Top 100 firme — IT și comunicații, Iași după profit net în 2020
1.547 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 262,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 777,6 K RON, iar liderul atinge 36,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MOVIAL ROMÂNIA SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,3 mil. RON▲ 2.052,8 % | ▲ 2.052,8 % | 36,3 mil. RON | |
| 2 | 2.AMAZON DEVELOPMENT CENTER (ROMANIA) SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,5 mil. RON▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 25,5 mil. RON | |
| 3 | 3.CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,7 mil. RON▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 18,7 mil. RON | |
| 4 | 4.NESS ROMÂNIA SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,2 mil. RON▲ 97,3 % | ▲ 97,3 % | 8,2 mil. RON | |
| 5 | 5.SCC SERVICES ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,1 mil. RON▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 8,1 mil. RON | |
| 6 | 6.PAYTEL SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,2 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 6,2 mil. RON | |
| 7 | 7.EEINS EXPERTS S.R.L.▲ 1.422 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,9 mil. RON— | — | 4,9 mil. RON | |
| 8 | 8.CONTINENTAL LIGHTING S.R.L.▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,6 mil. RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 4,6 mil. RON | |
| 9 | 9.THINSLICES DEVELOPMENT SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,6 mil. RON▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 4,6 mil. RON | |
| 10 | 10.THAGORA TECHNOLOGY S.R.L.nou | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 4,1 mil. RON— | — | — | 4,1 mil. RON |
| 11 | 11.BOXADOR LABS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,7 mil. RON— | — | 3,7 mil. RON | |
| 12 | 12.OCEANOBE TECHNOLOGY SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,6 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 3,6 mil. RON | |
| 13 | 13.FOCALITY SRL▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,5 mil. RON▲ 148,5 % | ▲ 148,5 % | 3,5 mil. RON | |
| 14 | 14.TH JUNIOR SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,3 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 3,3 mil. RON | |
| 15 | 15.KIREYEST SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 3,2 mil. RON | |
| 16 | 16.BYTEX INTERNATIONAL S.R.L.▲ 478 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9 mil. RON▲ 3.688,6 % | ▲ 3.688,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 17 | 17.BASWARE SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,7 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 18 | 18.SIGNANT HEALTH S.R.L.▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,7 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 19 | 19.GODADDY SERVICES S.R.L.▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,6 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 20 | 20.PAYTEL VEST S.R.L.▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,6 mil. RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 21 | 21.LOGDMS SRL▲ 14 | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 2,6 mil. RON▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 22 | 22.ROTON SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4 mil. RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 23 | 23.BYTEX ENGINEERING SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 24 | 24.LEVI 9 GLOBAL SOURCING BALKAN SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 25 | 25.BYTEX PAYMENTS SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 26 | 26.EXPO MIXT FULL SERVIS S.R.L.▲ 7 | Sat Butea, Comuna Butea, Iaşi | 2,3 mil. RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 27 | 27.DANUBIAN ALPHA S.R.L.▲ 70 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 2,3 mil. RON▲ 295 % | ▲ 295 % | 2,3 mil. RON | |
| 28 | 28.LEAD SOFTWARE SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,2 mil. RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 29 | 29.PAYTEL EST S.R.L.▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,2 mil. RON▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 30 | 30.BYTEX SECURITY SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▼ 33 % | ▼ 33 % | 2,1 mil. RON | |
| 31 | 31.PAYTEL SUD S.R.L.▲ 58 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▲ 220,5 % | ▲ 220,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 32 | 32.FALCON TRADING SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▲ 78 % | ▲ 78 % | 2,1 mil. RON | |
| 33 | 33.BWCC S.R.L.▲ 335 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 2,1 mil. RON▲ 1.472,6 % | ▲ 1.472,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 34 | 34.GNOTIS SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 35 | 35.RED POINT SOFTWARE SOLUTIONS SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 36 | 36.EDITURA GAMA SRL▲ 59 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▲ 205 % | ▲ 205 % | 1,8 mil. RON | |
| 37 | 37.ICOLDO-RO SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 38 | 38.J@M APPEAL SRL▲ 7 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1,6 mil. RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 39 | 39.LOGARITHMIC SERVICES SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 40 | 40.RACE SOFTWARE SRL▲ 19 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 1,6 mil. RON▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 41 | 41.RED POINT TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 157 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▲ 509,5 % | ▲ 509,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 42 | 42.CODE932 SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 43 | 43.SPECIAL INTERNET OPERATIONS SRL▲ 765 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 12.797,5 % | ▲ 12.797,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 44 | 44.MAGNUM CONNECT PRO S.R.L.▲ 213 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 638,8 % | ▲ 638,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 45 | 45.MAMBU TECH SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,5 mil. RON | |
| 46 | 46.KIDSKINO S.R.L.▲ 116 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 355,5 % | ▲ 355,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 47 | 47.SCHUBERT MUSIC PUBLISHING SRL▼ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▼ 35 % | ▼ 35 % | 1,5 mil. RON | |
| 48 | 48.NEXT START SRL▲ 98 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 290,1 % | ▲ 290,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 49 | 49.OFFICIAL BRANDING SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 50 | 50.SPREADBEYOND SRL▲ 153 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 470,4 % | ▲ 470,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 51 | 51.INNOVATE INFORMATIONAL TECHNOLOGY SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 95,2 % | ▲ 95,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 52 | 52.CODELESS ROMANIA S.R.L.▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 53 | 53.SEVIO SOLUTIONS SRL▼ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 54 | 54.SMART BYTE SOFT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 55 | 55.MORA TV SRL▲ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,4 mil. RON | |
| 56 | 56.ELOQUENTIA SRL▲ 141 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 409,5 % | ▲ 409,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 57 | 57.HARTE HANKS SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 58 | 58.5 POINT SOLUTIONS SRL▲ 555 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 2.708,3 % | ▲ 2.708,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 59 | 59.SABS NETWORK SRL▼ 15 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 60 | 60.ROTON MUSIC PUBLISHING SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 61 | 61.SILICON SERVICE SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 62 | 62.ROMSOFT SRL▲ 93 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 267,8 % | ▲ 267,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 63 | 63.CLOUD DUDES S.R.L.▼ 35 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 64 | 64.SYSBLUE CYBER SOLUTIONS S.R.L.▲ 34 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 123,6 % | ▲ 123,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 65 | 65.THE MOUNTAIN IS YOU S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 66 | 66.EDITURA POLIROM SA▼ 56 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 67 | 67.SABLICON MEDIA S.R.L.▲ 1.206 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 68 | 68.EXPERT NETWORK S.A.▼ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 22 % | ▼ 22 % | 1,2 mil. RON | |
| 69 | 69.ACT NEXT SOLUTIONS S.R.L.▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 70 | 70.ALL QUICK IDEAS SRL▼ 3 | Sat Coarnele Caprei, Comuna Coarnele Caprei, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 71 | 71.EURO CART SRL▼ 5 | Sat Dumeşti, Comuna Dumeşti, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 72 | 72.MELLYNETWORKS S.R.L.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 46 % | ▲ 46 % | 1,1 mil. RON | |
| 73 | 73.GESKIMO SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 74 | 74.SEVENODE SRL▼ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 75 | 75.THE HIDDEN POTENTIAL S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 76 | 76.MIND SOFTWARE SRL▼ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 77 | 77.NEURO SOFTWARE SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 78 | 78.2M TECH SRL▼ 44 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 1 mil. RON | |
| 79 | 79.CENIT SRL▼ 48 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 1 mil. RON | |
| 80 | 80.DUK-TECH SRL▲ 122 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 987,4 K RON▲ 286,5 % | ▲ 286,5 % | 987,4 K RON | |
| 81 | 81.ULTRA GRUP SRL▲ 192 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 976,2 K RON▲ 400 % | ▲ 400 % | 976,2 K RON | |
| 82 | 82.MOBILIS SRL▼ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 971,5 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 971,5 K RON | |
| 83 | 83.NEXUS MEDIA SERVICE SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 965,6 K RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 965,6 K RON | |
| 84 | 84.CONSECUTIV SRL▲ 268 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 960,9 K RON▲ 579,4 % | ▲ 579,4 % | 960,9 K RON | |
| 85 | 85.ROBERT-SIM SRL▲ 127 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 952 K RON▲ 289,7 % | ▲ 289,7 % | 952 K RON | |
| 86 | 86.SEROXY 23 S.R.L.▲ 387 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 938,7 K RON▲ 998,4 % | ▲ 998,4 % | 938,7 K RON | |
| 87 | 87.DIGITAL SCIENCE & RESEARCH SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 937,7 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 937,7 K RON | |
| 88 | 88.AYONE SOFTWARE SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 925,4 K RON▲ 83,9 % | ▲ 83,9 % | 925,4 K RON | |
| 89 | 89.CAMLINE SOLUTIONS SRL▲ 54 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 903,3 K RON▲ 137,9 % | ▲ 137,9 % | 903,3 K RON | |
| 90 | 90.MIGRATORY DATA SYSTEMS SRL▼ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 900,2 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 900,2 K RON | |
| 91 | 91.STATUS TREIZECI ŞI DOI SRL▲ 491 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 879,9 K RON▲ 1.552,7 % | ▲ 1.552,7 % | 879,9 K RON | |
| 92 | 92.ATEK SOFTWARE SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 873,8 K RON▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 873,8 K RON | |
| 93 | 93.INNOVATIVE IT SRL▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 859,4 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 859,4 K RON | |
| 94 | 94.SOFTRIE MARKETING S.R.L.▲ 202 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 854,6 K RON▲ 384 % | ▲ 384 % | 854,6 K RON | |
| 95 | 95.PROFIDATA DEVELOPMENT ROMÂNIA SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 844 K RON▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | 844 K RON | |
| 96 | 96.NET DOCTRINE SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 814,5 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 814,5 K RON | |
| 97 | 97.NEXUS MEDIA SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 810,6 K RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 810,6 K RON | |
| 98 | 98.RAD APP SRL▲ 79 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 807,8 K RON▲ 165,4 % | ▲ 165,4 % | 807,8 K RON | |
| 99 | 99.MIDNIGHT WORKS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 803 K RON— | — | 803 K RON | |
| 100 | 100.MD PAYTECH SRL▼ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 777,6 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 777,6 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Iași
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
733 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
873 firme · 734,5 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
37 firme · 210,8 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
51 firme · 187 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
45 firme · 180,7 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
106 firme · 169,6 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
127 firme · 149,9 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
97 firme · 124,6 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
40 firme · 54,4 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
22 firme · 52,6 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
29 firme · 48,7 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
128 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
61 firme · 35,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
49 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
17 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
26 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
29 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
8 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
18 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
8 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 3 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
9 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
11 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
6 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
12 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
8 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 682,2 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
2 firme · 657,4 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
2 firme · 536,2 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 462,3 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
3 firme · 390,6 K RON