Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Sibiu după profit net în 2021
1.154 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 110,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 353,2 K RON, iar liderul atinge 9,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BLISS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,6 mil. RON▲ 165,5 % | ▲ 165,5 % | 9,6 mil. RON | |
| 2 | 2.RETEZAT SA▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,8 mil. RON▲ 808,4 % | ▲ 808,4 % | 7,8 mil. RON | |
| 3 | 3.PREMIUM TOURS SRL▲ 1 | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 5,1 mil. RON▲ 154,1 % | ▲ 154,1 % | 5,1 mil. RON | |
| 4 | 4.LAKESIDE MOMENTS S.R.L.▲ 72 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 4,6 mil. RON▲ 2.393,2 % | ▲ 2.393,2 % | 4,6 mil. RON | |
| 5 | 5.KLINGEIS CONSULTING SRL▲ 8 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 3,3 mil. RON▲ 242 % | ▲ 242 % | 3,3 mil. RON | |
| 6 | 6.BINDERBUBI TURISM S.A.▼ 3 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3,3 mil. RON▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 3,3 mil. RON | |
| 7 | 7.JUVENTUS SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 8 | 8.IMOBILIARE ROYAL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 115,2 % | ▲ 115,2 % | 2,5 mil. RON | |
| 9 | 9.INTERGROUP HERMANNSTADT SRL▲ 74 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 1.323,9 % | ▲ 1.323,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 10 | 10.TIFFANY & COLE SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,3 mil. RON▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 11 | 11.IVAN GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1 mil. RON▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.HOST SIB S.R.L.▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 278,1 % | ▲ 278,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 13 | 13.PERLA PĂLTINIŞULUI SRL▲ 1.077 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON— | — | 1,9 mil. RON | |
| 14 | 14.BAMA FLEX SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 15 | 15.NICOLAUS COM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 16 | 16.LA PIAZZETTA DI GIANFRANCO SRL▲ 110 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 1.278,5 % | ▲ 1.278,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.BCD PLUS ADVERTISING SRL▲ 980 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 18 | 18.BEPA INVESTITII CONSULT SRL▲ 999 | Sat Copşa Mare, Comuna Biertan, Sibiu | 1,3 mil. RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.FOOD FESTIVAL SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.DABO SIBIU S.R.L.▼ 14 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,3 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 21 | 21.SARA SUN SRL▲ 17 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 246,8 % | ▲ 246,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 22 | 22.R&M ACTIV SRL▲ 31 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 347,4 % | ▲ 347,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 23 | 23.LA PUERTAS PUB SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 158,3 % | ▲ 158,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.CASAGRANDE SRL▲ 215 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 3.057,9 % | ▲ 3.057,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 25 | 25.SIBIENII LA TAIFAS SRL▲ 56 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 510,9 % | ▲ 510,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 26 | 26.NOVA MAI SRL▼ 9 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 27 | 27.MEX & CO SRL▲ 974 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON— | — | 1 mil. RON | |
| 28 | 28.LIMA COM SRL▲ 107 | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 1 mil. RON▲ 1.002,1 % | ▲ 1.002,1 % | 1 mil. RON | |
| 29 | 29.DABO INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON▲ 115,7 % | ▲ 115,7 % | 1 mil. RON | |
| 30 | 30.SIBIEL TURISM SG SRL▲ 24 | Loc. Sibiel, Oraş Sălişte, Sibiu | 910,3 K RON▲ 241 % | ▲ 241 % | 910,3 K RON | |
| 31 | 31.HOTEL DOBSI SRL▲ 382 | Comuna Bazna, Sibiu | 905,5 K RON▲ 21.460,7 % | ▲ 21.460,7 % | 905,5 K RON | |
| 32 | 32.NOLEGGIO SRL▲ 1.070 | Sat Mohu, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 897,4 K RON— | — | 897,4 K RON | |
| 33 | 33.LUXURY HOME S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 881,4 K RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 881,4 K RON | |
| 34 | 34.OCTOPUS INC SRL▼ 20 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 851,7 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 851,7 K RON | |
| 35 | 35.PARC HOTEL ARINI S.R.L.▲ 1.076 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 826,9 K RON— | — | 826,9 K RON | |
| 36 | 36.POPASUL AVRIG SRL▼ 14 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 817,4 K RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 817,4 K RON | |
| 37 | 37.EMY IMPEX SRL▲ 1.049 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 811,4 K RON— | — | 811,4 K RON | |
| 38 | 38.SUPORTER SRL▲ 40 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 800,5 K RON▲ 340,9 % | ▲ 340,9 % | 800,5 K RON | |
| 39 | 39.BOLTA RECE SUB ARINI S.R.L.▲ 961 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 786,6 K RON— | — | 786,6 K RON | |
| 40 | 40.SIMPATICO SRL▲ 59 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 769,4 K RON▲ 463,7 % | ▲ 463,7 % | 769,4 K RON | |
| 41 | 41.CARAIMAN SRL▲ 7 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 753,4 K RON▲ 161,9 % | ▲ 161,9 % | 753,4 K RON | |
| 42 | 42.ANDRA SIBTURISM SRL▲ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 744,8 K RON▲ 204,2 % | ▲ 204,2 % | 744,8 K RON | |
| 43 | 43.BÂLEA TURISM S.R.L.▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 737,1 K RON▲ 158,9 % | ▲ 158,9 % | 737,1 K RON | |
| 44 | 44.SALUT SIBIU SRL▲ 35 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 728,1 K RON▲ 305,9 % | ▲ 305,9 % | 728,1 K RON | |
| 45 | 45.CABANA GHIOCELUL SRL▲ 19 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 725,4 K RON▲ 224,9 % | ▲ 224,9 % | 725,4 K RON | |
| 46 | 46.PELMOD SRL▲ 25 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 711,1 K RON▲ 239,6 % | ▲ 239,6 % | 711,1 K RON | |
| 47 | 47.MARK CATERING ARTE SRL▲ 918 | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 681,6 K RON— | — | 681,6 K RON | |
| 48 | 48.COMTUR SRL▼ 12 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 672,1 K RON▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 672,1 K RON | |
| 49 | 49.PETRU INVEST SRLnou | Sat Poplaca, Comuna Poplaca, Sibiu | 663,4 K RON▲ 5.567,1 % | ▲ 5.567,1 % | 663,4 K RON | |
| 50 | 50.TEM BALNEO SRL▲ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 655,4 K RON▲ 206 % | ▲ 206 % | 655,4 K RON | |
| 51 | 51.CASTEL TRANSFĂGĂRĂŞAN S.R.L.▲ 42 | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Sibiu | 650,4 K RON▲ 338,8 % | ▲ 338,8 % | 650,4 K RON | |
| 52 | 52.HERMANNSTADT CONCEPT S.R.L.▼ 43 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 642,7 K RON▼ 46 % | ▼ 46 % | 642,7 K RON | |
| 53 | 53.AZUR COM SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 637,2 K RON▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 637,2 K RON | |
| 54 | 54.ALL NISS DRINKS S.R.L.▲ 94 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 632,2 K RON▲ 660,9 % | ▲ 660,9 % | 632,2 K RON | |
| 55 | 55.RARA TRIP SRL▼ 8 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 626,3 K RON▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 626,3 K RON | |
| 56 | 56.NOMA.RO SRL▲ 40 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 619,4 K RON▲ 334,3 % | ▲ 334,3 % | 619,4 K RON | |
| 57 | 57.BGB SERVICES & INVEST SRL▲ 1.025 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 591,5 K RON— | — | 591,5 K RON | |
| 58 | 58.HOTEL SILVA S.R.L.▲ 1.054 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 570,4 K RON— | — | 570,4 K RON | |
| 59 | 59.PERFECT STEFANI SRL▲ 849 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 564,6 K RON— | — | 564,6 K RON | |
| 60 | 60.TOTAL ECLIPSE SRL▲ 131 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 555,2 K RON▲ 914,7 % | ▲ 914,7 % | 555,2 K RON | |
| 61 | 61.RARES SRLnou | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 551,5 K RON▲ 154,9 % | ▲ 154,9 % | 551,5 K RON | |
| 62 | 62.NICADI ZOO SRL▼ 25 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 549 K RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 549 K RON | |
| 63 | 63.ABAF HERMANNSTADT SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 543,6 K RON▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 543,6 K RON | |
| 64 | 64.REAL ARINVEST SRL▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 541,1 K RON▲ 195,2 % | ▲ 195,2 % | 541,1 K RON | |
| 65 | 65.POPAS LUPESCU SRL▼ 30 | Sat Boiţa, Comuna Boiţa, Sibiu | 536,1 K RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 536,1 K RON | |
| 66 | 66.CONCORDIA TOTAL SRL▼ 20 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 521,4 K RON▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 521,4 K RON | |
| 67 | 67.HANUL PATRISIEI S.R.L.▼ 39 | Sat Cârţişoara, Comuna Cârţişoara, Sibiu | 510,2 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 510,2 K RON | |
| 68 | 68.PENSIUNEA NATURA SRL▼ 2 | Sat Porumbacu de Jos, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 506,7 K RON▲ 133,8 % | ▲ 133,8 % | 506,7 K RON | |
| 69 | 69.LUMO FOOD SRL▲ 1.024 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 498,3 K RON— | — | 498,3 K RON | |
| 70 | 70.OPEN BAR SRL▲ 1.021 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 496,8 K RON— | — | 496,8 K RON | |
| 71 | 71.HERMANNSTADT MONTANA INTERNATIONAL SRL▼ 39 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 494,4 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 494,4 K RON | |
| 72 | 72.VESEUD 11 SRL▼ 32 | Sat Veseud, Comuna Chirpăr, Sibiu | 492,3 K RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 492,3 K RON | |
| 73 | 73.SIBIUL VECHI SRL▲ 949 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 490,4 K RON— | — | 490,4 K RON | |
| 74 | 74.PENSIUNEA DUMBRAVA SIBIULUI SRL▲ 89 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 479,7 K RON▲ 552,3 % | ▲ 552,3 % | 479,7 K RON | |
| 75 | 75.LA NELU KLEIN SRL▲ 29 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 478,5 K RON▲ 270 % | ▲ 270 % | 478,5 K RON | |
| 76 | 76.GASTRO RAMA SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 475,2 K RON▲ 243 % | ▲ 243 % | 475,2 K RON | |
| 77 | 77.VALEA SATULUI DE MUNTE S.R.L.▼ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 467,5 K RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 467,5 K RON | |
| 78 | 78.DABO P& P S.R.L.▼ 66 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 461 K RON▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 461 K RON | |
| 79 | 79.AUGUST FOODS S.R.L.▼ 55 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 451,3 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 451,3 K RON | |
| 80 | 80.TOTAL RIN S.R.L.▲ 866 | Sat Apoldu de Jos, Comuna Apoldu de Jos, Sibiu | 448,7 K RON— | — | 448,7 K RON | |
| 81 | 81.ZEGAS TOUR SRL▼ 52 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 444,1 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 444,1 K RON | |
| 82 | 82.ALESI COM SRL▲ 36 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 442,8 K RON▲ 303,4 % | ▲ 303,4 % | 442,8 K RON | |
| 83 | 83.FOODLIKE SRL▲ 1.026 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 434,5 K RON— | — | 434,5 K RON | |
| 84 | 84.KON TIKI SRL▲ 1.013 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 433,5 K RON— | — | 433,5 K RON | |
| 85 | 85.DABO EXPERT Z & P S.R.L.▼ 64 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 416,8 K RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 416,8 K RON | |
| 86 | 86.NOBLESSE BOUTIQUE SRL▲ 52 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 416,8 K RON▲ 369 % | ▲ 369 % | 416,8 K RON | |
| 87 | 87.BUCĂTARUL SIBIAN S.R.L.▼ 13 | Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu | 406,6 K RON▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 406,6 K RON | |
| 88 | 88.ANKY COM SRL▲ 941 | Sat Hosman, Comuna Nocrich, Sibiu | 406,2 K RON— | — | 406,2 K RON | |
| 89 | 89.DABO MD SRL▲ 972 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 400,9 K RON— | — | 400,9 K RON | |
| 90 | 90.DOBSI SRL▼ 79 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 385,3 K RON▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | 385,3 K RON | |
| 91 | 91.TRANSALY SPEED SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 384,4 K RON— | — | 384,4 K RON | |
| 92 | 92.M & S IMPORT EXPORT SRLnou | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 383 K RON▲ 125,3 % | ▲ 125,3 % | 383 K RON | |
| 93 | 93.DABO TM S.R.L.▲ 992 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 382,2 K RON— | — | 382,2 K RON | |
| 94 | 94.VILLA FOOD SERVICE SRL▲ 362 | Sat Poplaca, Comuna Poplaca, Sibiu | 378 K RON▲ 27.073,6 % | ▲ 27.073,6 % | 378 K RON | |
| 95 | 95.CENTER HOST SIB S.R.L.▼ 72 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 376,9 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 376,9 K RON | |
| 96 | 96.HORECA BIZ S.R.L.▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 371,7 K RON▲ 196,6 % | ▲ 196,6 % | 371,7 K RON | |
| 97 | 97.HOCHMEISTER SRL▲ 955 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 367,2 K RON— | — | 367,2 K RON | |
| 98 | 98.TRENDY CARUL CU FLORI S.R.L.▲ 885 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 366 K RON— | — | 366 K RON | |
| 99 | 99.ADIA SPICY S.R.L.▲ 17 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 354,4 K RON▲ 218,8 % | ▲ 218,8 % | 354,4 K RON | |
| 100 | 100.VIENA CAFE SRL▲ 297 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 353,2 K RON▲ 6.488,4 % | ▲ 6.488,4 % | 353,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Sibiu
CAEN 5611
Restaurante
146 firme · 289,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
248 firme · 236,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 160,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
377 firme · 132,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
203 firme · 107,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
57 firme · 70,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
62 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
8 firme · 601,1 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
16 firme · 409,2 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 42,8 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 377 RON