Top 100 firme — Construcții, București după scădere cifră de afaceri în 2010
3.206 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -4,1 mld. RON. Pragul de intrare în top este -14,3 mil. RON, iar liderul atinge -145,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HIDROCONSTRUCTIA SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -145,3 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 49,6 mil. RON | |
| 2 | 2.SYNERGY CONSTRUCT SRL▲ 55 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -121,6 mil. RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 3,5 mil. RON | |
| 3 | 3.APOLODOR COM IMPEX SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -120 mil. RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | -5,8 mil. RON | |
| 4 | 4.MEP CONSTRUCT INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -118,8 mil. RON▼ 87,2 % | ▼ 87,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.CEFIN REAL ESTATE ASSET MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -112 mil. RON▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | -9,1 mil. RON | |
| 6 | 6.BOUYGUES ROMANIA SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -103,4 mil. RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | -11,2 mil. RON | |
| 7 | 7.VIAROM CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -103,3 mil. RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 190,3 K RON | |
| 8 | 8.IMSAT SA▲ 17 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -102,1 mil. RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | -20,4 mil. RON | |
| 9 | 9.ASHROICH ROMANIA SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -95 mil. RON▼ 86,1 % | ▼ 86,1 % | -19,2 mil. RON | |
| 10 | 10.BANEASA REZIDENTIAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -94 mil. RON▼ 84 % | ▼ 84 % | 1,6 mil. RON | |
| 11 | 11.CLASSIC DOME SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -92,3 mil. RON▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | 6,2 mil. RON | |
| 12 | 12.GENESIS DEVELOPMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -88,5 mil. RON▼ 68,6 % | ▼ 68,6 % | 7,1 mil. RON | |
| 13 | 13.COMNORD S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -80,4 mil. RON▼ 79 % | ▼ 79 % | 50,2 K RON | |
| 14 | 14.MIVAN KIER JOINT VENTURE LIMITED NEWPARK SUCURSALA BUCURESTI▼ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -77,7 mil. RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | -64,8 mil. RON | |
| 15 | 15.TRIPLEWAY PROPERTIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -74,4 mil. RON▼ 98,7 % | ▼ 98,7 % | -103,3 K RON | |
| 16 | 16.ORHIDEEA GARDENS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -72,1 mil. RON▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 3,6 mil. RON | |
| 17 | 17.ELECTRA M&E ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -70,3 mil. RON▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | -1,3 mil. RON | |
| 18 | 18.IAMSAT MUNTENIA SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -59,4 mil. RON▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 19 | 19.WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -59,1 mil. RON▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 18,8 mil. RON | |
| 20 | 20.ENERGOCONSTRUCTIA SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -56,5 mil. RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | -83,2 mil. RON | |
| 21 | 21.TRACON SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -56 mil. RON▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 6,1 mil. RON | |
| 22 | 22.GVU BUILDING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -54 mil. RON▼ 94,1 % | ▼ 94,1 % | 135,2 K RON | |
| 23 | 23.HRV BUILDING SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -52,1 mil. RON▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | -2 mil. RON | |
| 24 | 24.IMOB INFRASTRUCTURĂ SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -48,5 mil. RON▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | 456,9 K RON | |
| 25 | 25.CAROL PARK RESIDENCE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -48,3 mil. RON▼ 81,1 % | ▼ 81,1 % | -3,8 mil. RON | |
| 26 | 26.TOTAL CONFORT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -47 mil. RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | -10,3 mil. RON | |
| 27 | 27.SIGUR INDUSTRIAL CONSTRUCT SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -46,5 mil. RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 674,2 K RON | |
| 28 | 28.METAL YAPI SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -46 mil. RON▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | -6,4 mil. RON | |
| 29 | 29.ROMELECTRO SA▲ 1.178 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -44,9 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 51,7 mil. RON | |
| 30 | 30.COLAS SA FRANTA SUCURSALA ROMANIA▼ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -43,2 mil. RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 163,1 K RON | |
| 31 | 31.ASEDES INFRAESTRUCTURAS SA VALENCIA- SUCURSALA BUCURESTI▲ 97 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -42,9 mil. RON▼ 90,3 % | ▼ 90,3 % | -1,7 mil. RON | |
| 32 | 32.GEIGER-BOEGL SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -42,5 mil. RON▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 33 | 33.ELEVOLUTION - ENGENHARIA, S.A. PORTUGALIA SUCURSALA BUCUREŞTInou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -42,4 mil. RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | -19,4 mil. RON | |
| 34 | 34.HOLDING-AKTOR-ATHENA SA-GRECIA-SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -41,5 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 246,9 K RON | |
| 35 | 35.LENA ENGENHARIA E CONSTRUCOES SA PORTUGALIA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -40,7 mil. RON▼ 73 % | ▼ 73 % | 1,3 mil. RON | |
| 36 | 36.FLOREASCA CONSTRUCTION SA▼ 32 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -40,3 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 722,1 K RON | |
| 37 | 37.REAL DESIGN TRUST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -40,1 mil. RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 2,2 mil. RON | |
| 38 | 38.PROPRIETATI IMOBILIARE LAR SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -39,6 mil. RON▼ 65 % | ▼ 65 % | 3,1 mil. RON | |
| 39 | 39.BAWI CONSTRUCTION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -38,3 mil. RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 40 | 40.TERRA - NOVA CONSTRUCT SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -38,2 mil. RON▼ 49 % | ▼ 49 % | 1,2 mil. RON | |
| 41 | 41.CARSON CONSTRUCTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -38 mil. RON▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 1 mil. RON | |
| 42 | 42.ACMS SA▼ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -37,4 mil. RON▼ 67 % | ▼ 67 % | -4,6 mil. RON | |
| 43 | 43.CONCELEX SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -36,1 mil. RON▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 383,4 K RON | |
| 44 | 44.EDRASIS CONSTRUCT GRUP SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -35,8 mil. RON▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | -9,7 mil. RON | |
| 45 | 45.PARCUL BANATULUI SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -34,3 mil. RON▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | -12,3 mil. RON | |
| 46 | 46.T.O. CONSTRUCTIONS SA ATENA SUCURSALA BUCURESTI▼ 34 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -34,2 mil. RON▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 8,8 mil. RON | |
| 47 | 47.BOG 'ART SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -34,1 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 4,6 mil. RON | |
| 48 | 48.FRIGOTEHNICA S.A.▼ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -33,7 mil. RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | -41,6 mil. RON | |
| 49 | 49.BIWATER INTERNATIONAL LIMITED REGATUL UNIT SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -33,1 mil. RON▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 7 mil. RON | |
| 50 | 50.COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII "C.N.I." SAnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -31,6 mil. RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | -3,8 mil. RON | |
| 51 | 51.CITY ROSE PARK SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -30,4 mil. RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | -3,5 mil. RON | |
| 52 | 52.INVEST IMOBILIAR CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -30,3 mil. RON▼ 93,9 % | ▼ 93,9 % | 748,9 K RON | |
| 53 | 53.MET ENGINEERING S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -29,1 mil. RON▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | 4,1 mil. RON | |
| 54 | 54.ROGARIU IMOBILIARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -28,2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 15,5 K RON | |
| 55 | 55.TEHNOCLIMA GENERAL CONTRACTOR SRL▲ 67 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -28 mil. RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 56 | 56.ARCOM SA▼ 48 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -26,7 mil. RON▼ 75,2 % | ▼ 75,2 % | -4 mil. RON | |
| 57 | 57.R.E.START INT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -26,6 mil. RON▼ 94,3 % | ▼ 94,3 % | 13,3 K RON | |
| 58 | 58.FLASH LIGHTING SERVICES SA▲ 116 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -26,3 mil. RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 59 | 59.COMINCO SA▼ 33 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -25,5 mil. RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 136,7 K RON | |
| 60 | 60.TUNGAL METROU SA▼ 53 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -25,4 mil. RON▼ 83,9 % | ▼ 83,9 % | 13,8 K RON | |
| 61 | 61.SILVER INSTAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -25,3 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -23,2 mil. RON | |
| 62 | 62.CITY GATE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -25,2 mil. RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | -22 mil. RON | |
| 63 | 63.HAN PROROAD SA▼ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -25,1 mil. RON▼ 68 % | ▼ 68 % | -10,1 mil. RON | |
| 64 | 64.UNISAT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -24,7 mil. RON▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | -1,6 mil. RON | |
| 65 | 65.VIROM INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -24,7 mil. RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 457,3 K RON | |
| 66 | 66.MULTIPARTENER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -24,1 mil. RON▼ 84,9 % | ▼ 84,9 % | 15,7 K RON | |
| 67 | 67.CITY GATE BUCHAREST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -23,8 mil. RON▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | -27,2 mil. RON | |
| 68 | 68.ZEDRA CONSTRUCT COMPANY SRL▲ 485 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -23 mil. RON▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | -8,1 mil. RON | |
| 69 | 69.AE & E AUSTRIA GMBH & CO KG-RAABA SOCIETATE IN COMANDITA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -22,8 mil. RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | -63,1 mil. RON | |
| 70 | 70.ANCONI CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -22,6 mil. RON▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | -257 K RON | |
| 71 | 71.DUNAREA SA▼ 35 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -22,1 mil. RON▼ 96,8 % | ▼ 96,8 % | -1,9 mil. RON | |
| 72 | 72.A&Y PROMOTION CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -20,8 mil. RON▼ 92,9 % | ▼ 92,9 % | 323,3 K RON | |
| 73 | 73.PLASTIDRUM SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -20,1 mil. RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 370,4 K RON | |
| 74 | 74.EUROSTONE DEVELOPER SRL▲ 98 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -20,1 mil. RON▼ 97,8 % | ▼ 97,8 % | -297,2 K RON | |
| 75 | 75.SMART HUB S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -20 mil. RON▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | -2,2 mil. RON | |
| 76 | 76.IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR S.A.▼ 65 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -19,9 mil. RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -17,5 mil. RON | |
| 77 | 77.GENESIS INTERNATIONAL SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -19,9 mil. RON▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | -12,7 mil. RON | |
| 78 | 78.EUROVIA-CONSTRUCT INTERNATIONAL SA▼ 33 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -19,3 mil. RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 93,3 K RON | |
| 79 | 79.REVITAROM SAnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -19 mil. RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 1 mil. RON | |
| 80 | 80.INTRACOM CONSTRUCT S.A.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -18,9 mil. RON▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | 584,6 K RON | |
| 81 | 81.SBR SOLETANCHE BACHY FUNDATII SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -18,9 mil. RON▼ 73,7 % | ▼ 73,7 % | -5 mil. RON | |
| 82 | 82.BAUTECH GENERAL CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -18,8 mil. RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 23,1 mil. RON | |
| 83 | 83.MUNTENIA TRANSCOM S.A.▼ 32 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -18,2 mil. RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 5,6 mil. RON | |
| 84 | 84.DRUM ART SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -18 mil. RON▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 56,4 K RON | |
| 85 | 85.EDILITARE VEST SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -17,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 610,1 K RON | |
| 86 | 86.GENERAL CONSTRUCT SAnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -17,4 mil. RON▼ 67,8 % | ▼ 67,8 % | 30,5 K RON | |
| 87 | 87.DYWIDAG România SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -17,3 mil. RON▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 4,3 mil. RON | |
| 88 | 88.DINAMIC COMPANY SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -16 mil. RON▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 888 K RON | |
| 89 | 89.GIULESTI REAL ESTATE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -16 mil. RON▼ 77,6 % | ▼ 77,6 % | -1,4 mil. RON | |
| 90 | 90.CENTRAL CONSTRUCŢII ŞI DEMOLĂRI SRL▲ 246 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -16 mil. RON▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | -837,9 K RON | |
| 91 | 91.ANTEU INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -16 mil. RON▼ 81,1 % | ▼ 81,1 % | -495,2 K RON | |
| 92 | 92.AC & DUCT TEC SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -15,8 mil. RON▼ 98,5 % | ▼ 98,5 % | 102,1 K RON | |
| 93 | 93.CIVILE JUNIOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -15,8 mil. RON▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | -1,7 mil. RON | |
| 94 | 94.APOLODOR FORAJE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -15,6 mil. RON▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 95 | 95.COLAS RAIL FRANTA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -15,4 mil. RON▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | -6,8 mil. RON | |
| 96 | 96.ISAF-SOCIETATE DE SEMNALIZARI SI AUTOMATIZARI FEROVIARE SA▲ 124 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -15,2 mil. RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | -7 mil. RON | |
| 97 | 97.TC CARPATI SA▼ 38 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -15,1 mil. RON▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | 781,1 K RON | |
| 98 | 98.Grupul Portughez de Constructii SRL▲ 216 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -14,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -208,9 K RON | |
| 99 | 99.MASTER MASSIV CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -14,3 mil. RON▼ 97,8 % | ▼ 97,8 % | 532,2 K RON | |
| 100 | 100.BMD CONSTRUCTII SI DEZVOLTARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -14,3 mil. RON▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | -328,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — București
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.875 firme · 17,9 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
3.691 firme · 10 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
1.554 firme · 6,7 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
314 firme · 5,6 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
2.047 firme · 4,4 mld. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
1.823 firme · 3,8 mld. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
125 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
36 firme · 2,2 mld. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
128 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
539 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
607 firme · 520 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
65 firme · 496,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
146 firme · 477,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
329 firme · 349,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
53 firme · 294,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
57 firme · 251,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
234 firme · 226,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
73 firme · 149,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
67 firme · 135,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
290 firme · 134,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
8 firme · 109,2 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
119 firme · 106,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
124 firme · 103,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
36 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
6 firme · 66,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
56 firme · 33,5 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
18 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
7 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
18 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
11 firme · 2,9 mil. RON