Top 100 firme — IT și comunicații, Bacău după scădere cifră de afaceri în 2023
118 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -27,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este -9,6 K RON, iar liderul atinge -4,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.POS-POINT OF SALE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -4,4 mil. RON▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | -32,9 K RON | |
| 2 | 2.MANBIAN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -3,2 mil. RON▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | -152,7 K RON | |
| 3 | 3.MAYA SYSTEM INVEST SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | -1,4 mil. RON▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | 124,7 K RON | |
| 4 | 4.FSE - DIGITAL & TALENT NETWORK S.R.L.▲ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | -1,4 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -41 K RON | |
| 5 | 5.DESTEPTAREA S.R.L.▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | -1,2 mil. RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | -90,6 K RON | |
| 6 | 6.TV NET STAR 2018 S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | -1,1 mil. RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | -2,1 K RON | |
| 7 | 7.LIFE CONNECT SOFT & LEADS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | -1 mil. RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | -43,3 K RON | |
| 8 | 8.IVAN'S STUDIO S.R.L.nou | Sat Lupeşti, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | -865,8 K RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 294 K RON | |
| 9 | 9.PLAN MANAGEMENT SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | -652,2 K RON▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | -105,8 K RON | |
| 10 | 10.BLUE-DAY S.R.L.nou | Sat Popeni, Comuna Căiuţi, Bacău | -639,5 K RON▼ 77,6 % | ▼ 77,6 % | 137,3 K RON | |
| 11 | 11.GLOBAL FLOW SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | -572,1 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.GEMINI SERV SRLnou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | -535,1 K RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 247,3 K RON | |
| 13 | 13.SAME DAY SYSTEM SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | -493,8 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 400 K RON | |
| 14 | 14.SKYBASE SOLAR SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | -486,4 K RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 452,6 K RON | |
| 15 | 15.HELLENTROY S.R.L.▼ 3 | Sat Orbeni, Comuna Orbeni, Bacău | -474,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,4 K RON | |
| 16 | 16.SHINY AFRODITA S.R.L.nou | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Bacău | -462 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -165,5 K RON | |
| 17 | 17.SPHERIC MIND S.R.L.nou | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Bacău | -454,8 K RON▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | 467,6 K RON | |
| 18 | 18.EURO CONSOFT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -440,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -6,6 K RON | |
| 19 | 19.DATALEX S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | -416,7 K RON▼ 51 % | ▼ 51 % | -124 K RON | |
| 20 | 20.NOFOMO S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -357,6 K RON▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | 9,3 K RON | |
| 21 | 21.TECHWISE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -309,6 K RON▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 181,4 K RON | |
| 22 | 22.YOUR IDEAL DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -282,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -4,6 K RON | |
| 23 | 23.CHARMANT PERLA S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -276,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 24 | 24.CRISTEBO CONSULTING SRL▲ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | -271,6 K RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 256 K RON | |
| 25 | 25.TELEGRUP KI S.R.L.nou | Sat Onişcani, Comuna Filipeşti, Bacău | -228,1 K RON▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | 57,3 K RON | |
| 26 | 26.ALE CREATIVE DESIGNE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -220,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 27 | 27.INFRA NET SYSTEMS S.R.L.nou | Sat Tătărăşti, Comuna Tătărăşti, Bacău | -208,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 28 | 28.XERCHILL S.R.L.▲ 53 | Municipiul Bacău, Bacău | -202,3 K RON▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | -15,2 K RON | |
| 29 | 29.HOLD4ROM SRLnou | Sat Şesuri, Comuna Măgireşti, Bacău | -190,1 K RON▼ 87,4 % | ▼ 87,4 % | -24 K RON | |
| 30 | 30.CROMSYS SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | -187,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -20,7 K RON | |
| 31 | 31.SOFTWAVE CORE S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | -185 K RON▼ 83,2 % | ▼ 83,2 % | 29,5 K RON | |
| 32 | 32.M4D T3C SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -167,3 K RON▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 71,1 K RON | |
| 33 | 33.HEYWAY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -156,7 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 61,3 K RON | |
| 34 | 34.WORLDWIDE DISCOVERIES SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -156,5 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 265,6 K RON | |
| 35 | 35.INTERNAŢIONAL OLISAT SRLnou | Sat Sănduleni, Comuna Sănduleni, Bacău | -151,5 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | -340,9 K RON | |
| 36 | 36.WEB PRODIGY SRL▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | -150,9 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 214,4 K RON | |
| 37 | 37.TECFRUIT SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -150,2 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 140 K RON | |
| 38 | 38.CHRISTAL MARA GOLD S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -139,5 K RON▼ 98,4 % | ▼ 98,4 % | -7,6 K RON | |
| 39 | 39.SOFTDIVISION COMPANY S.R.L.nou | Sat Ruşi-Ciutea, Comuna Letea Veche, Bacău | -135,1 K RON▼ 89,5 % | ▼ 89,5 % | 1,5 K RON | |
| 40 | 40.IT DEV EXPERTS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -133,7 K RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 109,9 K RON | |
| 41 | 41.PAV COMUNICATION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -129,5 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 1,5 K RON | |
| 42 | 42.FEEDBRAIN S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -118,9 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 192,8 K RON | |
| 43 | 43.KEY MUSIC PRODUCTION S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | -115,5 K RON▼ 80,9 % | ▼ 80,9 % | -28,1 K RON | |
| 44 | 44.LOGOFAT IT SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -115,4 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 885,4 K RON | |
| 45 | 45.DEOSEBIT SOFT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -114,2 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -34,6 K RON | |
| 46 | 46.FOXTRON CONSULT S.R.L.nou | Sat Bereşti-Bistriţa, Comuna Bereşti-Bistriţa, Bacău | -107,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -75 RON | |
| 47 | 47.PRO DIGITAL SKILL S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | -107 K RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 115,9 K RON | |
| 48 | 48.OSF GENESIS S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | -100,9 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 261,3 K RON | |
| 49 | 49.INSIGHT INOVATIV CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -99,8 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 972,3 K RON | |
| 50 | 50.INTRINSIC DIGITAL SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -95,4 K RON▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 22,2 K RON | |
| 51 | 51.SPESOFT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -90,7 K RON▼ 84,9 % | ▼ 84,9 % | -1,6 K RON | |
| 52 | 52.IT PRINT SERV SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -90,1 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 18,4 K RON | |
| 53 | 53.DELTA QUADRANT SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | -82 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 113 K RON | |
| 54 | 54.SMART HORIZON S.R.L.▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | -79,3 K RON▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 9,5 K RON | |
| 55 | 55.YOMA CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -74,8 K RON▼ 44 % | ▼ 44 % | 42,1 K RON | |
| 56 | 56.MOWITI EDUCRAFT S.R.L.nou | Sat Blidari, Comuna Căiuţi, Bacău | -69,9 K RON▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 15,2 K RON | |
| 57 | 57.ELEGANT FRANCY S.R.L.nou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | -63,2 K RON▼ 43 % | ▼ 43 % | 10,2 K RON | |
| 58 | 58.ELEMENT AFFILIATE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -61,7 K RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 25,4 K RON | |
| 59 | 59.MITBON TELSAT SRLnou | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | -57,8 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 110,4 K RON | |
| 60 | 60.GHSOLUTIONS S.R.L.▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | -55,6 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 25,7 K RON | |
| 61 | 61.ALCOM SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -55,3 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 96,8 K RON | |
| 62 | 62.STRATOWEB S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -52,8 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 183,7 K RON | |
| 63 | 63.SHARE SOLUTIONS SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | -52,7 K RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 3,2 K RON | |
| 64 | 64.BLUE MIND INFO SRL▼ 20 | Municipiul Oneşti, Bacău | -50,3 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 75,2 K RON | |
| 65 | 65.CRYOUT CREATIONS SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | -49,6 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 121,1 K RON | |
| 66 | 66.IT EXPERT CENTER S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -48,8 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 64 K RON | |
| 67 | 67.DEYVID COM SRL▼ 32 | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | -41,3 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 143 K RON | |
| 68 | 68.GIGATECH CONSULTING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -38,9 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 69,9 K RON | |
| 69 | 69.R.V.M. CONSULT SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | -38,5 K RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 18,8 K RON | |
| 70 | 70.DEYVID PRO S.R.L.▼ 23 | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | -37,6 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 128,8 K RON | |
| 71 | 71.INFORMO SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -35,3 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 157,4 K RON | |
| 72 | 72.NASTY TELSAT NET SRL▼ 17 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | -30,8 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 155,4 K RON | |
| 73 | 73.KODAN NET SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -30,3 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 94,8 K RON | |
| 74 | 74.MULTI-SOFT SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -28,9 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 142 K RON | |
| 75 | 75.TRATEL COMUNICAŢII SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | -27,3 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 29,8 K RON | |
| 76 | 76.THESEVEN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -25,1 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | -68 K RON | |
| 77 | 77.ARMONII CULTURALE S.R.L.nou | Sat Slobozia, Comuna Urecheşti, Bacău | -24,4 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 1,5 K RON | |
| 78 | 78.UBY TAXI ALY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -24 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 12,4 K RON | |
| 79 | 79.MOVIE CREATIVE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -23,9 K RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 38,4 K RON | |
| 80 | 80.DIGITALY INC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -23,5 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 238,4 K RON | |
| 81 | 81.MURARUM WEB DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -23,5 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 184,9 K RON | |
| 82 | 82.GECOS TRADE SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -23,3 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 141,1 K RON | |
| 83 | 83.PATRIPRESS S.R.L.nou | Sat Podiş, Comuna Mărgineni, Bacău | -21,9 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 31 K RON | |
| 84 | 84.P.M. STUDIO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -20,7 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 83,2 K RON | |
| 85 | 85.TERRASTORM SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -20,7 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 132,4 K RON | |
| 86 | 86.INNOVATIVE SOLUTIONS FOR IT S.R.L.▼ 71 | Municipiul Bacău, Bacău | -19,1 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 726,6 K RON | |
| 87 | 87.GHPROVIDER S.R.L.▼ 50 | Municipiul Bacău, Bacău | -18,7 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 69,9 K RON | |
| 88 | 88.DEYVID TEL S.R.L.▼ 37 | Municipiul Bacău, Bacău | -17,8 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 113,9 K RON | |
| 89 | 89.GRM IT S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | -17,7 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 22,8 K RON | |
| 90 | 90.MARSOFT SERVICE SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | -17,6 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 148 K RON | |
| 91 | 91.BELIEVEWEB S.R.L.-D.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -17,4 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 60,2 K RON | |
| 92 | 92.TECHNODEV S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -17,2 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 79,3 K RON | |
| 93 | 93.SMART DATA SOFT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -16,8 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 25,1 K RON | |
| 94 | 94.DIGITAL PICACIU SRL▼ 72 | Municipiul Bacău, Bacău | -16,4 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 43,8 K RON | |
| 95 | 95.TERA SOFT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -14,3 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 130,5 K RON | |
| 96 | 96.EURODECT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -13,7 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | -24,7 K RON | |
| 97 | 97.CIRRO SOLUTIONS SRL▼ 66 | Municipiul Bacău, Bacău | -11,3 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 5,4 K RON | |
| 98 | 98.EVO MEDIA SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -11,2 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 237,5 K RON | |
| 99 | 99.ANDY INTELLIGENT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | -9,8 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 120,7 K RON | |
| 100 | 100.EASY IT SOLUTION SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -9,6 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 178,8 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Bacău
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
169 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
85 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
77 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
57 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
34 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
23 firme · 13 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
25 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
17 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
4 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
21 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
12 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
10 firme · 4 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
24 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
12 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
22 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 929,7 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
6 firme · 906,5 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
8 firme · 560 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
6 firme · 497,3 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
2 firme · 381,8 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
4 firme · 375,6 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 369 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 238,8 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 187,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
2 firme · 101,4 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 16 K RON