld. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
125 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
36 firme · 2,2 mld. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
128 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
539 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
607 firme · 520 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
65 firme · 496,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
146 firme · 477,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
329 firme · 349,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
53 firme · 294,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
57 firme · 251,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
234 firme · 226,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
73 firme · 149,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
67 firme · 135,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
290 firme · 134,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
8 firme · 109,2 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
119 firme · 106,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
124 firme · 103,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
36 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
6 firme · 66,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
56 firme · 33,5 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
18 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
7 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
18 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
11 firme · 2,9 mil. RON