Top 100 firme — Activități profesionale, Suceava după profit net în 2010
845 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 9,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 34,2 K RON, iar liderul atinge 557,8 K RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DUAL CONSULT SRL▲ 20 | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 557,8 K RON▲ 217,4 % | ▲ 217,4 % | 557,8 K RON | |
| 2 | 2.ADDVANCES PROFESIONAL S.R.L.▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 502,3 K RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 502,3 K RON | |
| 3 | 3.ADIM PROIECT SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 276,7 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 276,7 K RON | |
| 4 | 4.DIAFARM SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 270,3 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 270,3 K RON | |
| 5 | 5.TOPOEVAL SRL▲ 81 | Municipiul Suceava, Suceava | 243,2 K RON▲ 286 % | ▲ 286 % | 243,2 K RON | |
| 6 | 6.TOPOSIG EXPERT SRL▲ 233 | Municipiul Suceava, Suceava | 242,8 K RON▲ 1.410,7 % | ▲ 1.410,7 % | 242,8 K RON | |
| 7 | 7.PROTEUS SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 223,6 K RON▼ 61 % | ▼ 61 % | 223,6 K RON | |
| 8 | 8.LUST EXPERT SRL▲ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 219,8 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 219,8 K RON | |
| 9 | 9.EXPERT ONE SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 203,7 K RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 203,7 K RON | |
| 10 | 10.ENERGO PROIECT SRL▲ 47 | Municipiul Suceava, Suceava | 198,3 K RON▲ 148,3 % | ▲ 148,3 % | 198,3 K RON | |
| 11 | 11.CASA VERDE SRL▲ 361 | Municipiul Suceava, Suceava | 192,9 K RON▲ 4.671,9 % | ▲ 4.671,9 % | 192,9 K RON | |
| 12 | 12.SUCERT-RO SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 184,6 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 184,6 K RON | |
| 13 | 13.YOUR CONSULTING SRL▲ 62 | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 153,7 K RON▲ 118 % | ▲ 118 % | 153,7 K RON | |
| 14 | 14.STIL MEDIA SRL▲ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 148,7 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 148,7 K RON | |
| 15 | 15.CONFORT DESIGN SRL▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 146,4 K RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 146,4 K RON | |
| 16 | 16.LEXPERT SRL▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 145,7 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 145,7 K RON | |
| 17 | 17.SAVEANU CONSULTING SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 145,6 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 145,6 K RON | |
| 18 | 18.AGRICONSULT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 125,9 K RON▲ 1.841,7 % | ▲ 1.841,7 % | 125,9 K RON | |
| 19 | 19.SURSA COM SRL▲ 389 | Municipiul Suceava, Suceava | 119 K RON▲ 5.047,8 % | ▲ 5.047,8 % | 119 K RON | |
| 20 | 20.GRAPINI-OMNIAS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 118,1 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 118,1 K RON | |
| 21 | 21.HELMI-VET SRL▲ 104 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 110,2 K RON▲ 154,1 % | ▲ 154,1 % | 110,2 K RON | |
| 22 | 22.BUILDING EQUIPMENT DESIGN SRL▲ 238 | Municipiul Suceava, Suceava | 106,1 K RON▲ 645,8 % | ▲ 645,8 % | 106,1 K RON | |
| 23 | 23.ACSA GROUP S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 101,3 K RON▲ 1.903,6 % | ▲ 1.903,6 % | 101,3 K RON | |
| 24 | 24.PROEUROCONT EXPERT SRL▲ 83 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 98,2 K RON▲ 98,5 % | ▲ 98,5 % | 98,2 K RON | |
| 25 | 25.CLEMENTIA ADVERT SRL▲ 88 | Municipiul Suceava, Suceava | 98,1 K RON▲ 112,1 % | ▲ 112,1 % | 98,1 K RON | |
| 26 | 26.CONCORDIA MOTIONE SRL▲ 91 | Municipiul Suceava, Suceava | 98,1 K RON▲ 115,1 % | ▲ 115,1 % | 98,1 K RON | |
| 27 | 27.LIBERTAS PUBLICITATEM SRL▲ 84 | Municipiul Suceava, Suceava | 98 K RON▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 98 K RON | |
| 28 | 28.PROVIDENTIA INCENTIVA SRL▲ 88 | Municipiul Suceava, Suceava | 97,9 K RON▲ 113 % | ▲ 113 % | 97,9 K RON | |
| 29 | 29.FIDES LOGO SRL▲ 90 | Municipiul Suceava, Suceava | 97,8 K RON▲ 116,5 % | ▲ 116,5 % | 97,8 K RON | |
| 30 | 30.IUS OMNIPOTENTIA SRL▲ 91 | Municipiul Suceava, Suceava | 97,5 K RON▲ 116,2 % | ▲ 116,2 % | 97,5 K RON | |
| 31 | 31.CITA ETERNA SRL▲ 83 | Municipiul Suceava, Suceava | 97,5 K RON▲ 111,4 % | ▲ 111,4 % | 97,5 K RON | |
| 32 | 32.ACTIVUS MAGISTER IVV SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 97,4 K RON▲ 1.392,9 % | ▲ 1.392,9 % | 97,4 K RON | |
| 33 | 33.GEOMOLD SA▲ 87 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 96,3 K RON▲ 113,4 % | ▲ 113,4 % | 96,3 K RON | |
| 34 | 34.CODEXPERT OFFICE SRL▼ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 96 K RON▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 96 K RON | |
| 35 | 35.BONITAS BRANDING SRL▲ 77 | Municipiul Suceava, Suceava | 94,6 K RON▲ 104,4 % | ▲ 104,4 % | 94,6 K RON | |
| 36 | 36.AUDITEX SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 92,8 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 92,8 K RON | |
| 37 | 37.FREE CONSULTING & MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 92,2 K RON— | — | — | 92,2 K RON |
| 38 | 38.VERITAS LOGOS SRL▲ 80 | Municipiul Suceava, Suceava | 87,6 K RON▲ 93,7 % | ▲ 93,7 % | 87,6 K RON | |
| 39 | 39.HELVETICA SOLUTIONS SRL▲ 85 | Municipiul Suceava, Suceava | 85,4 K RON▲ 92,3 % | ▲ 92,3 % | 85,4 K RON | |
| 40 | 40.AMENAJAMENT SRL▲ 47 | Municipiul Suceava, Suceava | 84,7 K RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 84,7 K RON | |
| 41 | 41.PROTECT CONSULT SRL▼ 16 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 82,5 K RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 82,5 K RON | |
| 42 | 42.ARHITECTURA-GRAFICA-DESIGN SRL▼ 30 | Municipiul Suceava, Suceava | 82,4 K RON▼ 63 % | ▼ 63 % | 82,4 K RON | |
| 43 | 43.DRU-PO SRL▲ 280 | Municipiul Suceava, Suceava | 81,2 K RON▲ 950,1 % | ▲ 950,1 % | 81,2 K RON | |
| 44 | 44.NORDCAD EXPERT SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 76,7 K RON— | — | — | 76,7 K RON |
| 45 | 45.PUBLIROM SRL▲ 26 | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Suceava | 76 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 76 K RON | |
| 46 | 46.OFFICE EXPERT SRL▲ 43 | Municipiul Suceava, Suceava | 73,7 K RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 73,7 K RON | |
| 47 | 47.DIALUX SRL▲ 355 | Municipiul Suceava, Suceava | 72,4 K RON▲ 2.653 % | ▲ 2.653 % | 72,4 K RON | |
| 48 | 48.CORA CONSULTING SRL▲ 351 | Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni, Suceava | 70,7 K RON▲ 2.482,4 % | ▲ 2.482,4 % | 70,7 K RON | |
| 49 | 49.FRETTA SRL▼ 46 | Municipiul Suceava, Suceava | 69,8 K RON▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | 69,8 K RON | |
| 50 | 50.WARESO PROD SRL▼ 36 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 69,5 K RON▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 69,5 K RON | |
| 51 | 51.EURO-AUDIT SRL▲ 111 | Municipiul Suceava, Suceava | 67,2 K RON▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | 67,2 K RON | |
| 52 | 52.TIPO TONIC SRL▲ 726 | Municipiul Suceava, Suceava | 66,2 K RON— | — | 66,2 K RON | |
| 53 | 53.CADRU PRO SRL▼ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 65,8 K RON▼ 61 % | ▼ 61 % | 65,8 K RON | |
| 54 | 54.TOPO IONUT SRL▲ 4 | Sat Cununschi, Comuna Brodina, Suceava | 65,4 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 65,4 K RON | |
| 55 | 55.CONSULTANTA SI AUDIT SRL▲ 345 | Municipiul Suceava, Suceava | 64,8 K RON▲ 2.285,2 % | ▲ 2.285,2 % | 64,8 K RON | |
| 56 | 56.INFORM ARHITECTURA SRL▼ 39 | Municipiul Suceava, Suceava | 63,9 K RON▼ 67,8 % | ▼ 67,8 % | 63,9 K RON | |
| 57 | 57.CABINET MEDICAL VETERINAR DR. BABII FLORIN SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 63,1 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 63,1 K RON | |
| 58 | 58.EPIU SRL▲ 135 | Municipiul Suceava, Suceava | 61,4 K RON▲ 152 % | ▲ 152 % | 61,4 K RON | |
| 59 | 59.SERV-PROIECT SRL▲ 47 | Municipiul Suceava, Suceava | 61,2 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 61,2 K RON | |
| 60 | 60.ELMAS SRL▲ 74 | Municipiul Suceava, Suceava | 61 K RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 61 K RON | |
| 61 | 61.ALFA-GEO-FOREST SRL▼ 32 | Sat Udeşti, Comuna Udeşti, Suceava | 59,6 K RON▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 59,6 K RON | |
| 62 | 62.PROT CONSULTING SRL▲ 7 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 59 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 59 K RON | |
| 63 | 63.GIPROIECT SRL▲ 190 | Municipiul Suceava, Suceava | 58,4 K RON▲ 302,8 % | ▲ 302,8 % | 58,4 K RON | |
| 64 | 64.MEVAROM IMPEX SRL▼ 1 | Sat Stroieşti, Comuna Stroieşti, Suceava | 58,4 K RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 58,4 K RON | |
| 65 | 65.TOPO CONS NORD SRL▲ 374 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 58,2 K RON▲ 4.716,5 % | ▲ 4.716,5 % | 58,2 K RON | |
| 66 | 66.PROMO BUCOVINA IMAGE SRL▲ 766 | Municipiul Suceava, Suceava | 58,1 K RON— | — | 58,1 K RON | |
| 67 | 67.E.B.CONSULTING SRL▲ 23 | Sat Berchişeşti, Comuna Berchişeşti, Suceava | 57,8 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 57,8 K RON | |
| 68 | 68.MENTOR CONSULTING SRL▲ 23 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 57 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 57 K RON | |
| 69 | 69.DIGITAL FOTOPLUS SRL▲ 374 | Municipiul Suceava, Suceava | 56,5 K RON▲ 5.144,9 % | ▲ 5.144,9 % | 56,5 K RON | |
| 70 | 70.PETNI SERV SRL▼ 6 | Sat Soloneţu Nou, Comuna Cacica, Suceava | 55,2 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 55,2 K RON | |
| 71 | 71.CONCEPT MEDIA SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 54,4 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 54,4 K RON | |
| 72 | 72.SIGCONSULTING SRL▲ 257 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 54,1 K RON▲ 657,4 % | ▲ 657,4 % | 54,1 K RON | |
| 73 | 73.KIA KAONI SRL▲ 204 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 53,5 K RON▲ 347,3 % | ▲ 347,3 % | 53,5 K RON | |
| 74 | 74.EXPERT ALEXMORO SRL▼ 31 | Municipiul Suceava, Suceava | 51,6 K RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 51,6 K RON | |
| 75 | 75.CONTASIST SRL▲ 85 | Municipiul Suceava, Suceava | 51,4 K RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 51,4 K RON | |
| 76 | 76.LEXPRO MANAGEMENT S.R.L.▲ 148 | Municipiul Suceava, Suceava | 50,9 K RON▲ 167,9 % | ▲ 167,9 % | 50,9 K RON | |
| 77 | 77.PROTECTION B.P. SRL▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 50,1 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 50,1 K RON | |
| 78 | 78.MANAGEMENT ACCOUNT SRL▲ 91 | Municipiul Suceava, Suceava | 49,6 K RON▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 49,6 K RON | |
| 79 | 79.ALGAMAR COM SRL▼ 42 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 48,9 K RON▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | 48,9 K RON | |
| 80 | 80.INTERNATIONAL ADVANCED TECHNOLOGY SRL▼ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | 47,4 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 47,4 K RON | |
| 81 | 81.HASE CONSULTING INTERNATIONAL SRL▲ 128 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 46,9 K RON▲ 115,3 % | ▲ 115,3 % | 46,9 K RON | |
| 82 | 82.ARHITECT '95 SRL▲ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 45,6 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 45,6 K RON | |
| 83 | 83.BANIVAS SRL▲ 201 | Municipiul Suceava, Suceava | 45,6 K RON▲ 289,6 % | ▲ 289,6 % | 45,6 K RON | |
| 84 | 84.DESIGN A & T SRL▼ 35 | Municipiul Suceava, Suceava | 45,2 K RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 45,2 K RON | |
| 85 | 85.ANIMA-FARM SRL▲ 206 | Municipiul Suceava, Suceava | 43,9 K RON▲ 300,2 % | ▲ 300,2 % | 43,9 K RON | |
| 86 | 86.ARHIS DESIGN SRL▼ 50 | Municipiul Suceava, Suceava | 43,8 K RON▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 43,8 K RON | |
| 87 | 87.TRAIAN VET SRL▼ 3 | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 42,1 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 42,1 K RON | |
| 88 | 88.COSAND SRL▲ 35 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 40,3 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 40,3 K RON | |
| 89 | 89.STRUCTUR ALL PROIECT SUCEAVA S.R.L.▲ 267 | Municipiul Suceava, Suceava | 40,1 K RON▲ 649,7 % | ▲ 649,7 % | 40,1 K RON | |
| 90 | 90.GEOTECHNICAL SYSTEM PROIECT B SRL▲ 110 | Municipiul Suceava, Suceava | 38,9 K RON▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 38,9 K RON | |
| 91 | 91.BUSVET SRL▲ 5 | Sat Sasca Mare, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 38,6 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 38,6 K RON | |
| 92 | 92.PETROCONT SRL▼ 36 | Municipiul Suceava, Suceava | 37 K RON▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 37 K RON | |
| 93 | 93.ASVU-SPOT SRLnou | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 36,3 K RON— | — | — | 36,3 K RON |
| 94 | 94.EVALUARE RISCURI SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 36,3 K RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 36,3 K RON | |
| 95 | 95.AUDITCONT CONSULTING SRL▲ 37 | Municipiul Suceava, Suceava | 36,1 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 36,1 K RON | |
| 96 | 96.VERSICHERUNG GROUP SRL▲ 245 | Municipiul Suceava, Suceava | 35,9 K RON▲ 446,7 % | ▲ 446,7 % | 35,9 K RON | |
| 97 | 97.JECALO SRL= | Sat Benia, Comuna Moldova-Suliţa, Suceava | 35 K RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 35 K RON | |
| 98 | 98.ALOS SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 34,6 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 34,6 K RON | |
| 99 | 99.DULGHERU FARMVET SRL▲ 112 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 34,4 K RON▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 34,4 K RON | |
| 100 | 100.MAXX TOP SRL▼ 55 | Municipiul Suceava, Suceava | 34,2 K RON▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 34,2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Suceava
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
376 firme · 164,4 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 115 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
173 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
210 firme · 79,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
115 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
178 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
45 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
58 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
102 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
93 firme · 7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
27 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 987,2 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 887,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 691,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 547,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 185,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 83,6 K RON