Top 100 firme — Construcții, Arad după scădere cifră de afaceri în 2011
229 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -230,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -230,8 K RON, iar liderul atinge -46,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONAR SAnou | Municipiul Arad, Arad | -46,7 mil. RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.AMARAD SA▼ 1 | Municipiul Arad, Arad | -35,5 mil. RON▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | -56,1 mil. RON | |
| 3 | 3.ARCVIA MINERVA SAnou | Municipiul Arad, Arad | -19,4 mil. RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | -1,7 mil. RON | |
| 4 | 4.BAMAG GMBH-BUTZBACH/GERMANIA SUCURSALA ARADnou | Municipiul Arad, Arad | -16,4 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -25,3 K RON | |
| 5 | 5.IMOTRUST SAnou | Municipiul Arad, Arad | -11,3 mil. RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | -698,6 K RON | |
| 6 | 6.P.A.B. ROMANIA SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -10,8 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 10,5 mil. RON | |
| 7 | 7.PRO FUSION SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -5,6 mil. RON▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 643 RON | |
| 8 | 8.MR. FAB SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -4,8 mil. RON▼ 77,6 % | ▼ 77,6 % | 296,4 K RON | |
| 9 | 9.ELECTRO FIDELITY COMPANY SRLnou | Sat Sânleani, Comuna Livada, Arad | -4,8 mil. RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 9,8 K RON | |
| 10 | 10.ORIPA SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -4,4 mil. RON▼ 82,1 % | ▼ 82,1 % | 19,8 K RON | |
| 11 | 11.ELECTRICA SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -3,6 mil. RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 16,5 K RON | |
| 12 | 12.C.F. 33 ICIM ARAD SAnou | Municipiul Arad, Arad | -3,4 mil. RON▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | -638,8 K RON | |
| 13 | 13.WINGS BUSINESS WORLD SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -2,6 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 237 K RON | |
| 14 | 14.UVE ANTREPRENORIAT GENERAL SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -2,4 mil. RON▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | -1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.MED PRO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -2,2 mil. RON▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | -27,4 K RON | |
| 16 | 16.FININVEST CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Arad, Arad | -2,1 mil. RON▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | -1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.SOLPREST CONS SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -200 RON | |
| 18 | 18.TERMOCONSTRUCŢII MONTAJ SRL▼ 11 | Municipiul Arad, Arad | -2 mil. RON▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | -11,4 K RON | |
| 19 | 19.CONSVEST GRUP SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 20 | 20.AKI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -2 mil. RON▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | -99,9 K RON | |
| 21 | 21.SALOTTI DUE EMME SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 2,6 K RON | |
| 22 | 22.UVE CONSTRUCT SRL▼ 18 | Municipiul Arad, Arad | -1,9 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -177,8 K RON | |
| 23 | 23.INST-SERV D & D SRL▲ 3 | Municipiul Arad, Arad | -1,6 mil. RON▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 186,9 K RON | |
| 24 | 24.DLP LOAD CONSULTING SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -1,5 mil. RON▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | -46,9 K RON | |
| 25 | 25.COSERI ELECTRIC CO SRLnou | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | -1,4 mil. RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 100,6 K RON | |
| 26 | 26.APA PLUS '97 SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -1,3 mil. RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 407,1 K RON | |
| 27 | 27.DORALIA ENTERPRISING SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -1,2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,4 K RON | |
| 28 | 28.GEMO-IMPEX SRL▲ 129 | Municipiul Arad, Arad | -1,1 mil. RON▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | -249,4 K RON | |
| 29 | 29.ARCONS SA▼ 9 | Municipiul Arad, Arad | -1,1 mil. RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | -775 K RON | |
| 30 | 30.SYSTEM INVEST SRL▼ 24 | Municipiul Arad, Arad | -1 mil. RON▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | -1,4 mil. RON | |
| 31 | 31.KYPROS INVESTMENTS SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -1 mil. RON▼ 85,5 % | ▼ 85,5 % | -395,8 K RON | |
| 32 | 32.EURO UTIL CONS SRLnou | Loc. Pecica, Oraş Pecica, Arad | -974,7 K RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | -533,5 K RON | |
| 33 | 33.PUMBA CONS 2010 SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -960,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -3 K RON | |
| 34 | 34.DARA COM PROSPER SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | -909 K RON▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | -372,7 K RON | |
| 35 | 35.CONTINENTAL I.B.M.W.M. SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -887,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -3,9 K RON | |
| 36 | 36.AMSTAR DESIGN SRLnou | Sat Hălmăgel, Comuna Hălmăgel, Arad | -849,6 K RON▼ 69,8 % | ▼ 69,8 % | 70,4 K RON | |
| 37 | 37.TRANS AR TRUST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -835,6 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 118,3 K RON | |
| 38 | 38.CONSTRUCT TRADING SRL▲ 7 | Municipiul Arad, Arad | -833 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 357,2 K RON | |
| 39 | 39.DENISTAR SRL▼ 7 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | -792,3 K RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 2,4 K RON | |
| 40 | 40.INFRASTRUCTURA FEROVIARĂ ŞI RUTIERĂ SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -783,3 K RON▼ 82,1 % | ▼ 82,1 % | 9,3 K RON | |
| 41 | 41.GREEN EFFICIENT CONSTRUCT PDG S.R.L.nou | Sat Sâmbăteni, Comuna Păuliş, Arad | -769,1 K RON▼ 95,1 % | ▼ 95,1 % | -1,4 mil. RON | |
| 42 | 42.ROGELIS COMPANY SRLnou | Sat Bonţeşti, Comuna Gurahonţ, Arad | -747,6 K RON▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | -266,8 K RON | |
| 43 | 43.START SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -740,9 K RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 14,7 K RON | |
| 44 | 44.CON - MAR COMPANY SRLnou | Sat Cermei, Comuna Cermei, Arad | -619,2 K RON▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | 7,3 K RON | |
| 45 | 45.CLARIN COM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -617 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 9,4 K RON | |
| 46 | 46.MILENIUM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -607,9 K RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | -288,7 K RON | |
| 47 | 47.PRESTIGE CONST VEST SRLnou | Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad | -574,5 K RON▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | -156,6 K RON | |
| 48 | 48.BODROG REAL ESTATE S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | -562,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -8,2 mil. RON | |
| 49 | 49.TOMAIFICIO VENEZIANO IMPEX SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -561,7 K RON▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 86,7 K RON | |
| 50 | 50.ZANETTI SRLnou | Oraş Pecica, Arad | -561,6 K RON▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | -192,3 K RON | |
| 51 | 51.FELIMA PROD SRL▲ 34 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | -552,7 K RON▼ 99,1 % | ▼ 99,1 % | -86,3 K RON | |
| 52 | 52.AQUA SERVINSTAL SRL▼ 34 | Municipiul Arad, Arad | -547,7 K RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 4,8 K RON | |
| 53 | 53.TANSSAM SRL▲ 61 | Municipiul Arad, Arad | -546 K RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 2,5 K RON | |
| 54 | 54.SINODA ASA SRL▼ 7 | Municipiul Arad, Arad | -545,7 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 33,9 K RON | |
| 55 | 55.DENI HOUSE SRL▲ 14 | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | -515,5 K RON▼ 86,9 % | ▼ 86,9 % | 675 RON | |
| 56 | 56.NEXTMAN PLUS SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -499,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 57 | 57.COSTAN TECHNO GROUP SRL▲ 6 | Municipiul Arad, Arad | -479,3 K RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | -93,1 K RON | |
| 58 | 58.ELEARNING & SOFTWARE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -446,7 K RON▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 5 K RON | |
| 59 | 59.SYS CLAS 2007 SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -440,3 K RON▼ 75,2 % | ▼ 75,2 % | -58 K RON | |
| 60 | 60.EDIL MANAGEMENT SRL▼ 35 | Municipiul Arad, Arad | -417,3 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 83 K RON | |
| 61 | 61.IZOREX 2000 SRL▲ 86 | Municipiul Arad, Arad | -403,7 K RON▼ 99,3 % | ▼ 99,3 % | -85,5 K RON | |
| 62 | 62.FC 2I ISOLATION SRLnou | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | -390,9 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 70,9 K RON | |
| 63 | 63.WEGA SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -380,7 K RON▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | -151,1 K RON | |
| 64 | 64.SINERGIE & SVILUPPO EST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -379,8 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 28,1 K RON | |
| 65 | 65.MARIUS DOMUS CONSTRUCT SRLnou | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | -375,6 K RON▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | -39,9 K RON | |
| 66 | 66.CASA VIITORULUI SRL▲ 29 | Municipiul Arad, Arad | -372,6 K RON▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | -378,7 K RON | |
| 67 | 67.KAPITAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -369,3 K RON▼ 74,7 % | ▼ 74,7 % | -46,5 K RON | |
| 68 | 68.ALFA TRUST SRLnou | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | -366,4 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | -216,1 K RON | |
| 69 | 69.EUROPOINT MONTAGE SRL▼ 1 | Loc. Sântana, Oraş Sântana, Arad | -362,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -39,8 K RON | |
| 70 | 70.MCI GRICONST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -360,7 K RON▼ 93,8 % | ▼ 93,8 % | -8,8 K RON | |
| 71 | 71.DORTEA S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | -344,8 K RON▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | -125,6 K RON | |
| 72 | 72.ADELAIDE & EDUARD SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -329,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 73 | 73.LIGHT METAL ZN SRL▼ 50 | Sat Miniş, Comuna Ghioroc, Arad | -319,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 74 | 74.RESTAURAZIONI ROMAGNOLETTI E ONISOR SRL▼ 4 | Municipiul Arad, Arad | -315,6 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 4,7 K RON | |
| 75 | 75.STANDARD URBAN SAnou | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | -313,6 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 147,9 K RON | |
| 76 | 76.CONSTRUCT EXPERT SERVICE SRLnou | Sat Călugăreni, Comuna Felnac, Arad | -306,6 K RON▼ 98,6 % | ▼ 98,6 % | -8 K RON | |
| 77 | 77.INTER EDIL GEO SRL▼ 44 | Municipiul Arad, Arad | -296,3 K RON▼ 45 % | ▼ 45 % | 73 K RON | |
| 78 | 78.ACTIV PAVIMENTE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -290,4 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | -964,1 K RON | |
| 79 | 79.EDENSTRASSE COMPANY SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -290,3 K RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | -141,1 K RON | |
| 80 | 80.SEVEN GRUP CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -285,1 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | -14,2 K RON | |
| 81 | 81.AVILEXI IMPEX SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -278 K RON▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | -33,7 K RON | |
| 82 | 82.PROFESIONAL FLOORS TEAM SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -275,8 K RON▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | -60,5 K RON | |
| 83 | 83.A.C.IMPIANTI SRL▲ 77 | Municipiul Arad, Arad | -275,4 K RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 13,5 K RON | |
| 84 | 84.CONSTRUCTII SI INTRETINERE DRUMURI SI PODURI C.I.D.P. SRLnou | Sat Zăbrani, Comuna Zăbrani, Arad | -274,1 K RON▼ 72,4 % | ▼ 72,4 % | -174,1 K RON | |
| 85 | 85.EUROCONS PLUS SRL▲ 68 | Municipiul Arad, Arad | -273,7 K RON▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 3,8 K RON | |
| 86 | 86.LUKAS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -264,9 K RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 14 K RON | |
| 87 | 87.PRECON ELECTRIC SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -263,1 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 20,4 K RON | |
| 88 | 88.GIVAMALIN GRUP SRLnou | Sat Mănăştur, Comuna Vinga, Arad | -260,2 K RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | -76,5 K RON | |
| 89 | 89.FAB CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -259,2 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 327 K RON | |
| 90 | 90.ANDREICA EDILE SRLnou | Sat Sânpaul, Comuna Şofronea, Arad | -256,1 K RON▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | -106,3 K RON | |
| 91 | 91.IVODAN C 2009 SRL▼ 48 | Loc. Sântana, Oraş Sântana, Arad | -254,8 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | -201,2 K RON | |
| 92 | 92.GREEN KIRI GROUP SRL▲ 101 | Municipiul Arad, Arad | -252,3 K RON▼ 80,2 % | ▼ 80,2 % | -33,3 K RON | |
| 93 | 93.ALGLASS PLUS SRL▼ 29 | Municipiul Arad, Arad | -246,3 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | -232 K RON | |
| 94 | 94.BETACOST SRL▲ 36 | Comuna Păuliş, Arad | -246 K RON▼ 89,8 % | ▼ 89,8 % | -54 K RON | |
| 95 | 95.LUCRĂRI PROFESIONALE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | -241,9 K RON▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | -47 K RON | |
| 96 | 96.REGIA AUTONOMA DE DRUMURI MUNICIPALE ARAD▼ 75 | Municipiul Arad, Arad | -241 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 76,7 K RON | |
| 97 | 97.DANOVI CONS SRLnou | Sat Şagu, Comuna Şagu, Arad | -240,2 K RON▼ 90 % | ▼ 90 % | -55,2 K RON | |
| 98 | 98.CRISTI COM CONSTRUCT SRLnou | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | -238,6 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 604 RON | |
| 99 | 99.STREET CONSTRUCT SRLnou | Sat Buteni, Comuna Buteni, Arad | -234,7 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | -345,2 K RON | |
| 100 | 100.COMFORT THERM SRLnou | Sat Macea, Comuna Macea, Arad | -230,8 K RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 1,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Arad
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
645 firme · 921,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
221 firme · 305,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
227 firme · 280,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
157 firme · 265,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
52 firme · 234,8 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
25 firme · 112,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
15 firme · 82 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
64 firme · 66 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
73 firme · 63,8 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
56 firme · 54,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
78 firme · 43 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 25,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
9 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
58 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
39 firme · 7 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
24 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
6 firme · 911 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 699,2 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 248,4 K RON