Top 100 firme — Construcții, Tulcea după profit net în 2019
484 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 59,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 114,7 K RON, iar liderul atinge 6,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TERRA CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6,6 mil. RON▲ 267,8 % | ▲ 267,8 % | 6,6 mil. RON | |
| 2 | 2.ARCOSIM SRL▲ 21 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 3,8 mil. RON▲ 706,4 % | ▲ 706,4 % | 3,8 mil. RON | |
| 3 | 3.GENERAL INSTAL COM SRL▲ 13 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 2,9 mil. RON▲ 386,2 % | ▲ 386,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 4 | 4.ALTCON PREST SRL▲ 16 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 2,2 mil. RON▲ 292,1 % | ▲ 292,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.MIXTURA SRL▲ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,1 mil. RON▲ 247 % | ▲ 247 % | 2,1 mil. RON | |
| 6 | 6.VAIDY BUILD S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2 mil. RON— | — | — | 2 mil. RON |
| 7 | 7.IZO NAVMAR SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2 mil. RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 2 mil. RON | |
| 8 | 8.PERIGEM SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2 mil. RON▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 2 mil. RON | |
| 9 | 9.CORAL SRL▲ 434 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,6 mil. RON— | — | 1,6 mil. RON | |
| 10 | 10.TOP ELECTRIC SRLnou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 1,6 mil. RON▲ 448,6 % | ▲ 448,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 11 | 11.NESAND SRL▲ 96 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,4 mil. RON▲ 2.312,7 % | ▲ 2.312,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 12 | 12.CREATOR EXPERT S.R.L.▲ 41 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,3 mil. RON▲ 629,6 % | ▲ 629,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.PAVIMAX SRL▼ 3 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 1,3 mil. RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.ALANCO ABBRUCH S.R.L.▲ 83 | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Tulcea | 1,1 mil. RON▲ 1.513,8 % | ▲ 1.513,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.VICOFRUCT SRL▲ 39 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 905,3 K RON▲ 412,1 % | ▲ 412,1 % | 905,3 K RON | |
| 16 | 16.ESTCONS SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 896,1 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 896,1 K RON | |
| 17 | 17.ALLA P IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 884,6 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 884,6 K RON | |
| 18 | 18.P.G.H. CONSTRUCT-COM SRL▲ 68 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 825,1 K RON▲ 883,1 % | ▲ 883,1 % | 825,1 K RON | |
| 19 | 19.CREATIVE VIOLETA PAPETĂRIE SRL▼ 7 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 815,5 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 815,5 K RON | |
| 20 | 20.GENERAL PRO INVEST S.R.L.▲ 67 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 775,7 K RON▲ 841,2 % | ▲ 841,2 % | 775,7 K RON | |
| 21 | 21.ESTATE INVESTMENT TEAM S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 694,8 K RON— | — | — | 694,8 K RON |
| 22 | 22.PILOT SRL▲ 408 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 656,4 K RON— | — | 656,4 K RON | |
| 23 | 23.ENERGY GROUP SRL▲ 415 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 636,8 K RON— | — | 636,8 K RON | |
| 24 | 24.VALDROMMIT BUILDING SRL▲ 138 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 636,5 K RON▲ 4.101 % | ▲ 4.101 % | 636,5 K RON | |
| 25 | 25.ELCOS GRUP SRL▲ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 621 K RON▲ 202,7 % | ▲ 202,7 % | 621 K RON | |
| 26 | 26.SERCONS&CONTRACTOR S.R.L.▲ 73 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 612,9 K RON▲ 815,8 % | ▲ 815,8 % | 612,9 K RON | |
| 27 | 27.MAGNUM CAPITAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 325 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 587,5 K RON— | — | 587,5 K RON | |
| 28 | 28.N & G RIVER CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 571,3 K RON— | — | — | 571,3 K RON |
| 29 | 29.CARADA FOREST PREST SRL▲ 16 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 556,6 K RON▲ 174,6 % | ▲ 174,6 % | 556,6 K RON | |
| 30 | 30.MARIX SRL▲ 164 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 531,8 K RON▲ 8.420 % | ▲ 8.420 % | 531,8 K RON | |
| 31 | 31.EDIL GRANITA SRL▼ 13 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 498,2 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 498,2 K RON | |
| 32 | 32.GAZ CONTROL SRL▼ 23 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 482,5 K RON▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 482,5 K RON | |
| 33 | 33.ERMAR RESORT SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 470,2 K RON— | — | 470,2 K RON | |
| 34 | 34.INFRABILD SRL= | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 459,9 K RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 459,9 K RON | |
| 35 | 35.STEF PARTENER SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 450 K RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 450 K RON | |
| 36 | 36.VATECO GLOBAL SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 415,4 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 415,4 K RON | |
| 37 | 37.ENFERO COLECT SRL▲ 3 | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 408,2 K RON▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 408,2 K RON | |
| 38 | 38.INTERIORS VALCON SRL▼ 5 | Sat Casimcea, Comuna Casimcea, Tulcea | 385,5 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 385,5 K RON | |
| 39 | 39.ZENIT GENERAL SRL▲ 24 | Sat Carcaliu, Comuna Carcaliu, Tulcea | 375,6 K RON▲ 185,6 % | ▲ 185,6 % | 375,6 K RON | |
| 40 | 40.KONSTANT GROUP SRL▼ 18 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 365 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 365 K RON | |
| 41 | 41.CIMEX SA▼ 35 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 362,8 K RON▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 362,8 K RON | |
| 42 | 42.ECHITABIL CONSTRUCT SRL▲ 315 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 354 K RON— | — | 354 K RON | |
| 43 | 43.CONSTRUCT ARTEMYH SRL▲ 108 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 353,5 K RON▲ 1.641,8 % | ▲ 1.641,8 % | 353,5 K RON | |
| 44 | 44.AVANTAJ GAZ SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 347,4 K RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 347,4 K RON | |
| 45 | 45.CRYONIC TERMO SRL▲ 37 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 310,9 K RON▲ 241,9 % | ▲ 241,9 % | 310,9 K RON | |
| 46 | 46.MAREVA HERCINIC SRL▲ 20 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 305,6 K RON▲ 140,4 % | ▲ 140,4 % | 305,6 K RON | |
| 47 | 47.ROYAL SERVICE SRL▲ 369 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 305,6 K RON— | — | 305,6 K RON | |
| 48 | 48.DECODEEP BUILDING S.R.L.▲ 28 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Tulcea | 274,9 K RON▲ 182,3 % | ▲ 182,3 % | 274,9 K RON | |
| 49 | 49.BODORIN EDIL SRL▼ 23 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 273,6 K RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 273,6 K RON | |
| 50 | 50.DELTA GAZ SRL▼ 35 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 272 K RON▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 272 K RON | |
| 51 | 51.GP SAGEATA PROD S.R.L.▲ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 271,4 K RON▲ 185 % | ▲ 185 % | 271,4 K RON | |
| 52 | 52.DORASERV SRL▲ 3 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 266,6 K RON▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 266,6 K RON | |
| 53 | 53.ALMAR ELECTRIC SRL▲ 4 | Sat Jijila, Comuna Jijila, Tulcea | 259,1 K RON▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 259,1 K RON | |
| 54 | 54.FOROMDRILL S.R.L.▲ 124 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 255,4 K RON▲ 2.216,6 % | ▲ 2.216,6 % | 255,4 K RON | |
| 55 | 55.MARIGEROM CONSTRUCT SRL▲ 33 | Sat Cerna, Comuna Cerna, Tulcea | 253,5 K RON▲ 214,7 % | ▲ 214,7 % | 253,5 K RON | |
| 56 | 56.WINDCARE SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 248,1 K RON— | — | — | 248,1 K RON |
| 57 | 57.ROVISAL SRL▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 246,1 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 246,1 K RON | |
| 58 | 58.ISLAS AGRO-ENERGY SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 241,3 K RON▲ 39.658 % | ▲ 39.658 % | 241,3 K RON | |
| 59 | 59.MAN UP FASTER S.R.L.▲ 138 | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 238,7 K RON▲ 4.185,7 % | ▲ 4.185,7 % | 238,7 K RON | |
| 60 | 60.MILIMAR SRL▲ 133 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 219,9 K RON▲ 3.276,8 % | ▲ 3.276,8 % | 219,9 K RON | |
| 61 | 61.OPTIMA DOUBLE M SRL▼ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 213,3 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 213,3 K RON | |
| 62 | 62.SILVESTRU AMENAJĂRI S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 209,9 K RON— | — | — | 209,9 K RON |
| 63 | 63.VIONEL DECOR SRL▲ 360 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 207,8 K RON— | — | 207,8 K RON | |
| 64 | 64.SVARKA NDT SRL▲ 71 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 204,7 K RON▲ 539,5 % | ▲ 539,5 % | 204,7 K RON | |
| 65 | 65.TEO DDDCONS SRL▼ 3 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 201,2 K RON▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 201,2 K RON | |
| 66 | 66.CLIMA SERVICE SRL▲ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 199,4 K RON▲ 120,4 % | ▲ 120,4 % | 199,4 K RON | |
| 67 | 67.ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.▼ 43 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 195 K RON▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 195 K RON | |
| 68 | 68.ÎNTREȚINERE ȘI REPARAȚII CONSTRUCȚII HIDROTEHNICE "I.R.C.H." S.A.▲ 373 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 194,6 K RON— | — | 194,6 K RON | |
| 69 | 69.MITROFAR SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 194,6 K RON▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 194,6 K RON | |
| 70 | 70.CONSULT PLUS SRL▲ 134 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 194,3 K RON▲ 4.795,1 % | ▲ 4.795,1 % | 194,3 K RON | |
| 71 | 71.PRESTIGE ENERGY SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 180,4 K RON— | — | — | 180,4 K RON |
| 72 | 72.REBISAS PARTENER SRL▲ 302 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 180,1 K RON— | — | 180,1 K RON | |
| 73 | 73.ROMARASIG TEAM SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 171,1 K RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 171,1 K RON | |
| 74 | 74.NED PRO EXPERT SRL▲ 58 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 167,5 K RON▲ 398,2 % | ▲ 398,2 % | 167,5 K RON | |
| 75 | 75.CRYSADY PAV SRL▼ 36 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 167,2 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 167,2 K RON | |
| 76 | 76.DRUMPOD BETA SRL▲ 95 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 163,4 K RON▲ 1.080,1 % | ▲ 1.080,1 % | 163,4 K RON | |
| 77 | 77.PAVEMONT MONTAJ SRL▼ 4 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 162,3 K RON▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 162,3 K RON | |
| 78 | 78.YSON INVEST SRLnou | Sat Slava Cercheză, Comuna Slava Cercheză, Tulcea | 158,4 K RON— | — | 158,4 K RON | |
| 79 | 79.CREATOR DISCOVERY S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 158,2 K RON— | — | — | 158,2 K RON |
| 80 | 80.TEHNO APLICARE S.R.L.▼ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 157,4 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 157,4 K RON | |
| 81 | 81.HORTON ADVERTISING S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 153,6 K RON— | — | 153,6 K RON | |
| 82 | 82.LARIMAR PERFECT DESIGN SRL▲ 328 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 151,7 K RON— | — | 151,7 K RON | |
| 83 | 83.SCP DRUM STRUCTURE SRL▼ 32 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 149,7 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 149,7 K RON | |
| 84 | 84.DAMAVA IMOBIL SRLnou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 148,3 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 148,3 K RON | |
| 85 | 85.EXCAVAT RESORT SRL▲ 105 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 146,6 K RON▲ 1.901,5 % | ▲ 1.901,5 % | 146,6 K RON | |
| 86 | 86.CONSTRIAL COMPACT S.R.L.▲ 105 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 145,2 K RON▲ 1.886,2 % | ▲ 1.886,2 % | 145,2 K RON | |
| 87 | 87.ANTU BUILDING SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 144,2 K RON— | — | — | 144,2 K RON |
| 88 | 88.VARDY VEROVITAL S.R.L.nou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 141,6 K RON— | — | — | 141,6 K RON |
| 89 | 89.ETAIROS BUILD SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 140,9 K RON▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 140,9 K RON | |
| 90 | 90.SAM ELAN PASTROI SRL▲ 43 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 137,6 K RON▲ 310,9 % | ▲ 310,9 % | 137,6 K RON | |
| 91 | 91.KAYTIK CONFORT SRL▼ 21 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 134,9 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 134,9 K RON | |
| 92 | 92.ECO WIND PLUS SRL▼ 28 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 128,3 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 128,3 K RON | |
| 93 | 93.EQUIPAMENT EXCAVATII SRL▲ 21 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 127,8 K RON▲ 163,3 % | ▲ 163,3 % | 127,8 K RON | |
| 94 | 94.GENERAL REPAIR S.R.L.▼ 47 | Sat Uzlina, Comuna Murighiol, Tulcea | 126,8 K RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 126,8 K RON | |
| 95 | 95.CEAKY BEST PAINTING S.R.L.nou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 125,9 K RON— | — | 125,9 K RON | |
| 96 | 96.AVIAL NOVACONS SRL▲ 38 | Comuna Sarichioi, Tulcea | 123,1 K RON▲ 272 % | ▲ 272 % | 123,1 K RON | |
| 97 | 97.RICOSTAR SRL▼ 26 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 121,4 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 121,4 K RON | |
| 98 | 98.SIRUTI SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 118,2 K RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 118,2 K RON | |
| 99 | 99.ECOTUR INDUSTRIES SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 115,3 K RON▲ 123,5 % | ▲ 123,5 % | 115,3 K RON | |
| 100 | 100.CONDOR SRL▼ 5 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 114,7 K RON▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 114,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Tulcea
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
101 firme · 440,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 437,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
10 firme · 160 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
169 firme · 100,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
56 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
62 firme · 59,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
17 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
17 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
30 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
15 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
16 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
7 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 705,7 K RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 484,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 205 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 117,2 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 26 K RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
6 firme · 25,1 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 0 RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 0 RON